SZECHTEROWANIE

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

 

Licentia poetica, pojawiają się słowa takie jak na przykład szechterowanie, wywodzące się trochę nie wprost od znanej nam "Pchły Szechterki". A słowo "państwobójstwo" (statecide), tworzone jest jako analogia do istniejącego już pojęcia "ludobójstwa" (genocide), jak pamiętamy wymyślonego przez Rafała Lemkina [link].

Spróbuję pokazać fakt. Narracja kłamstw i pogardy jest założeniem antyrządowej propagandy szechterującej polityką polskiego państwa. Stawianie obelżywych zarzutów nic nie kosztuje. Kilka sekund bełkotu. Na przykład, ktoś zakochany w Konfederacji wkleił mi gdzieś coś z panem Jackiem Wilkiem i Robertem Winnickim szechterujących Polski Ład, który został tam nazwany: #Nowy Wał rządu PiS.

Jedna sekunda. I szachrajstwo pchły szechterki jest gotowe. Natomiast wykazanie prawdy kosztuje mnóstwo pracy i wyzwolenia sporej pozytywnej energii, także i po stronie czytelnika. Niestety, prawda nie broni się sama.

Poniżej przykład. Najpierw cytat z typowej, pierwszej z brzegu opozycyjnej narracji, a później jaka jest prawda. Przy okazji pokażę jakim bagnem jest szechterowanie, czyli robota staliniąt.

PUNKT PIERWSZY - proszę o przeczytanie przykładu szechterowania - cytuję:

"Przecież nie możesz zaprzeczyć, że polityka rządu w wielkiej mierze opiera się na rozdawaniu pustej kasy za nicnierobienie. A to ZAWSZE kończy się inflacją która pożera te rzucone za darmo pieniądze. W konsekwencji dosyć szybko na zero wychodzą nawet beneficjenci tych różnych dodatków, a frajerzy którzy się na tą kasę nie załapali tracą z powodu inflacji. Tego mechanizmu nie możesz zmienić ani go zagadać."

Jeśli rozumowanie oraz jego struktura logiczna ma być rzeczywiście poprawna formalnie i odnosić się do stanu faktycznego powinna być zgodna z prawdą oraz z rzeczywistym mechanizmem działania analizowanego zjawiska. Sprawdźmy to krok po kroku:

Krok pierwszy: Cytuję: "polityka rządu w wielkiej mierze opiera się na rozdawaniu"... Pytam, co to znaczy "w wielkiej mierze"? Załóżmy, że użyte pojęcie rozdawania dotyczy programu 500+, trzynastej i czternastej emerytury i innych faktów podobnego "rozdawania". A więc czy pojęcie "w wielkiej mierze" dotyczy więcej niż 50% wydatków budżetu albo więcej niż 75% wydatków budżetu, czy może mniej niż 50% wydatków budżetu? A może trzeba by porównać z nakładami na finansowanie inwestycji lub obrony narodowej albo z nakładami na służbę zdrowia? I wtedy okaże się, że nakłady na to rozdawnictwo są mniejsze od pieniędzy przeznaczanych na te wspomniane cele i są wielokrotnie mniejsze od 10% polskiego PKB.
A więc przekonanie głoszące, że "polityka rządu w wielkiej mierze opiera się na rozdawaniu" - już w fazie pomiaru rozmiaru zjawiska jest nieprawdziwe. 

Krok drugi: Cytuję: "polityka rządu (..) opiera się na rozdawaniu". Co oznacza w tym kontekście pojęcie rozdawania? Czy to oznacza, że te pieniądze są rozdawane byle komu i byle jak? Rozdane losowo? Bez sensu? Bez celu? Bez żadnego celu ekonomicznego i żadnej ekonomicznej funkcji? Czy chodziło o to, by ludziom dać, aby tylko mieli?
Odpowiadam: W projekcie tego działania rządu został zaplanowany ściśle zdefiniowany, rynkowy cel, który został osiągnięty. Wyjaśniam o co w tym projekcie chodziło.

Zgodnie z rocznymi raportami BIS (Banku Rozrachunków Międzynarodowych - Bank for International Settlements), już roku 2015 istniało spodziewane zagrożenie zbliżającym się światowym kryzysem, który mógł mieć charakter popytowo-podażowy. Polska gospodarka, w wyniku systematycznego drenowania polskich aktywów pieniężnych i niepieniężnych, "schładzania", a także z powodu bezrobocia, likwidacji aktywnej działalności przemysłowej oraz gigantycznego złodziejstwa na poziomie rzędu 60 miliardów złotych rocznie i na dokładkę podobnie wielkiego transferu nieopodatkowanego korporacyjnego zysku, była zagrożona deficytem podaży z równoczesnym deficytem popytu, powiązanych sprzężeniem zwrotnym: - Ludzie nie kupują, bo nie mają pieniędzy, producenci nie produkują, bo nie mają zbytu, bo ludzie nie kupują. (To jest oczywiście skrót diagnozy) W tej sytuacji wydrukowanie pustego pieniądza mogło być jedynie źródłem inflacji. Rzeczywiście wtedy tak mogło by być. A strukturalne zagrożenie polskiego rynku spodziewanym kryzysem było wielokrotnie większe niż w pozostałych gospodarkach europejskich.

Konieczne było posłużenie się realnym pieniądzem istniejącym w rzeczywistym obrocie polskiego rynku w polskiej gospodarce poprzez jego skokową redystrybucję. Pieniądze do 2015 systematycznie wyłudzane z budżetu, poprzez zablokowanie kradzieży pozostały w budżecie i zostały zainwestowane w finansowanie popytu o bardzo krótkim czasie zwrotu - czyli w projekt 500+. Co miesiąc stosunkowo niewielkie pieniądze trafiały do wielu najbardziej potrzebujących rodzin, były natychmiast wydawane na ich najbardziej palące potrzeby, generując popyt, który natychmiast indukował podaż. Tak się dzieje, gdy strumień tej redystrybucji jest dokładnie wyważony. Czas pokazał, że do dziś dnia ten strumień rzeczywiście jest wyważony. A więc to nie było rozdawnictwo, ale dokładnie wykalkulowana inwestycja w popyt, by wywołać odpowiednią podaż.

Krok trzeci: Cytuję: "rozdawanie pustej kasy". Co to znaczy "pusta kasa", jaka jest jej definicja? W światowym języku propagandy politycznej pojęcie "pustej kasy" jest epitetem. W ekonomii stanów stacjonarnych i regułach gry o sumie zerowej pusta kasa może być zastąpiona pojęciem druku pieniądza, który także jest tylko sloganem, ponieważ rzeczywista gospodarka jest zjawiskiem dynamicznym i niestety dynamicznym splotem stochastycznych procesów nierównowagowych. Problemem jest utrzymanie tych dynamicznych procesów w stanie możliwie bliskim równowagi, a nie jak to chce ekonomia stanów stacjonarnych - by nie robić nic. Jednak startując do programu zrównoważonego rozwoju, polski rząd nie użył żadnego pustego pieniądza, lecz aktywnie wykorzystał pieniądz już istniejący w polskim obrocie rynkowym, wykorzystując wysoką stopę zysku z pieniądza inwestowanego w popyt o bardzo krótkim czasie zwrotu.
A więc ani rozdawanie, ani pusty pieniądz.

Krok czwarty: Cytuję: "pusta kasa za nicnierobienie". To jest już tylko wredna obelga. Co do jasnej cholery znaczy nicnierobienie? Po ośmiu latach polityki polegającej na likwidacji polskiego przemysłu, na koszmarnej kleptokracji, bezrobociu i nieustannym "schładzaniu" gospodarki, pieniądze zostały zainwestowane w finansowe wsparcie wychowania i kształcenie naszych polskich dzieci. Czy cerowanie dziecięcych skarpet, gotowanie mleka dzieciom na śniadanie, czy kupowanie dzieciom zeszytów, pranie koszulek i łażenie po sklepach w poszukiwaniu najtańszych butów na zimę jest nicnierobieniem?

Uważam, że tylko z powodu tego obelżywego zwrotu wszystkie polskie rodziny, które dzięki temu projektowi mogły więcej dać swoim dzieciom powinieneś grzecznie i z całą powagą przeprosić.

I to był PUNKT DRUGI - Czas na przeprosiny z powodu ulegania propagandowemu kłamstwu.

I PUNKT TRZECI: Zwykle dobra inwestycja, a szczególnie inwestycja o bardzo krótkim cyklu zwrotu oraz niewielkim ryzyku ZAWSZE wynagradzana jest sowitym zyskiem, co łatwo zaobserwować uważnie analizując aktualne wyniki polskiej gospodarki.

I wreszcie PUNKT CZWARTY inwestycja w finansowanie polskiego popytu, skoncentrowanego na udzielenie pomocy społecznej dla rodzin wychowujących dzieci jest przykładem splotu wielu strumieni różnych oddziaływań ekonomicznych i społecznych o dość skomplikowanej strukturze oraz bardzo prostym systemie aplikacji, nieomal bez żadnej biurokracji oraz przy minimalnym koszcie obsługi. Niski koszt obsługi tego finansowania wynika wprost z bardzo prostego kryterium finansowania - dziecko i nic więcej.

Do tej pory w polski rynek włożono ok 120 miliardów złotych, na które rynek odpowiedział popytem nieomal równym 120 miliardów złotych, nic nie wspominając o innych indukowanych obrotach. Miernikiem skuteczności konstrukcji tej formy finansowania jest brak wpływu tych programów na poziom oszczędzania w Polsce. Każda wydana w tych programach złotówka, wraca na rynek.

Trzeba myśleć, a nie jojczyć jak błękitny smurf Maruda, tak trwa mać.

_________________________________ 

A totalitarnej opozycji, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!

* * *

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

"Niestety, prawda nie broni się sama."

Niestety, wbrew powiedzeniu, że: "Prawda obroni się sama" i  trzeba dać jej tylko odpowiednio długiego czasu.

Problem w tym, że takie opinie mogą być bardziej wyrazem naszych życzeń niż rzeczywistością – chcielibyśmy, aby prawda zawsze zwyciężała. Tak bardzo, że nie chcemy dostrzegać tego, co podważa to przekonanie.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1671463

Zastanawiałem się nad odpowiedzią, by właściwie przekazać to co w rzeczywistości siedzi w mojej głowie. A więc umieśćmy ten problem w konkretnym kontekście i na przykładzie. Załóżmy, problem dotyczy strategicznej polskiej polityki w polskim interesie w bieżącym stanie naszej polskiej racji stanu. Zarówno polska polityka w tej dziedzinie jak i możliwe jej rezultaty dzieją się w długoterminowej przestrzeni zdarzeń. Bardzo możliwe, że twarde rezultaty tej polityki mogą dać widoczne dla wszystkich wyniki w perspektywie kilku, a nawet kilkunastu lat. Bywa tak, że prawda wychodzi na jaw dopiero po bardzo długim czasie, jako prawda historyczna.

Tymczasem tu i teraz, w krótkoterminowej skali zdarzeń toczy się regularna wojna informacyjna, operująca dezinformacją, wyrafinowanym i ordynarnym kłamstwem i mocno finansowanymi grami operacyjnymi toczonymi w bardzo różnych interesach korporacyjnych, państwowych, w lokalnych i globalnych interesach ekonomicznych i politycznych, a nawet w interesie fałszywych strategii geopolitycznych.

Ten krótkoterminowy chaos informacyjny jest bardzo ryzykowny dla prawdy, gdy nawet filozofowie nie tylko pozostawiają ją w osamotnieniu, ale zaczynają sobie z niej dworować, opowiadając o jakieś tam post prawdzie albo ją rozmywają, by całkiem ją wypłukać przy wykorzystaniu przeróżnych odmian relatywizmu, albo nawet rozgnieść brutalnym ciężarem kłamstwa i czarnej propagandy. Chciałbym bardzo, by prawda mogła bronić się sama, ale w ogniu tej informacyjnej wojny nadszedł czas najwyższy, by stanąć wyraźnie po jej stronie, by już nie musiała bronić się sama

Hasło mówiące o tym, że prawda nie broni się sama, ma więc znaczenie przenośnie i jest wezwaniem do aktywnego stawania w jej obronie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671517

Sięgając do meritum - myśląc o państwobójstwie miałem na myśli raczej jego wrogie przejęcie i następnie zdegenerowanie jego systemów wewnętrznych tak, aby napastnik mógł spokojnie kontynuować bandycką eksploatację całego kraju - ale już pod osłoną prawa państwowego i międzynarodowego.

Zauważmy - prawo międzynarodowe jest wręcz idealną osłoną każdego bandziora, który skutecznie przejmie władzę państwową. W publicystyce i polityce XX wieku pojawiło się określenie bandyckich państw albo bandyckich reżimów, takich różnych Mobutu, Kadafich albo Saddamów Husseinów, którzy psim swędem przejmowali władzę. A jak już taki łotr wcielony. kacyk upiorny stawał się prezydentem, premierem, to automatycznie wdzierał się na międzynarodowe salony, przemawiał albo nawet kapciem walił w mównicę Rady Bezpieczeństwa ONZ i cały świat mógł im skoczyć.

Pamiętamy całe galerie takich łotrów. Pol Pot, Fidel Castro... Liberia, Związek Sowiecki, III Rzesza, a teraz współcześnie Sudan, Iran, Irak czy wreszcie ISIS.

To jest rzeczywisty problem międzynarodowy, na razie nie rozwiązany z poważnej przyczyny. Jest w prawie międzynarodowym naturalna łamigłówka logiczna pomiędzy ochroną suwerenności państwa jako podmiotu prawa międzynarodowego, a sytuacją w której ten podmiot prawa państwowego zostanie wrogo przejęty przez jakiś odjechanych szaleńców, albo nawet zwykłych bandytów. Zwracam uwagę, że tak zwane rewolucje, to za każdym razem taka właśnie demolka systemów państwowych. Rewolucja francuska w XVIII wieku i bardzo do niej podobna rewolucja bolszewicka takie właśnie były.

Tak widziałem sprawy parę lat temu pisząc ten komentarz [link]. 

Teraz, dzisiaj w maju roku 2021 widząc zachowanie bardziej agresywnego Borysa Budki, albo jego nauczyciela logiki pana Michała Gramatyki zastanawiam się nad tym, czy mamy do czynienie z opozycją parlamentarną, czy koniecznością obrony suwerenności naszej Ojczyzny przed wrogim przejęciem przez jakiś odjechanych szaleńców, .albo nawet... , udających opozycję parlamentarną. Patrząc na poziom ich szechterowania, wyglądają raczej na tych którzy na razie dokonali wrogiego przejęcia partyjnej subwencji na finansowanie partii politycznej, dawniej zwanej Platformą Obywatelską. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671464

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Narracja kłamstw i pogardy jest założeniem zarówno antyrządowej jak i rządowej propagandy szechterującej polityką polskiego państwa.

Nie myśl o rocznych raportach BiS...popatrz co robi PiS !

Ta chytra i cwana banda zużywa cały swój czas, poświęca cały intelekt i oddaje całe swe serce, na projektowanie, budowanie i eksploatację koryta, z którego politycy wychodzą tylko po to, żeby tłumaczyć wyborcom, że to dla ich dobra, i że wcale tak dużo na to koryto nie płacą.
Ten cały „Polski Ład” oznacza podniesienie podatków, a poza tym jest typową manipulacją księgową i przekładaniem pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej.

Pamiętamy całe galerie takich łotrów. Pol Pot, Fidel Castro... Liberia, Związek Sowiecki, III Rzesza, a teraz współcześnie Sudan, Iran, Irak czy wreszcie ISIS, oraz... PZPR, PiS, PO.

Pamiętamy. Bądź sprawiedliwy !

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31167&Itemid=100

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1671467

Nawet złoto w ściek obrócić.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1671474

To jest twoje dzieło. Przyjrzyj się uważnie, przeczytaj i zastanów się jaka obrzydliwa treść jest w tej paskudnej insynuacji. Pomyśl, w jakim brudnym umyśle mogą rodzić się takie pomówienia. Zastanów się nad tym, że ludzie na ogół sądzą innych według siebie. Znając tę regułę, mogę odnieść ją do ciebie w bardzo prosty sposób.

Piszesz o sobie i o swojej chytrej i cwanej bandzie, która zużywa cały swój czas, poświęca cały intelekt by w tak wredny sposób zniesławiać i obrzucać tak paskudnymi pomówieniami ludzi, których nie znasz i nie wiesz nic o tym, co robią i nie masz zielonego pojęcia o ich rzeczywistej pracy.

Po prostu, znajdujesz sadystyczną satysfakcję, by czerpać z zatrutej studni i obrzucać tym, co z niej wygrzebiesz, tryskać jadem, w nadziei, że sprawisz komuś ból. Jesteś jak plasmodium falciparum . A oto kropla twojego jadu, dosłowny cytat:

Ta chytra i cwana banda zużywa cały swój czas, poświęca cały intelekt i oddaje całe swe serce, na projektowanie, budowanie i eksploatację koryta, z którego politycy wychodzą tylko po to, żeby tłumaczyć wyborcom, że to dla ich dobra, i że wcale tak dużo na to koryto nie płacą.

I najciekawsze jest to, że mam piękne uzasadnienie, by tak diagnozować twoją złą robotę. Widzę rezultat. I mogę się domyślać co i dlaczego to robisz. Po czynach ich rozpoznaję jurgieltników, marną agenturę, a nawet użytecznych idiotów.

Mam uzasadnienie, bo widzę to co tu piszesz. Czarna antypolska propaganda pełna pogardy i prymitywnych wyzwisk i niestety pozbawiona jakichkolwiek konkretów. Żadnych faktów i argumentów. Nic. Zero.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1671486

   Witaj! "Czarna antypolska propaganda" w samo sedno. Pewne osoby myślą, że są bezkarne. Otóż bardzo się mylą w swojej bucie...Dzięki za potrzebny ważny na czasie artykuł. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1671544

Nie minusujmy tej szalonej. Niech czytelnicy widzą i przemyślą, co się staje z człowiekiem, któremu wyprano mózg i napełniono go nienawiścią i pogardą?

Czy to jest właśnie czysty obłęd? Przykładowa ofiara bolszewickiego systemu manipulacji?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1671578

Uwielbiam jej naiwny fanatyczny dogmatyzm, jest jak małe dziecko zachwycone makroskopową mechanikę kwantową.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1671581

Verita jest jak dziecko z baśni Andersena "Nowe szaty cesarza", które każdym wpisem krzyczy, że KRÓL JEST NAGI, chociaż gawiedź demokratycznie zachwyca się jego niewidzialnymi szatami patrząc na gołe dupsko.

Faktycznie - naiwne dziecko! Nie potrafi pitolić, że czarne jest białe, ma przechlapane!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1671600

opiekunka do dziecka

 

zaświeciła gołym tyłkiem

wyłażąc z zapiecka

opiekunka do dziecka

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1671601

To nie pierwszy tego typu wpis "poety", wpis, który powinien zaniepokoić rodzinę i zdopingować do zapisania go do psychiatry.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Alina

#1671611

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1671510

niebieska kabała

 

to alpaka jest cała

niebieska kabała

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671512

(albo uczciwie!) "obronić" Veritę, popełniającą plagiat. Poszukaj oryginalnego tekstu - na blogu Mentzena (z Konfederacji) i "ustosunkuj się" do osoby, która - jako rzekomy autor - zamieściła ten tekst na blogu Niepoprawnych. 

A przedtem może zastanów się, która to nacja służy kłamstwom Kabały. Kto nadużył zaufania na tutejszym blogu. Potem już możesz, jeśli uznasz za słuszne - atakować mnie, broniąc Veritę.

Ukłony,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1671571

Przecież zaznaczyłam link skąd pochodzi cytowany tekst. Dlaczego mnie bijesz? Niigdy nie popełniłam i nie popełnię plagiatu. To oszczerstwo ... nie rób tego bo to grzech ciężki.Czy dlatego się mścisz, że udowodniłam ci kłamstwo?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1671573

 

Po pierwsze podajesz link do portalu pana Dakowskiego, a cytat o którym mówimy pochodzi z blogu pana Mentzena.

Po drugie nikt nie wie, które słowa i jakie zdanie w twoim felietonie pochodzi od Ciebie, które od pana Dakowskiego, a które od pana Mentzena, a na dokładkę o panu Mentzenie słowem nie wspominasz. 

A po trzecie mówię, że jesteś jak małe dziecko, ponieważ najprawdopodobniej nie wiesz o tym, że jeśli coś cytujesz, to powinnaś przed i po cytowanym tekście postawić cudzysłów, a jeszcze lepiej gdy wyróżnisz cytowany tekst, tak jak ja to zrobiłem, cytując fragment twojego tekstu.

A po czwarte, pan Mentzen podał najpierw jakieś argumenty, moim zdaniem fałszywe, ale jednak argumenty, które umożliwiają rzeczowa dyskusję, a ty te argumenty pomięłaś, by przytoczyć końcowy wniosek pana Mentzena, który formalnie jednak nie jest wnioskiem, lecz insynuacją sugerującą paskudne intencje. W ten sposób można by insynuować na przykład Idze Świątek albo Robertowi Lewandowskiego przynależność do "chytrej bandy", która chce wyłudzić pieniądze od organizacji sportowych.  W ten sposób każdemu można dorobić brzydką gębę. A to nie jest uczciwe, prawda?

I na koniec, proszę, abyś zamiast obruszać się i gniewać, skorzystała z naprawdę życzliwych porad, wzbogaciła swoją wiedzę o podstawowych zasadach cywilizowanego świata.

https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/4017825851611921

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1671594

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie mam zwyczaju się gniewać na nikogo…a na Ciebie szczególnie...bo nie jesteś zadrą...jak niektóre Twoje wielbicielki.

Dziękuję za życzliwość ale bądź spokojny o moją wiedzę. Kilka godzin codziennie się uczę. Ciebie też mogłabym czegoś nauczyć. Zaczęłabym od codziennego pacierza.

O podstawach cywilizacji ,całego Konecznego, przeczytałam jak Ty pewnie byłeś jeszcze w pieluchach.

Podałam link skąd zaczerpnęłam cytat i to wystarczy...każdy życzliwy znajdzie wszystko co zechce zanim zarzuci plagiat. Trzeba być wyrafinowanym oszczercą by tak postąpić...co zresztą udowodniłam.

Cytaty i cudzysłowy obowiązują w pracach naukowych albo w tekstach dla półgłówków,którzy nie potrafią kojarzyć. W towarzyskiej rozmowie nie są obowiązkowe.
W tekst Mentzena się nie zagłębiałam, bo szkoda mi czasu na ekonomiczne rozprawy ,cenię wiedzę i odwagę prof. Dakowskiego i to mi wystarczy.

Co do Lewandowskiego... bardzo dzielny, pewnie jutro pobije ostatecznie Niemców i wreszcie ktoś wygra II wojnę światową.

Natomiast tenisistka...ma na imię Iga. Trudno jeszcze o niej coś więcej powiedzieć.

„Ida” to film którym zachwyca się ten handlarz viagrą z Gdyni .Ten mędrzec z najwyższym niepoprawnym IQ , który wierzy w to nieślubne dziecko księdza katolickiego, Erazma.
Erazm powiedział :” Religia chrześcijańska związana jest silnie z pewną głupotą, natomiast z mądrością żyje w niezgodzie.”
Zatem dokształcajmy się.

https://gloria.tv/post/JKkREopRPVBA3186fai4r49uV

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1671598

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1671633

na czym polega nadużycie Verity. Ona sama uważa, że Jej postępowanie jest właściwe. No to "ja was pozdrawlaju"! Po sowiecku! Tak nawiasem - ponieważ nie mam ochoty logować się na blogu Dakowskiego - nie mam tam "wstępu". W jaki więc sposób wszyscy mogą się dowiedzieć, jakie jest źródło "rewelacji" (objawień) Verity? Oraz tego, że to nie Ona "wymodziła" jakąś głoszoną opinię? I, oczywiście - skoro powołuje się na blog Dakowskiego, to uważa, że już nie musi egzemplifikować cudzych sformułowań, idei, wypowiedzi.

Chwilami odnoszę wrażenie, że Ona ma jakiegoś "oficera prowadzącego", który wynajduje dla Niej "odpowiednie" materiały, a Ona tylko je publikuje pod własnym nickiem. Byle uderzyć w obecnie rządzącą koalicję. 

To jest długoterminowe działanie - w każdy dostępny sposób, per fas et nefas (aby nie było wątpliwości - metodami godziwymi i niegodziwymi) - należy podrywać zaufanie do rządzącej koalicji. Co dziwne - Verita i jej akolici (znów, aby rozwiać wątpliwości, w potocznym znaczeniu - wielbiciele, pomocnicy, zwolennicy) nie przejawiali takiej aktywności gdy u steru była poprzednia grupa "trzymająca władzę".

Grunt to dobre samopoczucie i brak wątpliwości co do własnej, absolutnej słuszności. To jest, niestety, charakteropatia. Defekt trwały, wyleczyć się nie da. Takie osoby to świetny materiał na internetowych trolli - dywersantów.

Wydaje się, że taka jest rola Verity na tym blogu. Czy Ona sama o tym wie, czy nie wie. Czy zgadza się z tym, czy wręcz sądzi, że jest przeciwnie. Chyba jednak działa świadomie. Tylko ten "rozumek maleńki"!

I to wspaniałe poczucie doskonałości oraz własnej bezgrzeszności. Grzesznicy, złośliwcy, prześladowcy to "wszyscy inni". Wobec tego przypomnę pewną maksymę - jeśli trzecia spotkana osoba mówi ci, żeś pijany - to nie dyskutuj, tylko idź się połóż. Jeśli wielu jest takich, którzy wątpią w twą prawość i patriotyzm, Verito - to może zastanów się nad tym, co robisz. Jaki jest cel, jakie mogą być skutki.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1671649

by czytać arty na portalu http://www.dakowski.pl/.

Każdy może tam wejść i czytać zamieszczone materiały.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671891

Wy jesteście moim oficerem...bo łazicie za mną krok w krok i codziennie odświeżacie już raz wklejone swoje oszczerstwa na mój temat....aby były na świeżo czytane.

Znacie się na oficerach prowadzących...jak widzę.

Ładnie to tak ponownie rzucać na mnie podejrzenia kierując się swoimi wrażeniami?
Stara baba a taka głupia.

Grunt to dobre samopoczucie...mówicie? Czy tylko wtedy go doświadczacie...jak komuś naubliżacie?

Verita sama nic o sobie nie wie...ale Tarnawska wie o niej wszystko lepiej.

Czytajcie te swoje elukubracje...może wreszcie wasz rozumek ogromny się przerazi jak zobaczy co napisał.
I poczucie doskonałości też wiecie coś na ten temat...też tego doświadczacie?

No to medal od uwielbianej koalicji rządowej wam się należy.
Niepoprawni już zbierają podpisy pod tym projektem.
Póki co życzę jak najwięcej szczepionek, poza kolejką, jak dla celebrytów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1671901

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Za paroma wyjątkami, gdybym zamienił wyrażenie "Verita" na "Katarzyna" - pasowałoby również do Pani.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1671903

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1671595

śnieżnobiała alpaka...

 

śnieżnobiała alpaka

wnętrze

niebieskiego ptaka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671597

Verita nie wskazała linku do źródła, czyli do blogu Mentzena a jedynie do "pośrednika" - strony Dakowskiego oraz nie uszczegółowiła fraz, które były w całości cudzymi sformułowaniami.

Również pozdrawiam oraz życzę rzetelności, zamiast kabalistycznego, wspólnego z Veritą, "wykręcania kota do góry ogonem".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1671652

pejs wyrwał on cały...

 

pejs wyrwał on cały

oślinił strony kabały

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671656

Ty oczekujesz wskazania źródła do blogu Mentzena. Czemu ta gniewna, co nie da się ukryć istota - @Verita, miałaby spełnić twe snobistyczne oczekiwania? Podała link ze źródła, z którego tchnięta potrzebą, opublikowała swój post. Czemu ja miałbym angażować się w Twe urojenia i drążyć tematy już wyjaśnione?

Nie zamierzam w żadnym przypadku uczestniczyć w Twym Katarzyno spektaklu obnażania już odkrytego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1671664

Alkoholik Ruszkiewicz, tutaj w kolejnym pijackim widzie jako Alpaka, zawsze był marnym agentem wpływu.

Wszyscy go natychmiast rozpoznawają i dają mu kopa w dupę.

Żałosne.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1671579

"Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty" - James Callaghan.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1671466

Ta wręcz patologiczna skłonność do insynuacji wskazywałby na chorobę schizofrenii u Verity.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671487

Zapewne dałoby się, gdzieś w internecie, znaleźć tekst, który zamieściła na blogu Niepoprawnych Verita, a który miałby, wg waszego przekonania, świadczyć o jej złej woli lub wręcz o rozszczepieniu jaźni.

Verita zwykle cytuje jakieś cudze opinie, na ogół z blogu Dakowskiego, bo ma zbyt mało własnej wiedzy i rozumku ("bo mały rozum ma misio mały") aby samej coś od siebie opublikować.

"Ależ o Panie! Oni niewinni
Choć naszą przyszłość cofnęli wstecz
Inni szatani byli tam czynni
O, karaj rękę, nie ślepy miecz!"

Co do Verity - można śmiało spuścić "zasłonę miłosierdzia". I poszukać, aby zwalczać, rzeczywistych "szatanów". 

Właśnie znalazłam - tym razem jest to cytat z blogu Sławomira Mentzena, a "uczciwa" (inaczej) Verita popełniła plagiat.

Jak to będzie, Verito, z rzucaniem kamieni na "grzeszników"?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1671499

Odarła mnie Pani Katarzyno z wszelkich złudzeń co do Verity. Mimo wszystko nie sądziłem, że robi wyłącznie za papugę. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1671501

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671505

A Verita? To taka mała pchła szachrajka, Nawet nie szechterka. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1671506

Mamy konkretne warunki wojny informacyjnej, która toczona jest przez różne firmy oraz różne państwowe systemy i dziękować Bogu, że jest to wojna informacyjna, a nie militarna. Niestety sposób prowadzenia tej wojny i zaangażowane w nią siły polityczne uruchamiają nowe narzędzia destrukcji i dezinformacji. To nie jest tylko tak zwany hejt, to jest także bardzo silne polityczne oddziaływanie kłamstwem, dezinformacją, niszczącą czarną propagandą oraz bezpośrednimi atakami w przestrzeni cyfrowej. Niech przykładem będzie ostatnia amerykańska przygoda z paraliżem systemu dystrybucji paliw, co ujawniło zagrożenie bandyckimi napadami na krajowe systemy infrastruktury technicznej. To wszystko stanowi całość - jest zjawiskiem przekształcającym naszą rzeczywistość.

Nie przeceniając swojej roli, uczestniczymy w tym co się dzieje poprzez naszą aktywność w blogosferze, czyli w dość zamkniętym środowisku "rozszerzonej rozmowy towarzyskiej", komentujemy to co się dzieje, mając nadzieję, że nasze oddziaływanie będzie pożyteczne. Na to, na co możemy mieć wpływ, jest czymś innym niż to, co nas irytuje.

Na przykład chamstwo, głupota i prymityw politycznego źródła dezinformacji, na które nie mamy wpływu. Mamy do czynienia tylko ze światłem odbitym, na przykład z zatrutą studnią na podwórku pana Dakowskiego. Irytujący jest także niski poziom odpowiedzi niby naszej publicystyki, która zamiast stanąć merytorycznie we wspieraniu polskiej racji stanu, przekształca się w opozycję opozycji. Jest prawie śmieszne, gdy na łamach portalu wPolityce przez wiele godzin na jedynce strony głównej widać piękne ujęcie portretu Borysa Budki z profilu nad tekstem popularyzującym jego niezbyt fortunną wpadkę. Rozmowa o imponderabiliach. Brakuje rzeczowej i kompetentnej informacji, za dużo jest polemiki z głupstwem, na poziomie magla.

Cóż możemy zrobić?
Wbrew pozorom dużo. Jedną z prac, którą mogę wykonać to cywilizowanie jakości rozmowy na łamach naszego portalu. Więc po prostu robię to.
Pierwszą forma jest cierpliwość. Nikogo nie cenzuruję. Jeśli ktoś zachowuje się "podprogowo" jest po prostu ignorowany. Nie podejmuję rozmowy, gdy widzę chamstwo, albo kulturę automatu zwanego botem.
Drugą formą jest nie uleganie prowokacji. Jeśli widzę nawet tylko ślady czegoś co nadaje się do merytorycznej odpowiedzi, odpowiadam z całym szacunkiem, merytorycznie. Natomiast ignoruję elementy prowokacji, nawet w tej samej wypowiedzi, na którą odpowiadam.
Trzecią formą jest zachowywanie szacunku w stosunku do każdego interlokutora, jeśli już rozmowę podejmuję.

W sumie cała ta polityka polega na tym by nie dać się zwariować i w żadnym przypadku nie wdawać się w żadną awanturę, ale nie rezygnuję z podejmowania prób "wymuszenia szacunku" moim własnym szacunkiem. Trzymam się tych prostych zasad i po dość długim czasie raczej widać pozytywną zmianę. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671507

Prawda - jest - trwała i trwa  (przy ludzkim życiu) - od daWna, jak rozumne życie ludzkości,

aby zostać - skataLogowana w Dekalogu...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1671562

Prawda jest jedna, obiektywna i prawdziwa jak skała, ale nie każdy wie jaka ona jest i gdzie jest, często bywa głęboko ukryta.

I dlatego czasem trzeba mnóstwo pracy i rozumu, by ją odnaleźć, by ją odkryć, by poznać, jaka ona jest. I na tym polega cały problem z tą prawdą, która zawsze jest, taka jaka jest.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671572

Witaj Michaelu

Nie przeczytałem komentarzy, więc mogę coś powtarzać.

Świetny rozbiór logiczny. Ty, ja i może jeszcze paru, potrafimy to robić na bieżąco. Lecz pozostałym trzeba to dobitnie tłumaczyć.

Erazm z Rotterdamu w swej przewrotnej Pochwale głupoty oświadczył: Jestże, na Boga żywego, coś szczęśliwszego od tego nasienia ludzkiego, które powszechnie nazywają głuptakami, błaznami, półgłówkami, kapuścianymi głąbami?

Czy Tobie też daje to dużo do myślenia? Że zawsze spotkasz gromadę z IQ poniżej 70, zanim spotkasz jednego z IQ powyżej 125. Czy staramy się brać odpowiedzialność za tych pierwszych?

Według Erazma raczej nam powiedzą: Gdyby jakiś pojedynczy człowiek chciał wszystkim iść na przekór, to bym mu radziła, aby naśladując Tymona wyniósł się gdzieś na pustynię i tam sobie sam używał na swej mądrości.

Więc tu jest problem - czy wszyscy, dla których piszemy chcą być "nawróceni"? Czasami wydaje mi się, że to orka na ugorze.

Od kilkudziesięciu lat bojowo walczę z głupotą. I stale za to obrywam. Prawdziwy mędrzec pewnie by siedział cicho...

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1671576

Jeśli wiesz coś wspaniałego i nie potrafisz tego komukolwiek przekazać, to jest tak, jakbyś nic nie wiedział.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671580

musi splugawić!

 

zło cienia dobra

nie może strawić

co zatem dobre

musi splugawić!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1671582

...kiedy zadaje się proste pytania, albo przeprowadza rozbiór logiczny - jak to uczyniłeś, z tych haseł opozycyjnych nie pozostaje nic. Pustka i wiatr w kniei. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1671616

O czym niby jest tekst główny?

Czy o tym, że wolno wygłaszać dowolną opinię,

o ile nie krytykuje się PiS-manów?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1671723

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ktoś to nazwał wołaniem na puszczy, ja że grochem o ścianę.

Obraz tego forum jawi się jak wojna dwóch obozów - pretorian PiSu i ludzi sceptycznych, trzeźwo myślących przynajmniej w jakimś zakresie, wątpiących w przekazy medialne gdy rzeczywistość do tych przekazów nie przystaje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1671904

versus sceptyczni i trzeźwo myślący polscy patrioci. Taki jest sens tej wypowiedzi szanownego pana Alpaki. Samochwalstwo  z jednej strony o epitet po drugiej stronie.To oczywiście bardzo łatwo odwrócić ponieważ do tego zabiegu nie sa potrzebne żadne argumenty ani fakty. Równie dobrze mógłbyś zarzucić komukolwiek z rzekomo naszej strony cokolwiek, a ja nie mam najmniejszego zamiaru robić tego samego ponieważ to jest po prostu głupie.

Tymczasem realny podział przebiega pomiędzy konkretnym obrazem Niepodległej, suwerennej Polski, świadomej swojej chrześcijańskiej tożsamości narodowej, historycznej tradycji i kultury a środowiskiem przeciwników podmiotowości i tożsamości Polski.

Po której stronie jest Alpaka - nie mam pojęcia, ponieważ nie słyszę nic konkretnego oprócz epitetów no i dość obfitych elementów aktualnej niemieckiej i rosyjskiej narracji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1672080

versus sceptyczni i trzeźwo myślący polscy patrioci. Taki jest sens tej wypowiedzi szanownego pana Alpaki. Samochwalstwo  z jednej strony o epitet po drugiej stronie. To oczywiście bardzo łatwo odwrócić, ponieważ do tego zabiegu nie są potrzebne żadne argumenty ani fakty. Równie dobrze mógłbyś zarzucić komukolwiek z rzekomo naszej strony cokolwiek, a ja nie mam najmniejszego zamiaru robić tego samego, ponieważ to jest po prostu głupie.

Tymczasem realny podział przebiega pomiędzy konkretnym obrazem Niepodległej, suwerennej Polski, świadomej swojej chrześcijańskiej tożsamości narodowej, historycznej tradycji i kultury a środowiskiem przeciwników podmiotowości i tożsamości Polski.

Po której stronie jest Alpaka - nie mam pojęcia, ponieważ nie słyszę nic konkretnego oprócz epitetów no i dość obfitych elementów aktualnej niemieckiej i rosyjskiej narracji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1672081