Rada dla Ministra Łukasza Szumowskiego

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Gdyby adwokat Łukasza G. był uczciwym obrońcą, to gdy okazało się, że sprzedane przez jego firmę maseczki nie spełniają norm, a Ministerstwo Zdrowia wystąpiło o naprawienie szkody, to zapewne poradziłby nieszczęsnemu panu Łukaszowi G., by zaproponował Ministerstwu Zdrowia solidarne wystąpienie z roszczeniem do nieuczciwego chińskiego dostawcy o likwidację szkody. Przecież pan Łukasz G, był tylko pośrednikiem i najprawdopodobniej także w tej transakcji jest osobą poszkodowaną i oszukaną przez nieuczciwą chińską firmą. Taka rada pana adwokata byłaby zupełnie logiczna i miała większe szanse na powodzenie, ponieważ wtedy jego roszczenie byłoby wsparte siłą i powagą państwa polskiego.

Strasznie zły to musi być adwokat, który zamiast bronić skutecznie swojego klienta, szukając sojuszu ze współposzkodowanymi, wrabia go w dwie wojny tylko po to, by wywołać awanturę polityczną.

Adwokat zamiast szukać najwłaściwszego rozwiązania wrobił pana Łukasza G, w niepotrzebny konflikt z Ministerstwem Zdrowia. W ten sposób zamiast wspólnego wystąpienia o powetowanie strat obu stron, pan Łukasz został wystawiony przez rzekomego obrońcę na wojnę na dwa fronty i z Ministerstwem i z Chińczykiem. 

Proponuję Ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu, aby okazał wielkoduszność i zrozumienie krzywdy pana Łukasza G, spowodowanej przez nierozumne działanie niezdarnego obrońcy i zaproponował ugodę polegającą na solidarnym wystąpieniu obu pokrzywdzonych stron z roszczeniem przeciwko nieuczciwemu Chińczykowi o odpowiednie naprawienie szkody obu stron.

Byłoby to właściwe działanie owocujące solidną nauczką udzieloną złemu adwokatowi, który za nic ma interes swojego klienta.

_________________________________________

Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy!

_______________________________

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)

Komentarze

Tylko, gdzie te wszystkie Izby Handlowe, które winny być pomocne w takich sprawach? Jest też Sąd Arbitrażowy przy KIG.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1632660

Feliks Koneczny analizując różne formacje cywilizacyjne podał jako jedno z kryteriów różnicujących te formacje fakt istnienia lub nie istnienia prawa publicznego oraz prawa prywatnego. W formacjach totalitarnych nie ma miejsca na prawo prywatne, dlatego jego domena ulega erozji oraz wchłonięciu przez domenę prawa publicznego, a zwykli obywatele przestają odróżniać prawo publiczne od prawa prywatnego, widzą tylko jedno prawo. Patrzą i widzą, że prawo jest jedno - dura lex, sed lex.

III RP powstała jako wynik ugody okrągłego stołu, która to ugoda była sukcesem komunistycznych organizatorów przejmujących inicjatywę w tworzeniu ustroju III RP. Ustrój tej trzeciej RP został zabetonowany nie tylko przez Konstytucję z 2 kwietnia 1997, ale także przez ustrój polskiego sądownictwa oraz ustrój gospodarczy. 

Akurat gdy o to chodzi to przed II Wojną Światową istniały w Polsce Izby Gospodarcze, które spełniały swoją rolę. A po II Wojnie Światowej Polskę zdobyli komuniści, to zlikwidowali pojęcie prawa prywatnego, zlikwidowali prawo o Izbach Gospodarczych i wyłączyli działanie Kodeksu Handlowego. Pozostała tylko jedna państwowa Polska Izba Handlu Zagranicznego utworzona przez komunistów, wyłącznie do celu zachowania kompatybilności w kontaktach gospodarczych PRL z zagranicą. Kodeks Handlowy nie został zlikwidowany choć okaleczony. Ocalał, tylko by została podstawa prawna istnienia dwóch firm INCO oraz PEWEX na komunistycznej służbie, ale nie było możliwe utworzenie i zarejestrowanie nowych spółek prawa handlowego, ponieważ został zlikwidowany organ rejestrowy. 

Po roku 1989 stopniowo były przywracane niektóre funkcje demokratycznego państwa, choć komuniści bardzo starannie zadbali by ustrój III RP zachowywał, chronił i zabezpieczał jak najwięcej praw anty demokratycznej i anty obywatelskiej  władzy starego komunistycznego reżimu. Przykładem takiego ustrojowego aparatu utrwalającego komunistyczny zamordyzm jest Konstytucja z 2 kwietnia 1997. Widzimy jakim skutecznym narzędziem do dławienia wszelkich reform prowadzących do demokratycznej i obywatelskiej postaci poważnego państwa polskiego jest ta Konstytucja.

A wspomniany KIG "powstał na bazie Polskiej Izby Handlu Zagranicznego". 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1632781

Żenada, na miano adwokata nie zasługuje, jak to "coś" mogło być ministrem edukacji...zgroza

Haslo: " giertycha do wora..A wór do..." oddawało "jakość" tego człowieka.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1632742

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1633017

Kupca nie interesuje od kogo, kiedy i za ile sprzedający mu towar go wcześniej nabył jeśli zakup jest dokonywany w pełni legalnie od legalnej firmy

G...no to kogo obchodzi
Reklamuję u sprzedającego a nie szukam poprzednich właścicieli wadliwego towaru

Bo inaczej rozumując tym pokrętnym tokiem rozumowania autora, to co autor robi gdy np. popsuje mu się jakiś sprzęt AGD?
Reklamuje u sprzedawcy?
Czy idzie do niego tylko po dane kontrahenta od którego on nabył to wcześniej, po czym cofa się tak aż do kogo?
Do producenta konkretnej części?
A może do wytwórcy materiału z którego wadliwa część została wykonana?

Kompletne bzdury

I wracając do tych śmieci które "szumowski kupił od szumowskiego" to nie dość że "narciarz" ma oddać kasę to jeszcze ma zapłacić za utylizację sprowadzonych na teren RP ODPADÓW - przynajmniej powinien i tak by się stało u standardowego "Kowalskiego" nie związanego z PIS'em

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1633110

Szumowski zatrzymał pandemię w Polsce. Jemu zawdzięczamy życie i zdrowie tysięcy Polaków.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1633124

Nie bądź leming. Nie ma zliczonych osób, które ucierpiały i straciły życie w wyniku zamrozenia przez szumowskiego słuzby zdrowia. Tysiace operacji się nie odbyło, wiele osób nie otrzymało pomocy lekarskiej i nadal nie otrzymuje, wiele zmarło (jedną sam znam) z powodu zamknięcia szpitali.

Obecnie "słuzba zdrowia" szumowskiego tak sie zabarykadowała w przychodniach itp. że nawet jak do nich dzwonisz i chcesz umówić dziecko do pediatry na "dzieci zdrowe", to oni pierniczą bezczelnie, po co chce iść do lekarza jak dziecko jest zdrowe i nie chcą rejestrować. Ps. dla tych co nie w temacie - wiele przychodni dziecięcych przyjmuje w innych gabinetach i godzinach dzieci chore (czyli z widoczna chorobą, kaszlem, gorączką, które mogą zarazić itp.) i oddzielnie dzieci zdrowe, które nie mają kaszlu itp. ale mają np. problem z prawidłowym chodzeniem, skręcenia kończyn, zmiany skórne itp. - wtedy takie dzieci przyjmowane są oddzielnie na "dzieci zdrowe" - jednak takie dzieci są zdrowe tylko w kwestii że nie zarażają ale to w cale nie wynika, że jak np. mają kłopot z oddychaniem to że są zdrowe i nie trzeba ich przyjmować - a teraz tab się zabunkrowali w przychodniach (zamknięte drzwi na trzy spusty i tylko kartki z nr telefonów w drzwiach), że wiele pacjentów nie otrzymuje pomocy, a nie leczone małe schorzenia szybko się przerastaja w duze. Do czasu koronawirusa i obostrzeń szumowskiego to było normalne, że przyjmowali "dzieci chore" i "dzieci zdrowe" oddzielnie i nikogo to nie dziwiło, a teraz bezczelnie gderają "po co przychodzić, jak dziecko zdrowe".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1633940