PYTANIA PREJUDYCJALNE:

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

Kiedy polskie sądy wydadzą Europejski Nakaz Aresztowania (EAW) wszystkich stalinowskich więźniów, którym udało się uniknąć rozstrzelania w Katyniu? Kiedy polskie sądy uprawomocnią wszystkie bezprawne decyzje Stalina w polskich sprawach?

Jak na razie, wszystkie fakty wskazują na to, że nastąpi to już bardzo szybko. Konkretnie, takie niesprawiedliwe i łamiące wszelkie prawa wyroki polskie sądy wydają systematycznie, potwierdzając wolę przywrócenia sowieckiego totalitaryzmu.

Na przykład:

  1. Wyrok warszawskiego Sądu Apelacyjnego prawomocnie skazujący redaktora Michała Majewskiego [link]. Czy polski Prezydent nie powinien wydać decyzji o ułaskawieniu niesłusznie skazanego obrońcy wolności słowa?

  2. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji w sprawie nieruchomości przy Noakowskiego 16. Sąd wydał swoją decyzję na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron i publiczności. No i Sąd uchylając tę decyzję musiał zignorować oczywisty fakt, że ta nieruchomość została "zreprywatyzowana" na podstawie sfałszowanych dokumentów. A więc Wojewódzki Sąd Administracyjny przywrócił stan bezprawia. Jak długo polskie sądy będą stały na straży bezprawia, w obronie mafii i bezczelnego złodziejstwa?

  3. Niebywałe, nieludzkie, bezduszne postanowienie polskiego sądu [link]. W Wigilię polski sąd zdecydował o wydaniu Holendrom 8-letniego autystycznego dziecka małżeństwa rosyjsko-australijskiego, które szuka azylu w Polsce. Wiceminister sprawiedliwosci: "już wystąpiłem do Prokuratury Krajowej, żeby rozważono pilne zażalenie się i wstrzymanie wykonania orzeczenia" - napisał na Twitterze Wójcik. W jego ocenie jest to "niebywały skandal".

  4. Jedynym ukaranym w olbrzymiej przestrzeni korupcji, oszustw, wyłudzeń dokonanych przez organy administracji samorządowej Miasta Stołecznego Warszawy korzystającej z przestępczego wsparcia warszawskich sądów jest Jan Śpiewak, działacz społeczny, który ujawnił zjawisko masowej grabieży w licznych bezprawnych "reprywatyzacjach" warszawskich nieruchomości, bezdusznie krzywdzących kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Warszawy. 

  5. Skazanie Natalii Nitek Płażyńskiej za ujawnienie antypolskiej agresji niemieckiego przedsiębiorcy Hansa D, znieważającego polskie pracownice. Natalia Nitek-Płażyńska została skazana za zgromadzenie dowodów winy Hansa D [link]. 

  6. Takich przykładów wskazujących na totalną i wszechobecną przestępczość sądową znamy tak dużo, że konieczne jest postawienie pytania o inicjatywę ustawodawczą prowadzącą do ustanowienie kategorii przestępstwa sądowego, które z mocy prawa skutkuje unieważnieniem procedury sądowej i POZBAWIENIEM IMMUNITETU sędziów, tak aby mogli być niezwłocznie poddani karze, za popełnione przestępstwo sądowe.

  7. Zgodnie ze współczesną definicją komunizmu [link], istota komunistycznego totalitaryzmu polega na realizacji przestępczego planu zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwie, aż do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa, w sposób zapewniający przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego.

I o taką ochronę "praworządności" tym złodziejom chodzi, to jest najważniejszy interes każdego bezczelnego złodziejstwa wszystkich możliwych grabieżców. Sądy stojące na straży złodziejstwa. Ulica i zagranica na straży bezczelnej kradzieży. Kompradorskie sądy w obronie złodziejskich łupów. Interes polityczny totalitarnej antypolskiej opozycji w oczywisty sposób jest identyczny z interesem ekonomicznym współczesnego europejskiego kolonializmu, dążącego do wypełnienia przesłanek współczesnej definicji komunizmu.

Dlatego pytam, czy nie nadszedł czas na penalizację sądowych przestępstw?
Pytam, czy nie nadszedł czas na odpowiedzialność karną nieuczciwych sędziów?
Widzę konieczność ustanowienia kategorii nie tylko przestępstwa sądowego, ale także przestępstwa państwobójstwa, (statecide), na wzór zbrodni ludobójstwa.

______________________________________ 

Totalitarnym PO, PSL, Lewicy, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!

_______________

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

...się takiego zadania. Okrzykniętoby to zaraz zamachem na ciecią władzę. Już widzę naglówki w GW i Newsweeku oraz gorace dyskusje w TVN-ie prowadzone przez Żakowskiego i Olejnik oraz to duże TVN-owe dziecko od Faktów. Z pewnością taki projekt skrytykowałby Adam Justyn Strzembosz - niegdyś autorytet prawniczy, a dziś tylko zhańbiony swoim działaniem i wypowiedziami emerytowany cień sędziego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1658984

naszego istnienia jako państwo, jako Polska. I nie ważne, kto byłby buczał, lub protestował (to każdy z nas tu piszących wie), ale chodzi o przełamanie chocholego tańca, w którym oni robią swoje od prawie 80 lat, a my jak owce milczymy. Przez te 4 pokolenia wychowali nas jak widać na tłumoki z wypranymi mózgami, gdyż łykamy ich przestępstwa jak kluski. 

Inną sprawą jest jak temu zaradzić, ale ważne, że zaczynamy przeglądać na oczy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1658995

Mówi rzeczy obrzydliwe. I nie jest to krytyka, ale to jest działanie w złej wierze, to jest celowe użycie kłamstwa, insynuacji i pomówienia w celu możliwie najpoważniejszej destrukcję Polski. Nie mam na myśli destrukcji rządzącego w naszej Ojczyźnie środowiska politycznego. Tej Opozycji wcale nie zależy na zniszczeniu przeciwnika politycznego, oni świadomie i celowo dążą do zniszczenia Polski.

 

Chodzi mi konkretnie o długoterminową sumę wypowiedzi osobników, pozornie reprezentujących odrębne opozycyjne partie polityczne, rzekomo niezależne i samodzielne. To są jednak ludzie, którzy posługują się  identyczną narracją i w tym samym celu. Nie po to, by mówiąc prawdę pomóc Polsce, ale aby kłamiąc, Polsce zaszkodzić. Mam na myśli przykład panów Marcina Kierwińskiego, reprezentującego Platformę Obywatelską, oraz Władysława Teofila Bartoszewskiego, reprezentującego PSL Obaj panowie wystąpili w przedpołudniowym spotkaniu.w w niedzielę 17 stycznia 2021 roku w TVP Info w programie Adriana Klarenbacha.

Streszczenie narracji tych postaci jest mniej więcej takie: - Rząd jak do tej pory w sprawie pandemii nie zrobił nic, panuje chaos i bezhołowie, a przedsiębiorcy, którym rząd zamknął ich interesy, nie wierzą rządowi, nie mają do rządu zaufania, ponieważ rząd kłamie, oszukuje, nie wywiązuje się ze swoich obietnic, chaotycznie zmienia swoje decyzje narażając przedsiębiorców na olbrzymie straty i nie zamierza tych strat nikomu zrekompensować, co oczywiście jest podstawowym obowiązkiem państwa. Państwo jest przecież po to, by wszelkie straty przedsiębiorców rekompensować. 

Ponadto, tak zwany system szczepień jest kompletną porażką, ponieważ jeśli szczepienia będą przebiegały w dotychczasowym tempie 250 tysięcy szczepień kwartalnie, to do końca roku 2021 będzie zaszczepionych ci najwyżej jeden milion osób, co już dzisiaj jest świadectwem klęski rządowego programu szczepień. 

Narracja tych osobników jest także homeomorficzna w sprawach polityki zagranicznej oraz konkretnych relacji z Ameryką i Europą. Na przykład W. T, Bartoszewski twierdzi, że nawoływania Prezydenta Donalda Trumpa do zbrojnej napaści na organy władzy ustawodawczej Ameryki są oczywiste. i bezdyskusyjne.

Obłęd, kłamstwa oraz insynuacje zawarte w ich stanowiskach nie są dziwne, jest to bolszewicka norma, niesamowita jest natomiast temperatura ich mowy nienawiści. Oni są wręcz rozpaleni zacietrzewieniem i mściwa nienawiścią.

Prawdziwa bolszewia wyłazi wszelkimi porami ich złości.

Postawa tych panów oraz wszelkich innych polityków opozycji, ich interpretacja politycznej rzeczywistości także skłania do bardzo interesujących wniosków dostępnych jeden dzień po zaprzysiężeniu nowego prezydenta USA Joe Bidena.

Dzisiaj jest 21 dzień stycznia,
dzień po inauguracji kolejnej amerykańskiej prezydentury.
I co słyszymy?

Dla normalnych ludzi celem każdej władzy politycznej jest działanie zmierzające do realizacji strategicznego interesu politycznego i ekonomicznego swojego kraju. Ich kryterium wyboru, to racja stanu ich Ojczyzny. Trochę tak, jak to jest wielkimi literami wypisane na elewacji sądów na warszawskim Lesznie: "Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej".

Totalitarni opozycjoniści w Polsce są facetami i facetkami, które nie dlatego żywią i bronią niesprawiedliwości w Polsce, by przejąć władzę, ale dlatego że są wrogami mocy i trwałości Rzeczypospolitej Polskiej. Tak bywa, wielu ludzi sądzi według siebie. I dlatego polskim totalitarnym opozycjonistom w głowie się nie mieści, że Joe Biden może być zainteresowany amerykańskim interesem narodowym. Dlatego ludziom polskiej totalitarnej opozycji do głowy nie przychodzi kryterium własnego interesu narodowego, kryterium własnej racji stanu, obojętnie czy mówimy o amerykańskiej czy polskiej przyszłości.

I dlatego wczorajsi politycy antypolskiej opozycji snują marzenia o antytrumpowej zemście Joe Bidena. Już nie chcę mówić o idiotyzmach Radosława Sikorskiego, który snuje dyrdymały o ucieczce Donalda Trumpa do ciepłej kryjówki u Władimira Putina,

Polski amerykanista Artur Wróblewski zapytany o to, co będzie robił Joe Biden, odpowiedział, że to, co jest amerykańskim interesem narodowym. To nie był krótki wywód. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1658992

- bo to nie jedyny powód tej patologii.

To zablokowane dochodzenie w sprawie afery SKOK Wołomin w której brali udział i wpływowi ludzie z PiS-u.

Amber Gold to straty 0,8 miliarda a SKOK Wołomin 3,5 miliarda złotych minimum !!!!

Bez rozbicia tego przestępczego gangu zapomnijcie o uczciwości w życiu politycznym bo "Buldogi pod dywanem" - trzymają się w tej sprawie za gardło w śmiertelnym uścisku a jak zwykle traci uczciwość, demokracja i zwykli ludzie.

Trójmiasto z programu Sylwestra Latkowskiego to jedna polityczna mafia a Wołomin druga - jeszcze większa o której mam nadzieję zostanie nakręcony film.

PS - Pan Minister Z.Ziobro zamiast zajmować się na poważnie naprawą tych patologii to ugania się za "zającami po polach" - nie wiem tylko czy z głupoty czy z przyjemności.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658996

     Nie po to nie dopuszczono do Dekomunizacji, aby było lepiej, ale oni mają jedyną furtkę, którą bronią pazurami. Gruba Kreska, przyzwoliła im na dalsze trwanie. Ta "czerwona zaraza", miała gnić w więzieniach. Dopuszczą się każdej podłości. Aby było, jak było, to ta ich złota furtka. Teraz utracili koryto, ale dalej szukają pana, któremu chcieliby służyć, bo dla nich Polska, to nienormalność. To najgorsza nacja pokoleniowych zdrajców, kolaborantów i szmalcowników. Niestety, te zachowania tworzy, jak na razie całkowita bezkarność, bo kij, czyli sądy z tego samego organizmu się wywodzą. Tu potrzeba więcej radykalizmu, bo gniew społeczny rośnie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1659046

- zbyt czytelny i zrozumiały w przekazie.

Część ludzi prawicy uwikłana jest w przekręty a druga strona o tym wie i dlatego trwa ten chocholi taniec i nie można oczyścić sceny politycznej do końca ze złodziei bo "pocisk sprawiedliwości trafi we własny okręt".

Jeśli Rząd z ministrem Z.Ziobro podtrzymuje zbójeckie prawo o "zasiedzenie" albo artykuł 46 K.P.A - paragraf 6 że "drugie wezwanie uznaje się za doręczone" i można sprawie nadać bieg to Wam mówię że PiS i koalicja może za 3 lata pakować manatki.

Taki będzie finał tego ich pajacowania - te przygłupy za mandaty się wzieli jak by to coś miało zmienić.
Dziś już robią tylko pozorowane działania a takich knotów prawnych jest dużo więcej i nikt z tym nic nie robi. Ocena za "prace" przyjdzie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659059

Zwracam uwagę na konkretne fakty, które zapewne pisane są w dobrej wierze, poświęcając uwagę na zjawisko zawsze obecnej demoralizacji każdej władzy. Tak jednak bywa, że gdy czytam tę wypowiedź to widzę w niej olbrzymi wpływ komunistycznej propagandy systematycznie wkręcanej w polskie głowy przez takich ludzi jak Andrzej Szejna, Małgorzata Prokop-Paczkowska i wielu im podobnych, którzy celują zatruwając swoje słowa toksyczną pogardą. 

A szanowny "zwykły polak" zrobił dokładnie to samo. Pisze niby prawdę o rzeczywistym problemie każdej władzy. a więc także i PiS, ale robi to z tą właśnie charakterystyczną pogardą, zacytuję: "Taki będzie finał tego ich pajacowania - te przygłupy za mandaty się wzięli..."

No  zamiast zarysowania problemu, który jest rzeczywisty, mamy pisowskich pajacujących przygłupów. A bolszewik się cieszy i swoje brudne łapki zaciera. Właśnie o to mu chodzi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659144

widać na przykładzie tej Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej która pozwoliła sobie na taki sposób skomentowania zbrodni ludobójstwa, która miała miejsce przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj w Etiopii. Ludzie, którzy ukryli się przed napastnikami w świątyni należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zostali wyprowadzeni na zewnątrz i rozstrzelani. Prawie tysiąc etiopskich chrześcijan.

Małgorzata Prokop-Paczkowska napisała na Facebooku: „Po co kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń”. [link]

To obrzydliwe chamstwo tej pani jest bezpośrednim skutkiem pogardy, która jest, jak to zwykle z pogardą bywa, świadectwem bezdennej głupoty i ignorancji. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659145

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...nie jest mniejsza .Jest tylko bardziej perfidnie skrywana.
Na naszych oczach trwa ogłupianie i mordowanie ludzi...w taki sposób aby nikt nie mógł być pociągnięty do odpowiedzialności, aby nie można było wskazać mordercy.
Winny jest system, szczepionki , prawo i inne okoliczności.
Już są w Polsce pierwsze ofiary śmiertelne wyszczepienia.
A co my na to?
Tylko patrzeć jak powstaną u nas obozy koncentracyjne jak Niemczech, za złamanie kwarantanny.
W Grecji podobno, aby wyjść z domu trzeba zadzwonić po pozwolenie.
Pandemia owszem...ale dotyczy umierania, tych, którzy nie byli leczeni w porę.
Wszystko opiera się na kłamstwie z ich strony i tchórzostwie z naszej.
Oni mają każdą przewagę cywilizacyjną oprócz duchowej.
Nam pozostaje modlitwa i opór czynny.
Z takimi zbrodniarzami nie wolno nam się układać i współdziałać....jak to robią tchórzliwi Niepoprawni, którzy boją się GW, Newsweeku i goracych dyskusji w TVN-ie ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1659146

Ten "zbrodniarz Kaczyński już szykuje się aby uruchomić pisowskie obozy koncentracyjne". Jakim trzeba być idiotą aby napisać coś takiego. Przed chwilą przywołałem przykład  pani Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej  i jej partyjnego towarzysza pana Andrzeja Szejny, których pogarda karmiona niezmierzoną głupotą jest nieustannym źródłem kolejnych idiotyzmów, kategorii stanowczego protestu przeciwko słowom o papciu Chmielu, który "odszedł do Pana" [link]

Czy moja ulubiona Verita zdaje sobie sprawę z tego co pisze?
Czy rozumie sens analogii, na którą sobie pozwala?

Moim zdaniem, to już nie jest zwykła głupota, to jest patologia. Jakie "obozy koncentracyjne"?. Czy szanowna pani naprawdę nie rozumie, o czym pisze?. Czy nie wie czym były prawdziwe obozy koncentracyjne?

Ja sam osobiście zostałem zarażony tym piekielnym SARS-CoV2 i zakończyłem "izolację" w dniu 20 stycznia 2021 roku. To jest naprawdę wredna choroba. Dziękuję Bogu za to, że wyzdrowiałem. Ale sugerowanie podobieństwa tej kwarantanny do Dachau albo archipelagu Gułag jest czymś bardziej obrzydliwym, niż ta paskudna choroba.

To jest haniebne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659148

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Z tobą dyskusja... to jak ze ślepym o kolorach. Twoja „elokwencja” dodatkowo utrudnia dojście do sedna sprawy.
Nic to, jeszcze raz spróbuję.

- Obozy koncentracyjne to poprostu obozy zbiorcze, zamykające ludzi w jakimś celu i dla jakiejś przyczyny. Bywały, są i będą na całym świecie. Nie wiem dlaczego kojarzą ci się akurat z Dachau a nie ze Stare Kiejkuty?

- Znajdź w słowniku co oznacza słowo „idiota” i skąd pochodzi...a potem się nim posługuj.

- W sprawie „odejścia do pana”, rację ma posłanka. Wyrażenie jest bez sensu. Mimo ,że często używane.

- Przebieg choroby nie zależy od wredoty wirusa tylko od wredoty organizmu czyli systemu immunologicznego osobnika, jego stanu psychicznego i duchowego czyli wiary.

-Paskudne i haniebne jest w każdym przypadku bezprawne zniewolenie człowieka.
Wszelkie ograniczenia tego typu powodują różne ,zbrodnicze efekty.
Kilkadziesiąt tysięcy zgonów w ostatnim roku zostało spowodowanych „covidową obroną”.
Jakim trzeba być idiotą ,żeby tego nie widzieć. Toż to udział ludobójstwie zaplanowanym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1659207

- (tu nie ma możliwości edytować kmentarza jak ktoś już coś podpisze pod nim - musi tak zostać) - powracając do tematu i mojego komentarza to jest to wyraz frustracji bo kiedy miało się Senat, Sejm i Prezydenta to można było zmienić może nie wszystko ale dużo.

Nie wykorzystane szanse tak jak na boisku często nie wracają już nigdy.

Wczoraj wypuścili Piotra Polaszczyka z więzienia za kaucją 1,2 mln zł które wpłacił prawdopodobne z ukradzionych pieniędzy (przyp.jeden z głównych oraganizatorów SKOK Wołomin a przynajmniej twarz tego przekrętu).
Było coś w TVP, TVN, POLSAT o tym ? :) NIE ? - och jaka szkoda.

Padł rozkaz - wy nie ruszacie naszych złodziei a my waszych.

Były dwie drogi załatwienia tej sprawy - pierwsza to ścigać przestępców i odebrać im ukradzione pieniądze (dług powinny odziedziczyć ich dzieci i spłacać nawet pokoleniami - Banki w Polsce tak załatwiły sobie sprawę za PeO) - i druga droga, pomóc doprowadzić do upadłości a pozostały majątek podzielić na "plasterki" i sprzedać "z wolnej ręki" za bezcen złodziejom którzy doprowadzili do upadłości i teraz mogą ukryć i zniszczyć dokumenty z tego przekrętu.

Nikt się nie dowie nic jak to było. Zdaje się że tą drugą drogę wybrano a teraz coś mi się zdaje że PeO nie rządzi.
Tu w Wołominie ludzie wiedzą co naprawdę się dzieje i dlatego tu PiS ciągle przegrywa.

Mam informacje że złodzieje kupują za ukradzione pieniądze - place i kamienice w powiecie wołomińskim i nie tylko.
Ci ludzie z prawicy zawsze już będą chodzili na pasku służb specjalnych i wykonywali ich rozkazy nawet przeciw Państwu Polskiemu.
Niektórzy z nich zajmują wysokie stanowiska i szkody jakie wyrządzą mogą być ogromne i nieodwracalne.

Taka schizofrenia w życiu politycznym zawsze się źle kończyła - dla paru srebrników dranie wystawili Polskę na zatracenie.
Oczywiście w całym przekręcie uczestniczy i lokalna Policja i Sąd bo znają te osoby i prawdę o nich i kryją ich bo wielu z nich to tutejsi.

Tak się zcementowała tutejsza złodziejska kamarylla - i niech teraz tej mafii wejdzie w drogę jakiś uczciwy człowiek nawet w zupełnie innej sprawie - czy ma szansę na dochodzenie swoich spraw jak po drugiej stronie będzie miał ten przestępczy układowy gang ???

Tu dzieje się więcej niegodziwośći n.p. lokalnej "prawicy" jest na rękę utrata władzy przez PiS bo to zagwarantuje im bezkarność na kolejne 5 lat a może więcej, aż do przedawnienia wszystkich przestepstw.

Czas gra na rzecz złodziei - takie jest prawo i nawet z tym nic nie robią.

PS - krótko napiszę po za forum o jednej sprawie a jest tego dużo więcej, w tym osiedlanie Żydów w powiecie wołomińskim (przywracanie ich tu do stanu przedwojennego) - tu dzieją się bardzo złe rzeczy bo następuje trwała zmiana mjątkowa i odbudowywanie żydowskiej społcznośći z ich własnością tutejszego rynku pracy dla polskich robotników - to jest powolny proces ale trwa cały czas i jest już widoczny efekt.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659166

   Witam! Nie wchodzę w szczegóły, bo temat kontrowersyjny, ale chciałbym nadmienić, że do tej pory, to Policja była zawsze na uprzywiliowanej pozycji, jako wyłącznie strona skarżąca w sądzie. Teraz, to obywatel będzie miał prawo skarżyć Policę, a nie być zawsze czarną owcą oskarżenia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1659156

- był taki: - jak Policja kierowała wniosek o ukaranie to Sądy rozpatrywały zaocznie bo nie miały czasu na wezwanie ukaranego mandatem -

- a teraz jak ukarany się odwoła to Sądy będą miały czas aby go wezwać i przesłuchać.

Czujecie skręt kiszek jak to czytacie ? - bo ja tak.

Jak bym stał koło nich to chyba bym im kijem przypie*dolił za te brednie bo to ewidentny brak szacunku dla Polaków.

Czy jak starsza Pani przejdzie w niedozwolonym miejscu (dajmy na to nie po samych pasach na przejściu tylko trochę obok) i zostanie ukarana mandatem to czy będzie szukała prawnika i płaciła mu za usługę aby się odwołać do Sądu ?

Zastanówcie się proszę nad sensem tych bredni. Teraz dopiero Policja będzie szalała z mandatami a to ustawi Polaków w konfrontacji do obecnej władzy.

Jakoś Sądy miały czas (to też za czasów ministra Ziobry) - aby przez 11 lat prowadzić sprawę we wszytkich instancjach - UWAGA sprawa o 5 groszy !

Tu link do skopiowania do tematu - sprawa w Sądach o 5 groszy:

https://niezalezna.pl/375804-final-sprawy-o-5-groszy?fbclid=IwAR205NL753efblH1hZueBn0RlZ-cV5g3OBgPfDhcdqxwO3rxopw5tCtwcr4

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659169

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659170

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659141

Przeprosiny oczywiście przyjmuję. Mamy do czynienia z prawdziwie trudnym i ponurym problemem specjalnych praw dla przestępczej kasty, która sprawuje faktyczną władzę chronioną przez odziedziczony po komunistach parasol ochronny, zwanym w ich ruskim języku "kryszą", która jest czymś więcej niż mafijną "omertą".

Komuniści realizowali i nadal realizują system tej "kryszy", której nie tylko idea, ale i konkretne rozwiązania systemowe tkwią w polskim systemie prawnym, są jak gwoździe wbite w aktualnie obowiązującą konstytucję, są częścią układu ekonomicznego zaprojektowanego w porozumieniach symbolicznie zwanych porozumieniem z Magdalenki i "Okrągłego Stołu", siedzą w państwowym i międzynarodowym systemie prawnym i co najgorsze nieustannie tkwią w ludzkiej mentalności  utrwalanej w niesamowitym systemie bolszewickiej aksjologii, zwanej ich światem wartości. 

Ten ostatni element najprawdopodobniej jest najważniejszy i jest ostrzem bolszewickiej zarazy, jest totalitarnym kluczem zatrzaskującym wszelką demokrację w komunistycznej  trumnie. To jest prawdziwie groźne zjawisko, które umożliwia takim facetom jak Rafał Trzaskowski zdobywanie i utrzymywanie władzy, mimo niezdolności do skutecznego wywiązywania się z powierzonego mu zadania.

Dopiero po dłuższym zastanowieniu możemy dojść do zaskakującego wniosku, że to co on robi, nie ma nic wspólnego z żadnym interesem mieszkańców Warszawy ani jakimkolwiek interesem Miasta. Jego jedynym zadaniem jest funkcja strażnika tej bolszewickiej "kryszy" chroniącej złodziejski interes mafii systematycznie eksploatującej wszelkie miejskie aktywa ekonomiczne, polityczne i społeczne.

Dlatego na przykład, Rafał Trzaskowski zamiast stanąć w obronie tysięcy warszawiaków skrzywdzonych w aferze reprywatyzacyjnej, cierpliwie realizuje program przywrócenia złodziejom tego co ukradli wtedy i mogą jeszcze nadal ukraść. I dlatego jest wybierany.  

Jest wybierany przez bardzo liczną społeczność ludzi kasty urzędniczej, administracji rządowej, samorządowej sądowej, skarbowej i każdej innej władzy ekonomicznej. Wybierają ludzie, którzy doskonale wiedzą, że pod opieką tej władzy samorządowej mogą nadal bezpiecznie kraść i nikt im nie podskoczy. To są ludzie, którzy wiedzą doskonale, że pod "kryszą" tego strażnika ich bezpieczeństwa mogą nie pękać, ponieważ nawet gdy pęknie jakaś rura, to wtedy tylko oni zarobią pieniądze, które będą musieli zapłacić "zwykli Polacy". 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659173

- dziękuję za włożony trud.

W takim świetle i z taką ostrością postrzegam właśnie to zjawisko.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659233

Opisałem wyżej zjawisko "KRYSZY" jako dziedzictwo rosyjskiej bolszewii, która przez wszystkie lata PRL wdrukowała w polską tradycję cały system komunistycznej władzy, która nauczyła się procedury wrogiego przejęcia całego państwa, razem z jego władzą ustawodawczą, wykonawczą, sądowniczą oraz propagandą systemów komunikacji publicznej, tak jak to wielokrotnie przedstawiałem we "współczesnej definicji komunizmu".

Prezentacja Aleksieja Nawalnego jest znakomitą ilustracją tego jak to się robi, jak to działa. Mechanizmy tego systemu tkwią teraz, już w drugim dziesięcioleciu XXI wieku we wszystkich strukturach współczesnej Polski - oczywiście za pośrednictwem totalitarnej opozycji zakleszczonej w polskim sądownictwie, polskich mediach, w polskiej władzy ustawodawczej, sądowniczej  i wykonawczej, w administracji rządowej i samorządowej i we wszystkich mediach. Ta totalitarna opozycja taka jest, ponieważ ona rzeczywiście jest totalitarna na wzór i podobieństwo swojego pierwowzoru opisanego w tym filmie. 

To wyjaśnia jeszcze jedno - dlaczego ani Borys Budka, ani Szymon Hołownia, ani Władysław Kosiniak-Kamysz ani żadna inna partia totalitarnej opozycji nie zawraca sobie głowy żadnym programem dla Polski, nie interesuje ich żadna strategia, ani polska racja stanu. Oni potrzebują tylko wrogiego przejęcia polskiego państwa, by mogli robić to, co widać w tym filmie.

"WSPÓŁCZESNA DEFINICJA KOMUNIZMU"

Komunizm jest totalitaryzmem zorganizowanej grupy przestępczej, złożonej z ludzi interesu (świadomie i celowo posługujących się agenturą wpływu), realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążących do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tym ludziom przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.
[link]

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1659329