«DUBLER OPOZYCJI» #133 MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKIEJ ZBRODNI

Obrazek użytkownika michael-abakus
Świat

 

«DUBLER OPOZYCJI»

W każdym zdrowym układzie społecznym, nawet w najmniejszym, w rodzinie, gminie, a także całym państwie, opozycja jest koniecznością, jest potrzebna do normalnego funkcjonowania każdego zespołu ludzi. Niestety, ubolewania godna jest sytuacja, w której zamiast opozycji, jest tylko jej totalitarny dubler.

Opozycja nawet nie musi być konstruktywna, ale ma być opozycją, a nie wrogą maszynką do przedrzeźniania strony przeciwnej. Opozycja, która działa jak prymitywny algorytm, który automatycznie głosuje NIE wszędzie tam gdzie PiS głosuje TAK, jest tylko bezmyślnym automatem, jest negatorem, który nic nie wnosi, nawet nie musi myśleć.

Nawet tak prymitywna opozycja, choć jest czymś absurdalnym, to jednak może być zaakceptowana, choć brak jest wielu walorów prawdziwej krytycznej opozycji. Ale polska totalitarna opozycja, była i jest negatywnym dublerem stawającym zamiast opozycji, wnosząc oprócz upiornej negacji i pogardy jeszcze jedno - obcość totalitarnej agresji wojny informacyjnej przeciwko polskiej racji stanu. Jest formacją podporządkowaną antypolskiej agenturze ... I wtedy, to już nie jest opozycja, to jest obce wojsko, grasujące wewnątrz polskich granic.

Podsumujmy, dotychczas mamy w Polsce totalitarnego dublera, który wdarł się do Polski i zagarnął miejsce należne polskiej opozycji i czynnie uczestniczy w wojnie informacyjnej jako agentura obcych, antypolskich interesów płynących ze wschodu i z zachodu. 

Co jest nam potrzebne, aby sobie z tym wszystkim poradzić?. Jest jeden priorytet, pierwszy najważniejszy krok. Aby zwyciężyć w tej walce musimy uwierzyć, że teraz jest wojna. Dopiero wtedy będziemy mogli zrozumieć interes i cele naszych wrogów. A gdy będziemy wiedzieli i rozumieli o co chodzi, będziemy mogli przejąć inicjatywę prowadząc tę wojnę na naszych warunkach.

Najtrudniejszym przełomem, który powinien stać się w naszych głowach, to przyjęcie do wiadomości, że teraz toczy się prawdziwa wojna o fundamentalne interesy globalnej polityki. Z naszego polskiego punktu widzenia, poważnie upraszczając, front przebiega pomiędzy być, a nie być Polski. Mamy dwa stanowiska - albo Polska ma być samodzielnym podmiotem politycznym ekonomicznym, albo Polska ma zniknąć. A jesli ma znikać to czy ma zostać wchłonięta przez inne ponadnarodowe struktury polityczne, czy ma być ofiarą wrogiego przejęcia przez współczesny globalny kolonializm, rozbita, okradziona i zniszczona razem ze swoją kultura, tożsamoscią i historycznym dorobkiem.

W tym momencie pojawia się pierwsze zaskoczenie. Wszyscy spodziewamy się konkurencji dwóch projektów politycznych. A to jest po prostu nieprawda. Spójrzmy na te trzy warianty.

  1. Polska w Europie Ojczyzn. Niepodległe, silne politycznie i gospodarczo "Poważne Polskie Państwo" w Europie Ojczyzn, uzbrojone w polski kapitał prywatny i społeczny zdolny do konkurowania na wolnym światowym rynku. Państwo polskie kontynuujace polską  tożsamość narodową w poszanowaniu polskiej lultury, tadycji i historii.

  2. Państwo Europejskie Ojczyzną Narodów. Przeniesienie kompetencji podmiotu politycznego państwa polskiego do ponadnarodowej struktury politycznej z zachowaniem tożsamości i kultury narodowej oraz podmiotowości polskiej gospodarki, zdolnej do konkurowania na wolnym rynku świata.

  3. Antynarodowe Totalitarne Imperium Eurazji. Podstępne i wrogie przejecie kompetencji państwa polskiego oraz polskich prywatnych i społecznych aktywów ekonomicznych bez zachowania polskiej tożsamości i kultury narodowej oraz zniszczenie podmiotowości polskiej gospodarki, która ma być niezdolna do samodzielnego konkurowania na wolnym światowym rynku.

Aktualny spór polityczny tak przebiega, jak przebiega. Nie ma jednak wątpliwości, że polska polityka podzielona jest pomiędzy wariantem pierwszym, a trzecim. Konkretnie, polska totalna opozycja sama nie będąc formacją demokracji lecz kleptokracji całą swoją polityką zmierza do zniszczenia polskiej gospodarki oraz destrukcji polskiej administracji państwowej. Aby nie przedłużać, spójrzcie państwo na konkretne zachowania i stanowiska totalitarnej opozycji w bieżącej polskiej polityce, na przykład w sprawie ratyfikacji ustawy o zasobach własnych UE. Zwracam uwagę na senackie propozycje poprawek do tej ustawy. Na przykład zakaz finansowania Orlenu. Lotu, KGHM, PKP. Zakaz finansowania najpoważniejszych polskich aktywów ekonomicznych. To jest tylko drobna uwaga, motyw do zastanowienia, sugestia do skupienia uwagi.

Co to ma wspólnego z kolejną 133 miesiecznicą smoleńskiej zbrodni? Odpowiedź jest krótka: - Wszytko!

Smoleńska zbrodnia była jednym z wielu konsekwentnych kroków w realizacji tej samej polityki prowadzonej wspólnie i w porozumieniu z współczesnym europejskim kolonializmem, polityki wyrażonej w punkcie 3!

Mam nadzieję na skuteczne wykreowanie rzeczywistej polskiej opozycji, która nie będzie kontynuacją magdalenkowej misji pupilków generała Czesława Kiszczaka. Magdalence mówimy zdecydowane NIE.

Trzeba zniszczyć "Wielką Ściemę" antypolskiego totalitaryzmu.

 ___________________________________

A totalitarnej opozycji, żadnej Hołowni, Konfederacji ani ich ideologii
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale po prostu niczego, nawet złamanego grosza!

* * *

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:11)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W jakiej to szkole misia nauczyli , że w zdrowej rodzinie powinna być opozycja?
Coś się misiu popierniczyło?

Teraz jest wojna, to fakt. Ale wrogami są sami Polacy, którzy niszczą siebie i swoje rodziny...przez takie złe nauki, błędne wybory ,porzucenie zasad moralnych i inne złe obyczaje, którymi daliśmy się ogłupić.

Co to ma wspólnego ze Smoleńskiem? Wszystko !
Magdalenkowe pupilki Kiszczaka wsiadły do jednego samolotu.
Magdalence mówimy nie...ale wybieramy mniejsze zło?

Oj misiu ,misiu król jest nagi !

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1670980

Proszę, pójdź do przedszkola, przejdź systematyczna edukację na poziomie szkoły powszechnej i podstawowej, później średniej, weź korepetycje, spróbuj zdać maturę, zainteresuj się programem kształtującym ogładę i umiejętności posługiwania się rozumem. Doradzam zainteresowanie się klasycznym Trivium i Quadrivium, by wykształcić chociaż pobieżne intuicje językowe, by swobodnie zrozumieć subtelności i narzędzia retoryki, takie jak porównania, przenośnie, skojarzenia i parabole albo paralele logiczne, już nic nie mówiąc o takich środkach wyrazu jak na przykład persyflaż.

Miałem nadzieję, że pojęcie opozycji w twojej wyobraźni funkcjonuje w pełnym blasku skojarzeń, jako plastyczny stan potęgi krytycyzmu, który jest źródłem wspaniałego dystansu poznawczego, który otwiera horyzonty i jest prawdziwym źródłem zrozumienia subtelnej natury każdej rzeczywistości. Zdolność do stawania w krytycznej opozycji we wspólnym poszukiwaniu prawdy jest być może warunkiem rzeczywistego zrozumienia i porozumienia właśnie w życiu rodzinnym, gdzie warunkiem trwałej więzi rodzinnej jest jakość zdolności do akceptacji innych punktów widzenia oraz umiejętność wzajemnego korygowania błędów i uzgadniania poglądów.

Właśnie w rodzinie, gdy świat dostarcza tyle przeróżnych podniet i mocnych wrażeń, potrzebna jest nie tyle tolerancja, lecz asertywna umiejętność stanięcia w opozycji, która nie zaprowadzi do wojny we własnym domu, pozwoli uniknąć niepotrzebnych konfliktów, takich jakie współczesna rzeczywistość może wbijać pomiędzy rodziców a ich dzieci.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1670986

Ale gdy rodzinna opozycja się pojawi, dobrze będzie, gdy ktoś w domu rodzinnym nie tylko będzie umiał sobie z nią poradzić, a także będzie mógł nauczyć swoje dzieci jak rozwiązywać przeróżne konflikty. Rodzina jest szkołą życia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1670988

Na poczatku niepotrzebny atak, potem słuszna uwaga o wrogach i wartościach, a na koniec pasztet z Magdalenki, z którego wynika, że to ci w samolocie nam go zafundowali. Bój się Boga! ...bo niczego innego chyba nie jesteś w stanie się bać.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1670992

  Co się dziwisz? Tak obecnie postępuje agentura. Zalegendować się wśród społeczności, po czasie wrzucać 95% oczywistej prawdy faktów, ale jednocześnie manipulacją przemycać 5 % sfabrykowanych nadrzędnych celów, które z pozoru wyglądają niewinnie. Tak zainfekowane umysły grona odbiorców, zmieniają wektorowo optykę postrzegania całości. To ma na celu nadania kierunku toku myślenia społeczności, przez agenta. Niby niewinne, ale w dłuższych relacjach destrukcyjna manipulacja. Dlatego takie zachowania, trzeba zdecydowanie piętnować, albo jeśli temat zaawansowany, powinny się sprawą zająć służby.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671035

po raz kolejny błysnęła intelektem, jak cielę podogoniem.

Czego się Jaś nie nauczył, tego "janowa" Verita już się nie nauczy. Próżny trud! Próbować nie warto.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1670993

Jak zauważa Jörgen Elfving z Jamestown Foundation, Rosja w ostatnim czasie intensywnie rozbudowuje swoje siły powietrznodesantowe, które mogą mieć kluczowe znaczenie w pierwszej fazie konfliktu zbrojnego. Mają one szybko przeniknąć za linię frontu i zniszczyć punkty dowodzenia i elity polityczne przeciwnika. Z tego też względu coraz większą wagę przywiązuje się, zwłaszcza jeśli chodzi o państwa, które mogą stać się celem agresji, do koncepcji obronny totalnej, w której równie ważna jest gotowość całego społeczeństwa, w tym wszystkich organów państwa, do obrony. Tym bardziej, że - jak zauważają autorzy raportu Research ANd Development RAND - rosyjska strategia koncentruje się obecnie na działaniach destabilizujących poniżej progu, który może być uznany za rozpoczęcie wojny. Chodzi o to, by utrudnić reakcję sojuszników, podzielić ich w ocenie sytuacji i w efekcie doprowadzić do izolacji, zarówno politycznej jak i wojskowej potencjalnego przeciwnika.

Powyżej jest cytat z artykułu zamieszczonego w tygodniku "SIECI"  #19(441)2021 - (10-16 maja 2021, str.51)

Mój komentarz:

Polscy totalitarni dublerzy opozycji ściśle realizują opisaną wyżej rosyjską strategię koncentrującą się obecnie na działaniach destabilizujących poniżej progu, który może być uznany za rozpoczęcie wojny. Jak zwykle, jak zawsze destabilizacja, dezinformacja oraz niszczenie elit politycznych atakowanego przeciwnika. Katyń, 1941, Smoleńsk 2010 i ciągła nienawistna destabilizacja przez wszystkie kolejne lata 2007, 2015 - 2021...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1670984

(....)

«DUBLER OPOZYCJI»

W każdym zdrowym układzie społecznym, nawet w najmniejszym, w rodzinie, gminie, a także całym państwie, opozycja jest koniecznością, jest potrzebna do normalnego funkcjonowania każdego zespołu ludzi. Niestety, ubolewania godna jest sytuacja, w której zamiast opozycji, jest tylko jej totalitarny dubler.

(...)

W kazdej dobrze przygotowanej i przeprowadzonej operacji fałszywej flagi musi być dubler imitujący prawdziwy cel ataku i tak też było w dniu 10.04.2010 roku.

Edmund Klich w piśmie z 15.04.2010 roku podał następujacą informację:

(...)

Po odlocie samolotu ił-76 z KL nawiązała łączność załoga jakiegoś samolotu, który chciał lądować na lotnisku w Smoleńsku i KL nie wydał zgody na lądowanie.

(...)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1671041

Taka jest prawda!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

michael

#1671091

- ani żadnej afery. Zapomnijcie o tym.

Tylko komisja powypadkowa ogłosiła chęć opublikowania raportu i wszczęcia śledztwa w sprawie zamachu na pasażerów Tupolewa a natychmiast ktoś z NIK-u wyjął papiery o złodziejstwie w SKOK-ach i PiS znowu musi włożyć "morde w kubeł".

Tak te pajace będą się teraz wzajemnie szachować posiadaną wiedzą. To gówniarzeria a nie Rząd Polski. Piłsudski wiedziałby co z wami zrobić.

Słyszycie jaka znowu zapanowała gwałtowna cisza w tym temacie ? - zakulisowe targi trwają.

To nie przypadek tylko starannie przygotowana akcja obcych i "naszych" z WSI służb aby za własne, Polaków pieniądze skorumpować działaczy prawicowych. Złodzieje z WSI, FSB i Mossadu podzielili się ogromnym łupem z częścią działaczy prawicowych. Tego już się nie da odkręcić.

Nastąpiła podobna sytuacja jak z pedofilią w kościele kiedy Biskupi którzy kryli pedofilie o mały włos nie doprowadzili by do upadku Kościoła w Polsce - narazie usunięto pięciu Biskupów na polecenie Watykanu i tylko tak można kościół oczyścić. Nie udawajcie że nic o tym nie słyszeliście bo to sie dzieje na naszych oczach.

W imie czyich intertesów Biskupi kryli te pedofilskie afery ? - tylko prawda Was wyzwoliła !!!! czytajcie Biblie Purpuraci i działacze PiS-u !!!!!

Teraz PiS zachowuje się jak pedofile którzy kryją złodziei we własnych szeregach. Zobaczycie - to się źle dla nas wszystkich skończy i dla Polski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671119