Czy Rafał Trzaskowski będzie lepszy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Czy Rafałowi Trzaskowskiemu uda się osiągnąć więcej niż 5% głosów w wyborach prezydenckich?
To jest nieprawdopodobne. Wszystkie tak zwane "sztaby wyborcze", wszelkie "zarządy", eksperci i doradcy, a także naukowe autorytety Platformy Obywatelskiej nieustannie popełniają ten sam błąd. Chyba przez ostatnie dwadzieścia lat tkwią w tej samej pułapce pychy i pogardy.

Zachowują się jak homo superior albo nietzscheański Übermensch, wobec nas, wszystkich Polaków traktowanych jako Untermenschów. Oni nie potrafią zdobyć się nawet na odrobinę szacunku do naszej tradycji, kultury, historii, wiary, ... do niczego. 

Nie mają zielonego pojęcia o polskiej racji stanu, albo co gorsza o czymś takim jak polski interes narodowy, który zwisa im miękkim kalafiorem.

Prymityw ich politycznej myśli jest aż bolesny:

PiS to watahy, które trzeba dorżnąć. Odsunąć od władzy, pozamykać...
Nieustanna mowa nienawiści, epitety, obelgi, kłamstwa, insynuacje...
Dezinformacje, prowokacje i kombinacje operacyjne przeróżnych służb.
Przecież Polska to nienormalność.
A suwerenność Państwa Polskiego jest zupełnie niepotrzebna. Mamy przecież Unię Europejską.
Aż serce boli, gdy widać i słychać gdzie oni mają takie pojęcia jak Bóg, Honor i Ojczyzna.  

A ludzie to czują. Empatia działa przez szkło ekranów telewizyjnych, w mowie ciała, intonacji, podświadomie i pozazmysłowo. Ludzie widzą kłamstwo i fałsz, czują nieszczerość i nienaturalność gestów. Czują i rozumieją prawdziwe intencje.

Miłości i szacunku nie można udawać.

_____________________________________

Postscriptum:
Nikt nie jest człowiekiem doskonałym. Widzę więc sporo błędów pana Andrzeja Dudy, niektóre z nich były bardzo poważne, z powodu niektórych z nich, do dzisiaj mam do niego mocne pretensje. Chociażby ostatni fakt, podpisanie Strategii Bezpieczeństwa Narodowego 2020. Mianowicie, właśnie z tego powodu mam od kilku dni przed oczami dwa dokumenty. Pierwszy to "Koncepcja Obronna RP" z maja 2017 roku zawierający "Strategiczny Przegląd Obronny 2016". Drugi to "Strategia Bezpieczeństwa Narodowego RP 2020". Porównanie tych dokumentów jest symboliczną reprezentacją wielu przeróżnych "strategicznych" słabości pana Prezydenta Andrzeja Dudy i jego ludzi. Pozostawmy tę dyskusję na czas po wyborach.

Ale, pamiętając o rzeczywistych oraz być może urojonych słabościach Prezydenta, pan Andrzej Duda jest rzeczywistym mężem stanu, jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Stając do wyborów ma przeciwko sobie pozostałych kandydatów, którzy niestety nie dorastają mu do pięt, nie spełniają żadnych wymagań testu kwalifikacyjnego na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. A Jego najpoważniejsi kontrkandydaci są niestety żałosnymi dupkami.

_________________________

Komunistycznym PO, PSL, SLD, żadnej Wiośnie ani Konfederacji
nie tylko nie należy powierzać żadnej władzy,
ale nawet jednej starej kozy!

_____________________

następny - poprzedni

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:17)

Komentarze

Oni oczywiście, słysząc zarzut prymitywu ich myśli politycznej zakipią protestem. Przecież ich polityczny język jest pełen Polski i Polaków, wręcz ocieka głęboką troską i wyrazami empatii. Przecież właśnie Oni, w głębokiej trosce o Polaków, muszą odsunąć PiS od władzy, by było lepiej. 

I na tym polega ich prymityw. Dosłownie i bardzo precyzyjnie.

Oni muszą usunąć ten zły PiS, by Polakom było lepiej. A konkretnie, jak już usuną ten zły PiS, to co trzeba zrobić, aby rzeczywiście było lepiej? Na to odpowiedzi już nie ma. Oni oczywiście mówią, że mają cały przeogromny program. Jasne.

Trzeba przywrócić praworządność, przywrócić dobre stosunki z Unią, dbać o wspólnotowy interes, naprawić służbę zdrowia, naprawić polskie szkolnictwo, naprawić polską gospodarkę, naprawić polskie banki, poprawić wynagrodzenia nauczycieli i sędziów, poprawić pracę administracji państwowej, poprawić pracę samorządów, poprawić finansowanie samorządów, zreformować wojsko, policję, zlikwidować IPN, CBA...

Dużo słów o tym, żeby było lepiej, tyle że rozmienionych na drobne i ani razu nie jest powiedziane jak to zrobić. I na tym polega cały prymityw tej politycznej myśli. Nawet jeśli prawdziwie chcą aby było lepiej, to niestety, aby było lepiej trzeba:

po pierwsze wiedzieć jak to zrobić
a po drugie umieć to zrobić

A oni ani o pierwszym ani o drugim pojęcia nie mają, choć słusznie gadają o tym, że chcą by było lepiej. Jednak w tym całym gadaniu nie ma ani słowa ani o tym jak to zrobić, ani nawet o tym jaka ma być Polska, ani słowa o tym czyja Polska ma być. Chociażby, czy unijna, czy nasza?

Dobrymi chęciami....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630594

Umieć to zrobić. Niekoniecznie. Rozkazy z Berlina. Wystarczy je konsekwentnie wypełniać. Stronnictwo pruskie ma się dobrze w polskim parlamencie i ma pewne źródło finansowania. Źródła finansowania i media. Tylko tyle i aż tyle, a wtedy udławią się własnym jadem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1630933

No i niestety, ten Czaskowski to groźny dla Polski prymityw myśli politycznej, nawet nie dyletant, lecz ignorant. Wyprana z ludzkiej treści ideologiczna demokracja liberalna. I nic więcej. Progresywna pustka. To jest tak, jak zastąpienie orkiestry symfonicznej wyciem wuwuzeli.

Zadziwia mnie prymityw intelektualny ich elit, sprowadzający się nieomal do zaniku korzeni cywilizacyjnych. Osoba Rafała Trzaskowskiego jest dobrym przykładem. Aż wierzyć się nie chce, że jest to człowiek po oxfordzkiej edukacji. Przecież poza oznakami zewnętrznego blichtru i sprawnym gadulstwem salonowym z jego oczu zieje pustka.

Dobrze zamaskowana totalna ignorancja. Wszystko od niego wieje światłem odbitym.

Po prostu niesamowite

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1630619

Domenę http://trzaskowski2020.pl zarejestrowali już 11 maja...

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630650

Nie zajmuję się żadnym spiskowa\niem ani spiskową teorią dziejów, a relacja pomiędzy tytułem Twojego felietonu "Trzaskowski jest kandydatem gorszym niż Kidawa, dlatego jest kandydatem lepszym niż Kidawa" a tytułem mojego: "Czy Rafał Trzaskowski będzie lepszy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?" nie jest świadectwem żadnej zmowy.

Po prostu ja, zgodnie ze swoim prawdziwym przekonaniem uważam Rafała Trzaskowskiego za szokującego palanta, a ty uważasz, że to lepiej dla nas. Oczywiście tak jest gdy rozmawiamy o szansach tego typa w konkurencji z innymi kandydatami. 

Jest jednak inne zagrożenie:
Po pierwsze: - Wszyscy kandydaci totalitarnej opozycji niestety są dupkami.
Po drugie: - Byłoby prawdziwe nieszczęście dla nas wszystkich, gdyby którykolwiek z nich zwyciężył w tych wyborach.

Oczywiście, wtedy byłoby to nieszczęście dla polskiej racji stanu, całkiem podobne do wydania licencji dającej osobie niewidomej uprawnienia taksówkarza w Tokio.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630685

Oczywiście, wtedy byłoby to nieszczęście dla polskiej racji stanu, całkiem podobne do wydania licencji dającej osobie niewidomej uprawnienia taksówkarza w Tokio.

Nie niewidomemu, ale psychopacie owładniętemu myślą, że korki najlepiej zlikwidować powodując stłuczki czołowe. I nie uprawnienia taksówkarza ,ale  prawo prowadzenia czołgu w centrum miasta.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1630688

Proszę posłuchać (południe niedziela 17.05.2020) CZŁOWIEKA WSZECHWIEDZĄCEGO na konferencji w Warszawie...po prostu ANIOŁ DYKTATOR...kolejny POwski matoł.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1630697

W odpowiedzi:

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1630709

że zdrowa, nie podlegająca manipulacjom ośrodków dywersji ideologicznej,część społeczeństwa (np. chłopstwo podkarpackie czy podlaskie) odrzuci ze wstrętem tego kandydata. Trzeba pamiętać o jego stypendium na studia w Oksfordzie - dostał je od dobrego wujka Sorosa, a więc jest klasycznym "huzarem Sorosa" - jak określają takich osobników Węgrzy. Facet jest groźny, bo jest "papable" (tak w Watykanie zwą kardynała mającego szanse zostać papieżem), podobnie zresztą jak inny "oksfordczyk" - Sikorski. Te dwa gostki uczestniczyły w  konferencjach klubu Bilderberg. Ze względów rodzinnych będzie także popierany przez środowiska dawnych komunistycznych służb, bo matka Trzaskowskiego była tajnym współpracownikiem SB rozpracowującym środowiska jazzmanów  (stary Trzaskowski był pianistą jazzowym). Sam Trzaskowski, ze względu na swoją piękność jest przedmiotem westchnięć progresistów obojga płci.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1630718

- Kidawa (żydowskie nazwisko od - "kij dawaj") - jest za uczciwa i muszą wystawić lepszego złodzieja.

No i znaleźli i nawet długo nie szukali,- wystarczyło wziąć pierwszego z brzegu. Rafalala już ma ślepia rozbiegane bo oczami pożera złoto i diamenty które widzi dookoła.

Chojność Trzaskowskiego jest powrzechnie znana kiedy to żebrzącej kobiecie dał 20 gr. i nawet na bułkę jej zabrakło bo kosztowała 25 groszy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1630719

Krążą różne scenariusze .

Ja Wam podam jedyny i prawdziwy.

Będzie Dobrze Druga Kadencja PAD

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1630785

Wcale nie rodzina, a komentarz do tematu "kadry"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630889

na patriotyzm wielokrotnie, a prawdziwego testu przedwyborczego (debaty) też nie było. To co widzieliśmy, to była parodia debaty. Uważam, że to Duda nie dorasta jednemu z kandydatów do pięt, a mianowicie K. Bosakowi. Głosując na prezydenta nie głosuje się na partię, lecz na człowieka. Ludzie widzą błędy Dudy i jak sami piszą, są to błędy bardzo poważne, a pomimo tego popierają jego kandydaturę (syndrom bitej żony).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1630896

PO  CO  NAM  KANDYDAT   Trzaskowski  , jeśli  jest  kanclerz  Niemiec  ?

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#1631106

PO  CO  NAM  KANDYDAT   Trzaskowski  , jeśli  jest  kanclerz  Niemiec  ?

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#1631107

PO  CO  NAM  KANDYDAT   Trzaskowski  , jeśli  jest  kanclerz  Niemiec  ?

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#1631108

PO  CO  NAM  KANDYDAT   Trzaskowski  , jeśli  jest  kanclerz  Niemiec  ?

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#1631109

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A ja uwazam, ze Prezydentem Polski powinien zostac Jaroslaw Kaczynski, albo Agata Kornhauser-Duda.

Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631111