Schody z Nieba - czyli najgłośniejszy Cud św. Józefa - cichego Staruszka na Osiołku

Obrazek użytkownika Maria Magdalena
Idee

8 min., Staruszek na Osiołku.....

Święty Józefie  prosimy módl się za Mistycznym Ciałem Jezusa i za Polskę, której Królową jest Twoja Przeczysta Dziewica, Maryja !

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Józef

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1665688

Dzień dobry. Ciekawa i piękna historia. Zresztą kaplica i schody też piękne. Obejrzałem dwa razy :) Być może  zdarzenie cudowne. Nie wiem czy pamiętasz, że już się tutaj "nie tak dawnymi czasy"  zapoznaliśmy. Poczytałem Twoje teksty, wydałaś mi się "ciut" bardziej radykalna niż ja / hm, nie wiem jak to napisać, niech będzie społeczno-religijnie?/ , ale nie szkodzi. Masz tyle dobrej woli.  Więc jako "ten starszy" / ale nie "mądrzejszy":) /, podzielę się z Tobą pewną myślą.

Im jestem starszy, tym bardziej cenię sobie pracę rąk i ludzi pracy rąk. Bo wygląda to jakoś tak,że im więcej ludzi w Polsce i na świecie na "uniwersytetach", tym bardziej przybywa zboczeń, szerzy się LGBT, promocji eutanazji, ideologii marksistowskiej itd. Ale ludzi "pracy rąk", którzy przeważnie  wcześniej wstają do pracy, jakoś to "nie wciąga", nie chwyta :) Trudno mi jakoś wyobrazić sobie dwóch budowlańców na rusztowaniu, trzymających się za ręce :) . Jak i rzemieślników, np stolarzy, cieśli, ale i górników, hydraulików czy np. rolników na takich "marszach" lub promujących seksualizację dzieci. Tak jakby praca rąk bardziej  "chroniła". To i pewnie dlatego Jezus był synem cieśli a nie "uczonego w piśmie". Pozdrawiam Cię serdecznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1665748

dzięki raz jeszcze za mądry i piękny wpis 

Bardzo bałam sie tego  tematu nie zamącić  banałem,ale Ty złapałeś sedno sprawy,temat,który jest mi bardzo bliski ,czyli Sw Józef patron również ludzi pracy,mamy nawet u nas Kosciół pod wezwaniem sw Józefa Rzemieślnika

Nad moim biurkiem wisi piękny obrazek Sw Józefa z ciesielskim narzędziem w rece :)

Obrazek podarowany kiedyś przez niezyjącego juz naszego proboszcza Eugeniusza, podarował GO mojemu męzowi,by Go wspierał w jego pracy,

od lat mąż prowadzi własną firmę i ciężko pracuje na nasz byt a sw Józef wspiera nas dzielnie :)

dzięki raz jeszcze za to zdanie

"Im jestem starszy, tym bardziej cenię sobie pracę rąk i ludzi pracy rąk"

od lat 40 obserwuję to środowisko ,jego walkę "z minionym reżimem" nawiedzonymi Urzedami Skarbowymi i głupimi nie raz urzednikami,ale nic to .BO płaszczem Swej Opieki otacza nas Sw Józef,

szczególnie tych wszystkich,których firmy startowały z  tzw garaży :)

pisze to "wstrętny urzędas," z minionej epoki :)

Swięty Józefie ,dzięki  CI za Opiekę nad nami "rzemieslnikami "

pozdr :)

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665766

wewnątrz - w stylu góralskim - z typowym zdobnictwem z drewna. Kościół budował syn cieśli-stolarza góralskiego, ksiądz, Zakopiańczyk. Ojciec wykonał ciesiołkę, a w ołtarzu bocznym znajduje się wizerunek św. Józefa i jest on chyba także wspomnieniem Ojca-cieśli. Nie wiem czy ów ksiądz żyje ale żyje wdzięczna pamięć o Nim i o jego Ojcu.

Kościół stoi na Chwałę Bożą, myślę że także na chwałę ziemskiego Ojca Chrystusa Pana i na wspomnienie ziemskiego Ojca gorliwego kapłana-budowniczego, bo był to już czwarty kościół, który wybudował.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1665767

witaj w tym pięknym wątku :)

a przykład Ojca Kapłana- budowniczego,to naprawdę  budujący Przykład :)

serd pozdr 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665769

Cieszę się, że nasze myśli, doświadczenia i obserwacje spotykają się na tej płaszczyźnie. Bo to dla mnie  ważny temat, który mi się powoli klaruje i który zresztą zamierzam  powoli "publicystycznie"  rozwijać i kontynuować. Uważam za jeden z kluczowych tematów wobec tego w którą stronę "lewactwo" ciągnie świat. 

Tak na marginesie. Rzekomo by świat "się rozwijał", a "lud człowieczy" "robił postęp", szczególnie "ważne" jest, by był jak największy procent ludzi "wykształconych", kończących uczelnie, tu szczególnie mam na myśli "uniwersytety" przejęte realnie na świecie i w Polsce przez ruchy marksistowskie. Że to niby postęp, "rozwój" ludzkości. Niestety ten sposób narracji "kupili także np. katolicy. / A przecież efekt znamy, młodzi dziś , na całym świecie, też w Polsce, nawet jeśli np. z rodzin katolickich i nominalnie wierzący, wychodzą z uczelni niewierzący, zaś obojętni religijnie, wychodzą "zmarksizowani" mentalnie. Ostatnio często wygląda to tak, jakby się diabłu oddawało swoje dzieci, czyli to co bytowo cenne, "na wychowanie". Efekt znamy, także efekt wyborczy. Otóż "rzemieślników" to nie rusza, są jakby "nieprzemakalni". Czy dlatego świadomie i urzędowo, polikwidowano w Polsce w pewnych latach szkoły zawodowe, branżowe, rzemieślnicze i technika zawodowe, jakie by nie wymienić?  Jakaś "socjologia" bada te tematy? Zapewne nie :).

Św Józef jest patronem roku 2021. Przyznaję, że mnie to cieszy i traktuję to  jako pretekst do przemyśleń :) Tak, czuję w sobie potrzebę propagowania dobra jakie może płynąc z jego kultu, jako  swego rodzaju bardzo "dostępnego"  dla wszystkich bo prostego  antidotum na te szatańskie trendy które Szatan i marksiści propagują. Mam takie przeczucie, że ratunek jest w prostocie.  Pozdrawiam .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1665851

poruszyłeś ważny temat,temat  tzw "Rzemieślników" i szkół zawodowych,ja akurat jestem "dzieckiem z ogolniaka" ale moi koledzy ,ktorzy poszli na tzw "zawody" są faktycznie jakby innymi ludzmi,Dobrymi ludzmi" zyjacymi z pracy własnych rąk,i dodajmy umysłów 

bo dzisiejsza technika siega często nie tylko pracy własnych rak ale i umysłów np i typu n.p  urządzenia dla stacji kosmicznych,

Tuż przed Tragedią Smoleńską pisalismy na PIS.org ,ze czas,by rząd zwrócił uwagę na bardzo ważną grupę społeczną ,nazwijmy ją  umownie grupą Rodzin Rzemieslniczych ,to tak wtedy na oko  było 10 milionów ludzi, ludzi rzetelnych , oddanych Bogu i Pracy ,

ludzi gnębionych przez Instytucje,partie przerózne itd,

zblizały sie przecież wybory i warto byłoby zadbać o ich głosy

Smierć Smolenska niestety przerwała te nasze nigdy niedokonczone Rozmowy

a dzisiaj wyrażnie widać  jak ważna jest praca" RZemieślnika,"

Sw Józef stał się więc nie tylko SYMBOLEM ,Patronem ale Osobą godną Naśladowania pod każdym względem  i dlatego powojenni "Rzemieślnicy " byli tak zwalczani przez kolejne reżimy,Oni byli zawsz wolni i mimo,ze nie raz zabrakło moze na "chleb"to nigdy nie zdradzili ani Boga ani Rodziny

Dobrego Niedzielnego Dnia :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1665856

:) Dzień dobry. Kiedyś LO było "trochę inne" niż dziś. Jakaś inna baza kulturowa i chyba co ważne  jeszcze inne pokolenie nauczycieli, chociaż tu gdzie mieszkam i obserwuję , te szkoły jeszcze trzymają sporo ze  "starej i nienowoczesnej" linii kulturowej. Mam taką "ideę fix", że ponieważ ludzie którzy przechodzą przez uniwersytety są dziś grupą "bardzo podwyższonego ryzyka zagrożenia duchowego" ale i patriotycznego /a młoda osoba "wierząca" i starsi czasami doradzający, powinni staranniej wybierać a nie np. "socjologię na Uniwersytecie Warszawskim" i w kilku innych miejscach/. Więc ta "idea fix". Dla higieny psychicznej, np. taki chłopak-student powinien robić w miarę wolnego czasu jakiś zawód lub zajęcie  "pracy rąk" . Choć raz w tygodniu, w weekend, a i wakacje letnie są długie, 3 miesiące. czas by się znalazł.  Higiena psychiczna.  Lub samemu sobie coś "zadawać". Np. stworzyć swój "warsztacik", jeśli ma możliwości i np. uczyć się ciesielki, używania hebla itd. Coś mi mówi, że na zasadzie "odbicia", może  rozwinie się kiedyś taka "moda". Ale nie będę tego tu rozwijał.  

"Dobrymi ludźmi" :) . Zdarza mi się używać tego pojęcia w rozmowach, w pewnym  kontekście: - Kiedyś gdy młody człowiek szedł w życie, wybierał drogę, to rodzice, zwłaszcza matka używali takiego "motywu" : "Co byś nie wybrał/a, chciała bym byś była zawsze uczciwym człowiekiem, to dla mnie najważniejsze", lub też "najważniejsze abyś żył/a tak, aby nikt przez ciebie nie płakał". Coś chyba tak ? 

Wiele się zmieniło w naszej społecznej i prywatnej świadomości. Rzemieślnik siłą rzeczy musiał być, z racji profesji, dobrym i uczciwym człowiekiem. I chciał. Dzieło, efekt jego rąk było widoczne, było jego "wizytówką". / M.in np. zalew chińszczyzny wyniszczył ogromną część polskiego rzemiosła, ale to inny temat/. Kiedyś handlowałem m. in. produktami polskich rzemieślników. W połowie lat 90-tych wielu zaczęło padać. Czasem spotykałem później takie osoby "na robotach w Niemczech" gdzie i ja byłem.  Pozdrawiam i dziękuję za rozumienie tematu :). Jest znacznie istotniejszy niż dziś większość ludzi podejrzewa.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1666000

Piękne są wasze komentarze, arcyboleśnie proste i prawdziwe. W pełni się z wami zgadzam. Prawdopodobnie wychowaliśmy się na tej samej ewangelii. Ale ta ewangelia nie pasuje do dzisiejszego świata?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1666095

MASZ RACJĘ,TA SAMA ewangelia i jeszcze ten opornik w klapie przed laty 

nocne pozdrowienia  :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1666104

Dziękuję wszystkim za wartościowe i wzruszające komentarze.

Postaram się odpisać na komentarze , szczególnie skierowane do mnie .

I Tobie, Gościu z drogi ;) dziękuję,

Nocne pozdrowienia dla Ciebie i pozostałych Niepoprawnym.

MM

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1666107

i pieknych snów 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1666110

Dopisałem coś pod Twoim komentarzem przy moim tekście z 06.02. "Daniel Obajtek i...". Dziękuję za piękne i ciekawe  przesyłki. Dopiero teraz, bo po prostu gdy tekst wypadł ze strony to nie zaglądałem. Przepraszam. I ja pozdrawiam Ciebie serdecznie :).  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1666286