Ciesielczyk–Bąk– 3:0 - Polski politolog wygrywa z amerykańskim milionerem

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Świat

Dr Marek Ciesielczyk, autor książki „Polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa” (Nowy Jork 2015), upublicznił dokumenty z IPN, obrazujące kontakty Adama Bąka, polonijnego milionera i b. członka Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu, z oficerami SB w latach 80-tych, patrz artykuł Ciesielczyka na temat Adama Bąka:

https://www.salon24.pl/u/m-ciesielczyk/869050,adam-bak-rezygnuje-z-czlonkowstwa-w-polonijnej-radzie
 

Bąk oskarżył Ciesielczyka o zniesławienie (art. 212 KK), jednak sąd pierwszej instancji nie zgodził się z nim i umorzył sprawę swym postanowieniem z dnia 28 października 2019 (sygnatura akt II K 75 / 19). Było zatem 1:0 dla Ciesielczyka, patrz:

https://www.salon24.pl/u/m-ciesielczyk/1001406,polski-politolog-wygrywa-z-amerykanskim-milionerem


Dr Ciesielczyk wyzwał wówczas Bąka na „pojedynek historyczny” w Nowym Jorku 17 listopada 2019, lecz Bąk nie podniósł rękawicy i nie przybył na spotkanie – było więc już 2:0 dla Ciesielczyka, patrz relacja filmowa z wykładu Ciesielczyka w Nowym Jorku w listopadzie 2019 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=jRLU6R8CbH4

Bąk się odwołał od postanowienia sądu pierwszej instancji, lecz sąd okręgowy 27 maja 2020 roku podtrzymał decyzję sądu rejonowego i amerykański milioner przegrał z polskim politologiem po raz trzeci (sygnatura akt II Kz 372 / 19 ).

Odrzucenie aktu oskarżenia Adama Bąka przez sąd drugiej instancji jest ostatecznym postanowieniem prawomocnym, kończącym sprawę. Jest więc teraz 3:0 dla Marka Ciesielczyka, który zapewne wyzwie Bąka ponownie na pojedynek historyczny w Nowym Jorku podczas swego kolejnego wykładu w USA.

Kontakt z dr. Markiem Ciesielczykiem:

tel. +48 601 255 849

e-mail: dr.ciesielczyk@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Wieloletnia uporczywa praca ma sens. Jest szansa,że "pospadają aureole" wielu działaczy polonijnych w USA. Powszechnie się sadzi, że w Ameryce przeważają ludzie prawicy. Ale komuna i jej agenci trzymają się mocno. Kolega przysłał mi wyniki ostatnich wyborów w Bostonie - zdecydowanie wygrał tam "obóz postępu" (koalicja "europejska").

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1631976

- bo USA to dość daleko a do nas docierają strzępy przefiltrowanych wiadomości.

Nie wykluczone że kiedyś "wspierał" czerwonych tak jak i Kukliński ale kiedy odmówił dziś z nimi współpracy to czerwoni mordercy go niszczą.
Myśleli że mają na niego haki którymi się posłużą a tu klapa.

Ja uważam że tak się stało właśnie w tym przypadku.

To podstawowa metoda działania czerwonych morderców - jak ktoś się od nich odwróci to go bezwzględnie niszczą bo wiedzą że już się im nie przyda.

Bolek tańczy jak mu zagrają to zostawiają go w spokoju.

"Oburzeni" bo stamtąd pochodzi ten temat to cwaniaki współpracujący z Konfederacją którzy na grzbietach poszkodowanych przez komunistyczne Sądy chcą wpływać na wydarzenia w Polsce.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1631978