Stasiu i Nel, czyli siewcy rasizmu i kolonializmu...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kultura

Poseł lewicy, Maciej Gdula, zawziął się na powieść Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Zarzuca jej rasizm, kolonializm i patriarchalizm. W zasadzie ręce opadają.

Obraz Afryki przedstawiony przez autora jest obrazem tego kontynentu w określonych czasach. Choćby poseł lewicy się wściekł, nie zmieni faktu, że kwitło w tym czasie niewolnictwo, dzikie plemiona arabskie wzniecały krwawe powstania, a europejczycy kolonizowali Afrykę, z czego dziś niektóre narody rzeczywiście nie powinny być raczej dumne. Ale tak było! Wpisanie w to tło powieści przygodowej nie jest niczym zdrożnym. Zdrożne jest natomiast fałszowanie obecnie historii poprzez zarzucanie ludziom, którzy żyli w określonym czasie i przestrzeni, że żyli zgodnie z zasadami swoich czasów. Zresztą w książce tej nie ma pochwały niewolnictwa. Staś zabija beduinów w obronie własnej, a nie dlatego, że są muzułmanami. Gdzie tu rasizm? Zabił porywaczy, dziś byśmy powiedzieli - terrorystów. Zresztą przed porwaniem dzieci uważały ich za przyjaciół, ludzi przysłanych przez swoich ojców do opieki. Jednego z nich wręcz lubiły. Poza tym przy okazji zabicia beduinów Staś ocalił Kalego. Murzyna Kalego, żeby nie było wątpliwości. Bo przecież nie afroafrykańczyka, a już na pewno nie afroamerykanina, jak chyba by chciała nazywać rdzennych Afrykanów politpoprawna lewica. Pewnie autor co nieco podkoloryzował ówczesną Afrykę, ale to w końcu prawo powieściopisarza. 

Brońmy się przed politpoprawną głupotą, bo to właśnie ona niesie dziś zagrożenie dla świata, zakłamuje historię, ustanawia nowe prawa i zwyczaje, które w ostatecznym rozrachunku zmierzają do zrobienia z ludzkości posłusznych niewolników, podludzi, niegodnych prawa do samodzielnego myślenia i własnych poglądów. Ot, taki lewacki rasizm zmierzający do uczynienia z całego świata kolonii zarządzanej przez grupkę oświeconych mędrców lewicy. Za Lenina im nie wyszło, za Hitlera się nie udało, to próbują kolejny raz...

Za Niezalezna.pl

Zapraszam też do "Galerii Pogaduszek"

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Wymyślił sobie jak zaistnieć  na politycznym firmamencie poselskim.

Więc wymyślił sobie jak zostać idiotą miesiąca, kwartału, a może i roku.

Czym dorównał do "złotych myśli" towarzysza Red Bula Komorowskiego, towarzysza Petru, czy towarzyszek Kidawy Błońskiej  i Ewy Kopacz.

Na chorobę "szalonego lewactwa" nie ma jeszcze lekarstwa.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1664082

Źle myślisz o Żydach - antysemitą jesteś,
Źle myślisz o murzynach - rasistą jesteś,
Źle myślisz o gejach-homofobem jesteś,
Źle myślisz o Polakach - jesteś europejskim demokratą.
Wy wszyscy z totalnej opozycji jesteście pojebani i tuskami którzy tak myślicie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1664083

"Życiorys

Jest synem Andrzeja Gduli, wiceministra spraw wewnętrznych w okresie PRL oraz doradcy prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, a także praprawnukiem Antoniego Korygi, jednego z przywódców rabacji galicyjskiej[2]." ,... 

Wikipedia"

pozdrowienia :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1664102

z niepoprawnej przeszłości

:

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/wspomnienie-w-pustyni-i-w-puszczy

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1664225

Gdula wyglądający jak mało sprawny intelektualnie gimnazjalista to w prostej linii syn rzecznika Jaruzelskiego...czy potrzeba to jeszcze komentować...?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1664230