Protest totalny...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Pamiętacie zapewne doktrynę Giertycha, iż jeśli wygra kandydat opozycji, to wybory będą ważne, ale jak wygra Duda, to należy składać protesty wyborcze i ich nie uznawać? Prorok jaki, czy co? Bo PO uruchomiło właśnie stronę protestwyborczy2020.pl. Wzywają do zgłaszania za jej pośrednictwem wszelkich nieprawidłowości przy wyborach. Smaczku sprawie dodaje to, ze domenę dla ww. strony wykupiono już... 11 maja! Czyli PO szykowało się do protestów zanim zmieniło kandydata i nie mając pojęcia, jaki wynik wyborów będzie. Doktryna Giertycha jak widać była planowana, zanim poznano termin nowych wyborów. 

Co więcej, ciekawe jest kto i jak zarejestrował domenę. W szczegółach można o tym przeczytać na stronie niezalezna.pl. Ale w skrócie, stronę pisze informatyk blisko powiązany z Borysem Budką, To oczywiście nie grzech. Ale opłaciło domenę Stowarzyszenie Nowe Zabrze, a zapisywanymi na niej danymi osobowymi zarządza Platforma Obywatelska jako partia. A to już ciekawe. Czyżby Stowarzyszenie Nowe Zabrze sponsorowało w ten sposób nielegalnie PO? W końcu źródła finansowania partii i ich działań są ściśle określone.

Strona podpowiada, jak złożyć protest wyborczy, ale też zachęca do zgłaszania przez specjalny formularz zaobserwowanych nieprawidłowości. Przetestowałem. Zgłosiłem zniszczenie w pobliżu mojego domu kilkunastu plakatów Andrzeja Dudy w czasie ciszy wyborczej :-) Wątpię, żeby dopisali to do swojego protestu. Zapewne nie dopisali by też zgłoszenia agitacji wyborczej w Szczecinie przez przewodniczącego komisji w koszulce KODSTYTUCJA. A jakby ktoś przesłał im zgłoszenie ze Stumilowego Lasu od Kubusia Puchatka, któremu złośliwy propisowski Prosiaczek nie przyniósł na czas pakietu wyborczego (zresztą nie mógł tego zrobić, bo nie był listonoszem), przez co biedny Kubuś nie mógł zagłosować na Tygryska?

Ciekawe, jak by zareagowali? W końcu skoro stworzyli stronę z takim wyprzedzeniem, to składanie masowych protestów było od początku planowane.

Jakoś dziwnie przypomina mi to sytuację z KOD-em. Pojawił się 5 lat temu "znikąd", ale miał już gotowe logo, wydrukowane plakaty i całkiem zorganizowaną strukturę. I też formalnie nie był powiązany z Platformą. Bo Platforma (i zapewne służby) niczego nie zostawiają samego sobie. Nawet klęskę mają dobrze zaplanowaną. 

I jeszcze jedna uwaga. Nie chcę umniejszać pojawiających się nieprawidłowości. Ale trzeba pamiętać, że w większości są one związane z dostarczaniem pakietów wyborczych za granicą, gdzie państwo polskie nie miało wielkiego wpływu na działanie miejscowych służb, w tym poczty, a nasze konsulaty musiały się poddać działaniu prawa miejscowego.Poza tym, tajność głosowania wyklucza snucie przypuszczeń, na którego z kandydatów wynik miały one wpływ.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Moim zdaniem nie ma sensu zgłaszać tam żadnych protestów - ami dotyczących zrywania plakatów PADa ani  żartobliwych, bo im chodzi o zakorkowanie PKW masą materiałów. które ktoś będzie musiał przejrzeć i do nich się odnieść. Moim zdaniem = olać, nie wchodzić na tę stronę nawet.

Choć wierzę, że PKW podejdzie do sprawy racjonalnie i odniesie się do tych protestów całościowo informując, że uchybienia , choć miały miejsce nie wpłynęły na wynik wyborów

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1638762

Na początku planowałem wezwać do wchodzenia na stronę i zgłaszania najbardziej absurdalnych protestów (vide Kubuś Puchatek), żeby musieli odsiewać "ziarna od plew" i mieli z tym dodatkową robotę, ale później doszedłem do tego samego wniosku co Ty. Skuteczny mógłby być tzw. atak DDOS, czyli masowe wchodzenie na stronę w celu jej zablokowania, ale robienie tego automatycznie było by przestępstwem, a wejścia indywidualne wymagały by bardzo dużej mobilizacji internautów. Poza tym nie stosujmy metod przeciwnika, który też zapewne przygotował sobie serwer o dużej przepustowości. 

A plakaty zgłosiłem, bo byłem ciekawy, jak to działa krok po kroku. Na końcu jako kontakt podałem im ich własny adres e-mail.

Przy okazji, strona wcale nie jest tak dobrze przygotowana, bo w zgłoszeniu można było ustawić województwo, a później miasto, które jest w zupełnie innym województwie. Więc baza danych jest niespójna.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1638763

Przez cały okres kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego, sędzia Stępień dyplomatycznie milczał na temat nowego terminu pierwszej tury wyborów prezydenckich. Gdy jednak okazało się, że jego pupil przegrał drugą turę, były prezes TK, zaczął przekonywać, że fakt przesunięcia wyborów na czerwiec i lipiec było pogwałceniem konstytucji i można podważyć ich wyniki.

 

Ta cała kombinacja i komplikacja z wyborami majowymi spowodowała, że przeprowadzono je w niekonstytucyjnym terminie. Moim zdaniem powinno się poczekać do 6 sierpnia, czyli końca kadencji Andrzeja Dudy i dopiero wtedy rozpisać nowe głosowanie na podstawie przepisów o opróżnieniu urzędu prezydenta

Klęska Rafała Trzaskowskiego musiała wstrząsnąć Jerzy Stępniem. Dziś stwierdził, że powyższe okoliczności mogą skutkować unieważnieniem wyborów. Odniósł się także bezpośrednio do akcji ze składaniem protestów wyborczych.

 

Są przesłanki do unieważnienia wyborów. (…) Protesty wyborcze pewnie ujawnią te mankamenty. Wtedy niejako z lotu ptaka będzie można popatrzeć na nieprawidłowości. To co teraz oglądamy, nie daje nam pełnego obrazu. Wiele rzeczy pozostaje do wyjaśnienia. (…) skrócenie czasu na składanie protestów wyborczych do zaledwie trzech dni, może skutkować tym, że będą one nienależycie przygotowane

– ubolewał były Prezes TK.

 

https://wpolityce.pl/polityka/509251-pomaga-trzaskowskiemu-stepien-o-uniewaznieniu-wyborow

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1638767

Skoro teraz podważają prawomocność samych wyborów, to dlaczego legitymizowali je biorąc w nich udział? W końcu, jeśli uważali, ze są przeprowadzane niekonstytucyjnie, to należało je zbojkotować. Czyżby przykładali rękę do czegoś, co według nich jest niekonstytucyjne? Czyżby przykładali rękę do łamania prawa?!

Zasady znali od początku. Tu już najwięcej dobrego dało by się powiedzieć o Kidawie Błońskiej, która uważając majowe wybory za niemożliwe do przeprowadzenia wzywała do ich bojkotu. Co prawda nie potrafiła się do końca zdecydować i więcej mówiła niż czyniła, ale chyba jako jedyna miała by prawo kwestionować ich wynik. Oczywiście, jeśli zostały by wówczas przeprowadzone. Późniejsze wybory zostały rozpisane zgodnie z przyjętymi na czas ustawami i wszyscy uczestnicy wiedzieli, w co się angażują. 

Dziś Borys Budka powiedział, że nie pogratuluje Andrzejowi Dudzie wyboru na prezydenta, bo "walka była niesportowa". A gdyby wygrał Trzaskowski? Też by nie pogratulował? Obaj kandydaci startowali na tych samych warunkach. Jeden miał za sobą jedną dużą telewizję, drugi wręcz dwie. Jeszcze co do równych warunków, to może PO dostała wyjątkową szansę podmiany dołującej kandydatki na nowego Trzaskowskiego, co raczej miało zadziałać na korzyść tej partii. Co więcej, w trakcie kampanii znacznie więcej faulów widziałem po stronie Trzaskowskiego...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1638776

Bardzo przykro mi to powiedzieć, ale za 3 lata PiS prawdopodobnie przegra wybory do parlamentu: 1. Młodzież, która teraz ma 18 lat i pierwszy raz poszła głosować - w chwili dojścia PO-PSL do władzy miała 5 lat, a po zakończeniu przez nich rządów 13 lat. A dzisiejszy 15-latkowie za 3 lata pójdą głosować. Oni nic nie wiedzą o tym, jak się wtedy (2007-2015) ciężko żyło i jak ich rodzice musieli harować na 2 etatach żeby zapewnić rodzinom życie na granicy egzystencji. Nie są uświadomieni kompletnie, ze rodzice się zadłużali w parabankach, żeby im np. kupić komputer lub Xboxa. 2. Młodzież czerpie informacje (w tym polityczne) wyłącznie z Internetu siedząc w smartfonach całymi dniami. Ich domena, to głównie sieci społecznościowe, w tym lewicowo-komunistyczny Facebook. Wiadomo, że właśnie tam jest największa nagonka i kłamliwa propaganda szkalująca PiS i inne prawicowe ugrupowania. 3. Wszelkie media w naszym kraju (gazety, stacje radiowe, portale internetowe, stacje TV itp.) należą do zagranicznych koncernów, w tym w 95% do Niemiec. Rząd miał tyle lat na dekoncentrację wrogich nam mediów i wszystko to zostało zaprzepaszczone. 4. Rząd PiS nie kompletnie żadnej niezależnej platformy cyfrowej, a co się z tym wiąże żadnej oferty muzycznej i telewizyjnej skierowanej do młodzieży. Dlatego siedzą tylko w Netflixie i łykają lewicową narrację przyjmując ją jako jedyną właściwą. 5. Jak powiedział bulterier Tuska niejaki cham Jażdżewski, za 3 lata umrzeć może około milion starszych ludzi w Polsce (główny elektorat PiS) oraz zaczną głosować ci, którzy właśnie ukończyli 18 lat (młodzież otumaniona przez lewacką propagandę z Facebooka, Netflixa, TVN-u niemieckich gazet itp.). Można by tu wymieniać dziesiątki czynników determinujących możliwą przegraną prawicy za 3 lata. Wyjście jest jedno, wziąć się za solidną edukację młodzieży oraz stworzyć ofertę rozrywki skierowaną do nich. Zrobić porządek z wrogimi mediami/bo wszyscy piszą, szwaby. To nie szwaby, tylko Eskimosi są właścicielami tych czasopism, mediów. To oni mieszają i szczują na Polskę. Poczytajcie kto jest właścicielem, tylko Eskimosi. W Polsce też skłócają naród polski /prokuraturami, sądownictwem itp.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1638812

Proponuje przeczytać tekst Lisiewicza na temat rapu i jego wpływu na młodzież, trochę długi, ale inspirujący: Niezalezna.pl

Jestem nauczycielem w technikum i często słyszę, co słucha młodzież 16-19 lat. Często uszy więdną. I niestety słowa oprócz wulgarności zawierają często treści skierowane przeciwko prawicy. Myślę, że z tego z czasem się wyrasta, ale to nie oznacza, że nie należy "zainwestować" w prawicową wersję chociażby takiej muzyki. Problem jest taki, że starsi jej nie słuchają, więc często nie zdają sobie sprawy z przenoszonych przez nią treści. 

Podobnie z "modą" na LGBT. Często jest ona promowane przez różnorakie gwiazdki. Tłumaczenie młodzieży, że jest to szkodliwa ideologia, to raczej rzucanie grochem o ścianę. Jest kolorowa, ładnie opakowana, więc dla niewyrobionych młodych atrakcyjna. Nawet moja córka, choć znakomicie wie co oznacza i jak zła jest ideologia LGBT, mówi, że przecież kolory tęczy tak jej się podobają. Ale używa ich ostrożnie i zawsze siedmiu. I tu znowu trzeba zadziałać pozytywnie. Stworzyć alternatywę kolorową, radosną, ale zbudowaną na wartościach pozytywnych. Potrzeba idoli, którzy szczycą się tym, że zachowują wstrzemięźliwość seksualną przed ślubem, którzy szczycą się pięknym językiem pozbawionym wulgaryzmów. Idoli szczycących się patriotyzmem. 

Nie jestem specem od komunikacji na takim poziomie, którego wymaga powyższe. Ale tacy ludzie są i powinni zostać zaangażowani. Bo inaczej rzeczywiście za kilka lat wyborcy prawicy wymrą nie pozostawiając po sobie godnych następców. A wtedy Polskę zassie politpoprawna lewacka brynza...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1638824

Można było przewidzieć wybory - doROZUMiewać się dobrze...

WyStarczyło mieć w Polsce - zdrową inteligencję.

Zdrowa inteligencja łączy dobra (SUMień) ze zdrowym powietrzem, więc WIEC wiedzy Polaków, dzielił  roz/u/mnie fAkty związane z poWieTrzem "wymiarów sprawiedliwości" - aby po - wiedzieć trzem władzom - to co PO wie (o przestępstwach swoich samo​​​rządów) nawet dopiero po wyborach doli...

Zdrowa inteligencja - kandyDUDĘ wybrała, bo doROZUMiewać się dobrze  potrafiła i jest zadowolona ze swojej woli.

Wyborcy którzy cierpieli z POwodu niedoczynności <inteligencji> (trojańskiej) - konie kurowali platformą końkurentów "silnego" <antycypowania> efektów inwektyw -  defektów "inteligencji medialnej" - wypł​​​​​​ywającej z totalnej opozycji - Państwa Prawa - środowiska widowisk POlegających na afektach "Wyborców" - nieodpowiedzialnej nienawiści do sprawiedliwości praw - większości Polaków.

"Nowocześni" zakurzeni (sądowymi umorzeniami) - antycyPOw(i)ali kurzem - z kurSEM...

SEM -> siły elektromotorycznej - orientacji elektów do tronu - motto ryczących seDno...

Pozdrawiam. J. K.

 

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1638788

Chodzą słuchy, że Kidawa- Błonska składa protest wyborczy Pani Gosia nadal nie może uwierzyć, że mimo tego, że była "Prawdziwą Prezydent", naród, a w pierwszej kolejności - partia matka - nie powierzyli jej funkcji Głowy Państwa

"Jak do tego doszło, nie wiem"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1638800

Wysoki rosyjski funkcjonariusz i były przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński w rozmowie z niemieckim okrętem flagowym sms Onet stwierdził, że w związku z nieotrzymaniem pakietów wyborczych przez wielu obywateli naszego kraju, należy liczyć się z protestami wyborczymi i w takim wypadku wybory trzeba będzie powtórzyć. Prawdopodobnie będzie to tuż przed 6 sierpnia. Tego dnia mija kadencja obecnego prezydenta. Mamy tu klasyczny przykład wiecznego sojuszu Ribbentrop-Mołotow (kacap Hemerliński i volkssturm z onetu)...POmioty KOmunistyczne bez klasy, honoru, samokrytyki i zwykłego wstydu! Ale czego innego można się spodziewać po bolszewickich POmiotach... To tylko kwik dziczy żydobolszewickiej i ścierw, a my, Polacy, róbmy swoje! W meczu Polska Niemcy po ciężkim boju wygrała Polska.Trener niemieckiej reprezentacji Wolf tvn jest załamany. Chamska hołota nie cofnie się przed niczym, nawet przed wyprowadzeniem ludzi na ulice! Niech PiS będzie na to przygotowany i stanowczy jak Erdogan!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Wiesław P

#1638808

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1638841

    Witam! Niemcy chcieli nam mediami wybierać prezydenta. To właśnie teraz, potrzebna nam Decentralizacja mediów, właśnie, o ironio wzorem Niemiec, czyli Polskie media, bez Niemieckich i obcych mediów. To właśnie teraz jest bardzo odpowiedni moment po haniebnym wizualnym artykule Niemieckiego brukowca "Fakty", aby zdecydowanie poruszyć temat w Polskim parlamencie. Na pewno oprze się to w PE, a tym razem mamy mocne niepodważalne argumenty. Reasumując, rząd do roboty.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1638805

Liczba głosów nieważnych:
- 2020 (prezydenckie): 0,18%
- 2015 (prezydenckie ): 1,5%
- 2014 (samorządowe): 16 %

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1638839

Trzaskowski i PO nawet nie potrafią przegrać Zdobył i tak za dużo głosów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1638855