Sejm przegłosował likwidację kopalń. Wyniki głosowania

Obrazek użytkownika Lotna
Kraj

Nocny zamach na polskie górnictwo! Rządowa ustawa przewidująca likwidację kopalń - przegłosowana!

 

Rządowy plan naprawczy dla KW, który wywołał na Śląsku falę protestów, zakłada sprzedaż nowej, zawiązanej przez Węglokoks spółce celowej 9 z 14 kopalń Kompanii. Z pozostałych jedną ma kupić Węglokoks (Piekary), a kolejne cztery mają być przekazane Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Chodzi o Bobrek-Centrum, Sośnica-Makoszowy, Pokój i Brzeszcze.

Według związkowców oznacza to likwidację tych kopalń. Innego zdania jest premier Ewa Kopacz, która po ostatnich rozmowach zapewniła, że rząd nie chce likwidować kopalń, lecz je restrukturyzować, przenosząc do Spółki Restrukturyzacji Kopalń zakłady, które są trwale nierentowne.

http://wpolityce.pl/polityka/229851-nocny-zamach-na-polskie-gornictwo-rzadowa-ustawa-przewidujaca-likwidacje-kopaln-przeglosowana

 

Głosowanie nr 148 - posiedzenie 84.

Dnia 16-01-2015 godz. 01:08:16

Pkt 35. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015 oraz niektórych innych ustaw

Głosowało - 450  Za - 240  Przeciw - 208  Wstrzymało się - 2  Nie głosowało - 9   

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PO 200 199 199 - - 1
PiS 132 130 - 130 - 2
PSL 38 36 36 - - 2
SLD 33 33 - 33 - -
niez. 22 20 5 13 2 2
KPSP 15 15 - 15 - -
TR 15 14 - 14 - 1
BiG 4 3 - 3

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=84&NrGlosowania=148

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:15)

Komentarze

Wykonali swe nocne zadanie - parszywcy...oczywiście "niezależni'" też pomogli - wielebny Godson i co za wyjątkowa głupota i podłość- poseł z listy PiS - Jan Tomaszewski...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1460860

a może to nie głupota tylko krecik działający w opozycji a pryncypałem tego czegoś jest PO i ewentualne profity.Godsnowi mogły się pomylić orientacje bo z natury występuje w innych barwach,ale tomaszewskiemu?Jeśli jest więcej takich jak on w tej opozycji to aż strach pomysleć co nas czeka w najbliższym czasie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1460880

Tomaszewski w PiS to jakaś pomyłka. Oprócz tego, że dobrze pilnowal bramki ten pan nic pozytywnego nie reprezentuje. Zawsze ośmiesza się swoimi wypowiedziami.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

lupo

#1460894

Jana Tomaszeskiego nie tolerowałam i nie byłam zadowolona, że jest posłem  tej partii! Facet zawsz chciał być jedna doopą, na dwóch weselach!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

viki

#1461028

https://www.youtube.com/watch?v=jXf1GXmPB2U

Precz z tym Rządem i Sejmem! Handlarze Polską - na Madagaskar!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1460871

Do więzienia na wiele lat, a nie na Madagaskar gdzie żyli by sobie w dobrobycie, z tego co ukradli i POchowali gdzieś w bankach na Kajmanach.

Kamieniołomy, Żuławy, sypanie wałów przeciwpowodziowych, roboty im starczy do us..nej swej ubeckiej śmierci.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1460898

Na  Madagaskar Rebeliantko ?

Na wczasy ?!

zasłużyli ???

 

Na POhybel !!!

 

psich synów !

 

całą PZPO !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1460938

dlaczego na Madagaskar, co Malgasze Tobie zrobili? Wyjazd na Madagaskar byłby dla nich nagrodą za zrujnowanie Polski, im należy się kara i to bardzo surowa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1460945

ja liczę na to, że Malgasze w tym klimacie równikowym potrafią sobie poradzić z gadami :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1460977

i płazami

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1460979

..... dla PO w wyborach. Z Tuskiem i jego idolką na święto Barburki piją szampana naiwnie wierząc kłamczuchowi w kolejne kłamstwa o ochronie polskiego górnictwa. Kochani za głupotę i naiwność niekiedy trzeba płacić wysoką cenę. Popierajcie nadal komorowskich, tusków, kopaczów itp, wkrótce będziecie mieli pole do popisu, albo siedzcie w ciepłych fotelikach oglądając TVN-ik i inne telewizje gównego nurtu i nie popierajcie nikogo jeno NARZEKAJCIE !

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1460900

"Z Tuskiem i jego idolką na święto Barburki piją szampana naiwnie wierząc kłamczuchowi w kolejne kłamstwa..

Szampana to piją z tymi, co biorą 2 miliardy kasy. Aż trudno w to uwierzyć, wynagrodzenie w zarządach w ciągu kilku lat wzrosło 3-krotnie. Jaka firma wytrzyma takie obciążenie?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1460903

że to jeden wielki skandal aby rząd wyzbywał się kopalni. Ciekawe w tym wszystkim jest to, że obcym  polskie kopalnie się opłacają tylko nie nam. To, że teraz nie ma koniunktury na węgiel nie jest podstawą do wyzbywania się kopalń. Tylko głupi rząd tak postępuje. A poza tym ciekawi mnie czy jednak pan Duda w końcu nie dogada się z rządem, jak to bywało już w tych bilateralnych rozgrywkach. Swego czasu górnicy przyjechali z wielkimi hasłami i protestem do Braniewa przeciwko sprowadzaniu do Polski ruskiego węgla i nagle po cichu stamtąd wyjechali. Może i tym razem też protest szybko nagle wygaśnie. Zobaczymy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#1460921

I co na to Polacy ? a no nic ida rowno jak barany na rzez czasem spotykajac sie na jakims pacyficznym wiecu zeby troche pobeczec.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1460933

....niewidomemu nie przywrócisz widzenia, nazywając go ślepcem.

Jeśli chcesz mu pomóc przejść na drugą stronę jezdni - weź go pod ramię i poprowadź.

Nic nie da wyzywanie rodaków od - baranów.

Jeśli masz jakiś pomysł jak wyść z tej matni - napisz !

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1460936

zyje na zielonej wyspie trzeba nazwac po imieniu, a nie chwalic jaki on umny.Trzeba u Polakow przelamywac ich niewiedze wybudowana im przez POlszewickie media.

Marus wlasnie od lat pomagam i przeprowadzam barany na druga strone i otwieram im oczy i staja sie ludzmi samodzielnie myslacymi.
Wtzywanie to nie to samo na nazywanie po imieniu stanu umysly tak ze mi nie wmawiaj ze Polakow wyzywam.

Marus przesledz moje tysiace wpisow uwaznie, a bedziesz mial odpowiedz jak wysjsc z matni.
Ludzi najpierw trzeba uswiadomic,podniesc z kolan.dac wiare ze nie sa niewolnikami,zmusic do myslenia do pojscia do wyborow,pokazac jak podstepnie rzadzi madia w Polsce i jak taka mafie likwiduja obywatele na swiecie,jak powinny wygladaja wybory w kraju demokratycznym,jak nalezy protestowac bo nieswiadomosc brak odpoweidzilanosci obywatelskiej jest pozwoleniem dla tej PObolszewickiej bandy.
To miedzyinymi znajdziesz w moich wpisach
Tak ze nie powtarzaj wciaz tej samej mantry.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1461025

I rozpoczęła się już dużo wcześniej, dzięki takim osobom jak np. Ryszard Opara...

(...) kasa jaka operowały i operują do dzisiaj bandy złodziei komunistycznych to nie parę dolarów lecz miliardy ulokowane w bankach, w spółkach legalnych bussinesach ,zarządzali i zarządzają nimi ludzie bardzo znani oraz uwiarygodnieni wiec pojawienie się chociażby na zwykłym raucie takiego attache równałoby się z kłopotami. Pozatym ekipy złodziei czyli KCPZPR ,premier oraz sejm  PRL zmieniały się nad Wisłą za pomocą reżyserowanych przez służby buntów społecznych mniej więcej co dziesięć lat i każda ekipa musiała nie tylko pilnować swej kasy ,ale także w miarę możliwości przejąć kasę poprzedniej ekipy oraz zlikwidować pilnujących, wysłanych wcześniej . R.Opara zostaje wysłany do Australi w roku 1980,jest żelazna kurtyna, każdy emigrant z za żelaznej kurtyny przechodzi szereg przesłuchań prowadzonych przez wywiad USA oraz Izraela. Takie wtedy były reguły na całym świecie ,każdy cywil był podejrzany cóż dopiero absolwent wyższej szkoły wojskowej.

Nie inaczej jest w wypadku R.Opary, z ta różnica jednak ze Opara wie o najbliższej przyszłości , dlatego do roku 1983 nie nawiązuje kontaktów służbowych wie ze wprowadzenie stanu wojennego uwolni go z pod kurateli kontrwywiadu USA oraz Australi.

źródłohttps://costerin.wordpress.com/2011/12/04/parol-opary-od-kbw-do-goldberga-czesc-2/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1461017

wychodzi chyba ze nogami do przodu.
Opara tylko zmienil swoja pozycje powierzono mu inne dzialanie,ma chronic UKLAD.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1461026

Jak patrzę na ten warszawski p.s.l....Boże mój. Do gnoju z wami. Widły kvrwa i w pole.... Tu na dole ludzie z P.S.L. wykształceni, mądrzy, dbający o swoich wyborców, znani i doceniani, wybierani w kolejnych wyborach gminnych i powiatowych w każdej kolejnej kadencji. Boże !!! jaka przepaść jest między Wami. Ludzie z p.s.l. z Wiejskiej....co się z wami stało, że stajecie się wrogami Narodu Polskiego...... Działacze P.S.L. w gminach i powiatach nie mogą na was patrzeć, a słuchać was przestali już lata temu. Oni wiedzą, że należy słuchać ludzi, nie was aparatczyków komunisto-podobnych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

chłop ze WSI

#1461014

Po głosowaniu nad prywatyzacją lasów państwowych wyszła PRAWDA. Mamy tylko 5 (pięcioro) uczciwych posłów. Reszta to sługusy międzynarodowej hazarskiej banksterki. Życzę im, aby skończyli jak "czauczesku" w Rumunii, każdy z kilkunastoma kulami we łbie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

chłop ze WSI

#1461015