UE ma problemy z szczepionkami, a tymczasem Niemcy... wymieniają szczepionki za układy krzemowe do niemieckich aut.

Obrazek użytkownika Lew salonowy
Kraj

Szefowa resortu gospodarki Tajwanu Wang Mei-hua zwróciła się do Niemiec o pomoc w zapewnieniu dostaw szczepionek przeciw COVID-19 po tym, gdy Berlin poprosił Tajpej o pomoc w zażegnaniu niedoboru elektronicznych podzespołów do samochodów - donosi Polska Agencja Prasowa. Skąd Niemcy mają nadwyżkę szczepionek na Covid-19, którą mogą przeznaczyć na handel, skoro brakuje ich na całym świecie, a w samej UE dziennie tysiące ludzi umiera z powodu koronawirusa?

Wang przekazała, że uczyniła to podczas niedzielnego spotkania z Thomasem Prinzem, de facto ambasadorem Niemiec na Tajwanie. Wang zaznaczyła, że poprosiła Niemcy o pomoc „w ramach posiadanych przez nie możliwości”.

Prinz miał przekazać Wang list od szefa resortu gospodarki Niemiec Petera Altmaiera, w którym ten z kolei miał poprosić o pomoc w złagodzeniu niedoboru elektronicznych podzespołów samochodowych w Niemczech.

Problem niedoboru komponentów elektronicznych, wykorzystywanych w nowoczesnych samochodach, dotknął fabryki Volkswagena w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Ma to szczególne znaczenie dla gospodarki Niemiec, gdzie rynek motoryzacyjny stanowi jeden z kluczowych sektorów.

Minister Wang Mei-hua jeszcze w niedzielę bezpośrednio zwróciła się do kierownictwa TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Ltd), największego na świecie podwykonawcę podzespołów, w sprawie zapotrzebowania branży motoryzacyjnej na podzespoły potocznie nazywane czipami. TSMC zobowiązała się do "zoptymalizowania" produkcji pod kątem wydajności i do priorytetowego potraktowania produkcji podzespołów na potrzeby branży motoryzacyjnej. Firma zastrzegła przy tym, że obecnie jest u szczytu swoich możliwości produkcyjnych.

Obawy Tajwanu o płynność dostaw szczepionek wiążą się z doniesieniami o opóźnieniach tych dostaw w innych krajach.

Rząd Niemiec zawarł z władzami Tajwanu bardzo kontrowersyjną umowę. Jak wynika ze źródła, tajwańska minister gospodarki Mei-Hua Wang wzięła udział w specjalnym spotkaniu z reprezentantami Niemiec i włodarzami TSMC. Ustalono, że wobec niemieckich zleceniodawców fabryka wdroży strategię produkcji super gorącej, przez co należy rozumieć nadanie im maksymalnego priorytetu przy jednoczesnym przyspieszeniu procesów. Strona niemiecka ma odwdzięczyć się równie sprawnymi dostawami szczepionek.

Konia z rzędem temu, kto wskaże skąd Niemcy mają nagle nadwyżkę szczepionki, gdy brakuje jej w całej UE.

Tak działają Niemcy. Żadnej okazji nie przepuszczą do wywierania presji i budowy swojej potęgi. A Polakom przez media z niemieckim kapitałem dalej będą wmawiać bajki o integracji, wspieraniu się, o solidarności, wspólnocie i dalej będą wciskać farmazony że są gotowi pomóc w walce z wirusem.

Nadmiar szczepionek ukrywanych do robienia biznesu , gazociąg Nord Stream 2 budowany na siłę, mimo sprzeciwu państw z UE. Pokazuje dobitnie że Niemcy mają w dupie inne kraje z UE, gdy chodzi o interes.

Chcą być hegemonem całej UE i ją zdobyć, tylko teraz bez czołgów, samolotów i wojska. Nic się w tych niemieckich łbach nie zmieniło w ich myśleniu, o podboju Europy.

Pakt Ribbentrop - Mołotow dalej aktualny.

 

 

https://www.tysol.pl/a60722-UE-umiera-na-Covid-a-tymczasem-Niemcy-wymieniaja-szczepionki-za-uklady-hellip?fbclid=IwAR0pRAykR3ljSh6J_Ch2dKSlKUIZWWnzEJkWdU5yaTK3j4yES7rRHjC6mkM

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)