Hołd Tuska wobec Niemiec

Obrazek użytkownika Lew salonowy
Kraj

Czymże to było, jeśli nie „hołdem tuskim” – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński, komentując słowa Donalda Tuska skierowane do polityków niemieckiej CDU. Polityk zaznaczył, że „na każdym szczeblu, gdy występuje PO, jest element poddaństwa, element mniejszej dumy z tego, kim jesteśmy”.

Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, przesłał w sobotę pozdrowienia uczestnikom zjazdu niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU). Jego wystąpienie wyemitowano przed głosowaniem, mającym wyłonić nowego przewodniczącego tej partii.

Były premier Polski w samych superlatywach wypowiadał się o rządzącej w Niemczech od 2005 r. partii. – Wolność, transparentność, prawda, rozsądek w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją, kłamstwami i populizmem zostały zachowane w dużej mierze dzięki CDU – stwierdził Tusk. – Były „błogosławieństwem” dla całej Europy, także dla wschodnich sąsiadów Niemiec – dodał i podkreślił: „Jako Polak wiem, o czym mówię”.

Tarczyński przywołał definicję słowa „hołd” z PWN. „To wyraz czci lub zachwytu dla kogoś lub czegoś” – cytował mówiąc, że Tusk „był zachwycony”. – Mówił, że polityka niemiecka to było błogosławieństwo, zapewne nie dla tych, którzy byli zgwałceni lub zamordowani przez nielegalnych imigrantów , którzy przybyli z falą w 2015 r., kiedy rozpoczęła ją Merkel – komentował.

„To uroczysty akt uległości składany zwycięskiemu lub potężniejszemu władcy przez słabszego; w średniowiecznych stosunkach lennych: ceremonia publicznego składania przysięgi wierności przez w wasala seniorowi” – cytował dalej definicję słownikową tego słowa. – Czymże to było, jeśli nie „hołdem Tuskim?”

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego komu służy Tusk i PO? I jaki cel im przyświeca!

Zniszczyć Polskę jako Państwo Narodowo - katolickie i oddać pod władanie Niemiec jako hegemona nad Polską.

Pamiętamy doskonale jak wasale z UW, UD i PO, niszczyli wszystko co Polskie, by Polski przemysł nie mógł być konkurencją dla Niemiec.

Za srebrniki judaszowe od Niemiec, Tusk zniszczył stocznie i mało brakowało, by Niemcom sprzedał Polskie Linie Lotnicze, wciskając Polakom że kapitał nie ma narodowości.

Stąd ta obrona Tuska przez Merkel i dawania temu zdrajcy najważniejszych stanowisk w UE i wysokich apanaży. Za zasługi dla Niemiec, w niszczeniu i przejęciu władzy nad Polską.

 

Obyś sczezł zdrajco i sprzedawczyku!

 

 

 

https://www.tvp.info/51849706/donald-tusk-zlozyl-hold-niemieckiej-partii-cdu-tarczynski-hold-tuski-element-poddanstwa-w-po-na-kazdym-szczeblu-tvp-info

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:12)

Komentarze

Obrzydliwe wiernopoddańcze zachowanie volksdeutscha i ta autentyczna pokora w oczach

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1658731

Dokładnie, najlepiej to widać gdy podchodzi do Merkel i mało nie popuści z radości na jej widok.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1658734

że to od zawsze niemiec jest, pytanie od kiedy formalnie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ess

#1658750

Wehrmacht, tam służył dziadek Tuska, to i Donald chciał służyć szwabom, ale już za srebrniki judaszowe.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1658753