BANDEROWSKIE POZDROWIENIE W ŚWIĄTECZNYCH ŻYCZENIACH WÓJTA POLSKIEJ GMINY

Obrazek użytkownika Lew salonowy
Kraj

Wójt gminy Gromadka na Dolnym Śląsku, z pochodzenia Ukrainiec, zamieścił w sieci życzenia bożonarodzeniowe zakończone banderowskim pozdrowieniem „Sława Ukrainie! Herojam Sława!”.

Dariusz Pawliszczy, wójt gminy Gromadka w powiecie bolesławieckim na Dolnym Śląsku, niedawno złożył na portalu społecznościowym życzenia świąteczne, w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia w obrządku prawosławnym i greckokatolickim. Życzenia świąteczne zakończył banderowskim pozdrowieniem „Sława Ukrainie! Herojam Sława!”.

Słowa te to organizacyjne pozdrowienie banderowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich II RP, które od 2018 jest oficjalnym pozdrowieniem w ukraińskiej armii.

Sprawę życzeń Pawliszczego nagłośnił m.in. Mariusz Gierus, radny miasta Jelenia Góra, zaangażowany w sprawy kresowe. W rozmowie z portalem Kresy.pl powiedział, że same życzenia niosą dobre, pozytywne przesłanie, ale zostaje to zniweczone przez ich zakończenie. – Dla mnie to brzmi tak, jakby ktoś powiedział: „Zdrowych, wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Heil Hitler!”.

Gdyby to zrobił przeciętny człowiek, nawet narodowości ukraińskiej, to uznałbym to za jakąś prowokację lub wyrażenie opinii, czym powinny zająć się odpowiednie służby pod kątem złamania przepisów o zakazie promowania treści faszystowskich czy nazistowskich. Natomiast najbardziej bulwersuje to, że jest to wpis osoby publicznej, pełniącej ważne w samorządzie polskim stanowisko wójta gminy. Wójt polskiej gminy gromadka składa życzenia, które moim zdaniem charakter skrajnie i skandalicznie wręcz prowokacyjny. A że sam jestem samorządowcem, radnym nieodległej, Jeleniej Góry uznałem za swój obowiązek, by podnieść ten temat publicznie – zaznacza Gierus.

Czy gdyby jakiś wójt czy prezydent miasta, dopisał do życzeń świątecznych "sława dla Lenina i Stalina" to co by się stało? Czy w końcu służby by zareagowały na taki haniebny wpis.

Jak Polacy mają się czuć i jak mają o tym myśleć? Gdy wójt Polskiej gminy Gromadka Dariusz Pawliszczy, pozdrawia banderowskim pozdrowieniem katów, którzy jak bestie mordowali niewinnych Polaków. Jak również pozdrawia dzisiejszych banderowców, którzy reaktywują działalność bandytów z OUN i UPA 

A ci współcześni wyznawcy kultu bandery i OUN i UPA, chodzą sobie na marszach, po Polskich ulicach i wychwalają banderowskich katów z OUN i UPA i wykrzykują antypolskie hasła. I w dodatku są ochraniani przez Polską Policje. Kiedy w końcu Polski rząd zrobi z tym porządek? I nie pozwoli by opluwano Polskę i Polaków! A za takie antypolskie wystąpienia sprawy kierował do sądów.

Proszę mi pokazać w Europie i na świecie kraj, do sytuacji jaka jest w Polsce, gdzie mordercy jankesów czy angoli, chodzą sobie po ulicach amerykańskich czy angielskich i wychwalają tych co mordowali amerykanów i anglików. I jeszcze są chronieni przez policje amerykańską czy angielską.

To taki rząd w USA i Anglii, natychmiast musiał by podać się do dymisji. A u nas w Polsce......

 

 

https://kresy.pl/wydarzenia/banderowskie-pozdrowienie-w-swiatecznych-zyczeniach-wojta-polskiej-gminy/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:9)

Komentarze

Za materiał 5.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1657888

Dzięki.

I czekam na reakcje Polskiego rządu, na który głosowałem i chce głosować.

Czy dalej będzie pozwalał na opluwaniu grobów Polaków, zamordowanych przez bestie z OUN i UPA? I czy ma zamiar bronić dobrego imienia Polaków? I przestanie pozwalać, na przemarsze sympatyków OUN i UPA, po Polskich ulicach? Dają ochronę tym zwyrodnialcom, przez Polską Policje Państwową.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1657890

takie mamy czasy, rząd zamknął za fabrycznym ogrodzeniem Pomnik Zbrodni Wołyńskich na terenie odlewni w Gliwicach i rozdziela lasy potomkom "Akcji Wisła". Na Ziemiach Odzyskanych roi się od wrogów Polski pochodzenia ukraińskiego, a być może żyją jeszcze zbrodniarze, którzy mordowali Polaków na Wołyniu. Polscy historycy i pisarze nie mogą liczyć na fundusze i wsparcie rządu, ale wrogowie Polski jak najbardziej. Kiedy to się wreszcie zmieni?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1657896

Odchodzi mi pisanie artykułów, gdy te pisanie można o kant zadka rozbić, dla rządu i TVP, to są małe sprawy, nie warte by się nimi zajmować. 

Dzisiaj głównym daniem na śniadanie, obiad, kolacje jest serwowane od rana do rana C-19. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1657897