AstraZeneca zmniejsza ryzyko zakrzepicy

Obrazek użytkownika Krzywousty
Kraj

Nie wiem ile osób zwróciło uwagę na jedno zdanie podczas konferencji Europejskiej Agencji Leków.

Mówiąć szczerze to mocnie mnie zdziwiło że nie podkreślano tego faktu i nie zrobiono z niego najważniejszego punktu. Zamiast tego komunikat był wygłoszony przez naukowców, w naukowej, mało przysfajalnej formie. O co konkretnie chodzi?  Stwierdzono mianowicie że:

W danej populacji, na każde 100 tysięcy zaszczepień Astrą Zenecą u mniejszej ilości osób występują powikłania zakrzepowe niż u przecietnych 100 tysięcy osób nie zaszczepionych.

To są dokładne słowa z tej konferencji. Słuchałem jej w oryginale, w języku angielskim. Mam nadzieję że w tłumaczeniu na polski niczego nie zmieniono lub nie pominięto.

Co to zdanie oznacza? Oznacza nic innego tylko to że Astra Zeneca zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, odsyłam do tej konferencji.

Druga informacja z konferencji: najwięcej przypadków zakrzepicy wystąpiło u młodych kobiet. Czy przypadkiem nie skutek środków antykoncepcyjnych? No i ile tych przypadków by wystąpiło gdyby te wszystkie zaszczepione kobiety nie zaszczepiły się? Tak statystycznie.   Tej informacji mi brakło. Eh... naukowcy. Nigdy nie potrafią sprzedać swojej pracy.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:12)

Komentarze

Bo to dlatego kilkanaście krajów wstrzymało użycie tego PREPARATU. Większość zgonów to "powikłania zakrzepowe" i obrzęki, powodujące niewydolność oddechową.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1665497

Po aspirynie jest dużo więcej przypadków wewnętrznego krwotoku prowadzącego do śmierci. Rozpocznij taką samą histerię aspirynową a nawet poczciwą aspirynę zakażą sprzedawać. Czy nie widzisz jak media społecznościowe zidiociły ludzi?

Ważniejsze jest co innego i wiele razy o tym pisałem: dlaczego nikt nie podaje ile osób ma powikłania zakrzepowe i obrzęki, bez brania astra zeneki? Po raz pierwszy usłuszałem to dzisiaj z ust osób sprawdzających ten lek. Jasno wynika że osoby które dostały zakrzepicę też by ją dostały gdyby się nie zaszczepiły. 

To tak jak ze zgonami w Warszawie. Zaszczep wszystkich Warszawiaków, a kiedy któryś z nich umrze obwiniaj szczepionkę. No i nie wspominaj że przed zaszczepieniem codziennie umierało pięćdziesięciu. Ale czego oczekiwać po pokoleniu iPhona?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1665514

Jak zimą sopel spadnie na głowę przechodnia i go zabije, to lepiej zakazać ludziom wychodzić z domów, tak? Można też nakazać im zakładać w domach maseczki – tak na wszelki wypadek. Ja nawet zalecałbym dwie maseczki. Przecież wiadomo, że jak zimno, to lepiej założyć dwa swetry niż jeden, prawda?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1665588

Heparyny, są substancjami stacjonującymi i powstającymi w komórkach tUcznych -> w wątrobie, jelitach, sercu, płucach...

Gdyby natura "lekarzy" chciała ratować życie Pacjentów szpitali - to by przekopała - mierzeję wiedzy i władzy "lekarzy" i biegłych kadr sądOwych ...

Heparyny, są naturalnymi polimerami (disacharydOwymi) - różnej długości łańcuchami  silnego ujemnego ładunku (rozsądzającego) o pozytywnym wpływie na skuteczność rozpuszczanie zakrzepów zatorowych w życiowych krwioObiegach - także homo sapiens...

Surowe heparyny uzyskiwane  są z JElit Świń, aby  w przemyśle FARMAceutycznym - technoLogicznie je oczyścić - odseparować i rozdzielić na pożądane frakcje - do leczniczych zastosowań...

Aby - po pierwsze nie szkodzić Polsce ("leczeniem" Pacjentów - ze skutkiem śmiertelnym)  - Ludzie myślący i teorEtycznie odpowiedzialni (za bezpieczeństwo publiczne) - publikują właściwe normy - UCZĄCE kadry sądzące, że dobrze leczą...

 - Jak mają diagnozować stan zdrowia pacjentów - udających się na leczenie dolegliwości - związanych z prawdopodobieństwem  - konSekwencji zakrzepowo-zatorowych, w Ich życiowym krwioObiegu... maltretowanym liberalnym "leczeniem"...

- (lekceważącym diagnostykę) - Nieuzasadnionymi antybiotykami, nieuzasadnionym szpikowaniem "żelazem" i otorbianiem - sterydami  infekcji - które prawdziwi Lekarze nie lekceważą  i po pierwsze - JAK TRZEBA DIAGNOZUJĄ -lbioLogiczne przyczyny dolegliwości Pacjentów.

Do diagnozowania konSekwencji - zakrzepowo zatorowych Ludzie trudniący się prawdziwym leczeniem Bliźnich - opracowali diagnostyczne spOsoby obiektywnego oznaczania niebezpieczeństw życiowych, związanych z zakrzepowo-zatorowymi (protestami krwi - płynnego organu - świadka "leczeń")...

Dla pryncypialnych Lekarzy, profesjonalni Diagnostycy oferują - anali(E)tyczne oznaczanie dimera D ...

- Do wykonania przy testowaniu krwi Pacjenta  - do dokonania "oczywiście" przed efektami - śmiertelnego "leczenia" - lekceważącego bioLogiczne prawa, reakcji zakrzepowo-zatorowych krwi ... (płynnej taśMy ferromagnetycznej pamięci - zamkniętej pętli w domKniętym (?) układzie krwionośnym - kosmicznego życia...)

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1665537

Bardzo ciekawe, tylko jak to sie ma do artykulu?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1665568

Ma się tak, jak rozwijanie treści artykułu 44 w Konstutucji RP ...

- Kierującego "polityczne przyczyny" -> do nie ściścigania (Zbrodni Łowców Skór) - zabójstw pacjentów >pavulonem< czy nowszych - sądowych "uprawOmocnień" - handlu śmiercią (Konsumentów Dopalaczy) - kluczowych dopalaczy "prawnych" znieczUlic "społecznych" - pra(co)wników - konstytucyjnych urzędów...

PavuloNowe (PLANowe) paraliżowanie mięśni klatki piersiowej, również prowadzi do (interesownych) - kapitalnie zmasowanych zakrzepowych konSekwencji - za torami- których są zgony pacjentów POwodowane "niezawinionymi niepowodzeniami lekarskimi"... (z języka "prokuratorskich usprawiedliwień") -> usług antypoloniZmów - czy do roZmasowania "sądowymi biegłymi" ...

- Tematyki "aRytmEtycznych" opłacalności - międzynarodowEgo handlu śmiercią Konsumentów - do matematycznego zainteresowania- dowodzenia dowodami - (masowych zbrodni) Łowców Skór - do sądOwego rozwadniania - trzecimi władzami, czy samorządami "praworządności" (? ) antypoloniZmów ... (przy POmocy dyktaTu - artykułu 44 /trojana/ Konstytucji RP... od 1997 roku.)

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1665578

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Poza ich guru brak jednak odważnych do dyskusji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1665538

Europejska Agencja Leków ogłosiła w czwartek wyniki dochodzenia w sprawie niepożądanych efektów stosowania szczepionki AstraZeneca. Chodzi o zgłaszane przez niektóre państwa przypadki zakrzepicy, które spowodowały panikę w UE i decyzję aż 19 (z 27) rządów o zawieszeniu stosowania tego preparatu. Według EMA szczepionka jest bezpieczna i skuteczna w zapobieganiu Covid-19, a korzyści przeważają nad ryzykiem. Przypadków zakrzepicy jest statystycznie nawet mniej niż w populacji ogółem. Ale EMA nie ma na razie wystarczających danych, żeby wykluczyć na 100 procent związek między szczepionką a pewnymi typami zakrzepicy, których zanotowano na razie 25 przypadków na 20 mln zaszczepionych osób.

https://www.rp.pl/Covid-19/303189907-Jakie-szczepionki-przeciw-Covid-19-zapewnila-sobie-Polska.html?smclient=a36e8bc0-c5e6-11e6-bc0c-002590e45e04&utm_source=salesmanago&utm_medium=mailing&utm_campaign=NL_RP_RZECZPOSPOLITA

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1665570

Bardzo mi się podoba powtarzane w mediach do u...j śmierci zdanie:

"Według EMA szczepionka jest bezpieczna i skuteczna w zapobieganiu Covid-19, a korzyści przeważają nad ryzykiem"

Ja chciałabym usłyszeć, że ktoś w Polsce sprawdza każdą partię szczepionek i dopuszcza do użycia, bada odczyny poszczepienne. I że ten KTOŚ, jakiś profesor, minister,  podpisuje się pod wynikami badań, przeprowadzonych przez swoją jednostkę i oświadcza publicznie, że sprawdził, poleca, bierze całą odpowiedzialność materialną za skutki uboczne, jeśli wystąpią - preparat jest nie tylko bezpieczny, ale również "ubezpieczony". Nie wiem, jak inni tu komentatorzy, ale mi się nie udało usłyszeć takiego komunikatu w publicznych mediach.

Zastanówmy się chwilę, czy to zdanie to prawda, czy fałsz? To zależy jak je interpretować. 

Jeśli wiemy, że i w Polsce są ciężkie powikłania i co najmniej 1 śmierć nauczycielki z Leszna, to oświadczenie EMA, powtarzane również przez "polski" rząd jest oczywistym bezczelnym KŁAMSTWEM, szczególnie, kiedy dotyczy pojedynczej osoby, która zastanawia się nad zaszczepieniem.

Jednak kiedy popatrzymy na to oświadczenie z punktu widzenia każdej firmy farmaceutycznej i każdego podmiotu, który zarabia ciężkie pieniądze na szczepionkach, to to zdanie jest PRAWDZIWE! Ot taki paradoks. Dlaczego? To proste: korzyści dla firm farmaceutycznych ZNACZNIE przeważają nad ryzykiem jakie ponoszą naiwniacy dający się "wyszczepić"!

Co więcej, jest to prawdziwa ohydna propaganda.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1665605

Dla niektórych ludzi nie ma innego ratunku jak tylko wysłać ich do szkoły. Wiedza naprawdę nie boli. Oszołomstwo czasami potrafi...

Jeśli ktoś nie jest w stanie pojąć prostego faktu, że ludzie zszczepieni mogą nie tylko zachorować a nawet umrzeć, ale wcale nie musi się to wiązać ze szczepionką, to nie ma sensu nawet z nim dyskutować. Szkoła. Tylko szkoła może pomóc.

Według Aliny z Warszawy pewność tego że szczepionka jest bezpieczna będzie tylko wtedy jeśli po zaszczepieniu całej Warszawy nikt w Warszawie na nic nie zachoruje ani nie umrze. Najlepiej nigdy. 

Zdolności porównywania częstotliwości występowania zachorowań w populacji zaszczepionej i tej samej wielkości populacji nie-zaszczepionej Alina z Warszawy nie posiada? Więc powtórzę: do szkoły.

PS. Alino - we Wrocławiu doszło do śmierci niezaszczepionej młodej nauczycielki. Co zrobisz z tym przypadkiem? Nieszczepieni umierają? Być to nie może!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1665663

Człowieku Krzywousty! Nie *******!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1665672

Pozdrawiam, Alino

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1665701