Wyborczy apel do Polaków, wszystkich Polaków!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Apeluję do wszystkich! 

 

Idźmy na te wybory i zabierzmy rodzinę i znajomych. Żebyśmy później po prostu nie żałowali, iż nie chcieliśmy  mieć wpływu na naszą teraźniejszość i przyszłość, bo teraz naprawdę ważą się losy nas samych i naszego kraju.

 

Nasz pojedynczy głos jest jak kartka A4: jest tak lekka, że nie czujemy jej ciężaru, ale cała ryza tych kartek jest już ciężka... Utwórzmy więc z naszych pojedynczych głosów te ryzy, niezależnie na kogo zagłosujemy.

 

Pokonajmy swoje zniechęcenie i niewiarę w sens głosowania i zagłosujmy... może po raz pierwszy lub po wielu latach... Naprawdę warto się przełamać i jeszcze raz utwierdzić się, że my-Polacy kochamy demokrację i umiłowanie wolności. Posiadamy swoją godność a wybory niech staną się naszym prawem i naszym obowiązkiem.

 

Akt oddania głosu przynależny wszystkim obywatelom posiadającym czynne prawo wyborcze (a więc niemal wszystkim dorosłym obywatelom) jest kwintesencją demokracji, jest jej największym osiągnięciem.

 

Tego jednego czerwcowego dnia każdy z nas zdecyduje nie tylko o przyszłości własnej, ale też o losach swoich najbliższych i całego kraju... zdecyduje o kolejnych latach życia swojego dziecka, matki, ojca, przyjaciela i wszystkich mieszkańców w kraju i za granicą... zdecyduje o Polsce i Polakach, zdecyduje o przetrwaniu i rozwoju naszej Ojczyzny.

 

Oddając ważny głos stajemy się najważniejszą osobą w państwie... jesteśmy prezydentem, premierem, całym senatem i sejmem, wojewodą, burmistrzem, wójtem, sołtysem... Każdy z nas ma możliwość zdecydować o sobie i innych. Może być prezesem i dyrektorem wszystkich rządzących w Polsce... wszak wybieramy tak naprawdę naszego prezydenta, reprezentanta nas wszystkich i to na 5 lat!, 5 lat!

 

Warto znów zdać sobie sprawę z prostego faktu: akt wyborczy jest naszym indywidualnym wyborem, ale i naszym obowiązkiem! Naszą indywidualną decyzją - wynikającą tylko z naszej woli, naszych przemyśleń, prezentowanych i wyznawanych przez nas wartości, idei i poglądów. To nasz wybór a nie innych!

 

Każdy z nas jest godzien własnej indywidualności i ma prawo podejmować decyzje indywidualnie a nie stadnie... więc również naszej decyzji dotyczącej naszej przyszłości i przyszłości naszych bliskich winniśmy nadać indywidualne cechy wynikające z naszego wnętrza, nas samych.

 

Suma tych naszych indywidualnych wyborów, ich jakości... da w konsekwencji określony wynik wyborczy... Nasz oddany głos w wyborach zdecyduje więc o tym jak będziemy rządzeni i jak będziemy żyć w naszym kraju, naszej Ojczyźnie...

 

To na kogo głosujemy określa przecież nas samych, to kim jesteśmy i za kogo się uważamy lub chcielibyśmy aby inni nas za takich uważali. To na kogo głosujemy mówi wszystko o naszej osobowości, naszych wartościach, o nas jako  o ludziach indywidualnie. Oceniając nasz wybór inni oceniają nas, oceniają nas nasi najbliżsi, znajomi, nasze dzieci, wnuki...

 

Pamiętajmy więc, że nasz wybór określa nas samych a decyduje nie tylko o naszym losie... Dokonując wyboru zajrzyjmy więc we własne, polskie wnętrze, dokonajmy go indywidualnie i zgodnie z własnym sumieniem... postarajmy się go przemyśleć i wybrać racjonalnie, dla naszego i innych dobra wspólnego, dla naszej i naszych najbliższych lepszej przyszłości, dla przyszłości naszej Polski i Polaków...

 

Zagłosujmy więc gremialnie i wybierzmy w najbliższych wyborach polskiego prezydenta.

 

Zwracam się do Was w poczuciu wiary, że tak naprawdę - niezależnie od Waszych przekonań politycznych i wyznawanych idei -  gdzieś tam w środku jednak najważniejszymi dla Was są i zawsze były: dobro Polski i Polaków. Zwracam się do Was w poczuciu wewnętrznej troski o przyszłość naszego państwa, o przyszłość kolejnych pokoleń Polaków, moich i Waszych dzieci i wnuków.


Zwracam się do Was przypominając 1050 letnią historię Polski. Polski, która nigdy nie pozwoliła na własne zniewolenie. Polski, która oparła się Niemcom i Sowietom. Oprała się zdrajcom i tych zdrajców odpowiednio ukarała. Polski, która walczyła z barbarzyńskim islamizmem, nazizmem i komunizmem. Polski, która zawsze była i chciała być wolna, suwerenna i niepodległa.

Nasz naród i nasze Państwo przeszło przez wieki wiele traumatycznych przeżyć: chociażby zabory, gehennę faszyzmu, wojennego komunizmu aż po lata komunistycznego i obcego zniewolenia oraz wyniszczającej nas bankierskiej, demoliberalnej i antypolskiej III RP.

Pomimo tego, że wielu chciało Nas zniszczyć i wymazać z mapy państw świata to zawsze z dumą powstawaliśmy udowadniając, że Polska i polskość jest niezniszczalna historycznie.

Mamy - jako Naród - swoje wady i przywary, bywamy nieraz śmieszni i groteskowi. Ale w sytuacji zagrożenia naszej tożsamości narodowej i państwowej zawsze okazywaliśmy się bohaterami. Dzięki temu nawet po 123 latach rusyfikacji i germanizacji, po latach II wojny światowej i reżimu komunistycznego, po wymordowaniu przez hitlerowców i komunistów najznamienitszych dzieci naszego narodu... nigdy nie staliśmy się pokorni i bezwolni wobec obcych i nienawidzących nas wrogów wewnętrznych i zewnętrznych. To są nasi wrogowie a wrogów trzeba obnażać i napiętnować. Trzeba z nimi walczyć w imię naszej wolności i niepodległości!

Tylko w Polsce mógł powstać ruch I Solidarności, tylko Polska mogła dać światu Jana Pawła II, tylko Polska jako społeczeństwo mogła de facto obalić po 40 latach komunizm! Nasze umiłowanie wolności, tolerancji i chrześcijańskiej oraz tej zwykłej ludzkiej przyzwoitości towarzyszy nam od wieków. Dzięki  tym wartościom nasze państwo, nasza Polska istnieje i funkcjonuje, dzięki temu jesteśmy wśród narodów posiadających własny język, wiarę, własne państwo, własną historię, kulturę, sztukę, tradycję!

Jest mi smutno, że w jakiś sposób wielu z nas zostało wykorzystanych przez obce i wrogie Polsce organizacje, państwa oraz plemiona narodowe. Jest mi smutno, że część z nas dała się wciągnąć do miażdżącej krytyki wszelkich oznak narodowego, polskiego patriotyzmu. Jest mi przykro, że przez swoje działania wielu z nas starało się - nieraz kierując się bezwolnym instynktem stadnym - przekonać Polaków, że patriotyzm jest anachronizmem i śmiesznym absurdem. Tak naprawdę ta nieszczęsna część  z nas była i jest w dalszym ciągu tylko "pionkiem" wykorzystywanym dla zniszczenia naszej polskości i państwowości, naszego domu jakim jest Polska!

Wyrażam ubolewanie, że wielu z nas (w tym ja osobiście) uwierzyło w prawdziwość przełomu roku 1989. Okrągły Stół i ustalenia w Magdalence okazały się - wedle mnie - zdradą narodową i w naszej historii porównywane będą do zdrady - a jakże - targowickiej.  Tak jak musi być oceniane dzisiaj postępowanie kolejnych pokoleń owych zdrajców, kolejnych targowiczan, uważających nas za polskich nic nie wartych gojów i  motłoch.

A ja wierzę w nas, Polaków. Wierzę, że te milionowe tłumy żegnające tragicznie zmarłych w tragedii smoleńskiej były tylko dowodem naszej patriotycznej postawy, podobnie jak budząca się Polska podczas wszystkich Marszów Niepodległości, jak ta Polska odrodzona dzięki ostatnim demokratycznym wyborom. Powiedzieliśmy polskie NIE szubrawcom, przestępcom i antypolakom.

Proszę więc!

Porzućmy własne ambicje i zaszłości. Stańmy się tymi małymi i wielkimi politycznie Mężami Stanu, patriotami, zwykłymi Polakami. Walczmy o Polskę, naszą Polskę niezależnie od naszych poglądów i wyznawanych idei.

Możemy i powinniśmy się wewnętrznie spierać i kłócić. Takie są prawidła demokracji, tolerancji i wolności słowa, za które nasze przeszłe polskie pokolenia oddawały swoje życie. Ale róbmy to we własnym gronie, w gronie Polaków a nie ludzi, którzy chcą nas zniszczyć. Spierajmy się mając w sercu naszą Ojczyznę, Polskę i dobro naszego narodu! Jesteśmy Polakami i mamy obowiązki polskie... nie niemieckie, rosyjskie, brukselskie, amerykańskie, żydowskie! Tylko nasze! Polskie!

Od nas wszystkich zależy dobro naszej Ojczyzny. Wybierzmy więc kogoś, dla którego sprawy Ojczyzny i nas wszystkich są najważniejsze. Zadbajmy o to, aby nasza decyzja była przemyślana i dobra dla Polski.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:13)

Komentarze

Cyt: "Suma tych naszych indywidualnych wyborów, ich jakości... da w konsekwencji określony wynik wyborczy... Nasz oddany głos w wyborach zdecyduje więc o tym jak będziemy rządzeni i jak będziemy żyć w naszym kraju, naszej Ojczyźnie..

... Zagłosujmy więc gremialnie i wybierzmy w najbliższych wyborach polskiego prezydenta."

Pozwoliłem sobie odpowiedzieć na Twój apel. Kierowałeś go do wszystkich i  wszyscy "Jesteśmy Polakami i mamy obowiązki polskie... nie niemieckie, rosyjskie, brukselskie, amerykańskie, żydowskie! Tylko nasze! Polskie!"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635732

Oprócz wyniku wyborczego ważne jest też zaangażowanie Polaków w wybory. Im wyższe tym lepiej dla naszej demokracji i choć uważam, że ów ustrój społeczny nie jest najlepszy to jednak na razie nie widzę w Polsce jakiegoś zamiennika np. w postaci monarchii. Więc dobrze by było, aby zaktywizować jak najwięcej Polaków, bo frekwencja 50% to jak na nasz kraj jest bardzo niska. Winno być z 70%. Ale cóż nam pozostaje... jedynie apele o branie udziału w wyborach i zagłosowanie na kandydata reprezentującego interesy i sprawy polskie.

Ten nasz wybór winien być naprawdę przemyślany i winniśmy ten głos oddać na chłodno, bez podejścia li tylko emocjonalnego. Nie wiem czy na dzisiaj jest to możliwe bo emocje biorą górę. Zostaliśmy koszmarnie podzieleni i dajemy się wciągać w tę kłótnię między sobą, jedynie z korzyścią dla naszych wrogów. "Dziel i rządź" - ta maksyma w stosunku do Polaków jest idealna, bo często zapominamy o polskim interesie a walczymy o jakieś partykularne własne interesiki. Pamiętamy, że takie właśnie rozbicie wewnętrzne było też jedną z przyczyn naszych rozbiorów i dalej nie uczymy się na  błędach własnych. 

Ja wiem, że w dużej części wyborcy podlegają emocjom i tak też emocjonalnie głosuję. Stąd mój apel, który w sumie ma służyć refleksji, który z kandydatów te polskie interesy będzie wyrażał w działaniu jak najlepiej. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1635739

Czy poza portalami piszesz gdzieś w jakim tygodniku, dzienniku, miesięczniku? 

Czy poza pisaniem  pełnisz jakąś funkcję społeczną?

Rzadko zdarza się człowiek, który potrafi  skłonić do zamilknięcia  zwaśnione strony, a Tobie się to udaje. 

Póki co nie wzniosę hasła "Krzysztofjaw na Prezydenta", ale  "Krzysztofjaw do sejmu" to spokojnie mogę wołać. :-)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1635735

"Krzysztofjaw do sejmu" to spokojnie mogę wołać. :-)

Jestem za! :-)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ewcia

#1635737

A dziękuję za poparcie w ewentualnym kandydowaniu przeze mnie w wyborach parlamentarnych :))).

Traktuję to w formie żartu, ale doceniam to, że Paniom przyszło to do głowy. Kiedyś rzeczywiście chciałem zostać politykiem, ale splot różnych okoliczności zmusił mnie do normalnej pracy zawodowej. Nieraz żałuję, ale wszystko przede mną :). Miałem propozycję pracy w jednej z gazet, ale praca tylko dziennikarska to ciężki "kawałek chleba", bo tak naprawdę zawsze się jest czyimś podwładnym (np. właścicielom czasopisma) i nieraz trudno pisać co się chce.

Większość normalnych dziennikarzy pisze "po linii redakcyjnej" stosując autocenzurę. Na samodzielność mogą sobie pozwolić tylko bardzo znani dziennikarze a i to nie zawsze. Pod tym względem publikowanie na portalach i na własnym blogu jest wolne od tej autocenzury i pozwala czuć się wolnym i niezależnym od nikogo - po prostu pisze się, co się chce. I to jest ta wartość, która inspiruje mnie do pisania na portalach - wolność. 

Poza tym pisanie przychodzi mi dość łatwo i tak naprawdę nie poświęcam mu dużo czasu, choć może wydawać się to dziwne z racji tego, że dużo publikuję. Kiedyś w szkole średniej prowadziłem małe pisemko dla młodzieży szkolnej a na studiach pisywałem do biuletynu NZS (Niezależnego Zrzeszenia Studentów). 

Ważne w pisaniu jest też to, że od dzieciństwa bardzo dużo czytam. W szkole podstawowej i średniej pochłaniałem nawet 4-5 książek tygodniowo, nieraz zarywając noce. Na studiach z oczywistych względów trochę mniej, ale za to przeważały publikacje naukowe. Dziś średnio czytam 1 książkę tygodniowo, często w weekendy - w ciągu tych lat czytania nauczyłem się bardzo szybko czytać, przeszedłem nawet kurs szybkiego czytania. Lubię czytać wszystko. 

Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej, choć mam swoje preferencje. Powiedziałbym, że jestem członkiem Partii Polskiej, tzn, że czuję się na wskroś patriotą i z tego powodu jestem dumny, jestem dumny, że jestem Polakiem. I trwa to już od lat studenckich - mam niemal identyczne konserwatywne poglądy do dzisiaj i tak już pozostanie. 

Na razie pracuję zawodowo mając własną firmę, choć nieraz ciągnie mnie do polityki. Swego czasu byłem dość ważną personą w jednej ze spółek Skarbu Państwa (kończyłem ekonomię) i poznałem kulisy polityki - nie zawsze ta polityka to czysta gra, niestety. Dodatkowo wykładam ekonomię i zarządzanie w szkołach podyplomowych (policealnych). Zresztą praca "belfra" to chyba moje wcześniej nieodkryte powołanie :))

Obecnie piszę też dwie książki: jedna o tematyce historii gospodarczej Polski w latach 1970-2020 (jako współautor) oraz jako autor książkę "Dorosnąć do lidera", która jest przelaniem moich doświadczeń zawodowych. Praca idzie jak po grudzie, ale jestem już w połowie tekstów. Dodatkowo "na starość" piszę doktorat z ekonomii - co bym mógł wykładać na uczelniach wyższych. 

Kto to wie... może jednak w przyszłości polityka mnie jednak dopadnie a może i normalne dziennikarstwo :) Nieznane są wyroki boskie...

Pozdrawiam Panie serdecznie 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1635746

Możemy przegrać Polskę!

Na kogo zagłosować? Kogo wybrać spośród 11 kandydatów.
Sprawa jednak jest bardzo prosta, gdy przyjrzymy się dokonaniom kandydatów, ich dorobkowi politycznemu, ekonomicznemu i społecznemu na rzecz naszego narodu, na rzecz państwa polskiego na arenie międzynarodowej.
Niewątpliwie najwięcej dobrego zrobił dla Polski i Polaków Prezydent Andrzej Duda.
A zrobi jeszcze więcej, gdy zostanie wybrany ponownie.
Będzie mógł wprowadzone reformy kontynuować, pogłębiać i podejmować nowe.
Wybór każdego innego kandydata spowoduje zaniechanie tych reform i cofanie się w rozwoju.
Patrzeć też trzeba na to jakie wartości w swoim życiu kandydat preferuje i czy jest im wierny, a więc wiarygodny. Od wyznawanych wartości zależy polityka rodzinna i socjalna, stosunek do drugiego człowieka - to czy nadal będzie kontynuowana idea państwa solidarnego, wyrosła wprost z nauczania św. Jana Pawła II Wielkiego, która decyduje o sprawiedliwym podziale dóbr.
Żaden Prezydent po 1989 roku nie troszczył się o nas tak, jak Pan Prezydent Andrzej Duda.

To wszystko gwarantuje reelekcja Andrzeja Dudy."Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz" - ostrzega mądrość ludowa. Warto o tym pamiętać i dobrze przygotować sobie posłanie, by sen był spokojny i zdrowy.
Przy czym chodzi nie tylko o perspektywę 5-ciu najbliższych lat, a o przyszłość następnych pokoleń - naszych dzieci i wnuków.
Apeluję szczególnie do Polaków, którzy dotychczas nie chodzili do urn, bądź są niezdecydowani co do kandydata. Idźcie na wybory i wybierzcie rozwój i dobro.

Trzeba zauważyć, że wybory to bój cywilizacyjny : albo będziemy mieli homo związki z adopcją dzieci, albo będziemy społeczeństwem opartym na zdrowej rodzinie, w której jest prokreacja i odtwarza się substancja narodu. Tylko wtedy naród przetrwa, bo będzie silny i wolny.

Apeluję do wszystkich Polaków, by porzucili emocje i zaczęli myśleć, kierować się racjonalizmem. Kto kocha Polskę i troszczy się o jej przyszłość, niech głosuje na pana Andrzeja Dudę. W istocie będzie to racjonalny głos we własnej sprawie !
Życzę wszystkim, by zwyciężył w nas głos rozsądku.
Zróbmy wszystko, by pan Andrzej Duda wygrał wybory w I turze.
Gdyby doszło do II tury możemy przegrać swój los, możemy przegrać Polskę!
-----------------
za pozwoleniem Pana Mieczysława K.
#Duda2020

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Ewcia

#1635736

Osobiście będę głosował na A. Dudę, choć - o czym wielokrotnie pisałem - mam też do niego wiele zastrzeżeń, ale w pojedynku z R. Trzaskowskim musi wygrać!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1635748

Stworzyles wprost znakomity Apel, ktory z pewnoscia trafil do wszystkich polskich serc, czytajacych te slowa.

Rzeczywiscie posiadasz wspanialy zmysl dyplomacji, ale raczej odradzal bym Ci wchodzenia w srodowisko obecnych "politykow".

Ten swiat jest dla Ciebie zbyt brudny.

Co innego, kiedy Polska znowu sie odrodzi.

W owczas tacy jak Ty, beda bardzo potrzebni.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635756

Zawstydziłeś mnie, ale serdecznie dziękuję za miłe słowa. Na razie do polityki się nie pcham, bo jej trochę liznąłem i wiem, że brudu tam jest co niemiara. Może w przyszłości...

Mi na dziś zależy na Polsce i tylko na niej, na moich rodakach, którzy z roku na rok winni być bardziej szczęśliwi, że żyją w Polsce. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1635769

"To na kogo głosujemy określa przecież nas samych, to kim jesteśmy i za kogo się uważamy lub chcielibyśmy aby inni nas za takich uważali. To na kogo głosujemy mówi wszystko o naszej osobowości, naszych wartościach, o nas jako  o ludziach indywidualnie. Oceniając nasz wybór inni oceniają nas, oceniają nas nasi najbliżsi, znajomi, nasze dzieci, wnuki..."

I dlatego jeśli w II turze zabraknie Bosaka, to pójdę i oddam głos nieważny skreślając obydwu pozostałych kandydatów.

Ps. patrząc wielokrotnie na to ile głosów jest marnowanych podczas wyborów (oddanych ważnych ale wyrzucanych w śmietnik przez komisję albo przez sądy) - nabrałem jednego przeświadczenia, że mój jeden głos tak na prawdę g... daje i najważniejsze nie kto i jak głosuje ale kto i jak liczy głosy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1635771

Czy jak to gówno płynie z Czajki do Gdańska to jest to promocja Trzaskowskiego? Lemingom najwyraźniej się podoba, Zieloni popierają.
Ale jeśli tak, to czy nie będzie to złamanie ciszy wyborczej?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1635866

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Husky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 

SKANDAL

Jakiś starszy człowiek stoi, a ten się rozsiadł w fotelu

Jaki wstyd 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1635898