UE zmierza w niewłaściwym kierunku!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Jak się domyślałem pandemia koronowirusa prawie nic nie nauczyła lewackich elit unijnych. Zamiast zmiany kierunku rozwoju UE owe elity proponują jeszcze "więcej unii w unii czy Europy w Europie" [1] i postrzegają niewątpliwą porażkę swoich struktur w walce z pandemią po stronie "zbyt małej jeszcze integracji". "Pojawiają się głosy, które sugerują, że Unia powinna otrzymać więcej kompetencji, aby w przyszłości móc lepiej i szybciej zareagować. Postuluje to m.in. Sarantis Michalopoulos w swoim tekście na portalu EURACTIV.pl.[2]. Zarówno ten Pan jak i inni nie zauważają, że długookresowym efektem koronawirusa jest po prostu zwiększenie roli poszczególnych państw narodowych, które musiały same z nim walczyć i nie oglądać się na inercję decyzyjną samej UE. 

 

Co prawda wolno, ale w końcu UE zreflektowała się i zamierza przeznaczyć 750 mld Euro na odbudowę europejskich gospodarek po kryzysie związanym z pandemią, z tego na Polskę ma przypaść aż 64 mld Euro. Jeżeliby faktycznie podjęto już ostatecznie taką decyzję to mielibyśmy do czynienia ze swoistym nowym Planem Marshalla, o co wnioskowali m.in. polski premier i prezydent. 

 

Tyle tylko, że prawdopodobnie owa pomoc będzie uzależniona od przestrzegania przez określone państwo mitycznej "praworządności", co tak naprawdę może być elementem szantażu, szczególnie wobec krajów V4 a w szczególności Polski i Węgier. Wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis w rozmowie z „Rzeczpospolitą” powiedział, że "Tu nie ma nowości. Już raz zaproponowaliśmy, że dostęp do funduszy ma być uzależniony od praworządności. I trzymamy się tego" [2]. Problem tkwi w tym, że tak naprawdę pod pojęcie praworządności można "wkleić' wszystkie dziwne lewackie "wartości europejskie", których rzekome nieprzestrzeganie skutkowałoby powstrzymaniem wypłaty funduszy kryzysowych. Pojęcia "praworządność" i "wartości europejskie" są tak naprawdę nieskodyfikowane w żadnych traktatach i mogą być interpretowane w najróżniejszy sposób, co już doświadczyły Polska i Węgry. 

 

Nietrudno się domyślić, że tak duża "pomoc kryzysowa" też wynika z faktu, iż UE chce odzyskać utraconą wiarygodność i jestem pewien, że gdy kryzys już zostanie pokonany to najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia ze zmasowaną lewacką akcją, której celem będzie chęć stworzenia Federacyjnej Europy, czyli państwa Europa. 

 

Taka Europa to ideologiczno-mentalno-kulturowo-duchowy neokomunistyczny totalitaryzm i to totalitaryzm jeszcze gorszy niż komunizm wojenny. 

 

Powtórzę. Chodzi bowiem o przyszły kształt Unii Europejskiej, już bez UK: czy powróci ona do pierwotnej idei jej powstania zgodnie z założeniami jej ojców-założycieli, czyli będzie to związek silnych i suwerennych państw narodowych opartych na wartościach chrześcijańskich (Europa Ojczyzn) czy też stanie się beznarodowym i lewacko-demoliberalnym jednym państwem Europa, pozbawionym granic państwowych i wszelkiej tradycji oraz odrębnej narodowo kultury i historii określonych państw, którą zamieszkiwać będą wymieszani narodowościowo i rasowo bezwolni i konsumpcyjno-hedonistyczni mieszkańcy i w której dominującymi religiami/ideologiami będą: z jednej strony wojujący islam a z drugiej pozbawiony chrześcijańskich korzeni liberalno-politpoprawny i genderowy ateizm w nowej lewackiej formie.

 

Niestety chore ideologicznie, postmarksistowskie i wyobcowane elity unijne chcą tej drugiej, anaturalnej i sztucznie wykreowanej Europy czyli inaczej ZSRR-bis w postaci „Związku Socjalistycznych Republik (Landów) Europejskich”. Na razie ta wojna ideologiczna została powstrzymana przez koronawirusa, ale w dwójnasób wybuchnie po jego pokonaniu. Możemy być tego pewni a argumentem (nieprawdziwym/fałszywym) powstania Państwa Europa będzie oczywiście to, że gdyby takie już istniało to lepiej by sobie poradziło z pandemią niż państwa narodowe. To oczywiście jest wierutna bzdura, ale przecież nie takie bzdury dotychczas wypowiadały lewackie elity unijne.  

 

Na przeszkodzie realizacji tej utopii stoją kraje Europy Środkowo-Wschodniej, które już przeżywały ideologiczny komunizm i zauważają, iż obecna ingerencja brukselskich elit w wewnętrzne sprawy narodów i państw staje się jeszcze większa i twórczo – poprzez idee A. Gramsciego, A. Spinelliego i Szkoły Frankfurckiej - rozwinięta niż nawet ingerencja Komisarzy Ludowych i przywódców ZSRR.

I też ta ingerencja jest o wiele groźniejsza bowiem dotyczy przede wszystkim – mówiąc językiem K. Marksa – nadbudowy, czyli ogółu instytucji, działań, form świadomości społecznej całej Europy. Obejmuje państwo i organy jego działania, instytucje wychowania i kształcenia, naukę, religię, rodzinę, prawo, moralność, sztukę, filozofię, doktryny społeczne i polityczne i wiele innych. Jest to m.in. ziszczeniem słynnego komunistyczno-lewackiego „marszu przez instytucje” nakazanego przez A. Gramsciego i budowaniem nowego „postępowego” i pustego wewnętrznie człowieka pozbawionego wartości, własnych osądów i własnej religii, moralności, tradycji, więzów rodzinnych i społecznych, własnej kultury i tożsamości narodowo-historycznej, etyczno-moralnych norm postępowania. Człowieka wyzutego z człowieczeństwa i podmiotowości indywidualnej i zbiorowej, człowieka zatomizowanego i w dużej mierze pozbawionego wszelkiej własności oraz spauperyzowanego i ubezwłasnowolnionego – poprzez szeroko rozumianą lichwę – finansowo.

 

Warto tedy bacznie obserwować wypowiedzi skrajnych unijnych lewaków, które będą niedługo padały, bo, że będą wyrazem idei Państwa Europa jest pewne. Na razie są to pojedyncze głosy, tworzące grunt pod intensyfikację działań dążących do takiej Unii, ale te głosy będą coraz liczniejsze i niestety będą padać na podatny, już wcześniej przygotowany owy grunt. No i oczywiście słowa "praworządność" czy "wartości europejskie" będą padały w co drugim zdaniu...

 

Czas po kryzysie będzie więc "wojną" o przyszły kształt Europy. Wierzę, że zakończy się ona zwycięstwem Europy Ojczyzn, ale będzie to "walka" trudna a jej wynik jest niepewny. Wszystko zależy od mieszkańców poszczególnych krajów. Może - szczególnie w "Starej Europie" - koronawirus paradoksalnie spowoduje, iż w Europie odrodzi się lokalny patriotyzm narodowy, co skutkować będzie raczej powrotem do idei dawnego EWG (swoboda przepływu ludzi, kapitału, towarów i usług) niż dążeniem do jeszcze większej integracji.

P.S. (dopisek z godziny 20.00)

Późnym popołudniem na portalu wpolityce.pl został opublikowany wywiad z eurodeputowanym Kosmą Tadeuszem Złotowskim, który też nawiązując do owej "kryzysowej pomocy" ferowanej dziś przez UE stwierdził: "To się może skończyć w taki sposób, że Unia zostanie po cichutku, bez zgody przekształcona w federację. I to jest to niebezpieczeństwo, jakie czyha za tymi wielkimi cyframi i za tą nieokreślonością, z czego te pieniądze będą" [4]. Jak widać nie tylko ja mam takie obawy. 

[1] https://wyborcza.pl/7,75399,25859599,trzeba-wiecej-europy-by-wyjsc-z-tego-kryzysu-rozmowa-z-markiem.html?disableRedirects=true

[2] https://wpolityce.pl/polityka/491739-jaka-unia-po-kryzysie-pojawiaja-sie-niepokojace-sygnaly

[3] https://wpolityce.pl/polityka/502427-wiceszef-ke-fundusze-maja-byc-uzaleznione-od-praworzadnosci

[4] https://wpolityce.pl/polityka/502482-zlotowskiue-moze-zostac-po-cichu-przeksztalcona-w-federacje

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:10)

Komentarze

Powinniśmy mieć świadomość o co idzie gra, którą prowadzą lewicowo liberalne "elity" niemiecko francuskiej UE.

Emmanuel Todd  – francuski demograf, politolog, socjolog, historyk oraz pracownik paryskiego Narodowego Instytutu Badań Demograficznych a  autor głośnych książek, m.in.: „Ostateczny upadek”, w której zapowiedział koniec ZSRR, oraz „Schyłek imperium. Studium o rozkładzie systemu amerykańskiego”, wyraził w 2003 roku(na rok przed wielkim rozszerzeniem UE o "demoludy"), wyraził taką opinię:

(...)Jeśli  Europa ma się stać mocarstwem, by wyzwolić się spod kurateli Ameryki, będzie potrzebowała poparcia potężnej Rosji.(...)

Ten projekt  zyskał wsparcie w amerykańskim lewicowo liberalnym establishmencie reprezentowanym przez administrację George Walker Busha, będącą egzekutywą "deep state", realizującym globalizację, NWO i dążącego do powołania Rządu Światowego.

Wg założeń amerykańskiego "deep state", następnym etapem NWO, po pierwszym jakim była UE powstała w 1992 roku(po zwycięskiej zimnej wojnie ze ZSRR), miałaby być Eurazja jako rodzaj konfederacji UE i Rosji ale pod amerykańską hegemonią, by wraz z USA była skuteczną przeciwwagą dla rosnących w siłę Chin.

W konsekwencji wzrost potęgi Chin zostałby ograniczony poprzez kontrolę dostępu Chin do zasobów surowcowych w regionie Dalekowschodnim( Heartland Mackindera), Azji Środkowo Zachodniej i regionie bliskowschodnim oraz w perspektywie na obszarze Afryki(byłoby to panowanie nad Największą Wyspą Świata wg teorii Mackindera).

Sęk w tym, że niemiecko francuska UE dążyła i dąży do budowy Eurazji w kontrze do USA i Chin, co było powodem kleski polityki resetu USA-Rosja i nowej polityki administracji D.Trumpa popierającej Trójmorze jako strefę buforową rozdzielająca niemiecko francuską UE od Rosji(polityka USA podobna do tej po I-szej WŚ, gdy w interesie USA było powstanie niezależnych państw w Europie Śr. Wschodniej w tym Polski po 123 klatach rozbiorów.

Na zdjęciu powyżej powołanie tzw. formatu normandzkiego(Triumwiratu przewidzianego do sprawowania władzy w EURAZJI)  w Deauville w Normandii 18-19 październik 2010 roku(po przygotowaniu warunków poprzez zbrodnię z 10.04.2010 roku i przed zapowiedzianym na 19–20 listopada 2010 roku szczytem NATO i NATO-Rosja w Lizbonie, gdzie ustanowiono strategiczne partnerstwo NATO-Rosja ).

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1632200

- żeby wyrżnęła ich z połowę to dziś by te europejskie bubki inaczej gadali.

Warto by na przyszłość rozważyć taki plan i ewenualnych agresorów wyprowiantować gratis i puścić z błogosławieństwem na drogę dalej.

Czy to Hitlera na wschód czy wojska Tuchaczewskiego na zachód albo Turków aby wycięli w pień Austiaków.
Ta odsiecz wiedeńska wcale nikomu nie była potrzebna. To nam tak się tylko wydawało.

To my tak łby nadstawiamy dla innych aby oni potem mogli nas oszczać w podziękowaniu.
Oni błagają nas o pomoc jak mają noże albo pętle na szyi a jak wyjdą z opresji to każą potem sobie słono płacić za żywnośc (klimatyczne) - i za szkolenie pilotów i użyczenie lotnisk jak to Anglia po II wojnie zrobiła.

PS.- dodam tylko że Francja w 1940 roku próbowała zapier***ć polskie złoto (kilkadziesiąt ton) które wywoziliśmy przed Hitlerem. Tylko stanowcza reakcja USA uchroniła nas przed tymi złodziejami.

Nie uchroniło to jednak przed kradzieżą bo potem moskal tym się "zaopiekował" a na protesty Bieruta zafundowli mu wczasy w rosji a potem "dębową jesionkę" i w niej wysłali go do Polski.

Takich to mieliśmy "przyjaciół" w Europie :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1632210

- w rudym kapiatnie z polski i kilku bosmanach których należy "wyrzucić za burtę rekinom na pożarcie" - aby ten okręt nabrał właściwego kierunku.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1632202

W ŻydoPiSowskich mendiach w nieskończoność ciągną się zachwyty nad "sukcesem" "rządu" mającego uzyskać z Jewrejsojuzu 64 mld kredytu i innych "grantów". Nie ważne nawet jest, że jest to kwota nominalna z której urzędasy Jewrejsojuzu zabiorą solidną część za swoje "usługi". Istotą sprawy jest na jakiej podstawie i u kogo zaciągany jest kredyt w wysokości 750 mld, a zaciąga go UE jako "samodzielny podmiot", u kogo nie dowiadujemy się ale możemy się domyślać - u inicjatorów NWO bo tylko ich stać na podobne kredytowanie. Co się z tym wiąże? Ano to, że tylnymi drzwiami, po za świadomością Naroodów, urzędasy ustanawiają Jewrejsojuz jako samodzielny byt państwowy. I nasi "rządzący" jakoby dążący do suwerenności Polski w ramach UE uwielbiają się za uczestnictwo w tym projekcie nazywając go nawet "Planem Marshalla". Tyle, że kredyty i granty Planu Marshala były kierowane bezpośrednio do państw narodowych i one same decydowały na co, kiedy i gdzie mają spożytkować pozyskane finanse. Natomiast dzisiaj o tym decydują uzurpatorskie urzędasy Jewrejsojuzu za wszelką cenę dążący do utworzenia NWO. Jaką będziemy mieć "suwerenność" po otrzymaniu tych "grantów"  w wys. 64 mld od "samodzielnego bytu" do którego będziemy bezwiednie wcieleni? TYLKO RUCH NARODOWY, TYLKO KRZYSZTOF BOSAK JAKO PREZYDENT MOŻE ZAPOBIEC MARGINALIZACJI POLSKIEGO NARODU!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

antyleming

#1632251

W  #socjudEU -

”Łatwiej jest ogłupiać ludzi niż przekonać, że zostali ogłupieni” - Mark Twain

......

Koniec wirusa koniec wolności- Oszustwo dziejów
https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=viIMEVLxt5c&feature=emb_logo

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1632258

   Ja tam "Europie ojczyzn" nie daję żadnych szans. Możliwe, że Włochy czy Grecja wyjdą ze strefy Euro, jednak nie powstrzyma to projektu federacyjnego ze stolicą w Berlinie. Drugim krokiem będzie Europa od Władywostoku po Gibraltar. Mieliśmy historyczną szansę, by uniknąć tego scenariusza, jednak Lech Kaczyński wbił gwóźdź do trumny podpisując Traktat Lizboński. Jeszcze troszkę powierzgamy, poszarpiemy łańcuch i niebawem pogodzimy się z losem. Chyba, że Amerykanom uda się wysadzić UE w powietrze, na co daję jakieś 10% szans, bo to już nie jest ta Ameryka, która mogła gospodarczo zaoferować realną alternatywę wszystkim chętnym do współpracy. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

              

#1632274

Putin i Rosja - owszem - chca miec wladze w Europie - ale na pewno nie zgodza sie na jakiekolwiek wieksze wplywy Europy na Rosje. Rosja dziala tylko w jedna strone (cos jak Kali - ten od Sienkiewicza).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1632285

Polacy zostali oszukani przed podjęciem decyzji referendalnej o przystąpieniu do UE. Przeciętny Kowalski nie zagłębiał się w idee jakie przyświecały założycielom i realizatorom projektu. Nasze media nie poinformowały rzetelnie jakie zagrożenia dla Polski wynikną po przystąpieniu do UE. Ten twór opanowany jest we wszystkich swych instytucjach przez lewaków. Drukują idiotyczne dyrektywy i przegłosowują wszystko co im w chorych, lewackich umysłach się zrodzi.

Dopóki reprezentacja przedstawicieli nie będzie większościowo reprezentowana przez zwolenników "Europy ojczyzn", to tak jak napisałeś, możemy o naprawie Unii tylko pomarzyć.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1632287