Szkoda Z. Ziobry i J. K. Ardanowskiego, szkoda "dobrej zmiany"

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Tych dwóch ministrów uważam za jednych z najlepszych w obecnym rządzie i szkoda, że w nowym rozdaniu PiS-u nie będzie już dla nich miejsca. Oczywiście dymisja Z. Ziobry oznacza nowe wybory parlamentarne a dymisja J. K. Ardanowskiego jest naturalna, skoro został zawieszony w prawach członka PiS. 

 

W dalszym ciągu uważam, że obecne zawirowania w ZP i możliwość jej definitywnego rozpadu są błędem Jarosława Kaczyńskiego, który może zaprzepaścić możliwość dalszego reformowania państwa w duchu "dobrej zmiany".  I trudno będzie przyszłym pokoleniom wytłumaczyć dlaczego takiej szansy Polska nie wykorzystała. 

 

Mimo tego, co prowokacyjnie napisałem w swej ostatniej notce [1], to zdaję sobie sprawę, że tak naprawdę "futerka" są tylko pozornym powodem rozpadu koalicji i tarcia w jej szeregach są już od dawna a szczególnie od czasu zapowiedzi rekonstrukcji rządu i zapowiedzi przez PiS zmniejszenia liczby ministerstw. Ostatnio też ważkim powodem rozbratu Z. Ziobry z  PiS (M. Morawieckim) stała sią ustawa covidowa i zapowiedź braku urzędniczej odpowiedzialności w czasie pandemii, na której zapisy minister sprawiedliwości i prokurator generalny nie mogli i nie mogą się zgodzić. Zresztą o konflikcie tych dwóch Panów mówi się od dawna. 

 

Nie mam żadnych powodów żeby płakać po J. Gowinie i jego Porozumieniu bo od zawsze uważałem, że ich uczestnictwo w ZP to była i jest pomyłka. Wystarczy tylko wspomnieć co J. Gowin wyprawiał w przypadku wyborów prezydenckich. Natomiast Solidarna Polska Z. Ziobry przez te pięć lat była zawsze lojalna wobec PiS i dziwię się, że tego PiS dziś nie docenia. 

 

Jeżeli zaś dojdzie do nowych wyborów, to jestem pełen obaw co do ich ostatecznego wyniku. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że PiS może nie uzyskać wyniku, który predestynowałby go do sprawowania samodzielnej władzy a to może oznaczać, że do władzy wróci koalicja totalnej opozycji PO-KO z przystawkami w postaci choćby ruchów: Trzaskowskiego i Hołowni. To byłoby fatalne dla Polski i takiego rozwiązania sobie nie wyobrażam. 

 

Oczywiście można sobie wyobrazić, że celem tego zamieszania jest zdyscyplinowanie przez PiS swoich koalicjantów i po tej dzisiejszej "burzy" za kilka dni dowiemy się, że jednak koalicja ZP przetrwała i będzie dalej rządzić. Ale czy jest to możliwe,  zważywszy, że J. Kaczyński postawił już sprawę "na ostrzu noża"? Szczerze wątpię. 

 

Może też i powstać taka sytuacja, że w koalicji zostanie Porozumienie J. Gowina i przystąpi do niej część posłów PSL-Kukiz'15 (KP) w takiej ilości, że możliwe będą rządy większościowe. Ale to tylko gdybanie i chyba mało realne. 

 

Reasumując. Nowe wybory są niepotrzebne jak i niepotrzebne jest obecne przesilenie polityczne. Oby nie skończyło się to dla PiS-u jak w 2007 roku, kiedy od raz niepotrzebnie straconej władzy dochodzili do niej przez 8 lat ciężkiej pracy w opozycji. Teraz może być jeszcze gorzej i tej władzy mogą już nie odzyskać. 

 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/09/czy-futerka-zmienia-wadze-w-polsce.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:13)

Komentarze

Obawiam sie ze masz calkowita racje w swoich kalkulacjach zagrywek politycznych.Mysle jednak ze Ci skloceni politycy zrozumieja swoja glupote i spokojnie dotrwaja do konca kadencji bez wiekszych zgrzytow i wasni.Coraz czesciej zastanawiam sie o co im tak wlasciwie chodzi.Rozumie posrednio ze o pieniadze,ale oni zostali przez nas wybrani i powinni dbac o nasze lepsze jutro a nie o wlasne jakies wyimaginowane spojrzenia na rzeczywistosc.Jesli obecny rzad by sie mial rozleciec to nastepny otworzy  droge do kasty zboczencow LGBT,dewiacji zachowan a w najblizszym mozliwym czasie scigania z urzedu ludzi wierzacych.Boje sie jutra,ale jak ma to wszystko pierdolnac to niech to bedzie jak najszybciej bo moze wtedy spoleczenstwo obudzi sie z letargu i zrobi to co powinno zrobic w 1989 roku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1644914

Zjednoczona Prawica jest nietypową koalicją, gdyż jej wszyscy członkowie startowali do parlamentu z list PIS a w związku z tym ci "koalicjanci" z SP i Porozumienia nie potwierdzili możliwości samodzielnego przekroczenia 5% progu wyborczego.

Wywołanie kryzysu w ZP w czasie kryzysu covidowego i geopolitycznego(wybory prezydenckie w USA, sprawa Białorusi) moim zdaniem nie było wynikiem losowego zdarzenia, ale wynikiem zaplanowanych w jakimś celu działań.

Jak wiadomo, po zimnej wojnie, głównym sojusznikiem USA w Europie były Niemcy i to Niemcom powierzyły USA rolę zawiadowcy UE i odzyskanymi demoludami.

Taki stan dotrwał do 2014 roku, gdy po kryzysie ukraińskim i aneksji Krymu przez Rosję, USA postanowiły przejąć od Niemców nadzór nad odzyskaną po zimnej wojnie Europą Środkową, w tym Polską jako jej głównym ogniwem(efektem było odsunięcie od władzy koalicji PO-PSL- opcji niemiecko rosyjskiej, na rzecz PIS- opcji amerykańsko izraelskiej.

Dalszym celem jest odcięcie Niemiec/niemieckiej UE od Rosji poprzez budowę Trójmorza z Polską na czele i w dalszej perspektywie odzyskanie amerykańskiej kontroli nad UE z Trójmorzem w jej składzie.

Głównym przeciwnikiem  USA są Chiny i dla powstrzymania ich rosnących ambicji geopolitycznych potrzeba włączyć Rosję do sojuszu z USA/Zachodem a to może nastąpić po takim osłabieniu Rosji, by ta przystała na taki projekt na warunkach USA/Zachodu.

Sytuacja na Białorusi jest elementem takich działań mających osłabiać Rosję a dla przeciwdziałania ruchom Rosji  podobnym do tych na Ukrainie, USA wzmacnia swoją militarną obecność w Polsce i na wschodniej flance NATO.

Równolegle obserwujemy działania Polski na rzecz rozbudowy liczebności polskiej armii (mobilne jednostki werbunkowe ochotników na żołnierzy) i jej wyposażenia.

Temu miało służyć powierzenie M.Morawieckiemu, człowieka amerykańskich banksterów funkcji premiera a obecny kryzys ma na celu pozbycie się(lub osłabienia ambicji politycznych) jego konkurentów(głównie Z.Ziobry- o jego opozycji wobec M.Morawieckiego od dawna było głośno).

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1644924

czarne parasolki, antifa itd., udało się PiS-owi i Kaczyńskiemu, ośmieszyli Polskę i rozwalili własny rząd.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1644927

tutaj jest analiza Wybranowskiego, który twierdzi, że jest dobrze poinformowany.

https://opinie.wp.pl/wybranowski-pis-zdziera-futra-z-koalicjantow-opinia-6555324241996288a

Jego zdaniem, jest to celowe wywrócenie negocjacyjnego stolika przez Kaczyńskiego w tym celu, aby koalicjanci zeszli z oczekiwań podczas rozmów nt. rekonstrukcji rządu.

Dokładnie ma chodzić o to, że:

  • nastąpiła "gwałtowna wolta polityków Solidarnej Polski w sprawie ustawy "covidowej" mówiącej o tym, że naruszenie obowiązków służbowych przez urzędnika, w związku z jego działaniami na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19, nie byłoby traktowane jako przestępstwo"
  • PiSowi na tym zależy, gdyż w czasie pandemii "wiele czynności było podejmowanych doraźnie, przy braku odpowiednich regulacji prawnych", co mogłoby być w przyszłości batem na ludzi premiera,  a "już po dogadaniu całej sprawy, część polityków Solidarnej Polski bliskich Zbigniewowi Ziobrze – Sebastian Kaleta, Jan Kanthak i Jacek Ozdoba – oznajmiło, że się na taki akt prawny nie zgadzają"
  • "do tego doszło też naruszenie jednego z ważniejszych porozumień wewnątrzkoalicyjnych, które zakładały, że ewentualne działania światopoglądowe i ideologiczne pozostają wyłączną domeną Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem już po wyborach prezydenckich zwolennicy Ziobry ogłosili medialnie chęć wypowiedzenia tzw. Konwencji Stambulskiej. Dało to asumpt opozycji do narracji, jakoby PiS chciało ograniczać prawa kobiet"
  • "obóz Zbigniewa Ziobry rozpętał medialną krucjatę przeciw środowiskom LGBT. Wewnętrzne sondaże, jakie zleca PiS, wskazywały, że na obu kampaniach obóz rządzący może też tracić poparcie, zwłaszcza w najmłodszym elektoracie"
  • ".kryzys wewnątrz Zjednoczonej Prawicy związany z rekonstrukcją rządu. Chodzi nie tylko o podział stanowisk i gabinetów, ale też wzmocnienie pozycji premiera Mateusza Morawieckiego, czemu stanowczo sprzeciwiają się ziobryści"
  • "apetyty polityczne Zbigniewa Ziobry. W kuluarach PiS mówi się, że partia Zbigniewa Ziobry udział w zrekonstruowanym rządzie uzależniała od zagwarantowania im znacznie większej liczby miejsc "biorących" na listach wyborczych Zjednoczonej Prawicy w wyborach w 2023 roku".
  • "ziobryści mieli domagać się gwarancji pewnych miejsc na listach dla wszystkich obecnych posłów Solidarnej Polski, ale także zwiększenia puli o kilkanaście dodatkowych miejsc. Klub Zbigniewa Ziobry miałby w przyszłej kadencji liczyć nawet 30-40 osób, co dla Jarosława Kaczyńskiego było nie do przyjęcia".

Okazuje się, że to wszystko, to tylko "polityka", mało mająca wspólnego z ideowością, moralnością i oczekiwaniami społeczeństwa.

PS. Cytowałam in extenso Wybranowskiego, aby pokazać jakim językiem posługują się politycy z PiS, np. "medialna krucjata ziobrystów przeciwko środowiskom LGTB". Czyli PiS chyba nic nie zamierza zrobić z apetytami lgtb-owców, wbrew obietnicom składanym w kampanii wyborczej.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644933

"Czyli PiS chyba nic nie zamierza zrobić z apetytami lgtb-owców, wbrew obietnicom składanym w kampanii wyborczej."

Niechby spróbowali, to ambasadoressa Mosbacher popędziłaby im kota, że ho,ho!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1644940

wygląda na to, że masz rację.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644941

 

A ka 6 dni temu

Szanowny Panie, z zalem obserwuje sposob, w jaki niszczy sie systematycznie Polske i Polakow. Boli mnie ta nagonka na tradycyjne wartosic, sposob odzywiania sie i to, w co nalezy i nie nalezy sie ubierac. Skory zawsze kojarzyly mi sie z czyms ekskluzywnym, ale jesli teraz nagminnie promuje sie numery na ubraniach (moja zona smieje sie, ze sa to numery identyfikacyjne, ale nawet jej nie probuje tlumaczyc, jak blisko jest prawdy), albo zeszloroczny szal na punkcie podartych spodni, juz nawet nie chce pamietac tych wszystkich "menszczyzn" w z bielizna na pokaz (moj syn znalazl informacje w Internecie, ze tak wiezniowie w amerykanskich wiezniach informuja o swoich potrzebach seksualnych...). Jestem oburzony, ale nie zdziwiony..., kilka lat temu zaczalem sie interesowac polityka, ale teraz juz mam dosyc. PO byla opcja pro niemiecka, PSL - pro rosyjska,

- PIS - antypolska..., sami juz nie wiedza, co chca, ale chyba mysla, ze pieniadz drukowany bez pokrycia w towarze, moze zapewnic dobrobyt. Pan prezes, zwany tez naczelnkiem (mysle, ze nawet na poczcie by sobie mogl nie poradzic) jest znany z tego, ze dobiera sobie pomocnikow, ktorzy potem sa jego zagorzalymi wrogami..., jak mozna ufac czlowiekowi, bez prawa jazdy, bez kart kredytowej, bez co najwazniejsze!!! potomstwa.

Dokad prowadzi Polske? Do ruiny. Szkoda, ze czlowiek taki i jego poplecznicy bardziej cenia sobie prawa zwierzat, niz dobro obywateli, ktorzy placa na ich utrzymanie. Nie mam pojecia, jak bedzie swiat wygladal po tym oszustwie z virusem, ale mam wrazenie, ze Polska bedzie dotknieta srogim kryzysem, ale ludzie dzisiaj juz nie maja sily do walki, odrzucili Boga, kosciol skarlal i lasi sie do teczowej zarazy..., wiec nadzieja na lepsze jutro jest coraz mniejsza, jakby wyblakla. Mam nadzieje, ze bardzo sie myle i ze wszystko sie ulozy. Szczesc Panie Boze Polsce i Polakom.

Marek Miśko demaskuje obłudę PiS ws. hodowli na futra

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1644955

Będzie 500+
Głosuję na PIS
Będzie 13 emetytura
Głosuję na PIS
Będą dotacje do fotowoltaniki
Głosuje na PIS
Bedą podwyżki płac
Głosuję na PIS
Gospodarka się rozwija
Głosuję na PIS
PIS zakaże mordowania zwierząt futerkowych

Już nigdy na nich nie zagłosuję.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644953

Zakazać hodowli i uboju świń, bydła, owiec kur itd, itp Mleko niech doją z telewizora, a mięso ze starych cholew. Nie chcą widzieć że gnojowica, gnój tych zwierząt to nawóz naturalny, najskuteczniejszy w produkcji roślinnej.  Nie chcą wiedzieć jak pachnie gnój, ziemia, skoszona trawa, siano słoma, drzewa, itd. 

Państwo żyje z każdej najdrobniejszej działalności gospodarczej, namawia w wspiera na piekarnie i inne, bo przemysłu nie ma.  A tu niszczy się taką działalność jak hodowlę norek, lisów itd. Od 1-szej klasy szkoły podstawowej uczyli (i chyba uczą)  jak od zarania świata mąż - głowa domu polował aby wyżywić, a potem ubrać w skóry rodzinę.

Chyba już blisko  czeka nas na szczaw i mirabelki, a grzbiety i tyłki będziemy owijać szmatami. Zamknąć, zniszczyć  wszystko co naturalne. Idziemy w  "dobrą" stronę. Stronę głupoty i ciemności. Była sodoma, co stworzymy teraz?

  

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Kolejorz

#1644968

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wypad.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1644969

Jestem pod wrażeniem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644971

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To daj linka Pyrze. Przyda wam się obojgu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1644974

i lecz się na nogi, bo na głowę za późno.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Kolejorz

#1644978

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A jak endoproteza?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1644979

Jeśli takich macie w swoich szeregach, to ja wam b. dziękuję. Zaczęliście odpływ na własne życzenie. Jeden kot w gospodarstwie domowym to o wiele za mało żeby cokolwiek wiedzieć o produkcji rolnej, fermach itd. Najpierw trzeba postawić sracz jak to się zaczyna przy budowie od podstaw,.W hodowli trzeba popracować na farmie,  no i widzieć jak się robi rosół z własnej kury. Do polityki (na prawicy) dostali się marzyciele (lub wytworni handlarze z bazarku) najdelikatniej mówiąc. A my im zawierzyliśmy. Zarżnąć kury (p. Ziobro. Ardanowski) co niosą złote jaja, to naprawdę trzeba mieć nasr*ne w głowie. Może i dobrze że podcięliście gałąź na której siedzicie. Zawierzyliśmy najpierw Bolkowi-lolkowi, teraz wam, ze zaprowadzicie oczekiwany porządek w Polsce, A wy adwersarze Łukaszenki najfajtaliście tu u nas, pod siebie i pod nas kupując jajo futerkowe, jakie wam podrzucili.   Szkoda słów.   

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Kolejorz

#1645003

Pozdrawiam, Kolejorzu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1644973

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1644975

"

Zakazać hodowli i uboju świń, bydła, owiec kur itd, itp Mleko niech doją z telewizora, a mięso ze starych cholew. Nie chcą widzieć że gnojowica, gnój tych zwierząt to nawóz naturalny, najskuteczniejszy w produkcji roślinnej.  Nie chcą wiedzieć jak pachnie gnój, ziemia, skoszona trawa, siano słoma, drzew  "

Pozdrawiam z szacunkiem.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1644998

Te 500+, 13-ta emerytura itd., to pieniądze zabrane ludziom w podatkach, to są ich własne pieniądze. Trzeba dodać, że sporą część 500+ już zjadła inflacja, na dodatek Polska jest na szarym końcu w tabeli strefy wolnej od podatku. Dobranie przez ciebie słów, mordowanie zwierząt futerkowych też jest wymowne.

Tak zwana "piątka Kaczyńskiego" nie dotyczy tylko zwierząt futerkowach, jest tam też mowa o dużych uprawnieniach dla samozwańczych ekologów, inaczej mówiąc "zwierzęcego ORMO". To wszystko było przegłosowane na "łapu-capu", bez żadnej debaty czy konsultacji z kimkolwiek, nawet z ministrem Ardanowskim.

https://silverhand.eu/kwota-wolna-od-podatku-w-polsce-i-na-swiecie/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645261

Rząd chce ograniczyć ubój rytualny i to jest języczkiem u wagi.

PS

Dyskusja o humanitaryzmie lub jego braku w stosunku do uboju rytualnego toczyła się zażarcie w II RP. Ustała w PRL, a wróciła w wolnej Polsce i toczy się bez przerwy do dziś. Ubój rytualny ma swoich zajadłych wrogów i zwolenników, a każdy z nich ma swoje argumenty.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

casium

#1644977