Środowisko Gazety Polskiej stworzyło polskie medium społecznościowe

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Niedawno pisałem [1], że w Polsce jest konieczność powstawania różnych polskich alternatyw dla światowych monopolistów mediów społecznościowych takich jak: YouTub, Facebook, Twitter czy Instagram. Zadeklarowałem też chęć współuczestnictwa w procesie powstawania takich niezależnych mediów bez cenzury oraz niejako zobowiązałem się, że takie inicjatywy będę - w miarę swoich możliwości - promował zarówno w sieci, jak i w realnej rzeczywistości. 

 

Zgodnie z tym zobowiązaniem jak dotąd przedstawiłem informację o przygotowaniach środowiska telewizji wRealu24 do budowy polskiego YouTuba [2], którego początkiem jest strona internetowa "Klub Wolnych Mediów" (https://klubwm.pl/), gdzie można się zapoznać ze wszystkimi szczegółami. 

 

Wczoraj zaś o godzinie 17.00 wystartował nowy polski portal społecznościowy Albicla.com stworzony przez szeroko pojmowane środowisko Gazety Polskiej i jej portalu niezależna.pl. "Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 21 tysięcy osób. Jak poinformował redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, jest też nowe angielskojęzyczne hasło - "Let AlBiCla - Let All Be Clear" ("Postawmy sprawę jasno") [3]". Ale to był stan na wczoraj wieczorem a dziś zapewne ta liczba jest większa. Sam się zarejestrowałem i czekam właśnie na e-mail potwierdzający rejestrację, bo z powodu dużego zainteresowania czas oczekiwania na rejestrację trochę się wydłużył. Drugą maksymą przyświecającą twórcom serwisu jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”. 

 

"Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci – zauważa Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. Dodaje też, że na portalu będą mogli rejestrować się ludzie z całego świata [3]".

 

Jak dziś napisał T. Sakiewicz: "W pierwszych godzinach funkcjonowania Albicli dziesiątki tysięcy ludzi stało się jego użytkownikami. To największy sukces tego typu portali w Polsce. Tak jak wspominałem nie wszystkie funkcjonalności są od razu gotowe, bo chcieliśmy uruchomić portal w ostatniej godzinie rządów lidera wolnego świata. Od nas teraz zależy czy ten świat będzie dalej wolny, szczególnie w internecie. Tak jak się spodziewaliśmy przeżywamy niebywały atak hakerów i trolli internetowych. Próbują nam przeszkadzać, jak się da, ale to świadczy też o naszej sile. Jednego im się nie udało: nie mogli nas przemilczeć. Problemy będą, bo od czego są wrogowie... Naruszyliśmy potężne interesy i dokonaliśmy wyłomu w ścianie ideologicznego frontu spychającego konserwatywną myśl na margines. Twórzmy wolny świat razem. Będzie z dnia na dzień coraz lepiej. Dziękuję wszystkim  użytkownikom za cierpliwość i zaangażowanie [4]". 

 

Osobiście mam nadzieję, że portal ten odniesie sukces, też długookresowo i na stałe znajdzie swoje miejsce w sieci. 

 

Oczywiście wiem, że zaraz znajdą się malkontenci udowadniający, że tak naprawdę media T. Sakiewicza też stosują cenzurę i nowy portal będzie również cenzurowany pod względem treści. Tego nie wiem, ale wiem jedno: im więcej wolności w internecie tym lepiej i im więcej nowych portali społecznościowych łamiących monopol BigTech tym też lepiej. Natomiast cieszę się, że to już drugi - po węgierskim https://hundub.com/ - ogólnodostępny portal w naszej części Europy, która zdecydowanie bardziej - po doświadczeniach komunizmu - rozumie wolność niż społeczeństwa krajów Starej Europy i świata. 

 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/01/czas-na-polskie-pomysy-youtuba.html

[2] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2021/01/srodowisko-telewizji-wrealu24-tworzy.html

[3] https://niezalezna.pl/375785-let-all-be-clear-albicla-z-wlasnym-haslem-i-tysiacami-nowych-uzytkownikow

[4] https://niezalezna.pl/375809-sakiewicz-o-uruchomieniu-albiclacom-naruszylismy-potezne-interesy-i-dokonalismy-wylomu-w-scianie-ideologicznego-frontu

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:21)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Portal niezależna.pl zablokował mój blog, mimo że żadnego regulaminu nie złamałem i nie napisałem nic złego - zrobiono to z powodów niechęci politycznej do wolnościowców. Nie dali mi żadnego prawa do wytłumaczenia się czy obrony. Dostałem bana bez żadnych wyjaśnień.  Zrobili dokładnie tak samo jak postępują amerykańskie media społecznościowe. Więc niczym się od nich nie różnią. Są takimi samymi barbarzyńcami medialnymi.

Dodatkowo w stosunku do Albicla.com są takie zastrzeżenia:

https://www.facebook.com/StopACTA2.Poland/posts/1030328310810243 "Regulamin Albicla.com  to kopia regulaminu Facebooka!"

Jak można było pobrać bazę użytkowników serwisu Albicla.com: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/jak-mozna-bylo-pobrac-baze-uzytkownikow-serwisu-albicla-com/

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659000

Jestem przeciwny takim praktykom. Z Panem się nieraz nie zgadzam, ale nieraz dyskutuję i uważam Pana za wartościowego blogera. Nie rozumiem dlaczego Pana zbanowano. Teraz zobaczymy jak będzie z tą wolnością na nowym portalu. Być może właśnie dlatego, że powstaje w czasie cenzorskich praktyk monopolistów to - nauczony doświadczeniem - zrezygnuje z cenzury. Ja jestem tylko za cenzurowaniem treści nawołujących do zabijania i promujących nazizm i komunizm. 

Pzdr

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1659004

Zostałem zbanowany za napisanie tej notki: https://naszeblogi.pl/46280-polityczne-zdrowie-psychiczne - widzi Pan w tym tekście coś złego, coś łamiącego regulamin, coś, co słusznie powinno się ocenzurować?

To jest ewidentnie cenzura polityczna gorsza niż na fejsbuku. Ta sama ekipa tworzy Albicla.com, więc nic dobrego po nich nie można się spodziewać.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659008

"PO z PiS-em są destrukcyjnymi, szkodliwymi partiami - i politycznie, i społecznie, i psychicznie. Przestańcie popierać te partie i ich satelity, a wszelka złość wam minie."
Ruskich pożytecznych idiotów powinno się banować.
https://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak&t=2113s
https://www.youtube.com/watch?v=vzw59td9dzY
https://www.youtube.com/watch?v=rDcNF9garwc
https://www.youtube.com/watch?v=dAeeextzt7A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1659104

Tę samą notkę, za którą zbanowali mnie cenzorzy środowiska Gazety Polskiej, opublikowałem też tu: https://niepoprawni.pl/blog/gps65/polityczne-zdrowie-psychiczne 

Też tak jak tam przypałętali mi się do niej w komentarzach przysrywacze, też pewnie pisali donosy do władzy portalu, ale tu przynajmniej za to co napisałem nie zostałem wywalony. Moim zdaniem ta notka jest doskonałym przykładem działania stronniczej, szkodliwej cenzury działającej tak jak za PRL-u - bo tam nie ma nic, co by zasługiwało na cenzurę czy to prawicową, czy lewicową, czy jakąkolwiek. Moim zdaniem środowisko Gazety Polskiej jest dogłębnie i nieuleczalnie skażone PRL-em i jego wszystkimi wynaturzeniami - więc nie warto ich czytać, tak samo jak nie warto było czytać Trybuny Ludu. Sakiewicz to wyjątkowo kłamliwy, stronniczy i perfidny propagandysta.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659021

Zamiast się nad takim użalać, może warto go poprosić, żeby przedstawił tekst, za który naprawdę został zbanowany. Podejrzewam, że gdyby wystrzelił na tym forum z czymś takim, też dostałby 65 kopniaków. Ale woli strugać tu ofiarę i dać się głaskać wszystkim, którzy uronią nad nim łezkę. Pamiętajmy, że niektórzy lubią manipulować. I "lubią" to bardzo łagodne okreslenie. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659075

Nie ma sensu się wzajemnie oskarżać o niecny zamiary, czy też chęć wywołania litości. GPS pisze od dawna i co by nie mówić to ma swoje jasne poglądy, z którymi oczywiście można się nie zgadzać. Ale przecież to dobrze, że wśród nas jest wielość poglądów. Dla mnie liczy się tylko to, żeby były one oparte na fundamencie troski o naszą Ojczyznę. 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1659088

nie o bezpodstawne oskarżanie się. Wprowadził nas w błąd, bo zawieszono go za inny tekst. Ale kochajmy się, oczywiście.

PS daj spokój z tymi "jasnymi poglądami". Nie czas na żarty.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659093

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika gps65 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Podałem link do tekstu, za który zostałem zawieszony. Na jakiej podstawie zarzuca mi pan kłamstwo?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659142

Jaki powinien być człowiek, ale z wyżyn, na których raczysz zasiadać zapewne trudno to zrozumieć. Potraktowano cię dokładnie tak, jak sugerowałeś w swoim tekście. Na szczeście tylko wirtualnie, dlatego nadal możesz udawać ofiarę, obnosić się ze swoim bólem (lub bulem - zapytaj JaKurPier, co jest lepsze) i "pączkować swoją mądrością". Nie wiem właściwie, po co mieszam w to poczciwe pączki. Za karę będą mi się pewnie odbijać w tłusty czwartek :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659243

Skąd wiesz, że wywalono mnie za ten tekst? Cenzor Sakiewicza to gdzieś napisał? Dlaczego tylko ciebie zawiadomił, a nie mnie? Podał ci ten cenzor jakieś konkretnie zasady, reguły, punkty regulaminu, które rzekomo łamie ten tekst? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659316

Czy coś w tym względzie się zmieniło?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659335

Zarzuciłeś mi kłamstwo. Na jakiej podstawie uważasz, że skłamałem? Na jakiej podstawie twierdzisz, że wywalono mnie za ten tekst, który ty wskazałeś, a ten, który ja wskazałem? Czy to ty jesteś donosicielem, albo cenzorem, który mnie wywalił?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659369

Jaki dzBAN taki BAN.

PS nie bierz tyle leków, to jednak nie pomaga.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659413

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Na jakiej podstawie zarzuciłeś mi kłamstwo? Potrafisz publicznie oskarżać, to publicznie to wytłumacz. Jeśli nie wyjaśniasz, to należy uznać cię za oszczercę i traktować wszystko, co piszesz, jako oszustwo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659453

Pewien mędrzec - bodaj z Indii - odradza dyskusje z takimi jak ty, ale OK. Zrobię wyjątek. Odpowiem na Twoje pytanie. Pod warunkiem, że najpierw wykażesz, gdzie "zarzuciłem ci kłamstwo". Trudno będzie, więc się nie spiesz, a ja nie będę poganiać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659647

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Napisałeś: "Wprowadził nas w błąd, bo zawieszono go za inny tekst.". Na jakiej podstawie twierdzisz, że wprowadziłem was w błąd? Skąd wiesz, za jaki tekst mnie zawieszono?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659702

Ile ty masz lat? Siedem? I mama pozwala ci już korzystać z Internetu? To naprawdę żałosne, że trzeba tłumaczyć tak banalne rzeczy. Skup się, bo nie zamierzam dłużej kontynuować tej bezsensownej wymiany zdań.

Prawdopodobnie zostałeś zawieszony za inny tekst. Wystarczy chwilę pomysleć (wytłumaczyć ci jak to się robi?). Skoro ostatni nie był kontrowersyjny, to musiałeś zostać ukarany (i słusznie) za tekst wcześniejszy. Pewnie po jakiejś interwencji administrator dopiero wtedy zapoznał się z tym żenującym i karygodnym stekiem bzdur i postanowił cię zawiesić. Kumasz, czy napisać drukowanymi? I nikt nikogo nie musiał informować, wystarczy się chwilę zastanowić. Lub - jak w twoim wypadku - zapytać mamy.

Napisałem, że wprowadziłeś nas w błąd. I to prawda. Jeśli zrobiłeś to świadomie, to wszystkich okłamałeś (czego nie napisałem). A jeśli nieświadonmie (na co wskazuje ta niepotrzebnie przedłużająca się konwersacja), to po prostu wykazujesz jedynie braki logicznego myślenia. Mam nadzieję, że te wyjaśnienia wystarczą, bo innych już nie będzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659770

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Och jak to dobrze, że trafiłem na tak mądrego i dobrego pana, który tak porządnie umie wytłumaczyć mi kwestie, których nie ogarniam. To jeszcze bardzo proszę o wyjaśnienie, którym konkretnie fragmentem mojego teksty złamałem który konkretnie punkt regulaminu. Pytałem mamy, ale ona nie wie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1659791

- nie używa n.p. cyfry 4 (nie chce jej używać czy nie zna tej cyfry) - i będzie ją pomijał zaokrąglając wynik lub tej cyfry nie będzie podawał w wyniku - to zawsze wyjdą takiemu głupoty i będzie innych dookoła rugał za brak elementarnej wiedzy matematycznej.

Dotyczy to oczywiście i poglądów politycznych, pomijania pewnych faktów, to jego oceny przez zastosowaną autocenzurę bieżących wydarzeń – zawsze wyjdą takiemu oceny nierzetelne i wykoślawione ale będzie innych przekonywał że to oni są w błędzie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659095

Jeśli traktujesz Niezależna.pl jako niezależny portal to siłą rzeczy czeka cię wyłącznie rozczarowanie. Ja od dwu lat zaglądam tutaj już bardzo rzadko i rzadko cokolwiek komentuję. Po co mi to?

Kiedy zaślepieni miłością do siebie i swoich poglądów, kiszący się we własnym malutkim kręgu użytkownicy mogą cię wygwizdać i zbanować bez żadnej merytorycznej dyskusji nad twoim wpisem, to... po co ci to? Tylko im krzywdę robisz nie łechtając ich ego.

Zaakceptuj że nie ma już niezależnych mediów i portali a będzie ci z tym lżej. Wracając do polskiego odpowiednika FB, to najważniejsze by wypracowano jasne kryteria blokowania użytkowników. Kryteria na które nie może mieć wpływu właściciel czy administrator. Ja wciąż sie upieram że sam portal nie powinien mieć prawa ani możliwości zablokowania nikogo bez nakazu sądu. Taki sąd złożony z sędziów pokoju powinien funkcjonować 24 h/dobę. Blokada czy zawieszenie wyłącznie za złamanie prawa obowiązującego na terenie RP, z równoczesnym oddaniem sprawy do sądu karnego. Skoro zostało złamane prawo, to muszą być również konsekwencje prawne.

Ponieważ jak to się mówi w moim środowisku: "wszystko jest proste dla tych którzy nie muszą tego robić", to wrzucę kilka kłód pod nogi ale w innym wątku na dole.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1659053

Z tymi sądami to dobry pomysł. Oczywiście zawsze będzie jakieś filtrowanie treści, bo całkowicie niezależne media to faktycznie abstrakcja. Tyle tylko, że dziś są one w rękach lewaków. A im więcej prawicowych, konserwatywnych portali tym wolności będzie więcej. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1659089

  Z tymi sądami byłbym ostrożny, bo oni Polskę ba razie traktują, jako "ten kraj".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1659198

ziarenko w cegiełce polskiego portalu społecznościowego. Może dostaniemy medal od Sakiewicza, a może samochód?

Pozdrawiam serdecznie, czasami warto na złość wrogom dziamgotać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1659013

Walczymy i cieszę się, że powstają nowe inicjatywy. To dobrze, a że mają problemy początkujących? To normalne. Dajmy im czas. 

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1659041

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...swoim medalem ukraińskim.
Jesteście obaj bardzo zasłużeni.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1659023

... cienki, bo cienki, ale jak mam podziękować Krzysztofowi, aby Jemu także było przyjemnie? Sądzisz, że na coś liczę, nic jeszcze nie dostałem za darmochę, całe swoje za...ne życie haruję (mam 12 letnią Yariskę i 70 letnią żonę i obie jednakowo kocham), więc się rozchmurz. Wiosna idzie, niech no tylko zakwitną jabłonie! 

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1659029

Pozdrowienia dla małżonki i uściski dla Yariski ;)

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1659090

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Boją się nie tylko wiruska ale trzęsą portkami przed jadem, zapominając o tym ,że jad może również leczyć skarłowaciałe dusze.

Pozdrawiam wasze 70-letnie żony i te trochę młodsze , które muszą znosić wasze tchórzostwo.

Dedykuję wam piosenkę o Was, którą warto sobie czasem przypomnieć...

(...)Dookoła jeden z drugim jak nie nerwus, to histeryk,
drobny cwaniak, skrzętna mrówa, niepoważne to, nieszczere.
Jak bezwolne manekiny przestawiane i kopane,
gęby pełne wazeliny, oczka stale rozbiegane.
Bez godności, bez honoru, zakłamane swoje racje wykrzykuje taki w domu śmiesznym szeptem po kolacji, (...)

https://www.youtube.com/watch?v=3WTmobbdiTw

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1659121

... obstalowałem u Mistrza Jana Patmo. Też piękny.

Nie boję się wiruska, a z tchórzostwem żyję w komitywie "i dobrze mi z tym bez dwóch zdań".

Ps. A już myślałem, że się nie odezwiesz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1659126

Jak dobrze wiesz to nieraz pisałem o zbrodniach OUN-UPA. Jest to dla mnie temat żywy, bo dotyczy to też mojej rodziny, która na szczęście uciekła przed banderowskimi siepaczami. Dzięki temu ja żyję, bo gdyby nie ucieczka to mojej mamy nie byłoby już dawno na świecie. A tak mogłem powstać do życia :). 

Od zawsze jestem antybanderowcem i mierzi mnie gloryfikowanie obecnych władz Ukrainy, które przyjmują sobie za bohatera S. Banderę. Rozumiem to, że nie mają innych bohaterów, bo ich historia jest krótka i skomplikowana, ale tylko na prawdzie o Wołyniu można budować prawidłowe relacje między Polską a Ukrainą a jak na razie nie widzę takich chęci po stronie ukraińskiej. 

To temat bardzo skomplikowany. Dla nas też jest ważne, aby Ukraina była wolnym krajem. Z tym, że musi zmierzyć się z własną historią a to jak widać jest dla nich trudne. Ukraińcy poszukują swojej tożsamości narodowej. Odnajdują ją m.in. w S. Banderze, który oprócz ludobójstwa na Polakach walczył też z komunistami i oni ten ostatni argument przyjmują jako przejaw narodowego patriotyzmu. Dla nas to potwarz, ale po części ich rozumiem. Są narodem tak naprawdę bez historii i fundamentów. Mam nadzieję, że prędzej czy później zrozumieją nasze racje. Oby!

Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1659111

Powiedziałeś to jasno, krótko i dosadnie. Może dodałbym tylko zdanie o tym, w jak trudnej sytuacji jest polska dyplomacja, która stara się lawirować, nie zrażając Ukraińców - z którymi staramy się mieć dobre stosunki z uwagi na nasze polityczne i gospodarcze plany, ale także z uwagi na nasze nadzieje bycia w UE pomostem do, rzecznikiem, Ukrainy - a jednocześnie pokreslając konieczność budowy wzajemnych stosunków na prawdzie. Trudna sytuacja, gdy wiemy, że Rosja marzy o tym, aby osamotniona Ukraina wpdła w jej lepkie łapki.

Przepraszam, jeśli wtraciłem się i napisałem coś niepotrzebnie. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659204

To oczywiście wielki sukces - prawicowy portal....

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1659032

dopust Boży

 

niewinny wierszyk

jak dopust Boży

wolnościowy cenzor

blokadę mu założy

 

PS  Na podstawie własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ci najgłośniej szermujący hasłami wolnościowymi, jak diabeł świeconej wody, boją się moich "niewinnych" wierszyków.   

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1659036

... tym samym zasługuje na Twój wierszyk. 

Czy nie mógłbyś napisać coś dla Szanownej naszej Jedynaczki, ale takiego miłego, ciepłego, żeby Jej nie dokuczyć, aby Jej było milutko. Proszę!

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1659040

Chyba że chodzi o Jednoznacznie Jadowitą Jedynaczkę (3J), wtedy byłbym chyba w stanie się zgodzić.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1659076

jedynaczką naszą...

 

jedynaczką naszą

każdy się chlubi

przymila do niej

prawdziwie lubi

 

PS Na pewno krótko króciutko, ale czy wystarczająco mile milutko?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1659050

Będzie milutka. Zobaczysz, przestanie się bzdyczyć. Może nawet Cię polubi, a mnie później.

Dzięki Janie. Masz talent jak mało kto.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1659055

- czy mógł by ktoś wrzucić zrzut ekranowy szaty graficznej konta ? (bez danych oczywiście)
albo opisać dostępne funkcje (jak ze zdjęciami, filmami, czy można samemu wstawiac czy linkować, co można wstawiać, jak z wiadomościami między użytkownikami)

Jeśli ktoś by napisał ze dwa słowa to był bym wdzięczny.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659056

Dla mnie najważniejsze by wypracowano jasne kryteria blokowania użytkowników. Kryteria na które nie może mieć wpływu właściciel czy administrator. Upieram że sam portal nie powinien mieć prawa ani możliwości blokowania nikogo bez nakazu sądu. Taki sąd złożony z sędziów (pokoju ?) powinien funkcjonować 24 h/dobę. Blokada czy zawieszenie wyłącznie za złamanie prawa obowiązującego na terenie RP, z równoczesnym oddaniem sprawy do sądu karnego. Skoro zostało złamane prawo, to muszą być również konsekwencje prawne.

Taka jest moja wizja. Tylko czy możliwa? I tutaj widzę Twoją rolę Krzysztowfie. Myślę że będzie musiał sporo postudiować prawo obowiązujące w wielu krajach. No by czy rzeczywiście można nie zablokować?

Jeśli Polski sejm nie przegłosuje jednoznacznie ustawy (jak zrobili to Niemcy), że prawo RP jest prawem nadrzędnym nad jakimkolwiek prawem międzynarodowym, czy nad tym obowiązującym w innych państwach, to czarno widzę niezależność polskiego FB. Nawet po przegłosowaniu, na  portal ten być może będą nakładane potężne kary za to że nie zablokował treści na terenie USA, Niemiec, Chin... - tam gdzie prawo danych państw mogło zostać złamane.

W czym rzecz? Według mojej wiedzy portal społecznościowy nie odpowiada za treści publikowane przez użytkowników. Nie odpowiada, dopóki nie uzyska wiedzy lub podejrzenia że mogą one łamać prawo, zasady moralne, naruszać uczucia religine, wrażliwość określonych grup itd...

Jeśli więc ktokolwiek podniesie czerwoną flagę, poinformuje portal o naruszeniu jednego z powyższych, to od tego momentu portal ponosi odpowiedzialność za treść wpisu. "Portal posiadł wiedzę".  W tym momencie najprostrzym sposobem chronienia własnej dupy przez portal jest zablokowanie danego wpisu lub konta użytkownika. Jeśli portal ma setki milionów użytkowników to jedyny sposób jest robić to automatycznie. W jaki sposób polski FB rozwiąże ten właśnie problem?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1659057

Zmieniając temat ale odnosząc się do mojego powyższego wpisu, strasznie dziwi płacz (skądinąd zrozumiały) polskiej prawicy kiedy prawicowi blogerzy są blokowani/cenzurowani na popularnych mediach społecznościowych. Zamiast rozbijać głową mur, czemu dokładnie w ten sam sposób nie uciszają swoich przeciwników ideologicznych? Wszystko co potrzebują robić to oflagowywać, donieść do FB, Twittera, Instagramma każdy wpis drugiej strony który razi ich uczucia religijne, dumę narodową, zasady moralne czy łamanie prawa w inny sposób. Media te będą musiały z automatu nałożyć blokady.

Pamiętacie marsze kobiet, tęczowe happeningi, nielegalne montowanie pewnych tablic...? Spokojnie można było zamknąć im usta. A iluż jest naszych posłów i senatorów przyprawiających gębę Polsce, mówiących nieprawdę w mediach społecznościowych, wprost "hejtujących" prawicę, narodowców, kościół... Dlaczego uchodzi im to płazem? Mając dostępne takie narzędzie? Druga strona tutaj się nie waha. I nie dotyczy to tylko polskich polityków czy działączy. Wiele wypowiedzi pani Jourovej, Timmermansa i całej tej plejady można blokować z czystym sumieniem. Tylko trzeba chcieć.

Wiem - podniosą się głosy że w ten sposób wszyscy zablokujemy sobie nawzajem usta. Zapytam więc: czy w takim razie blokowane ust tylko jednej stronie jest OK? Zostawię bez odpowiedzi.

Może jest to jedyny sposób żeby podniósł się płacz i zgrzytanie zębów również po drugiej stronie i by problem w końcu został dostrzeżony i rozwiązany? A może tylko jestem naiwny...?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1659060

- antypolskie profile z bluzgami na Polskę, J.P. II i inne nasze wartości - FB daje im takie narzędzie -

- ale te złamasy tego nie robią !!!!!!!!!!!!

- dlatego "kit i im w oko" - nawet nie odpowiedzieli na e-mail.

Jeśli jedenemu z drugim nygusowi nie chce się nawet odpisać to jak tu walczyć z tymi łajzami o Polskę ?

To tak jak przed nawałą bolszewickę w 1920 roku - nawet 17-to latkowie szykowali się na starcie na froncie a część dorosłych dobrze się bawiła i popijała piwko przy kawiarnianych stolikach w restauracjach warszawskich.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659061

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale nie chodziło mi o kopanie się z koniem. Nie o pisanie i proszenie pana Tuska, panią Sanyszyn czy Jourovą o skorygowanie nieprawdy którą zamiescili. Taki naiwny nie jestem.

Chodziło o to że każdy kto tylko zobaczy wpis który według niego narusza jedną z wypisanych przeze mnie zasad lub czuje się tym wpisem obrażony, natychmiast może skorzystać z narzędzia na FB, Twitterze, YT zgłaszając naruszenie. Dostaje listę naruszeń z których wybiera jedno lub więcej, klika i koniec. 

Nie mam już FB ani Twittera, ale na YT często zgłaszam naruszenia dokonywane przez lewaków z całego świata albo przez polską targowicę. Prawie wszystko podchodzi po obrażanie czyiś uczuć. Jedno kliknięcie i szybko znikają. Robię to od czasu kiedy wojujący lewacy zaczęli robić to mi. 

Ale jak napisałem kilka wpisów wyżej - ten obowiązek, to prawo, może skutecznie unicestwić ideę polskich mediów społecznościowych. Po prostu nie będą miały wyjścia tylko będą musiały reagować na każde zgłoszone naruszenie bez względu czy są do tego podstawy. I tu właśnie widzę rolę państwa. Musi wziąć pod opiekę użytkowników, postawić jasno prawo polskie nad prawem unijnym i międzynarodowym, ustalić własne kryteria kiedy można kogokolwiek zablokować, i nie bać się bronić Polaków na całym świecie bo walka rozpocznie się okrótna.

A potem zmieni się rząd na lewacki albo Targowicy, a ten szybko wszystko zmieni, przyklepie prawo unijne i pogrąży polskie media. Widzę to tak czarno albo i czarniej. The darkest shade of black...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1659077

- np. "niezależna.pl" - lub cenzura na Facebooku.

Cenzura FB reaguje tylko w przypadku atakowania lewicy natomiast kiedy atakowana jest prawica, Kościół Katolicki czy nasze wartości wręcz zachęcają agresora do takiego działania nawet jeśli robi to z t.zw. "lewego" czyli fkcyjnego konta które FB za tylko "lewe konto" powinni je zablokować ale tego nie robią.

Sami powiedzieli że lewych kont jest nie mniej niż 5% - podejrzewam że żydo-faszyści właściciele fejsbooka część tych lewych kont sami założyli i palą t.zw. "głupa" bo ich nie zamykają (znam takie przypadki).

Może reagować admin prowadzonego na FB profilu jak n.p "niezależna.pl" - zablokowaniem takiego użytkownika i był by z takim jakiś czas spokój, musiał by utworzyc nowe konto.

Niestety nasi z nieznanych mi przyczyn nawet na potworne bluzgi też nie reagują chociaż mogą dlatego "kit im w oko".

PS - jesli ktoś jest sado-maso i lubi być bity to ja go nie mogę bronić bo rzucą się razem na mnie.
Nawet nie podają nic do kontaktu - ani mesengera (zablokowany) - ani adresu e-mail, ani numeru telefonu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659085

RMF FM- Lech Wałęsa zakłada kanał na YouTube.

Będzie się działo

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1659078

z ojca na syna

 

gdzież przechodzi "wolność"

z ojca na syna

gdzież wolno tylko wierzyć

w cara Putina?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1659087

Serwus krzystofiejaw. Wielkie dzięki za ten wpis. Nota naturalnie najwyższa. Jestem obecny na portalu Albicla od pierwszego dnia jako Sławomir Roch, znaczy od 20 stycznia. I już teraz zapraszam Ciebie oraz innych niepoprawnych blogerów i blogerki do kontaktów i współpracy. Zgadzam się z Tobą, iż ten patriotyczny portal dla ludzi o poglądach narodowych jest potrzebny, a nawet konieczny wobec lewicowych i totalitarnych zapędów, które coraz b. uwidaczniają się na Facebooku, czy na innych tego typu z dnia na dzień bardziej i bardziej skompromitowanych witrynach. Cenzura nas nie opuści, ona będzie coraz b. dotkliwa! To cecha wszystkich totalitaryzmów w tym tęczowego, tutaj nie miejmy złudzeń, bo obudzimy się w jeszcze głębszym nocniku. Owszem jako Kresowiak i historyk nie przepadam za Panem Sakiewiczem ale przecież on nie jest bożkiem, bym za nim przepadał, czy też za jemu podobnymi. Trzymajmy się po prostu zdrowej nauki Chrystusa Pana, iż kto nie jest przeciwko nam, ten jest dla nas i z nami..... . Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1659182

A dziękuję :). Też się zarejestrowałem, choć czekam na e-mail aktywacyjny. Mają dużo kłopotów technicznych, ale wierzę, że je pokonają. Ja też nie mam powodów, aby być fanem T. Sakiewicza. Wierzę jednak, że medium będzie bez cenzury i za to należą mu się gratulacje. Oczywiście wszystko zobaczymy w praniu. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1659193

Jaki niby "Kresowiak"? Ani się tam nie urodziłeś, ani nie jesteś mieszkańcem Kresów (nota bene miejscowi sami się tak nie określali!) ani nawet nie odróżniasz się swym regionalizmem np. gwarą. Nie zajmujesz się nawet przybliżaniem swej "małej Ojczyzny" z jej kulturą tylko fali masowych mordów na ludności polskiej (i to w określonych latach na określonym terenie a nie wszelkich na całych Kresach). Również etnograficznie nie jesteś żadnym Kresowiakiem, nieprawdaż? Równie dobrze możesz wyobrażać sobie, że jesteś Japoszką czy Hucułem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1659385

Twitter nie usuwał filmów pornograficznych z dzieckiem! Wg portalu nie naruszały regulaminu!

17 latek z Florydy i jego matka złożyli w sądzie federalnym pozew przeciwko Twitterowi, zarzucając serwisowi, że odmówił usunięcia materiałów pornograficznych z jego udziałem – podał w czwartek amerykański “New York Post”. O sprawie napisał też portal “Business Insider”, który podkreśla, że filmy były dostępne na Twitterze przez 9 dni mimo próśb matki dziecka, aby je usunięto.

Jak donosi gazeta, nastolatek miał w 2016 r. paść ofiarą oszustwa i szantażu przez internetowych przestępców, którzy zmusili go do wysyłania im pornograficznych materiałów z jego udziałem.

W 2019 r. filmy z udziałem 13-letniego wówczas chłopca miały ukazać się na dwóch kontach znanych z rozpowszechniania dziecięcej pornografii, lecz mimo kilkukrotnych wniosków o usunięcie treści Twitter miał odmówić jakichkolwiek działań. Pracownicy serwisu początkowo mieli tłumaczyć, że materiały nie naruszają regulaminu. Treści miały zostać usunięte dopiero po interwencji funkcjonariusza Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego.

Z pozwu jaki wniósł nastolatek i jego rodzice wynika, że film miał 167 tysięcy wyświetleń. Oglądali go także koledzy chłopaka, którzy zaczęli się z niego wyśmiewać, doprowadzając do poważnego wstrząsu psychicznego.

Według “New York Post”, Twitter początkowo odmówił komentarza w sprawie, po czym wysłał komunikat mówiący o tym, że serwis ma politykę zera tolerancji wobec materiałów przedstawiających wykorzystywanie dzieci.

Agresywnie zwalczamy wykorzystywanie seksualne dzieci online i mocno zainwestowaliśmy w narzędzia, by egzekwować naszą politykę

– napisał rzecznik portalu.

PAP/AS

https://zyciestolicy.com.pl/twitter-nie-usuwal-filmow-pornograficznych-z-dzieckiem-wg-portalu-nie-naruszaly-regulaminu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1659222

Robią porządek z trollami, idiotami i nawiedzonymi zboczeńcami - wywalają ich na potęgę. I bardzo dobrze.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1659373

- coś słabo tu z opisem wrażeń. Zrobili jeden poważny błąd - portal i jego zawartość jest widoczna dopiero po utworzeniu na nim konta !!!!!!!!!!! SZOK - jak można taki błąd zrobić ? i taką reklamę pominąć żeby wszyscy widzieli !!

Czy ci ludzie pierwszy raz korzystają z internetu i nie rozumieją jego roli ????

Dlaczego u nas tak ociężale myślą ????? - to aż dosłownie boli ! tak nie wolno robić bo utworzyli takie troche getto !!!!! jawność ! jawność ! i jeszcze raz jawność działania ! - nawet ten portal > niepoprawni.pl < jest widoczny na zewnątrz bez konta na nim a to naczelna zasada istnienia w internecie !!!!!!!.

Była tu dyskusja na forum ze trzy tygodnie temu jaki to koszt ? a ile bedzie trwało utworzenie naszego portalu na wzór twittera i fb ?

Malolat podobny portal załozył UWAGA - w 48 godzin !!!!!!!!!!!!!! chce Wam tu uzmysłowić jak mało inwencji wykazujemy !!! - każdy liczy że to ten drugi zrobi i jeden na drugiego sie ogląda a informatyków mamy w czołówce światowej.

PS - nauczcie mnie wstawiać tu zdjęcia to podzielę się z Wami ogromem informacji - w tym jak nas szpieguje i Amazon i facebook (nie poradziłem sobie ze zdjęciami) ale być może dlatego że musi być nowa przeglądarka internetowa na moim komputerze z obsługą języka htlm 5 (nie mam takiej ale moge ze smartfona to zrobić).

Tu link do opisu portalu w 48 godzin (link nie aktywny) trzeba go skopiować i wkleić we własnej przeglądarce:

https://geek.justjoin.it/xepo-odpowiednik-albicli

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659678

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1659679