Pyrrusowe zwycięstwo

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Krótko...

 

Niestety w całości został utrzymany mechanizm praworządności w tym niby porozumieniu Węgier i Polski z Brukselą i Berlinem. A miało być veto bo ten mechanizm jest pozatraktatowy i de facto demoluje prawodawstwo unijne. 

 

Na otarcie łez otrzymaliśmy jakieś dodatkowe konkluzje, które mają nam gwarantować, że ów mechanizm nie będzie wykorzystywany politycznie a będzie dotyczył tylko i wyłącznie sposobu i okoliczności wykorzystywania funduszy unijnych, i nakierowany zostanie na  skuteczność ochrony tego budżetu  przed korupcją i defraudacją. Ponadto sam mechanizm praworządności ma być oceniony przez TSUE, co ma zająć jakieś dwa lata. 

 

Szef SP Z. Ziobro ocenił to porozumienie w następujący sposób: 

 

"Rozporządzenie warunkujące korzystanie z należnego Polsce budżetu Unii Europejskiej od arbitralnej, politycznej i ideologicznej oceny Komisji Europejskiej niestety wejdzie w życie. Wynegocjowane Konkluzje Rady Europejskiej nie są obowiązującym prawem i mają wyłącznie charakter politycznego stanowiska. Stwierdzał to wielokrotnie w swoim orzecznictwie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rozporządzenie, prawnie obowiązujące, stworzy możliwość znaczącego ograniczenia polskiej suwerenności. Pozwoli na ingerowanie Komisji Europejskiej w działalność prezydenta, parlamentu, rządu a nawet samorządów, w niemal każdej dziedzinie. Rozporządzenie łamie też traktaty europejskie. Wszystkie zagrożenia, o których ostatnio mówili liderzy Zjednoczonej Prawicy, stały się realne, ponieważ rozporządzenie wchodzi w życie bez jakichkolwiek zmian w stosunku do kwestionowanego tekstu. Decyzja o przyjęciu rozporządzenia w pakiecie budżetowym bez prawnie wiążących zabezpieczeń jest błędem. Przed taką decyzją konsekwentnie publiczne przestrzegaliśmy od lipcowego szczytu Rady Europejskiej. Zarząd Solidarna Polska zbierze się teraz, aby omówić skutki podjętej podczas szczytu decyzji".

 

Niemal w całości podzielam to stanowisko i uważam, że droga do budowy jednego federacyjnego Państwa Europa czyli Związku Socjalistycznych Republik Europejskich została otwarta i już chyba nic nie powstrzyma lewackich eurokratów przed zboczeniem z tej drogi rozwoju obecnej UE. A to oznacza powolną utratę suwerenności i niepodległości państw europejskich. A taką Jedną Europą - pod nieobecność UK - zarządzać będą oczywiście przede wszystkim Niemcy, które myślą długookresowo i ten dwuletni okres rozpatrywania mechanizmu warunkowości przez TSUE jest dla nich swobodnie do zaakceptowania. 

 

Tak naprawdę zyskaliśmy jedynie te dwa lata (a może nawet mniej), kiedy to powtórnie przyjdzie nam walczyć o naszą suwerenność, przy czym wtedy już siła naszego oporu praktycznie będzie nieistotna a jedynym wyjściem może być już tylko Polexit. 

 

Oczywiście takie persony jak np. G. Soros i niecierpliwe środowiska lewackie chciały, aby ten mechanizm warunkowości beż żadnych obwarowań już zadziałał i z tego powodu zaatakowały przyjęty kompromis, ale tak naprawdę może dla G. Sorosa te dwa lata - zważywszy na jego wiek - to dużo natomiast historycznie to naprawdę niewiele, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że wyrok TSUE może być w jakikolwiek sposób korzystny dla Polski czy Węgier - na 100% nie będzie po naszej myśli. 

 

Być może jestem zbyt pesymistyczny, ale na teraz tak właśnie widzę to nasze pyrrusowe zwycięstwo. 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:8)

Komentarze

Zbigniew Ziobro: głosami 12 do 8 zarząd Solidarnej Polski odrzucił wniosek o wyjście z koalicji rządzącej.

Chciałbym wiedzieć kim jest ta ósemka.A następnym razem przy wyborach niech wyraźnie napiszą na plakatach wyborczych ze są z SP a nie z PiS

ps.

pesymizm to choroba !!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654524

- który co chwila drze japę aby dostać kolejne łakocie. Trzeba być partią liderem aby narzucać swój ton.

Tak się składa że w wyborach wspierałem i pracowałem na rzecz jednego z ich kandydatów na Posła (jest w Sejmie) - ale po tym co wyprawiają zastanawiam się czy warto było.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1654527

To, że podzielam zdanie Z. Ziobry w kwestii tegoż porozumienia nie oznacza, że popieram też ewentualny rozpad koalicji rządzącej poprzez wyjście z koalicji SP. To mogłoby oznaczać, że do władzy wrócą obecni targowiczanie a do tego nie można dopuścić. 

Oczywiście jestem krytyczny w kwestii tego, że jednak trzeba było to wszystko zawetować i postawić na ostrzu noża. Taka na dziś jest moja opinia, bo za grosz nie wierzę unijnym i niemieckim politykom. Nie wiem... może inaczej nie można było ze względu na naszą i węgierską słabość w UE. Może to co wynegocjowaliśmy to było maksimum tego, co można było osiągnąć, ale skoro tak to ta UE jest dla nas niekorzystna. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1654531

A podział ról i wzięcie PiS w dwa ognie – od zewnątrz Koło Ośmiu,

od wewnątrz "lojalna" reszta posłów SP.

Dwie pieczenie na jednym ogniu?

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/lizbona

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/opcja

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/pluszak

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/coup-detat

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/veto

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/fundusz-odbudowy

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/blitz

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/100-dni

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1654599

- w ocenie zawłości prawnych przepisów UE ale opieram się na opinii lepszych ode mnie i wielu z nas - czyli na opinii Pana Wiktora Orbana i Pana Mateusza Morawieckiego oraz dziesiątków ich doradców prawnych najplepszych w tych krajach.

Panu ciągłemu rewolucjoniście Zbigniewowi Ziobro doradził bym bardziej pilnować naszego podwórka i zmieniać prawo z esbeckiego na bardziej przyjazne Polakom - UWAGA:

"zgodnie k.p.a.- art. 46 paragraf 6 drugie wysłane pismo urzędowe uznaje się za doręczone" - nawet gdy adresat jest za ganicą czy dajmy na to nieboszczykiem na "tamtym świecie" - i można podjąć dalsze czynności prawne w tym np. zająć cudzy dom bez wiedzy właściciela.

Jak kiedyś złapią Ministra Ziobre i będą mu wymierzać rózgi za gołą d**e to i ode mnie proszę wymierzyć przynajmniej ze 100.
Zamiast ciągłym pajacowaniem i destabilizowaniem Rządu jak kiedyś to robił Lepper i Giertych niech się lepiej zajmie naprawą Państwa i przepisów K.P.A i KK bo takich "kwiatków prawnych" niespotykanych w innych krajach jest dużo więcej chociażby ubezpieczenia komunikacyjne OC.

To co obce frmy wyprawiają na naszym rynku, w tym z podatkiami od handlu w supermarketach to woła o pomstę do nieba. Podszywanie się pod polskie produkty stało się tak nagminne że strach cokolwiek kupować - czy są za to jakieś kary ?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1654525

To był szalenie trudny tydzień dla opozycji: Solidarna Polski zostaje w koalicji,repolonizacja Polska Press, kompromitująca próba odwołania J.Kaczyńskiego,korzystny dla Polski kompromis ws. funduszy UE.Nie będą parchy z opozycji spać kolejne noce.I ta ich obsesyjna nienawiść......

ps.

Ten facet nieomalże otarł się o śmierć i nie chcę się z niego tak do konca nabijać ale on jest tak przerażająco żałosny, że aż mi go żal

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654530

Nie oceniałbym tak krytycznie Z. Ziobry. Faktem jest, że niepotrzebnie gaworzy o wychodzeniu z koalicji, bo to nie byłoby nic dobrego. Na szczęście SP zostaje w rządzie i rząd będzie trwał. Byłoby nieodpowiedzialnością, gdy wyszli z koalicji. 

Co zaś negocjacji unijnych to na razie jestem krytyczny do osiągnietego porozumienia, co wyraziłem w notce. Chciałbym się jednak mylić i obym się mylił. Zobaczymy długookresowo jak to wszystko będzie funkcjonowało. Mam dużo obaw, które może z czasem ustąpią albo i nie. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1654536

Na pocieszenie pomysł tylko co taki ekspert od przyśpieszonych wyborów jak Dobro..Wolski znów musi przeżywać. To nie tak mialo być, zupełnie nie tak

Ta trauma i wścieklizna którą ma od 6 lat to go wykończy.

Styra się chop.

Styra

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654537

... gdy jest "wspólnota wartości" ,to właściwie  są mało potrzebne . Gdy ta "wspólnota wartości" się rozjeżdża i pojawia się atmosfera  "obupólnej nieufności" ,to najbardziej drobiazgowe i szczegółowe zapisy także niewiele dadzą . A chyba z UE ,to ta "wspólnota" coraz bardziej problematyczna i w jakiejś perspektywie to pewnie będzie to miało ... konsekwencje .

To tak z punktu widzenia trochę legalisto-sceptycznego .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1654538

Na to wygląda. Starcie jest nieuniknione. Pytanie, kiedy ono nastąpi? I czy będziemy do nie gotowi? 

Orban w Warszawie mówił, że Węgry poradziłyby sobie bez Unii. Raczej nie blefował. On ma wysokie poparcie społeczne, więc na razie może być spokojny. My nie, bo przy 38% poparcia nie wygralibysmy raczej referendum z pytaniem, "czy jesteś za wyjściem z UE?".

A to oznacza, że Drzymała, uczestnicy Powstań Narodowych, AK-owcy, Żołnierze Wyklęci waczyli o coś, co teraz łatwo oddać za darmno. No, nie za darmo - za... możliwość podróżowania bez wiz. Kto żył w czasach wiz, wie, że dało się przeżyć. Niektórzy uważają, że nie tylko wiz, ale także pieniędzy otrzymywanych z Unii. Prosty sprawdzian (zasugerował mi to znajomy), zapytaj tego kogoś: 

1. jaki jest budżet Polski?

2. ile pieniędzy wpłacamy do UE?

3. ile otrzymujemy z UE?

Trzy proste pytania. Trudna odpowiedź. Niektórzy nie tylko nie wiedzą, ale mają kompletnie paranoiczne wyobrażenie na ten temat.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1654556

- ile człowiek jest w stanie zobaczyć nocą gwiazd na niebie gołym okiem ? - taki jegomość uważa (i słusznie) - że nic mu to nie da jak nawet policzy co do sztuki :)

Z wpłatami składek do UE i otrzymywaniem z powrotem tych samych pieniędzy ale "ochrzczonych" banderolą UE już tak prosto nie jest do policzenia bo jest znacznie więcej składników (kwazary i takie tam inne kosmiczne chmury) i innych niewiadomych typu "galaktyczna czarna dziura".

Precyzyjnie bilans trudny do ustalenie kto na tym lepiej wychodzi - są tylko przybliżone szacunki ale to to samo co by Baba-jaga w fusów wróżyła.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1654561

To zadaj tylko pierwsze pytanie :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1654598

Im mniejszy budżet UE, tym mniej defraudacji.

Im mniej UE, tym więcej suwerenności.

Satysfakcjonujący poziom suwerenności możliwy jest tylko poza UE.

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/polexit-teraz

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/panstwo-kryminalne

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/solidarnosc-daje-ciala

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1654606

Super, tak Krispin trzymaj. Rozumiem, że chodziło Ci tutaj o starcie

z "twardym jądrem" UE. Na to starcie nie możemy czekać.

Najlepszą obroną jest atak. Zgoda – atak przygotowany.

Żołnierze niezłomni byli niezłomni, a nie wyklęci – błagam.

Oni nie czekali, tylko atakowali, przygotowawszy się uprzednio.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1654603

Błagaj autorów tego określenia, błagaj bych żołnierzy AK i nie wiem kogo jeszcze, ale nie mnie. Ja nie mam na to wpływu. Przyjałem to co ustalono. Rozumiem, dlaczego wybrano takie okreslenie - tłumaczył to wielokrotnie Leszek Zebrowski. Tak na szybko: nie każdy był niezłomny (mimo że chcieli takimi być, wielu złamano podczas brutalnych, nieludzkich  przesłuchań), ale wszyscy zostali w końcu przez nowe władze wyklęci. Rozumiem wątpliwości osób anglojęzycznych, ale my możemy chyba bez trudu pojąć intencje, które towarzyszyły ustaleniu tego określenia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1654604

Wyklętym można zostać z raju – nie ze stalinowskiego piekła

podczas "Czerwonej mszy". Wykląć może Bóg, a nie

"samogonny Mefisto w leninowskiej kurtce".

 

Chodziło mi o to, żeby nie ulegać narracji językowej wroga.

Prowadzimy wojnę hybrydową, w tym wojnę informacyjną.

Wojnę o słowa, o znaczenia słów, o skojarzenia słów.

 

Ale nie ma Krispin sprawy. Nie chciałem tylko usłyszeć,

że się nie odezwałem w sprawie Żołnierzy Niezłomnych.

Że nie zachowałem się jak należało. Wiesz, jak to potem jest.

"Że już chyba jest trochę za późno".

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/panstwo-kryminalne

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/latka-ideo

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/solidarnosc-daje-ciala

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1654610

"Klasa polityczna, która nie będzie zdegenerowana"

– dr Jerzy Targalski, listopad 2020

 

Skoro ma się pojawić nie zdegenerowana klasa polityczna, to mi

u Zbigniewa Ziobry brakuje następujących deklaracji intencji

 

– wniosek w/s "budżetu" zostanie złożony do TK niezwłocznie

– do ratyfikacji przez sejm "budżetu" wcześniej nie dojdzie

– premier musi ustąpić ze stanowiska

– premier musi stanąć przed Trybunałem Stanu

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/panstwo-kryminalne

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/latka-ideo

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/solidarnosc-daje-ciala

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1654611

Polska jako pluszowy szczurek, czyli lekcja poglądowa dla tych,

którym łatwiej myśleć konkretem, niż elementem znaczonym (signifié)

 

"Geopolityczny tygiel", 11 grudzień 2020, odcinek 178.

– dr Jerzy Targalski

 

https://telewizjarepublika.pl/wideo/porozumienie-polski-i-niemiec-w-sprawie-budzetu-ue-dr-j-targalski-geopolityczny-tygiel-odc-178,30353.html

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1654612

Oczywiście kolejny fragment suwerenności uleciał, ale czy było możliwe zrobić inaczej? Jaki wielki impuls otrzymała by nasza krajowa targowica ("przepadną pieniądze dla przedsiębiorców, na żłobki, onkologię" itp). W angielskojęzycznych stacjach bezustannie szczuli na Polskę przez którą "500 mln ludzi nie może dostać pieniędzy dla przedsiębiorców, na żłobki" itp.  "autorytarna klika traktuje UE jak bankomat żeby mieć pieniądze na swoją przestępczą działalność niszczeć praworządność" itp.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1654697

  Witam! Nie chcę być sceptykiem, ale na razie mamy obietnicę tych pieniędzy... Jeszcze wiele się może wydarzyć. Tu i tam, pracują sztaby, aby wywrócić obecny rząd i przywrócić Polskę Tuska, czyli na kolanach. Co do ostatnich wydarzeń, to chyba nie było innego wyjścia, aby kupić czas i środki do zrealizowania ambitnych założonych celów, jak CPK, gaz Norweski, czy szerokie otwarcie autostradą i koleją na południe Europy.itp. Czas wreszcie ostro zabrać się za należne odszkodowania wojenne od Niemiec zatrudniając renomowane kancelarie prawne USA, choćby nawet zatrudniając je na zasadzie procentowej kwoty zysku od uzyskanej kwoty. Wtedy mniemam, że nasz punkt siedzenia, będzie więcej zbieżny z naszym punktem widzenia. Wszelki czas, bo na razie wróbel na dachu. Temat odszkodowań powinien być mocnym głosem poruszony przez Polskich ambasadorów wszystkich placówek naszych ambasad w Świecie. Także, mocnym głosem przez Polonię. Samo nie przyjdzie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1654717

Chyba nie było innego wyjścia?

 

Było wyjście – zawetować 7-letnią perspektywę

budżetową Unii Europejskiej wraz z jej mechanizmem warunkowości,

odbierającym nam suwerenność, gdyż weto to normalny instrument

prawny przewidziany na taką właśnie okazję w traktatach.

Lecz rząd okrągłostołowego środowiska byłego PC, pomimo

wcześniejszych zapewnień, nie zgłosił weta 11 grudnia 2020.

 

Było wyjście – zawetować traktat lizboński.

Lecz rząd okrągłostołowego środowiska byłego PC, pomimo

wcześniejszej zgody na zasadę "Nicea, albo śmierć", nie zgłosił

weta 13 grudnia 2007.

 

Było wyjście – głosować za Ustawą o Restytucji Niepodległości.

Lecz okrągłostołowe środowisko PC, nie głosowało za

Niepodległością 31 stycznia 1992.

 

http://orka.sejm.gov.pl/proc1.nsf/opisy/15.htm

 

https://www.earchiwumkpn.pl/dokumenty_kpn/ustawa_o_restytucji_niepodleglosci_1992.pdf

 

Zapis debaty sejmowej z 31 stycznia 1992 dotyczącej projektu

Ustawy o Restytucji Niepodległości

 

https://www.youtube.com/watch?v=n5PNsXyVAUc

 

Było wyjście – uniemożliwić wybór Jaruzelskiego na prezydenta.

Lecz okrągłostołowe środowisko późniejszego PC, nie postawiło

sprawy w ten sposób 19 lipca 1989.

 

Było wyjście – nie akceptować skreślonej listy krajowej,

zgodnie z wolą wyborców, wyrażoną 4 czerwca 1989.

Lecz okrągłostołowe środowisko późniejszego PC, nie postawiło

sprawy w ten sposób 18 czerwca 1989.

 

Było wyjście – odstąpić od spisku w Targowicy 14 maja 1792.

Lecz już wówczas byli tacy, którzy stali tam, gdzie dwa wieki

później okrągłostołowe środowisko PC.

 

Skoro to wciąż ci sami, od tak dawna już powtarzają,

że chyba nie było innego wyjścia, to może wyjściem będzie,

żeby zasugerować im zajęcie się czymś innym niż polityką.

W polityce bowiem zawsze jest jakieś inne wyjście.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1654730

 A, to wtedy nie rządziła komuna? Przecież Ruskich wywalono z Polski w !993 r.  A zresztą, ze "spadochroniarzami" nie dyskutuję.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1654741

Halo, właśnie dyskutujesz.

Powiedz mi chociaż, kto to jest "spadochroniarz".

Komuna rządziła wtedy, rządzi dzisiaj.

Słowa na "R" dla ścisłości nie używam.

A zatem Moskali nie "wywalono z Polski" do dzisiaj.

Nawet GRU z Sądu Najwyższego nie "wywalono".

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1654750

Możliwe było zrobić inaczej, czyli zawetować 7-letnią perspektywę

budżetową Unii Europejskiej wraz z jej mechanizmem warunkowości,

odbierającym nam suwerenność, gdyż weto to normalny instrument

prawny przewidziany na taką właśnie okazję w traktatach.

Lecz rząd okrągłostołowego środowiska byłego PC, pomimo

wcześniejszych zapewnień, nie zgłosił weta 11 grudnia 2020.

 

Możliwe było zawetować traktat lizboński.

Lecz rząd okrągłostołowego środowiska byłego PC, pomimo

wcześniejszej zgody na zasadę "Nicea, albo śmierć", nie zgłosił

weta 13 grudnia 2007.

 

Możliwe było głosować za Ustawą o Restytucji Niepodległości.

Lecz okrągłostołowe środowisko PC, nie głosowało za

Niepodległością 31 stycznia 1992.

http://orka.sejm.gov.pl/proc1.nsf/opisy/15.htm

 

https://www.earchiwumkpn.pl/dokumenty_kpn/ustawa_o_restytucji_niepodleglosci_1992.pdf

 

Zapis debaty sejmowej z 31 stycznia 1992 dotyczącej projektu

Ustawy o Restytucji Niepodległości

 

https://www.youtube.com/watch?v=n5PNsXyVAUc

 

Możliwe było uniemożliwić wybór Jaruzelskiego na prezydenta.

Lecz okrągłostołowe środowisko późniejszego PC, nie postawiło

sprawy w ten sposób 19 lipca 1989.

 

Możliwe było nie akceptować skreślonej listy krajowej,

zgodnie z wolą wyborców, wyrażoną 4 czerwca 1989.

Lecz okrągłostołowe środowisko późniejszego PC, nie postawiło

sprawy w ten sposób 18 czerwca 1989.

 

Możliwe było odstąpić od spisku w Targowicy 14 maja 1792.

Lecz już wówczas byli tacy, którzy stali tam, gdzie dwa wieki

później okrągłostołowe środowisko PC.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1654728

... w 1792 r. było wyjście ? Sejm uchwalił zamordystyczną konstytucję , likwidującą wolność . Tylko Caryca Katarzyna z piewszorzędnymi germańskimi korzonkami (michalkiewizm :-) , opiewana przez koryfeuszy postępu z Francji jako Semiramida Północy (Voltaire ) mogła gwarantować te "liberte ,fraternite egalite" .

 

PS.

Przepraszam za "jadowity sarkazm" jak to na poczatek tygodnia ...

:-)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1654746

Państwo kryminalne

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/panstwo-kryminalne

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/latka-ideo

 

https://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/solidarnosc-daje-ciala

 

https://niepoprawni.pl./blog/maciej-krogulski/ratyfikacja

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1657597