Political fiction - polski rząd wetuje unijny Fundusz Odbudowy!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Chciałbym, aby Szanowni Państwo sobie wyobrazili, że obecny polski rząd w lipcu lub grudniu 2020 roku wykorzystuje swoje prawo i wetuje unijny budżet a tym samym covidowy Fundusz Odbudowy albo PiS głosowałby w naszym Sejmie na nie. Wielu tego chciało i nie wiem w jakim do końca celu, choć nietrudno się jednak domyślić.  

 

Co to by się wtedy działo?

 

Możemy być pewni, że wtedy PO i akolici czyli cała totalna (totalitarna) opozycja podniosłaby wrzask na cały świat i prawdopodobnie doprowadziłoby to do przesilenia rządowego kończącego się przedterminowymi wyborami, w których prawdopodobnie po raz kolejny współcześni Targowiczanie, proniemieccy i prorosyjscy zdrajcy Polski przejęliby władzę.  A to dla Polski oznaczałby jej koniec i to bardzo szybki. 

 

Mało tego! Lewackie i postmarksistowskie elity unijne wspomagałyby takież działania ponurej dla Polski opozycji i cała UE byłaby przeciw nam i miałaby koronny argument w postaci weta naszego rządu. 

 

A te nagłówki i pierwsze wiadomości w GW, TVN czy onecie: "PiS nie chce pieniędzy", "Zubaża Polaków", "Niweczy pocovidowy Plan Odbudowy dla całej UE", "Czy Polexit już blisko"?, itp, itd.

 

Można sobie spokojnie wyobrazić, że wtedy ewentualna kampania wyborcza obecnej opozycji opierałaby się na tym, że rząd PiS (ZP) pozbawił Polskę i Polaków środków unijnych a PO wyłaby, że PiS jest antyunijny i chce Polexitu. A w Sejmie i Senacie oczywiście KO głosowałaby na tak dla rozwiązań zaproponowanych przez UE, inaczej niż teraz kiedy się wstrzymali, co chyba jest gwoździem do jej trumny. 

 

KO pod przywództwem B. Budki się pogubiła, bo nie spodziewała się, iż PiS wraz z SLD przegłosuje poparcie dla unijnego FO i całego budżetu na najbliższe 7 lat. Liczyli, że te głosowanie będzie po jej myśli i już myśleli jakby tu przejąć władzę. Stąd ich wściekłość. 

 

W obecnej konfiguracji geopolitycznej wtedy - gdyby Polska postawiła weto - nasz kraj byłby przedstawiany jako ten, który nie zasługuje na żadną pomoc w ramach środków unijnych, nawet tych standardowych, wynikających m.in. z płacenia przez nas składki do unijnego budżetu poza Funduszem Odbudowy.  

 

No i jeszcze - w przypadku przejęcia władzy przez opozycję - mielibyśmy do czynienia z próbą rozbicia dzielnicowego, którego tak pragną niektóre samorządy opanowane przez PO. Czy wtedy Gdańsk byłby jeszcze Polski? A RAŚ czy nie walczyłby o przyłączenie Śląska do Niemiec w ramach li tylko tzw. województwa śląskiego w ramach sfederalizowanej Europy? A co z resztą naszego kraju? Mitteleuropa czy Judeopolonia?  A może i to, i to, bo polityka historyczna obydw krajów, czyli Niemiec i Izraela wobec Polski jest tożsama.

 

A tak? Dziś PO szoruje na dnie i dobrze, bo dla tej partii nie ma miejsca w polskiej polityce. J. Kaczyński ograł ich jak dzieciaków w krótkich spodenkach, którymi zresztą od zawsze byli, choć nieraz dla naszego kraju stawali się bardzo groźni. 

 

Już kiedyś pisałem, że polityka jest wredna. Wymaga nieraz podejmowania decyzji bardzo trudnych, ale takich, które w konsekwencji będą pozwalały osiągnąć zamierzone cele. Sojusz PiS i SLD w głosowaniach sejmowych nad ratyfikacją FO z pewnością dla J. Kaczyńskiego taką trudną decyzją był. Ale czy miał inne wyjście? Przecież KO już zacierała ręce i przygotowywała się do objęcia władzy po ewentualnym fiasku głosowania sejmowego. Taki mieli plan w imię jedynego ich programu: "Je...ać PiS".  

 

Oczywiście można się zżymać na tą wredność polityki, ale tak już jest i tego nie da się zmienić. Ważne jest natomiast to, czy w danych uwarunkowaniach decyzje określonego rządu, które są dobre dla obywateli przeważają nad złymi. 

 

Owszem, taka postawa ociera się nawet o oportunizm i może być z punktu ideowego krytykowana. Tyle tylko, że warto sobie postawić pytanie - Co jest lepsze dla Polski i Polaków: czy obecne rządy PiS (ZP) czy też powrót do władzy PO-PSL-SLD ewentualnie wraz z nowym ruchem Hołowni? Pytanie wydaje się retoryczne... tym bardziej, że niestety jeszcze w Polsce nie ukształtowała się silna partia prawicowo-narodowa mająca lub mogąca objąć władzę, nad czym boleję. Na teraz mamy więc do wyboru jedynie ZP lub KO i - mimo wielu zastrzeżeń - wybieram jednak ZP. 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:5)

Komentarze

To nie jest żaden Fundusz Odbudowy, tylko Przebudowy Europy wg europejskich mrzonek ("walka ze zmianą klimatu", "sprawiedliwa transformacja klimatyczna i cyfrowa", czyli "cyfryzacja-inwigilacja" wszystkiego, "równouprawnienie płci", etc.)

Wystarczy zajrzeć na stronę KE:

https://ec.europa.eu/info/strategy/recovery-plan-europe_pl

a także do naszego KPO, który musiał być dostosowany do tych "europejskich standardów".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671527

Osobiście jestem za Polexitem, ale niestety jestem w zdecydowanej mniejszości i wątpię, żeby kiedykolwiek w Polsce moje zdanie wygrało w ewentualnym referendum na temat wyjścia Polski z UE. Więc skoro jesteśmy w tej UE to musimy z niej wycisnąć ile się da, chociaż wymaga to jednak ponoszenia nieraz niewspółmiernych kosztów. I to jest ta wredność polityki a jako, że żyję już trochę to już dawno pozbyłem się idealistycznych złudzeń: niestety nieraz trzeba pójść na zgniły kompromis. 

I podkreślam jeszcze raz: jedynym wyjściem dla Polski dla zachowania jej pełnej suwerenności i niepodległości jest Polexit. Zazdroszczę Brytyjczykom. Potrafili się wybić na suwerenność. Niestety wiem, że Polacy nie są jeszcze na taki krok gotowi. Wszak od lat jesteśmy w czołówce krajów, które akceptują UE. Szkoda, ale takie są realia. 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1671539

Po pierwsze gdyby PIS nie znalazł poparcia u czerwonych, znalazłby w totalnej, albowiem PIS, totalni i czerwoni to rodzone siostry Magdalenki). Po drugie, gdyby nie podpisał budżetu, to stanąłby do negocjacji gdyż Eurokołhoz budżet musi mieć i kto wie jaki wówczas byłby sukces(czy Ty Krzysztofie wiesz?)

Pewne jest jedno, że następnego dnia słońce także by wzeszło o swojej porze, no i dziury w niebie by nie było, a tak to mamy:

- sukces rządu, ze podpisał budżet,

- klęskę PO, że Róża poszła w cholerę,

- Hołownia rośnie w siłę, a ludzie żyją dostatniej.

Tylko z czego tu się cieszyć?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1671528

Ależ ja się wcale nie cieszę. Stwierdzam tylko, że PiS jest jedyną partią mającą jakikolwiek pomysł na Polskę. Reszta to zdrajcy naszego kraju. Owszem, popełnia błędy, ale jaki mamy wybór? Znów PO? To ja wysiadam z tego pociągu!

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1671541

Najwyższy czas myśleć nad stworzeniem alternatywy dla "paczki z Magdalenki". Mamy około 2 lat. Dożyjemy Krzyśku.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1671554

Wieloletnie ramy finansowe 2021–2027
całkowite przydziały środków według dzia

WRF                  NextGenerationEU  RAZEM

1. Jednolity rynek, innowacje i technologie cyfrowe

132,8 mld EUR    10,6 mld EUR        143,4 mld EUR

2. Spójność, odporność i wartości                           

377,8 mld EUR   721,9 mld EUR     1 099,7 mld EUR

3. Zasoby naturalne i środowisko                            

356,4 mld EUR     17,5 mld EUR         373,9 mld EUR

4. Migracja i zarządzanie granicami                           

22,7 mld EUR                   -                    22,7 mld EUR

5. Bezpieczeństwo i obrona                                       

13,2 mld EUR                   -                    13,2 mld EUR

6. Kraje sąsiadujące i reszta świata                            

98,4 mld EUR                    -                   98,4 mld EUR

7. Europejska administracja publiczna                        

73,1 mld EUR                     -                  73,1 mld EUR

RAZEM                                                            

WRF 1 074,3 mld EUR      750 mld EUR          1 824,3 mld EUR

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671529

Wczoraj rozmawiam z gościem (powiedziałbym przyjacielem, znamy się ponad 30 lat, wypiliśmy oceany). Mówi mi, że przyszedł mu hydraulik wymieniać kaloryfer i opowiedział smutną historię o jakimś umierającym krewnym. Miesiąc lub więcej wcześniej, jakiś jego inny znajomy, doktor, opowiadał mu osobistą historię zmagania się z zarazą.
I jego argumentem jest: przecież żaden z tych ludzi nie zostal na niego nasłany - więc się wziął i zaszczepł.
Więc jak rozumiem na podstawie takich założeń ja się też powinienem udać do najbliższej stacji szczepień.

Walnąlem sobie 3 porządne lufy - czuję się w pełni uodporniony.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1671534

... bo jak kobitki będą zdrowe, to i my - faceci - też będziemy zdrowi. Nie trza będzie się szczepić.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1671555

Bolszewicka pryncypialność jako drogowskaz mający zaprowadzić Polskę do pełnej suwerenności?! Coś takiego, w zgodzie z instrukcjami z Łubianki, stawiać mogą sobie za cel jedynie "najprawdziwsi patrioci i katolicy" (kontynuatorzy targowickich tradycji)!  

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671565

Czyżby Pan mi zarzucał bolszewicką mentalność? Jeżeli tak, to nie jestem w stanie się z Panem zgodzić. Staram się być realistą, też w sensie geopolitycznym. Polska jest jak na razie zbyt mało znacząca żeby dyktować warunki mocarstwom. Musimy się  jednak odnaleźć i wykorzystać wszystkie możliwości dla dobra Polaki. Tak wiem, to jest górnolotne, ale we mni siedzi jednak duch patriotyzmu. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1671604

Ta uwaga nie jest skierowana do Pana, Panie Krzysztofie, a do tych, co znajdują we wszystkich próbach naprawy Rzeczypospolitej, przysłowiowe dziury w całym. Ich najbardziej ulubioną metodą splugawiania wszystkiego co ma temu celowi służyć, jest owa bolszewicka pryncypialność, ubrana najczęściej w ultra patriotyczne i katolickie szaty. Jej źródłem jest ten, który jest samym Złem, który w przeciwieństwie do Dobra nigdy nie jest zadowolony z dobra czynionego przez człowieka (a to jest jakże ułomne, tak jak ułomna jest natura człowieka).

Serdecznie pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671605

Ok. To przepraszam za złą interpretację i niewłaściwe zidentyfikowanie podmiotu, do którego kierował Pan swój komentarz. Również pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1671608

Patrze, patrzę i tylko mi wypadło ponarzekać, więc pytam dla porządku, czy już jestem bolszewikiem, bo mam obiekcje do zapożyczania kraju na stulecia.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1671610

Za chwilę UE łącznie z TSUE doprowadzi Polskę do bankructwa i już nie będzie z czego spłacać.

A Tobie pozostanie tylko gorzka satysfakcja z powodu zdolności profetycznych.

Oto najnowszy dowód:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/TSUE-zobowiazal-Polske-do-natychmiastowego-zaprzestania-wydobycia-wegla-w-kopalni-Turow-opis-8117669.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671614

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671615

A z tym udupieniem Polski, to nie tak szybko. Polska to nie Czechy, lecz 36 milionowy kraj, nawet gdy zamkną jedną elektrownię, to jest jeszcze kilka innych.

Gdybym był faktycznie bolszewikiem to powiedziałbym: czym gorzej - tym lepiej, a tak to powiem, za Kryśką Prońko: "... wreszcie te kamienie drgną i polecą jak lawina ..."

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1671619

Moim zdaniem nie ma innego wyjścia, jak najszybciej wiać z Eurokołchozu, a nie wiązać się z nimi coraz mocniejszymi więzami.

Przy każdej reklamie o tych 770 mld powinna być m.in. ta info ze strony KE:

Długoterminowy budżet UE będzie nadal finansowany z dotychczasowych źródeł dochodów w budżecie UE, jakimi są:

cła, wkłady państw członkowskich oparte na podatku od wartości dodanej (VAT), wkłady oparte na dochodzie narodowym brutto (DNB).

Z kolei od 1 stycznia 2021 r. wprowadzone zostanie nowe źródło dochodów budżetu UE, czyli wkład krajowy oparty na odpadach opakowaniowych z tworzyw sztucznych niepoddanych recyklingowi.

Do czerwca 2021 r. Komisja przedstawi wnioski w sprawie źródeł dochodów związane z:

mechanizmem dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji, opłatą cyfrową, unijnym systemem handlu uprawnieniami do emisji.

Do czerwca 2024 r. Komisja zaproponuje nowe źródła dochodów, takie jak:

podatek od transakcji finansowych, wkład finansowy związany z sektorem przedsiębiorstw, nowa wspólna podstawa opodatkowania osób prawnych.

https://ec.europa.eu/info/strategy/recovery-plan-europe_pl

Czy naprawdę nie widzimy tutaj zagrożenia? Przecież te 770 mld to tylko myślenie życzeniowe.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671622

Ciebie się moja uwaga nie tyczy, bo nie masz w sobie sekciarskiego zacięcia i nadęcia. Ponadto kieruje tobą roztropna troska o dobro Polski i Polaków. Podzielam również (może w mniejszym stopniu) niektóre z twoich obaw. Ale też, patrząc na  polskie doświadczenia ostatnich ponad trzystu lat (także własne osobiste ze znacznie krótszego okresu czasu), mogę śmiało powiedzieć, że bez mądrego i roztropnego wykorzystania możliwości, jakie się właśnie przed Polską otwierają, możemy zaprzepaścić wszystko, wraz z niepodległością i suwerennością. Gra więc toczy się o Polski być albo nie być.

Dzięki badaniom historyków (nie tylko polskich) znane są dość dobrze kulisy politycznej gry między trzema czarnymi orłami, która doprowadziła do drugiego rozbioru Rzeczypospolitej, rozstrzygającego o złożeniu Polski w grobie przez trzech zaborców na okres grubo ponad stu lat.  Wiele również jest wiadomo o sposobach przekupywania króla Stanisława Antoniego Poniatowskiego i wielu przedstawicieli ówczesnych elit wywodzących się z magnaterii czy Kościoła. Niewiele natomiast mówi się i pisze o totalnej wojnie ekonomicznej na wyniszczenie Rzeczypospolitej, jaką prowadziły zaborcze bestie - Moskowia, Prusy i Austria.

Serdecznie pozdrawiam    

    

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1671618

Poczekajmy zatem, aż się - k..a - cierpliwość skończy!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1671621

O Polski być albo nie być tak naprawdę zdecydują sami Polacy, w mniejszym stopniu uwarunkowania geopolityczne. Zdecyduje przede wszystkim to, czy naszym śmiertelnym wrogom uda się nas na tyle podzielić i otumanić, by jak najwięcej Polaków  "za frajer", jako użyteczni idioci, zwróciło się przeciwko Polsce, w świętym przekonaniu że działają dla Polski dobra i swego.

A iluż to na Niepoprawnych nic innego nie robi, jak właśnie to, o czym napisałem wyżej - jedni z zaślepienia i głupoty, drudzy z pełną świadomością i wyrachowaniem! 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1671627