O co chodzi z tą utratą suwerenności tłumaczą: P. Jaki, P. Lisicki i S. Michalkiewicz

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Od kilku dni mam jednak politycznego kaca a można by rzec, że nawet odczuwam coś na kształt politycznego dysonansu poznawczego, ale nie mam zamiaru wypierać rzeczywistości w imię wcześniej głoszonych poglądów. 

A owa rzeczywistość jest nieciekawa z polskiego punktu widzenia. Niestety 4 maja 2021 roku doszło jednak do utraty na rzecz federacyjnej UE kolejnego kawałka naszej suwerenności i zaklinanie tej rzeczywistości nie ma najmniejszego sensu. 

Czytam i oglądam wiele materiałów na temat przegłosowanego w Sejmie w tym dniu Krajowego Funduszu Odbudowy a tym samym ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy w ramach zasobów własnych UE. Czytam i oglądam, i mam coraz więcej wątpliwości. 

Ale tak naprawdę te wątpliwości już we wcześniejszych tekstach zgłaszałem a nawet nigdy nie kryłem, że obecny kierunek "rozwoju" UE w kierunku faderalizacji państw jest dla mnie nie do przyjęcia. Natomiast jestem za powrotem UE do zasad, które przyświecały jej "ojcom założycielom", czyli budowy Europy Ojczyzn a jeżeliby się to okazało już niemożliwe to winniśmy twardo podążać krokiem UK czyli po prostu dokonać Polexitu. 

Radykalna opinia, ale nie widzę na dziś innego wyjścia, bo niestety postmarksistowskie elity unijne też twardo dążą do zabrania poszczególnym państwom i narodom ich suwerenności i niepodległości. A robią to w imię budowy Jednego Państwa Europa, by później np. zrealizować plany obecnych możnowładców świata i doprowadzić do powstania Euroazji od Władywostoku do Lizbony, która to byłaby częścią Nowego Porządku Świata (NWO). I nie jest to jakaś "teoria spiskowa": to się dzieje już od dawna o czym pisałem onegdaj w tekście pt.: "Co nas czeka? Jeden rząd światowy?" [1]. 

Ale powróćmy do bieżących faktów. Poniżej przedstawiam trzy filmiki, które tłumaczą dlaczego ratyfikowany projekt o Funduszu Odbudowy jest ograniczeniem naszej suwerenności. W przypadku drugiego filmiku wystarczy jedynie wysłuchać na początku P. Lisickiego - to wystarczy, jeżeli nie mamy zaufania do pozostałych prelegentów. 

Co się z nich wyłania? 

Ano to, że po raz pierwszy zgadzamy się na to, by być żyrantem długów innych państw w UE, co po prostu oznacza, iż gdyby jakiś kraj miał kłopoty ze spłatą długów wynikających z zaciągniętych pożyczek w ramach otrzymanych środków z Funduszu Odbudowy lub po prostu by ich nie spłacał,  to każdy inny kraj UE - w tym Polska - będzie wedle jakiegoś tam współczynnika proporcjonalności zobowiązany do spłaty długu tego kraju. Nazywa się to uwspólnotowieniem długu. Takie uwspólnotowienie długów dzieje się po raz pierwszy w historii UE.

Po drugie zaś i znów po raz pierwszy mamy do czynienia z faktem, że Komisja Europejska otrzymuje prawo ustanawiania podatków dla wszystkich krajów UE. Dotąd takie prerogatywy miały tylko poszczególne państwa a teraz to KE ma takie prawo, co jest jawną ingerencją w dotychczasowe i traktatowe uprawnienia zarówno państw-członków UE, jak i KE. Teraz możemy spodziewać się, że nigdy demokratycznie nie wybrany rząd europejski w postaci KE może swobodnie nakładać nam podatki z pominięciem rządów danego kraju europejskiego. 

No i po trzecie. Zgodzono się na warunkowość przyznawanych środków unijnej pomocy, które będą udostępniane tylko wtedy, kiedy np. UE uzna, iż kraj jest praworządny. Od teraz, gdy "widzimisię" lewackich elit unijnych uzna, że np. w Polsce nie są spełniane warunki praworządności, to będzie mogła wstrzymać dla tego kraju pomoc unijną. Jednym słowem dobito targu: "mityczna praworządność za pieniądze". Co prawda niby określono jakieś ograniczenia w interpretowaniu tej praworządności, ale nikt w UE nic sobie z tego nie robi i nie będzie tych ograniczeń brał pod uwagę. W lipcu i grudniu 2020 roku niestety polski rząd - mimo werbalnego zaklinania rzeczywistości - de facto zgodził się na taki mechanizm, za co długookresowo przyjdzie nam zapłacić ubezwłasnowolnieniem decyzji polskich władz wobec UE a "pieniądze za praworządność" będą dla unijnych biurokratów idealnym instrumentem szantażu i nacisku na niepokorne kraje jak Polska czy Węgry lub inne, które chciałyby zachować swoją suwerenność. Jednym słowem nasz brak veta w lipcu czy grudniu utorował drogę do budowy sfederalizowanego Państwa Europa, europejskiego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich pod zarządem niemieckim i jeszcze nadrządem NWO. Przecież gdybyśmy postawili veto to i tak mielibyśmy europejskie pieniądze w ramach dotychczasowych funduszy pomocowych, które nam się po prostu należą, gdy wpłacamy unijne składki. 

Oczywiście mogę spotkać się z zarzutem, że prezentuję tylko poglądy sceptyków w/w ratyfikacji, ale jednak warto wskazać na te głosy, które są tak naprawdę niszowe wobec rządowej globalnej i medialnej akcji promującej podjęte w Sejmie decyzje. Jesteśmy bombardowani reklamami nie tylko telewizyjnymi, które wskazują nam, iż bez tych środków nasz kraj by niemal upadł. Wobec takiej nachalnej propagandy sukcesu trzeba nieraz ochłodzić umysły i wskazać na fakty a one są raczej niekorzystne dla polskiej suwerenności i niepodległości. 

Jedno jest natomiast pewne. Gdy wchodziliśmy do UE to była zupełnie inna Unia niż teraz. Wtedy wszyscy myśleliśmy, że to będzie kontynuacja, rozszerzona o nowe kraje - wersja EWG. Chociaż nawet wtedy wielu mówiło, że komunistyczne elity unijne chcą federalizacji i ja wtedy dałem się im przekonać i głosowałem na "nie" w referendum na temat wstąpienia Polski do UE. Wahałem się, ale jak widać miałem rację. I nawet nasz znakomity rodak św. Jan Paweł II wierzył, że możemy wnieść do UE nasze chrześcijańskie wartości zgodne z założeniami "ojców założycieli". Może i tak się stać, że Polska jednak jest w stanie te wartości przeforsować w obecnej UE, ale wydaje się na dzisiaj, iż jest to mało prawdopodobne. 

To na dzisiaj tyle mojego tekstu będącego antidotum na mój polityczny dysonans poznawczy. Jest mi smutno, że to mój rząd jednak przyczynia się do federalizacji Europy kosztem suwerenności i niepodległości mojej Ojczyzny, ale cóż... fakty są jakie są a jak będzie to zobaczymy. 

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2012/02/co-nas-czeka-jeden-rzad-swiatowy.html

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:18)

Komentarze

Powiadają, że mądra kobieta to i w gwałcie znajdzie odrobinę przyjemności, ja osobiście w to nie wierzę, no bo skąd, ale ... Polska (a raczej my, Polacy ) powoli polaryzujemy się. Po jednej stronie my Polacy, po drugiej (tam gdzie stało ZOMO) oni, czyli reszta bez względu na barwy.

Dzisiaj, Ty, ja i wielu to piszących traktowaliśmy ten rząd jako nasz rząd. Mi także jest smutno, ale przeżyliśmy już sanacje przeżyjemy demokrację - tak kiedyś śpiewaliśmy.
Moim zdaniem powoli, bo powoli wykluwa się na naszych oczach "Trzecia Siła". Następuje nie na zasadzie rewolucji, ale jednak kształtowanie się opozycji poprzez rozpoznawanie tych, na których przy najbliższych wyborach oddamy nasze głosy. Do tej pory mówiło się : "Głosuję na mniejsze zło" pora będzie zagłosować wreszcie na dobro.

Nie wiem w dniu dzisiejszym na kogo, ale przez najbliższe kilka miesięcy będę wiedział, gdyż zaczynają opadać maski, pokazują się prawdziwe oblicza. Nie mam tu na myśli tzw., "Narodowej 11", ale jestem całkowicie pewien, iż tego procesu już nie da się zaszlichcić i dlatego zamiast lamentować - dziękujmy Panu Bogu, że w swej mądrości zdecydował na okazanie nam kto jest kto.

Droga jeszcze przed nami , że cho, cho, ale już ją widać.

Pozdrawiam. Sursum corda.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1670937

Nie wiem czy zauważyłeś, ale wielu z nas ma podobne odczucia jak moje. Polityczny dysonans poznawczy jest jednak wielkim problemem dla wielu z nas. Większość jeszcze wypiera fakty, ale ich nie da się wyprzeć. Powoli tracimy suwerenność. Czy na to się godziliśmy głosując na PiS? NIE! I to jest nasza wielka przegrana. I to niestety dla wielu patriotów jest szokiem i zanim się z tego szoku otrząsną to miną miesiące, albo i lata. Ja osobiście zawsze pisałem, że jeżeli nawet nasza władza będzie popełniała błędy, to będę je wskazywał. I teraz wskazuję. Dla mnie jest to przykre, ale prawda jest obiektywna. Jej nie da się usunąć propagandą medialną. Ona stała się faktem: poddaliśmy się Eurokołchozowi i sądzę, że jeżeli nie wyjdziemy z UE to nasze państwo upadnie. Po raz kolejny. Nie nauczyliśmy się jednak historii, a ona jest nauczycielką życia. Czeka nas kolejny rozbiór, któremu winniśmy się przeciwstawić!

Pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1670938

Czy na to się godziliśmy głosując na PiS? NIE! I to jest nasza wielka przegrana.

Te wątpliwości narastały od dawna, ale tliła się nadzieją, że może się mylę, że może to chwilowe, że jest jakaś strategia w tym postępowaniu, ale już nie mam złudzeń :-( I nawet jeśli pojawi się jakaś  inna siła, która by chciała to bagno uprzątnąć, to niestety cyrografy zostały podpisane za nas, w naszym imieniu. 

Paru aktywistów broniło  z całych sił tu na  nie (?)-poprawnych każdej głupoty wyczynianej przez "nasz rząd", bo pokazywać głupoty to może tylko ruski troll. No to Krzysztofie, teraz i Ty  "awansowałeś" na ruskiego trolla" ...

 A więc co teraz mamy? Nasz rząd to był w 2015 roku,  no jeszcze od bidy w 2019,  a teraz to raczej nasz nie-rząd jest...

Ja się powoli zbieram z tego świata, ale co czeka moje dzieci?  Przymusowe "szczepienie" i niewolnicza praca na spłacanie cudzych długów, na podatki narzucone przez Niemców oraz  na leki  w celu niekończącego się zwalczania długoterminowych skutków ubocznych tych obowiązkowych  "szczepionek"? Ten scenariusz  już kilkanaście lat temu kreślił w swych wykładach dr. Rath. Póki co wszystko się zgadza,  i to w szczegółach... niestety, Jak ktoś nie wie o czym mowa, to niech sobie wygoogla wykłady dr. Ratha - "kartel farmaceutyczny" i słucha ze świadomością, że gdy to mówił  Angela Merkel  była mało znaną  działaczką polityczną, szczepienia w żadnym kraju nie były obwarowane obecnie obowiązującymi ustawami, siła Komisji Eurpejskiej  była inna, a wpływy koncernów farmaceutycznych jeszcze mało widoczne.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1670943

Jeszcze się nie śpiesz z tym zejściem z tego świata :). Jest wiele do zrobienia dla naszej Polski i są potrzebni do tego polscy patrioci. A ad meritum. Masz rację. Sam dojrzewałem do tak mocnej krytyki przez co najmniej dwa lata. Chociaż od samego początku naszych rządów oczekiwałem np. publikacji tego sławetnego Aneksu do raportu z likwidacji WSI czy też uchylenia ustawy 1066 (o bratniej pomocy), ale dobra - sądziłem, że faktycznie może są jakieś argumenty, aby tego nie dokonywać. Trudno mi było nawet wobec siebie przyznać, iż moje nadzieje w nasze rządy były na wyrost. To właśnie jest ten dysonans poznawczy. Wiem też, że wielu z nas jednak przeżywa to samo. Jesteśmy patriotami i walczymy o Polskę, naszą Polskę. Może to górnolotne, ale jeszcze nas trochę zostało i musimy mówić prawdę, jakakolwiek by ona nie była - właśnie z troski o Ojczyznę. 

Nie boję się natomiast posądzenia o "ruskiego trolla". Chyba przez te kilkanaście lat pisania udowodniłem to, że trudno byłoby mnie o to posądzić :).

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1670995

ma dwa końce. Bratnia pomoc kojarzy nam się źle, ale też umożliwia np. przyjazd amerykańskich wojsk na wypadek, gdyby wschodni sąsiad chciał skorzystać z tej samej ustawy...
Co do aneksu. Kaczyński postawił sprawę jasno - jego publikacja nie przyniosła by korzyści politycznych, a wręcz odwrotnie. Nastąpiła by konsolidacja środowiska WSI, które jest obecnie podzielone i skłócone (po likwidacji WSI). No i można mieć "materiały" na niektórych biznesmenów, aby siedzieli cicho. Warto pamiętać, że raport zawiera ok 10 tys. nazwisk i 3 tys. biznesów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1671016

   Witam! Tych 3 tyś.nazwisk, to WSI, SB i nomenklatura byłej PZPR, którzy się "uwłaszczyli", czyli po prostu ukradli za przysłowiową złotówkę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671026

  Witam! Zastanawia mnie ten bezrefleksyjny łomot w PIS! Nasz Rząd, to chyba nie pani Polka. Przymusowe szczepienie obecnie pod karą administracyjną w Polsce.. Dla mnie, to zrozumiałe. W Niemczech kara 2500 euro. Wracając do następnego tematu, ten "doktorek" do lobbysta za Niemiecką kasę. Długi, to komuna ma wobec Polski. Śpiący Korwin, to wasz idol. Was chyba może obudzić tylko wojna, Bo rzeczywistość jest niedostrzegalna. Zdrowia życzę!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1671115

https://niepoprawni.pl/polecanka/jackowski-twardo-zp-odeszla-od-programu-europa-ojczyzn

Zwraca też uwagę na liczby. Cytuję:

– /Fundusz Odbudowy/ To nie są tak zwane darmowe pieniądze, jak się jednostronnie przedstawia, tylko uzyskanie tych środków wiąże się z określonymi konsekwencjami. Przede wszystkim trzeba to będzie spłacać przez ponad 30 lat, a składka członkowska ulegnie zwiększeniu i to nie będą małe obciążenia. (...) To wszystko jest uwarunkowane bardzo ostrymi restrykcjami tzw. klimatycznymi, co wiąże się z transformacją polskiej energetyki. (...)  Transformacja energetyczna do 2040 roku będzie kosztować Polskę, według rządu, 1,6 biliona złotych. Wszystkie wpływy z Unii Europejskiej, czyli perspektywa budżetowa na lata 2021-2027, która wynosi około 500 miliardów złotych połączona z Funduszem Odbudowy dającym mniej więcej 270 miliardów złotych, to i tak widzimy, że w tych liczbach występuje niewspółmierność.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670945

Z tym Polexitem byłbym ostrożny. Nie jest to łatwy i bez kosztowy proces. Jeśli miałby nastąpić, to trzeba się dobrze do tego przygotować, zabezpieczyć alternatywę i to nie jedną. Wcześniej nawiązać bilateralne stosunki na szerokim froncie przede wszystkim gospodarczym z każdym, z którym współpraca rokuje wartość dodaną. Polityczne sojusze, jak życie pokazuje nie wychodzą nam najlepiej, być może dlatego, że ktoś obcy pociąga za sznurki.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1670967

Polexit faktycznie byłby trudny, ale "jak chcesz zachować pokój, to przygotowuj się do wojny". Musimy być przygotowani na najgorsze rozwiązania, nawet Polexit. Nie można nas po raz kolejny wtłoczyć z ZSRR-bis. 

Pzdr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1670996

Wspolny dlug zjednoczy nas Europejczykow na Amen. Czy my Polacy tego chcemy?

Odnosze wrazenie, ze ktos za naszymi plecami dzierga misterna pajeczyne, a my jak te muchy z ochota w nia wlatujemy. Czy ludzie tacy jak Morawiecki  i Kaczynski, nasi wodzowie, nasi wybrancy-  tego nie widza?

.Ktos powiedzial, ze zjednoczenie Ameryki zaczelo sie wlasnie od wspolnego dlugu.

Niech Bog nas uchroni.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Gosia

#1670951

Pisze Pan: "W przypadku drugiego filmiku wystarczy jedynie wysłuchać na początku P. Lisickiego - to wystarczy, jeżeli nie mamy zaufania do pozostałych prelegentów. "

Takie podejście, czy nawet propozycja jest z gruntu błędem. Jeśli nie chcemy słuchać wszystkich stron, będzie trudno być obiektywnym i w pełni uświadomionym. Osobiście staram się wczytywać, lub wsłuchiwać nawet w demagogię prezentowaną przez naczelnych z PO. W tym ich zalewie fałszywych tez i propagandy znajdują się nieraz całkiem rzeczowe przekazy i propozycje. Niestety w zestawieniu z całością traktowane są z góry, albo i też z definicji jako niegodne realizacji, niegodne nawet pochylenia się nad nimi. Trwa niezdrowa polaryzacja sceny politycznej na zasadzie NIE bo NIE. I dlatego tak wygląda nasza codzienna rzeczywistość, tak wygląda dzisiejsza nasza polska pozycja w UE.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1670964

Red. Stanisław Michalkiewicz, na piśmie, nie pozostawia złudzeń co jest grane:

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31097&Itemid=100

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1670968

Krótko mówiąc.Stoimy w szambie po szyję i jeszcze mamy ochotę na przysiady.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1671046

 Facet stawia diagnozę, nie wiedząc, o,oo, co chodzi?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1671127

   Witam! Michalkiewicz stracił całkowicie moje zaufanie, po jego wypowiedzi, że wojska USA NATO w Polsce, są wojskami okupacyjnymi.  Martwi mnie utrata wiary, którą mieliśmy tutaj przed 2015r. Który to rząd zrobił więcej dla Polskiego społeczeństwa? Szybko zapominamy, jak to było za komuny...i szarlatana Tuska. Teraz micha pełna, nowa fura na podjeżdzie, ale to może błyskawicznie się zmienić, jak Targowica przejmie władzę. Dlatego apeluję o zdrowy rozsądek i wspieranie obecnego rządu, który służy społeczeństwu. Tym bardziej, że wszystko nie jest biało-czarne, jakbyśmy sobie tego życzyli. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1670976

Zgadzam się, że obecny rząd zrobił najwięcej dla Polski i Polaków od niepamiętnych czasów. Tyle tylko, że musimy jednak zawsze mieć na względzie naszą Ojczyznę. Nie jest ważne kto rządzi, ale żeby rządził patriotycznie. Nie dziw się więc, że gdy coś niedobrego się dzieje to nieraz narastają wątpliwości. Tak - masz rację - od zawsze chciałem i marzyłem o naszych rządach. Tym bardziej mam prawo wskazywać na moje, pojawiające się zastrzeżenia. Nie robię tego z satysfakcją, ale zależy mi, aby moja Polska była polską do jakiej tęsknię. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1670997

 OK! Polska podmiotem i wspólnym dobrem! Tylko, czas zważyć, że wrogów nie ubywa, a kłody, co rusz wyrastają nowe. Czas ruszyć od nowa z wymiarem niesprawiedliwości, bo to kręgosłup państwa, który w obecnym kształcie próbuje wszystko paraliżować. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1671000

Masz rację. Trzeba skończyć z tą sędziowską kastą. Ale to praca na lata i ta reforma jest bardzo trudna, co niestety było widać po sławetnym vecie Prezydenta A. Dudy. To środowisko jest nieruszone od czasów komuny i broni się wszelkimi metodami. To naprawdę jest sprawa najważniejsza na dziś dla Polski. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1671005

"Dlatego apeluję o zdrowy rozsądek i wspieranie obecnego rządu, który służy społeczeństwu."

Żartujesz. Prawda, że żartujesz? Niebotyczne zadłużenie, zrujnowanie gospodarki lockdownem, oddanie suwerenności Polski pod decyzje Brukseli (czyt: Berlina), prawie już przymusowe eksperymenty medyczne preparatami zwanymi szczepionkami. Przekręty finansowe ma szeroką skalę, łamanie prawa przez sprawujących rządy w Polsce.

To wszystko nazywasz "służeniem społeczeństwu"? Większego zakłamania nie wymyśliłeś?

Postaraj się, bo coś słabo indoktrynujesz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1671142

Pytania, które zadałeś stawiają sobie wszyscy myślący. Myślący perspektywicznie. Stanowisko Jakiego znane było już od dawna. Formułuje je jasno, klarownie i zrozumiale. Trudno udawać, że się tego nie pojmuje. Podobnie Lisicki, którego słucham czasem z rezerwą. Wybacz, ale głos Michalkiewicza mnie nie interesuje - od jakiegoś czasu jego wypowiedzi wprost wkurzają - są w podobnym tonie, jak komentarze jednego z blogerów pod twoim tekstem) - manieryczne i nic nowego nie wnoszą.

Chciałem się do tego odnieść szerzej i piszę swój tekst na ten temat... mniej więcej od 2 tygodni. Z różnych przyczyn nie jest jeszcze gotowy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1670989

Faktycznie, Michalkiewicz ma pewną manierę, która mnie też drażni, ale wskazałem na jego wypowiedź ze względu na wartość merytoryczną i jako uzupełnienie Jakiego i Lisickiego. 

Czekam na tekst :)

Pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1670998

Wynika to choćby z faktu, że mamy gospodarkę zależną i jesteśmy "krajem, posiadanym przez kogoś innego" (foreign owned country"). Polityka jest sztuką osiągania celów możliwych do osiągnięcia. Czy w ogóle jest realna możliwość zablokowania FO dla Unii Europejskiej przez Polskę? Czy wymyslili to sobie Budka z Tuskiem aby nie dopuścić do sukcesu rządu PiS?
(bo chyba nie przejmowali się faktem odstąpienia kawałka suwerenności). A może to Niemcy polecili swoim polskim wyrobnikom taką akcję, aby pozbyć się niechcianego FO i zwalić to na "antyeuropejski reżim PiS"?
Ewentualne veto niechybnie oznaczało by koniec rządów PiS i powrót postkomuny do władzy.
Myślę, że ten wielki zastrzyk kapitału dobrze się przysłuży naszej gospodarce, a siła gospodarki to też element suwerenności.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Leopold

#1671008

...a właściwie pytania. Wszyscy szukają dziś odpowiedzi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1671013

"foreign owned country".
foreign = obcy
Więc, powiedzmy kraina w obcych rękach, będąca własnością obcych, czyli Bantustan.

The owner builds back better. Właściciel ustanawia ład.

Jako naród i indywidualnie, każdy z osobna, już jesteśmy własnością światowego syndykatu obrzydzenia - mamy tyle do gadania, co żyd za okupacji; ba... nawet mniej, gdyż żyd opaskę nosił na ramieniu.
Wyznaczeni przez nich tu do nadzoru obrzezańcy właśnie tresują nas, niewolników, do nowego ładu: O nasze doczesne i pozagrobowe życie dba naczelny komiwojażer HitlerSpritze, Woda Diablelska, Płyny do Dezynfekcji Duszy; dostanie prowizję od każdej sztuki, więc zaszczepi nawet umrzyków. Ci, którzy eksperyment przeżyją, zostaną ponumerowani, skatlogowani, podzieleni na sorty. Da się im limit na oddychanie, przeżuwanie, wydalanie i przestrzeń. Jedni będą rowy kopać, drudzy zasypywać - za miskę ryżu. Wydajniejsi dostaną do żarcia larwy szarańczy.
Milczący Pies sług szatana zdradził się znajomością tego scenariusza już dawno. (Odświeżyłem sobie pamięć ponowną lekturą Łysiaka - niesamowity z niego prorok; Bez purpurowego srebra nie sposób pojąć tego, co się tu dzieje).

Pytanie do Leopolda: Gdzie w tym scenariuszu widzi kolega elementy suwerenności?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1671018

Suwerennie pozbyliśmy się suwerenności.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671049

  Ja też podobnie postrzegam. Ten zastrzyk kapitału bardzo zmieni optykę kraju na arenie. Obawiam się tylko, czy Niemcy rękami UE nie będą próbować blokować kolejnych kwotowych transz, wyimaginowanym kijem. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1671027

Oby ten kapitał nie okazał się "Kapitałem" wg.towarzysza Marksa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671047

On już ma na sobie taki szyld.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1671055

Tak. Ma Pan dużo racji, ale jest jeden szkopuł. Te środki mają być przeznaczone na konkretne cele wyznaczone przez UE i od teraz w każdej chwili może być dla nas wstrzymana jakaś transza tej pomocy, np. ze względu na mityczny brak praworządności. Do tego dochodzi tzw. transformacja energetyczna, "zielony ład", który wymusi na Polsce powolne odchodzenie od węgla a tym samym może dojść do radykalnych podwyżek za energię, które to spowodują drożyznę w innych sektorach. 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1671054

Pan to jakiś prorok,czy cóś?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1671060

   Witaj! Ja postrzegam zieloną energię u nas, na masowej instalacji małych elektrowni na naszych rozlicznych rzekach. Także budowa zbiorników retencyjnych, które spełniając funkcję ochrony przed podtopieniami, powodziami, są także również funkcjonalne, jako potencjalne żródła energii z zainstalowaną turbiną elektryczną. Właśnie z kolegą zarzuciliśmy pismami z takimi projektami, ministerstwo zasobów wodnych i posłów. Na razie mamy odpowiedzi rzeczników, którzy zarzucają nas istniejącymi trudnymi przepisami  np: dzierżawy gruntów itp. Ale widzę zainteresowanie tematem. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671075

Ja wiem, że trzeba iść z duchem czasu, ale przecież "zielony ład" to jest wymysł lewaków z całego świata. Nie znaczy to oczywiście, iż mamy obok niego przechodzić obojętnie. Winniśmy go traktować jako jeden z kierunków dywersyfikacji źródeł energii, ale nie kosztem naszej gospodarki i zapobiegając wzrostowi cen. Już teraz prąd jest znacznie droższy niż rok temu a proces ten będzie trwał dalej. Stąd się wzięła na dziś duża inflacja: podwyżki energii rzutują na ceny wszystkich dóbr. 

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1671099

  Słuszna racją. " Zielona energia", to tylko dodatek. Nam potrzeba nowoczesnych elektrowni atomowych. Z odpadami wszyscy sobie radzą i dla mnie, to nie wykluczający argument. Francja 18 atomówek, Niemcy 17 atomówek, ale od dawna Niemcy likwidują "medialnie". To pilna potrzeba obecnej chwili, bo to tania energia. Dobrze, że węgiel nam zostanie, bo oszołomstwo mam nadzieje, że przeminie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671108

   Witaj! Ja postrzegam zieloną energię u nas, na masowej instalacji małych elektrowni na naszych rozlicznych rzekach. Także budowa zbiorników retencyjnych, które spełniając funkcję ochrony przed podtopieniami, powodziami, są także również funkcjonalne, jako potencjalne żródła energii z zainstalowaną turbiną elektryczną. Właśnie z kolegą zarzuciliśmy pismami z takimi projektami, ministerstwo zasobów wodnych i posłów. Na razie mamy odpowiedzi rzeczników, którzy zarzucają nas istniejącymi trudnymi przepisami  np: dzierżawy gruntów itp. Ale widzę zainteresowanie tematem. Sorry powieliło...Pozdrawiam!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1671076

Być częściowo w ciąży.Czyż to nie to samo? Chociaż już raz mieliśmy częściowo wolne wybory,a więc jesteśmy do ograniczeń przyzwyczajeni.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Dariusz

#1671057

Może być w różnym stopniu. Pewne decyzje można podejmować inne nie. Turcja jest w pełni suwerenna, a Grecja nie. Nie jest to sytuacja zerojedynkowa. Są różne stopnie podmiotowości państwa (zdolności do podejmowania niezależnych decyzji). Zależy to od wielu czynników np. zobowiązania sojusznicze, zadłużenie, siła gospodarki, zagrożenia zewnętrzne (lub ich brak), napięcia społeczne (lub ich brak) mniejszości narodowe itp.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1671085

przeczytałem   notkę -  tekst  w  porządku. 

przeczytałem  komentarze i.....  w przypadku  większości wiara (  w  pis)  zamiast  rozumu. no, intelektualne chciejstwo czytaj  dno.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

cover

#1671040

To się nazywa wyparcie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1671052

Wyparcie jest standardowym elementem dysonansu poznawczego. 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1671056

W przeciwieństwie do większości komentatorów. Uważam, że upadek ekipy PiS spowoduje niechybnie powrót do władzy "Europejczyków polskojęzycznych", czyli "lewicy laickiej", czyli postkomuny, czyli środowisk postubeckich.
Nie jest to wybór mniejszego zła. Łatwo zapominamy co zostało osiągnięte. Czy jakiś inny rząd po 1989 r. zrobił dla Polaków  więcej?
Kaczyński jest politykiem wyjątkowym - tylko jego próbowano zamordować. Pisałem już kilkakrotnie na "Niepoprawnych", że tylko partia PC Kaczyńskiego NIE była założona i kontrolowana przez służby w trakcie "budowania sceny politycznej" III RP.
Pan Ryszard Opara - człowiek kojarzony z "wojskówką", a więc strukturą nadzorującą proces polskiej pierestrojki, powiedział mi osobiście, że "PiS to dziady" (w przeciwieństwie do innych partii mających do dyspozycji ogromne kapitały).
Najlepszy dowód jednak, że PiS nie jest partyjną ekspozyturą wrogów Polski, jest huraganowy atak mediów polskich i światowych. Trwa on od początku istnienia PC (późniejszego PiS) do dziś. Atak jest wspomagany także przez dość licznych blogerów i komentatorów "Niepoprawnych"
 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1671087

że Pan utożsamia krytykę konkretnych działań PiS z atakiem na partię, rząd i Kaczyńskiego w celu obalenia rządu.

Jeśli tak, to jest to nieuprawniony wniosek.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671088

To tak nie działa. Moja krytyka niektórych posunięć PiS-u nie ma na celu obalenia tych rządów. Tego bym nie chciał, bo faktycznie do władzy ponownie mogłaby dojść współczesna Targowica a to byłby dla Polski naprawdę koniec jej państwowości. Sam głosowałem na tę partię i prezydenta A. Dudę, więc mam jakieś tam prawo wyrażać swoje wątpliwości, gdy widzę, że coś idzie w złym kierunku. To wskazywanie błędów ma prowadzić do ewentualnej korekty polityki rządu, choć mój wpływ jest naprawdę minimalny i zdaję sobie z tego sprawę. Tym niemniej zawsze mówiłem, że niezależnie kto rządzi to będę na takie błędy wskazywał. 

Zanim PiS objął władzę to napisałem setki postów, w tym o Smoleńsku, WSI i aneksie, o ustawie 1066, o rozkradaniu Polski, o tym, iż jestem przeciw federalizacji UE, itd. Moje poglądy się nie zmieniły i jeżeli krytykuję obecne władze, to nie znaczy, że chcę jej obalenia a milczeć po prostu nie można: prawda musi być mówiona zawsze, nawet gdy jest trudna. 

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1671098

  Witam! Też widzę, że wielu tu blogerów uprawia wrogą politykę wobec PISu. Do tych ludzi nie dociera, że ciepłe obecnie kapcie, mogą się za chwilę zamienić w widmo byłej wojny losów naszych ojców, dziadków, czy kolczastych drutów. Pełna micha, może się szybko zamienić na michę z brukwi. Przy pełnym żołądku, gdzieś się spłaszcza postrzeganie rzeczywistości. Ten portal jest bardzo ważny dla naszej świadomej suwerenności, więc cały czas próbuje się go rozbić. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1671112