Niemiecka prezydencja UE - budowanie IV Rzeszy

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Wielokrotnie pisałem, że współczesny kierunek rozwoju Unii Europejskiej zmierza do budowania przez Niemcy swoistej IV Rzeszy. Kiedyś walczyli zbrojnie z użyciem broni konwencjonalnej (I i II WŚ) a dziś chcą zdominować Europę przede wszystkim gospodarczo-politycznie z wykorzystaniem idei ich uwspółcześnionego projektu Mitteleuropy, gdzie szczególnie kraje naszej części Europy mają być  ich "wasalem". W tym projekcie nie ma miejsca na suwerenną, niepodległą i niezależną gospodarczo Polskę.

 

W swoim poście "Antypolska prezydencja Niemiec w UE" pisałem m.in.: 

 

"Nie są przypadkowe wypowiedzi Niemki Katriny Barley o "zagłodzeniu finansowym" Polski i Węgier, tak jak nie są przypadkowe ataki na Polskę w niemieckich lub proniemieckich mediach (...) Wszystko to dzieje się teraz, kiedy ważą się losy przyszłego budżetu UE i kierunku jej rozwoju (...)  Ale Niemcy działają perspektywicznie i jest dla nich nie do pomyślenia, że Polska mogłaby się wybić na niezależność gospodarczą. I właśnie gospodarka Polski jest dla Niemic celem ataku. Nasze inwestycje w postaci Przekopu Mierzi Wiślanej, Via Baltica, Via Carpatia czy oczywiście konkurencyjny dla nich CPK są "solą w oku" dla niemieckiej gospodarki. Ponadto Idea Trójmorza również dla Niemic jest nie do przyjęcia i to mimo tego, że udają, iż jej sprzyjają. W ogóle jakikolwiek wzrost znaczenia Polski na arenie europejskiej czy szerzej światowej jest dla nich niewyobrażalny. Mają zakodowany gen antypolskości i nie zmienia się to przez wieki i mimo politycznych zaklęć nie zmieni się to ani teraz ani w przyszłości (...) Być może pewnym otrzeźwieniem dla nich mogłoby być jasne żądanie Polski o zadośćuczynienie za zbrodnie, które Niemcy dokonały na naszym narodzie w czasie II WŚ" [1].

 

W innym tekście "J. Biden - Czy to koniec Trójmorza i powrót do niemieckiej Mitteleuropy?" napisałem też: 

 

"Pozbawieni "parasola ochronnego" w postaci USA (w przypadku zwycięstwa J. Bidena) możemy się spodziewać zachwiania lokalnych sojuszy zawieranych przez Polskę: V4 i Trójmorza. A to już zdecydowanie osłabi naszą pozycję międzynarodową. Dotychczasowy stosunek i wypowiedzi lewackiego prezydenta-elekta USA wobec Polski i Polaków są dla nas negatywne a nawet obrażające (...) Prezydent D. Trump zachowywał bardzo dużą rezerwę wobec dominacji Niemiec w UE i ich inklinacjom do realnego tworzenia kondominium rosyjsko-niemieckiego (...) Za czasów B. H. Obamy i chyba niemal przez całe 30 lecie Niemcy miały natomiast "zielone światło" dla realizacji swojej uwspółcześnionej idei  Mitteleuropy (...) Zmiana władzy w Polsce i prezydentura D. Trumpa wyraźnie zastopowały te niemieckie ciągotki, ale one dalej tkwią w świadomości politycznej Niemców i co gorsza: licząc na zmianę prezydenta w USA jeszcze w październiku Berlin zaproponował Waszyngtonowi, że będzie ich najlepszym sojusznikiem. Annegret Kramp-Karrenbauer, szefowa niemieckiej CDU i federalna minister obrony wygłosiła wówczas przemówienie w Steuben-Schurz Society, najstarszym niemieckim stowarzyszeniu promującym przyjaźń ze Stanami Zjednoczonymi. Zaznaczyła w nim, że Niemcy są gotowe do zmiany swej dotychczasowej polityki w kwestiach bezpieczeństwa, co nie tylko oznacza deklarację zwiększania własnego budżetu wojskowego, ale również zmianę głębszą polegającą na zmianie wektorów strategicznych sojuszy: kosztem Rosji i Chin Niemcy są zdecydowane powrócić do silnych relacji Berlina i Waszyngtonu, które dla niemieckiej polityk "są westbindung, czyli spoiwem, kotwicą która utrzymuje Niemcy w świecie wartości umownego Zachodu z konstytuującymi go demokracją i systemem rynkowym" (...) Ani przemówienie niemieckiej minister ani artykuł o tym nie wywołał jakiejś większej dyskusji w Polsce. Sprawa nie została zauważona a wynika z niej jedno: za kadencji J. Bidena możemy spodziewać się powrotu Niemiec jako europejskiego hegemona i największego sojusznika USA, co oczywiście odbędzie się kosztem Polski i degradacji znaczenia idei Trójmorza. Tym samym Niemcy powrócą do realizacji swojej polityki Mitteleuropy i będą miały najważniejszy wpływ na tzw. wschodnią flankę NATO. Sądzę, że administracja J. Bidena z ochotą przyjmie te niemieckie propozycje, co dla nas niestety oznacza powrót do roli wasala w zniemczonej Unii Europejskiej" [2]. 

 

W sytuacji gdy już niemal pewne jest objęcie prezydentury USA przez J. Bidena oraz gdy z końcem roku kończy się niemiecka prezydencja UE to Niemcy (czas ich goni) w ostatnich dniach przystąpiły do przyspieszenia działań, które mają na celu zbudowanie przez nich IV Rzeszy. Oczywiście chcą wymusić poddaństwo takich krajów jak Polska czy Węgry poprzez uzależnienie polityczno-ideologiczne wypłaty funduszy europejskich od mitycznej praworządności, co jest niezgodne z traktatami unijnymi. Do tego doszło jeszcze przyjęcie jakiejś "strategii" wobec LGBTIQ+, która w skrócie ma promować te środowiska wraz z możliwością np. adopcji dzieci przez pary "nienormatywne". "Strategia" ta przyjęta została na 5 lat a po upływie połowy tego okresu ma być sporządzony jakiś tam raport z realizacji owej "strategii" w poszczególnych krajach. Oczywiście i ta "strategia" nie ma nic wspólnego z zapisami traktatowymi.  

 

Polska nie może się zgodzić ani na jedno ani na drugie. Mamy w zanadrzu możliwość zawetowania budżetu, co już zapowiedział premier M. Morawiecki. Prawdopodobnie takie posunięcie wykonają też Węgry. A czy inne kraje? Zobaczymy, bo być może sama groźba veta wpłynie na wycofanie się niemieckiej prezydencji z forsowania warunkowania uzyskiwania funduszy od tej niejasnej praworządności. Mam jednak obawy, że jednak Niemcy - zważywszy na wynik wyborów w USA -  nie będą skłonne do ustępstw. Poza tym chcą też wykorzystać czas pandemii do wzrostu własnego znaczenia geopolitycznego i politycznego reglamentowania dystrybucji pomocy unijnej w ramach pandemicznego funduszu wsparcia. 

 

Wziąwszy to wszystko pod uwagę, to czekają nas ciężkie czasy i nie mam też złudzeń, że to, co dzieje się obecnie w Polsce było i jest reżyserowane przez wrogie nam zewnętrzne siły ze wskazaniem na Niemcy. Drobiazgowo przygotowane marsze Strajku Kobiet i to akurat teraz też nie są przypadkiem. Rozhuśtane lewicowe emocje na ulicach są dla UE argumentem, że Polska nie respektuje praw kobiet ani praw osób LGBTIQ+ a to już jest używane jako dowód polskiej niepraworządności. Podobnie prowokacje na Marszu Niepodległości również były zawczasu przygotowane. Komuś bardzo zależy, aby Polska wewnętrznie słabła aż do chwili upadku obecnego rządu w Polsce. 

 

Ale przecież zarówno zintensyfikowany lewacki atak na polską tożsamość narodową czy zwycięstwo J. Bidena w USA a tym samym chęć Niemiec do powrotu do roli europejskiego hegemona można było przewidzieć i zawczasu opracować różne scenariusze polskiej polityki, wewnętrznej i zagranicznej. My postawiliśmy wszystko na D. Trumpa a do tego nieprzemyślane wewnętrzne decyzje PiS-u (rekonstrukcja rządu, "piątka dla zwierząt", czas wyroku TK w sprawie aborcji) doprowadziły do sytuacji, w której nie tylko na zewnątrz mamy niemal samych wrogów to jeszcze wewnątrz mamy niestabilną sytuację społeczną. A na wszystko to nakłada się jeszcze pandemia koronawirusa. 

 

[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/10/antypolska-prezydencja-niemiec-w-ue.html   

[2] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/11/j-biden-czy-to-koniec-trojmorza-i.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

Należy twardo trzymać się swojego stanowiska, które wynika zresztą z naszej Konstytucji (obrona rodziny itp). Niech kolchoz (EU) spireda*a na drzewo z swoja obroną praw zboczeńców, którym jak się nie podoba w naszym kraju, to mogą przecież wyjechać do krajów arabskich jak ma to w planach nasz tutejszy kolega

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1651988

Skoro rząd nie przygotował się na atak 5 i 6 kolumny, czyli hołoty, która udaje Polaków, ale kiedy mocodawcy sypną ojro i szeklami, wychodzą na ulicę pod byle debilnym pretekstem, żeby odwołać rząd, a tak naprawdę rozwalić Polskę i pozbawić Polaków resztek suwerennych praw i własności, to MY musimy reagować. Tak jak każdy potrafi. Najważniejsze jest na tym etapie - jeszcze możliwe - przemeblowanie głów bliźnich zaczadzonych TVN-em i Polsatem, którym w niewyjaśniony dla mnie sposób udało się wynarodowić młodzież. Jak duże to wynarodowienie świadczy poparcie dla PO, SLD i Hołowni. Za duże. No chyba, że taki jest już procent obcej i wrogiej Polakom 5 i 6 kolumny wśród Polaków, którzy nie do końca są tego świadomi.

Nie trzeba się specjalnie wysilać, żeby skompromitować te hołotę. Wystarczą relację na żywo z ich marszów, wypowiedzi, wystarczy rozsyłać gdzie się da oraz obowiązkowo co cenniejsze teksty niezależnych blogerów.

Co do blogerów polecam komentarz z wątku https://www.ekspedyt.org/2020/11/01/blogerzy-ktorzy-odeszli-rok-2020/ :

Przy okazji wspomnienia blogerów, którzy odeszli, trzeba sobie uświadomić bardzo ważną rzecz. Otóż byli to ludzie o niebywałej wiedzy, pięknie i mądrze piszący, piszący PRAWDĘ.
NIE BYLI TO DZIENNIKARZE!
Nie sprzedawali swoich tekstów, nikt ich nie cenzurował, nie musieli nikogo okłamywać, nie stosowali propagandy, ani manipulacji.
To nie byli podwładni Michnika, ani Kurskiego, którzy napiszą WSZYSTKO, byle nie wylecieć z roboty, bo mają kredyt i rodzinę na utrzymaniu.

Dzięki wpisowi Elig wiadomo, że wartość ich tekstów, analiz, przemyśleń jest nieprzypadkowo stokroć większa niż “tfurcuf” z oficjalnych mediów.
Ja zaś mam pewność, że moja krecia robota podsyłania bliźnim tych najciekawszych i najważniejszych teksów ma większy sens niż mogłam przypuszczać, nie wiedząc tak naprawdę kim są anonimowi autorzy. Teraz wiem i z równą gorliwością będę kontynuować swoją robotę.
RIP

Żyjącym blogerom życzę długich lat nieustannej owocnej pracy, aż do skutku, czyli do odzyskania władzy w Polsce przez Polaków – takich BLOGERÓW!

Oczywista oczywistość: Polska jest państwem stworzonym przez Polaków

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1651998

Masz wiele racji. Nieraz nam, starym blogerom, często przychodzi do głowy myśl, że może to nic nie daje i trzeba skończyć z tym pisaniem. Na szczęście długo nie wytrzymujemy w milczeniu. Faktycznie nic nikt nam nie płaci. Piszemy bez cenzury wewnętyrznej i zewnętrznej. Nam prawym chodzi o dobro Polski i o tym piszemy od lat. 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1652022

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1652042

Analiza jest ponuro celna - niestety przyjaciół coraz mniej, wrogów więcej...a "totalni" tylko czekają na kolejną okazję...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1652003

No niestety chyba tak. Stąd od jakiegoś czasu jestem pełny pesymizmu co do przyszłości naszego kraju. Ale gdzieś tam w zakamarkach serca mam nadzieję, że przetrwamy ten najazd na Polskę ze wszystkich stron. Oby. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1652024

Dzisiaj rano, raczej przypadkiem usłyszałem anegdotę o studentce zapytanej o chamski język aktualnych protestów. Odparła, że tak trzeba, ponieważ "z chamami trzeba po chamsku". Widać wyraźnie, że ta studentka jest przekonana, że PiS jest bandą chamskich kołtunów, którzy powinni być wytępieni w Polsce rozpalonym żelazem.

Ta nieszczęsna dziewczyna zapewne nie ma zielonego pojęcia o niesłychanej i trudnej pracy u podstaw wykonywanej przez Zjednoczoną prawicę i raczej nie ma wielkich szans na to aby o tej robocie dla Polski czegokolwiek się dowiedzieć.

Napisałem w tej sprawie szkic zatytułowany "Notka" [link], który jest jeszcze niedopracowaną redakcyjnie notką mówiącą o rzeczywiście ogromnej pracy, o której w domenie publicznej prawie nikt nie wie. To jest herkulesowa praca, polegająca na sprzątaniu stajni Augiasza, wykonywana w warunkach niesłychanej wrogości i agresji koszmarnego wręcz zniesławienia cieknącego z kraju i zagranicy. 

Byłoby wspaniale, gdyby ta studentka potrafiła wskazać choć jednego prawdziwego chama w środowisku Zjednoczonej prawicy. Owszem wyzwisk kierowanych pod adresem tego środowiska nie brakuje. Totalitarna opozycja otwarcie posługuje się totalitarnymi metodami, których nie powstydziłby się ani Hitler, ani Stalin. 

W ten sposób i przez taką agresję nienawistnej propagandy umarł profesor Jan Feliks Szyszko, człowiek ogromnych zasług którego ogromny dorobek i wielkie dla Polski osiągnięcia są umyślnie zapominane i zacierane, by nie mogły być dla dobra Polski wykorzystane.

W tej notce wspomniałem o trzech przykładach trzech frontów wielkiej pracy u podstaw, już z ogromnym sukcesem przysparzając Polsce wielkich sukcesów, o których nikt w domenie publicznej nie wie. Owszem, wiedzą o tym specjaliści, fachowcy od tej roboty, ale społeczna wiedza o tym prawdziwym dorobku - nie istnieje.

Podaję tam przykład ostatniego notowania Eurostatu o pozycji polskiej produkcji przemysłowej w porównaniu z innymi europejskimi krajami. Mało kto ogarnia wyobraźnią jak wiele bardzo trudnej pracy ustawicznej trzeba wykonać, aby wypracować coś takiego.  

Ale goebbelsowska kampania nienawistnej propagandy okazuje się skuteczna. Nieustanne sączenie jadu zniesławiania, obrzucania epitetami, daje taki rezultat. Całe gromady naiwnych studentów są przekonane, że PiS to stado żałosnych i zdemoralizowanych chamów, które powinno wyp.... 

Dokładnie w ten sam sposób zdobyła władzę jesienią 1932 roku Niemiecka Narodowo Socjalistyczna Partia Robotnicza (NSDAP). Ta moja notka jest sygnałem ostrzegawczym diagnozującym jakość pracy PiS w dziedzinie polityki informacyjnej. Ja na przykład, jako zwykły telewidz niestety jestem zmuszony wyłączać niby naszą telewizję informacyjną TVP Info, ponieważ po godzinie ósmej, po dziewiątej słyszę zgiełk trzech, czterech albo pięciu ludzi z antypisu nie dopuszczających do głosu, opowiadających bzdury, stare zleżałe kłamstwa, kilku na jednego.

Ostatnio w związku z budżetowym wetem stale wraca idiotyczny zarzut polskiej przegranej 27 : 1 przez głupotę PiS. Prawie nikt już nie kojarzy dlaczego ten argument jest bardziej wredny niż fałszywy, kto rozumie ten wie, że chodzi tylko o to, by przekonać telewidzów, że ten Morawiecki jest głupi. A studentka słucha pana Meysztowicza i się uczy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1652047

W sprawie 27:1 wystarczy zadać pytanie, kto wówczas wystawił kandydaturę Donalda Tuska na przewodniczącego RE? Bo kandydatem polskiego rządu był Jacek Sariusz-Wolski. Nie będę się wgłębiać w rozgrywki, o których nie mam pojęcia.

Trzeba koniecznie uzyskać odpowiedź na to pytanie i koniecznie zrobić zdjęcie miny interlokutora.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1652401

Nigdy nie było żadnego głosowania w/s Tuska
27-1 to fejk 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652406

Wszystkim prawym napierdalającym (w sieci i na śmieciowych portalach) na Rząd i PIS w sposób bezwzględny życzę powrotu do władzy śmiecia i bandyty Tuska, PO, Lewicy i PSL i to od zaraz.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652007

Chyba nikt tego nie chce, ale trzeba nieraz też krytycznie spojrzeć na naszych - co by im woda sodowa nie uderzała do głowy. Dziś sytuacja dla Polski jest niekorzystna i wszystkie siły musimy wytężyć dla obrony Polski i naszej cywilizacji. Będzie trudno, ale mam nadzieję, że jakoś damy radę. I nie jest tak, że krytyka oznacza poparcie dla zdrajców i bandytów, bywa też życzliwa dla obecnie rządzących. 

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1652025

Nie Ciebie Krzysztofie miałem na myśli

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652033

No domyślam się, że nie, bo niestety są inni, którzy kłapią i psioczą na obecny rząd bezrozumnie i bez cienia życzliwości. Dla nich PiS to to samo zło, co PO a to już jest zupełnie antypolskie. Nie można "odmrażać sobie uszu na złość mamie" i nie można w ten sposób działać na niekorzyść Polski niejako dopuszczając myśl, że rządzić znów mieliby nami Targowiczanie z totalnych. Do tego nigdy nie możemy dopuścić a na polskiej scenie politycznej dziś nie ma żadnej innej siły niż PiS, która by była w stanie wygrać z totalnymi. I z tego trzeba sobie zdawać sprawę a krytyka rządzących winna wynikać jedynie ze wskazywania na błędy... aby je jak najszybciej naprawiać. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1652041

Serio, uwazaj bo zyczysz mendom.

A my tu. Ech.

W razie czego work jaki bedzie?

Bo paru z nas za to co pisza poleci z roboty albo gorzej.

Bo prad zdrozeje, gaz, wszystko," piniendzy ni bendzie...".

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1652008

   Witam! Nie przypadkiem w czasie wyborów w USA, polityka Niemiec zaczęła się radykalizować mając w tym czasie swoje przywództwo w UE. Uruchomiono całą Lewiznę Świata, aby zwektorować dotychczasowe układy wpływów. Oby w końcowym etapie nie dostali przyzwolenia na militarną odbudowę swojej armii, nowym porozumieniem z gabinetem Bidena.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1652020

Oby nie, bo silne militarnie Niemcy będą jak zwykle w historii zagrożeniem dla Europy i świata. Patrzmy na historię a ona lubi się powtarzać. 

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1652026

... I od dawna twierdzę, że całe oszustwo covidowe zostało uruchomione głównie po to, żeby były możliwe oszustwa wyborcze w wielu państwach, w których wypadały wybory - Polska, Białoruś, Rumunia, a przede wszystkim w USA - te wcześniejsze to tylko podgatowka do USA. Przecież bez covida nie byłoby w USA tak dużo głosów wysyłanych pocztą, nie byłoby możliwe, żeby głosowały całe cmentarze - oczywiście na Bidena.

U nas odbył się numer podmiany kandydata w trakcie wyborów, kiedy bideną Kidawę zastąpił jeszcze bardziej bideny Trzaskowski. Gdyby ktoś przed wyborami przewidział coś takiego, uznany byłby przez bliźnich za wariata.

Ale numer z covidem jest, że tak powiem, wielowymiarowy, wielobranżowy przestrzenny. Wczoraj dowiedziałam się od znajomych, którzy mają dzieci w podstawówce, że dzieciaki nawet w-f mają przez komputer. Zdziwiona zapytałam jak to wygląda? Ano nauczyciel KAŻE UCZNIOWI ĆWICZYĆ PRZED KAMERKĄ tzn wykonać konkretny element i na tej podstawie wystawia ocenę. Lekcje trwają 30 min, ale kończą się później, bo 30 min trwają przerwy między kolejnymi lekcjami. Co to dla mnie oznacza? Ano realizację wizji z książek Lema, kiedy wszyscy są obserwowani przed wielkimi ekranami i muszą robić to co rządzący chce we własnych DOMACH!

TERAZ JESTEŚMY NA PIERWSZYM ETAPIE - oswajanie najmłodszego pokolenia z taką techniką jako NORMĄ, ot jak się przyzwyczaja młodego psa do obroży, smyczy i kagańca, konia do wędzidła, krowę do łańcucha.  Dorośli zaś ćwiczeni są w posłuszeństwie przez noszenie maseczek, ale w ich przypadku naturalny strach przed śmiertelnym zakażeniem jest wykorzystywany jako łańcuch, który wielu nakłada sobie samym. Jeśli pozwolimy na to, żeby to trwało dłużej, to później będzie tylko gorzej. Tu widzę film "Opowieść podręcznej".

Dzięki covidowi, niejako w pakiecie, Kościół jest pozbawiany wyznawców, znaczenia, a przede wszystkim WPŁYWÓW z tacy.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1652029

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652119

Ile można o tej IV. Rzeszy. Komuchy straszyły tym przez cały PRL. Oczywiście, nie ma żadnej Mitteleuropy a tym bardziej bez Polski. Co to, wyrżną nas, przesiedlą i skolonizują? Na razie to sami są deprawowani i kolonizowani a podboje i wasale nie są potrzebni w świecie korporacyjnego kapitalizmu. Korporacjom to przeszkadzają zamknięte granice a nie przynależność terytoriów, no chyba że jest okazja, to idą ręka w rękę z rządem.

 

I właśnie gospodarka Polski jest dla Niemic celem ataku. Nasze inwestycje w postaci Przekopu Mierzi Wiślanej, Via Baltica, Via Carpatia czy oczywiście konkurencyjny dla nich CPK są "solą w oku" dla niemieckiej gospodarki. Ponadto Idea Trójmorza również dla Niemic jest nie do przyjęcia

He he he.

Gospodarka nie może być celem ataku Niemiec, ponieważ zależność jest obustronna, to naczynia połączone, wszystkiego Chinami nie zastąpią z dnia na dzień tylko po to, by nas ukarać, zwł. że to własność Niemców (a zwykle międzynarodowa, finalnie często amerykańska) a nie rządu niemieckiego, wot różnica.

Odkąd to skomunikowanie przeszkadza niemieckiej gospodarce? Bo TIR-y z ich produktami będą miały lepsze trasy na koszt Polaków? Tak samo przeszkodziły im autostrady, czy sami za nimi ostro stali? Polecam wziąć duży młotek i go użyć. Na sobie.

Idea Trójmorza a realizacja to dwie różne rzeczy. Silne związki regionu są w interesie Niemiec i UE. Wszystkie te państwa, czy chcą czy nie, mają i będą mieć stosunki gospodarcze z Niemcami. Tak więc jedyna sensowna forma, wiodąca do zysku, to gospodarka w powiązaniu z Niemcami jako partnerem handlowym. Nie będzie zastąpiony na rynku lokalnym, jeśli nie będzie walki o rynek czyli potężnego kapitału z potężnych banków, wielkich narodowych korporacji i wspólnej polityki cenowej. Tym bardziej nie wychodzimy do Trójmorza poza UE, by Putin z Niemcami się ucieszył. To tylko rejon budowania wpływów politycznych Polski oraz lepszej wspólpracy biznesowej, życzeniowa wizja kierunku na dekady, gdzie brak woli i siły więc takie Niemcy nie muszą się tym wcale martwić a odwrotnie, na wstępie ucieszyć, bo początkowe wspólne inwestycje muszą posłużyć i im, przecież nikt ich nie wyrzuca i nie stawia muru.

Swoją drogą- oskarżać Niemców o mitteleuropę jakąś a może nawet klonowanie hitlerów w tajnej żydowskiej piwnicy a zarazem twierdzić, że Trójmorze im przeszkadza? Gdy nawet V4 zdycha a istnieje tylko wobec problemów z UE?

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652129

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652325

Oni nie są bezbłędni, oni są porąbani (bo nie wypada mi użyć języka lumpartów), obłąkani wg naszych standardów. 

Albo - co najbardziej prawdopodobne - tacy jak Budka, Tusk, Schetyna, Trzaskowski, Kondukt-Lubnauer, Żukowska, za pieniądze, które dostają z zagranicy są gotowi powiedzieć i zrobić wszystko, żeby zabezpieczać obce interesy przed kontrolą jakichś tam Polaczków. Opinia Polaczków o tym co wyczyniają, zwykła przyzwoitość to pojęcia obce tej formacji genetyczno-politycznej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1652354