J. Gowin - skórka od banana na której poślizgnie się PiS

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Wszyscy, którzy w jakimkolwiek stopniu interesują się polityką wiedzą, iż podczas wszelakich rozmów koalicyjnych najważniejsze są sprawy personalne i obszary rządzenia, za którymi te zmiany podążają. Są to dziesiątki stanowisk dla przedstawicieli danych partii. Ale jeszcze nigdy tak wyraźnie jak teraz nie było tego widać. Wielotygodniowy spór o kształt nowego rządu unaocznił wszystkim, że sprawy Polski zeszły na plan dalszy a liczyły się tylko personalia i ich udział we władzy. To smutna konstatacja, bo od PiS-u oczekiwaliśmy przede wszystkim postawy propaństwowej a nie zwykłych partyjnych rozgrywek.  

 

Być może jestem naiwny, ale ja postrzegam trochę inaczej politykę. Dla mnie nie jest ważne kto, ale co ma być zrobione a to, kto będzie to realizował jest wtórne, przy czym oczekuję, że daną dziedziną zajmować się będą ludzie do tego predystynowani. A niestety w nowym rządzie nie wszyscy spełniają ten warunek. 

 

Przede wszystkim chyba największym błędem i chyba ową tytułową najbardziej śliską skórką od banana jest Jarosław Gowin. Już wiele negatywnie o nim napisałem, ale chyba u większości zwolenników PiS ten człowiek jest nieporozumieniem. On naprawdę się na niczym nie zna i oddanie mu gospodarki, technologii oraz pracy jest katastrofą. Jako minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL utrwalał stary układ, albo inaczej: nic nie zrobił, aby tą "stajnię Augiasza" zreformować. Jako szef nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie PiS narobił tylko same szkody. Ale nie tylko o jego merytorykę chodzi, ale o tzw. kościec moralno-etyczny. To człowiek, który takowego nie posiada i dziwię się, że J. Kaczyński po raz kolejny obdarzył go zaufaniem i to mimo tego, że już wielokrotnie pokazał, iż na takie zaufanie nie zasługuje. 

 

Ponadto oddanie mu obszaru pracy jest policzkiem dla Solidarności, o czym mówi sam jej szef P. Duda: "Jestem zszokowany, że PiS przygotowało nam, Solidarności, polskim pracownikom taki, można powiedzieć w cudzysłowie, wspaniały prezent na czterdziestolecie związku, czyli oddano pracę skrajnemu liberałowi, panu Gowinowi, który głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego, którego działania, jak był w Platformie Obywatelskiej, szły w tym kierunku, żeby jeszcze bardziej uelastycznić pracę".  Nic dodać, nic ująć. 

 

Oczywiście. Można powiedzieć, że minister po to ma swój merytoryczny sztab, by to on przygotowywał mu konkretne rozwiązania, ale i ten sztab się rozsypuje: ""Krzysztof Mazur poinformował, że złożył rezygnację ze stanowiska wiceministra rozwoju. Podkreślił, że przyszedł do resortu „by pracować z Jadwigą Emilewicz” i dodał: „wraz z nią postanowiłem odejść”". I sądzę, że nie będzie to jedyna dymisja. J. Emilewicz jeszcze będziemy z rozrzewnieniem wspominać. 

 

Jest też rzeczą niezrozumiałą, że ponownie ma zostać wicepremierem, podczas, gdy Z. Ziobro pozostanie tylko ministrem i prokuratorem generalnym. Czy stałoby się coś niezdrożnego, jakby Z. Ziobro pełnił również taką funkcję? Uważam, że nie i bardziej godny funkcji wicepremiera jest szef SP niż szef Porozumienia.  

 

Obym nie był złym prorokiem, ale cała ta rekonstrukcja rządu to  jedno "mieszanie cukru w szklance herbaty", dzięki któremu już cukru w niej nie przybędzie a może zrodzić tylko dalsze niepotrzebne tarcia a zmiany wcale nie muszą przynieść pozytywnych efektów. 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:21)

Komentarze

Oto Jarek, ........Jarek mówi że mu jest źle

Jeszcze żadna celebrycka szmata nie wyjechała bo dobrze wiedzą że pies z kulawą nogą nawet nie spojrzałby w ich stronę ....... a pracowac tam moga jedynie w burdelu

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646653

"skórką" z banana w tym rządzie. Na idiotycznych decyzjach prezesa przewiozą się wszyscy Polacy, więc sam prezes też jest taką skórką, on likwidując polską wieś, likwiduje Polskę. Gowin zawsze był po to, aby niszczyć i rozwalać. Jeżeli widzą to przeciętni Polacy, to nie widzą tego Kaczyński i inni politycy? W krótkim czasie mamy już trzeciego ministra spraw zagranicznych, do czego to podobne? Tak ma po prostu być. "Hej siup i od nowa ..."

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-12

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646654

Takie to idiotyczne decyzje, że PiS ma rządy i większość, dzięki czemu zahamowano wygaszanie Polski i można walczyć o reformy. Bardzo tam u was będzie brakować koszernego mięsa albo polskich norek? Czy chodzi o męczenie zwierząt. Co to za gospodarka, co ma być uzależniona od Żydów i Arabów? Jak to jest, że jako antysemita chciałeś zerwania wszelkich związków z Żydami a zarazem chcesz, by trzymali za jaja polskich hodowców i nadzorowali nam rzeźnie? Powiedz od razu, że należysz do sekty 447 i że nie od dziś wyszukujesz wszelkie preteksty do atakowania opcji propolskiej, będzie przynajmniej uczciwie. Stań jasno w szeregu z PSL i Danielsem, jak przystoi emigrantom z '68.

Gowin jest jaki jest ale ma też swoje plusy, czego nie wyczytasz u zawodowych histeryków sprzedających emocje patriotyczne, poza tym istotą koalicji jest stworzenie szerokiego frontu narodowego. Twoi konfiarze sięgają jeszcze szerzej po wszelkie możliwe opcje i osoby ewidentnie zaburzone, ale wtedy to nie przeszkadza? Kiszenie się we własnym sosie, wywalanie i wyzywanie od zdrajców to raczej słaba strategia na skuteczność polityczną.

Nagle zmiana ministrów spraw zagranicznych przeszkadza? Przecież w kółko ich krytykowałeś. W czym to zaszkodzi Polsce? Czas skończyć z komunistycznym myśleniem, że rządzić mają namaszczeni geriatrycy ze swoimi znajomościami i układami a ministerstwa to ich folwark. Ma być realizowana polityka państwa. Bardzo dobrze, że nie ma przyspawania do stołków i są nowe miotły.

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646668

Dla szerszego spojrzenia proponuję zapoznanie się z wywiadami udzielonymi przez byłego już ministra rolnictwa. Dostępne m. inn. w Naszym Dzienniku. Jeśli Gowin jest tylko skórką od banana, to pięciopak zwierzęcy jest całym bananem...

Uległość zwiększającą się wobec dyktatu UE wyraźnie widać również w energetyce, ta wizja zamykanych kopalń, brak wizji w ministerstwie ... Wydawało się, że w II kadencji ZP rozwinie skrzydła, a tu okazało się, że jeśli były, to odpadły...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1646740

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646669

Mam nadzieję że to nie PIS pośliźnie się na Gowinie a Gowin na nowym stanowisku. Na poprzednich
stanowiskach nie miał zbyt wymagających adwersarzy, jednak tym razem może być inaczej. Już sam
komentarz P. Dudy o czymś świadczy.Skoro J. Gowin uparł się że musi mieć coś do powiedzenia to zobaczymy co tym razem. Co do Z. Ziobry to przyznam że mój entuzjazm dla tej osoby trochę ostygł.Warto spojrzeć wstecz i zapytać ile głośnych afer zostało wyjaśnionych,ilu aferzystów skazanych, ile reform sądownictwa przeprowadzonych do końca. Czy na przeprowadzenie czegokolwiek u nas potrzeba aż tyle czasu. Przecież Ci którzy obecnie rządzą kiedyś byli w opozycji więc powinni znać wszystko od podszewki.
Szkoda tylko że do rozgrywek posłużono się sprawami rolników. Mogą tego nie wybaczyć.
Jon

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Jon

#1646693

już się pośliznął na swoich plwocinach i z tego poobijania już się nie wyliże.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646709

Jest Pan OKROPNY w swoich skrajnych ocenach, jak na Polaka, nie do zaakceptowania...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1646725

 Witam! Co się kolego dziwisz, skoro tam za wodą usadowiono wielu SBków, aby pilowali i "kreowali" Polonię. Oni dalej tam są i są chętnie finansowani przez pewne "środowiska". Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1646730

Masz w pełni rację, jakie to środowiska, to doskonałe wiemy...

Serdecznie pozdrawiam. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1646734

Kiedy Jaruzelski wypowiedział Polakom wojnę w grudniu 1981 roku prowadziłem głodówkę w namiocie na śniegu przed komunistycznym konsulatem w Chicago w czasie świąt Bożego Narodzenia. Było nas czterech i była to moja inicjatywa. To ja na zebraniu Kongresu Polonii zaproponowałem taką akcję.

Po zakończeniu naszej głodówki przed konsulatem przeszedł 50-cio tysięczny tłum wzburzonej Polonii i jak mi później powiedzieli działacze Solidarności, być może właśnie dzięki tej demonstracji więzieni działacze nie byli traktowani przez UBecję jeszcze gorzej. Takiej demonstracji politycznej nie było nigdy w historii Chicago.

Byłem też jednym z tych, którzy w marcu 2018 roku informowali w Waszyngtonie kongresmanów o bezprawnej ustawie S447, a ty podły człowieku wychodzisz tu z jakimiś insynuacjami, że zostałem tu przysłany przez SB i jak kiedyś napisałeś, ponieważ mieszkam za granicą to nie mam prawa wypowiadać sie w "sprawch żydowskich". Ty natomiast masz do tego prawo ponieważ mieszkasz w Polsce. Niedouczony człowieczku, widzę nie masz zielonego pojęcia o tym , co Polonia zrobiła dla Polski. Co ty zrobiłeś dla Polski?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646788

Bolek też komunę skutecznie obalał

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646796

Nie porównuj mnie do Bolka, do Bolka porównuj J. Kaczyńskiego, to on wiedząc dosłownie wszystko o Bolku zrobił tego kapusia prezydentem. Przypominam słowa Kaczyńskiego do Bolka: to ja zrobiłem pana prezydentem. Do dzisiaj Kaczyński nie przeprosił Polaków za to, ale jak ma przepraszać skoro sam okazał się zdrajcą. Wielu Polaków przez wiele lat pracowało nad zdobyciem rynków zbytu na polskie mięso w krajach muzułmańskich, a ten zdrajca zniszcył to wszystko jednym pociągnięciem ręki.

Już na rynki zdobyte przez Polaków wchodzą obcy. Najgorsze to jest to, że tak wielu Polaków tego nie widzi. Ty Husky to widzisz, ale twój pobyt na Niepoprawnych ma za zadanie usypianie Polaków i bronienie tych, którzy szkodzą Polsce. Wy jak nie macie argumentów, to właśnie piszecie tak jak ty w tym komentarzu: "Bolek też komunę obalał". Wymyśl coś lepszego, wiem, że nie wymyślisz, za cienki jesteś.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646806

mówisz tak, bo jesteś zazdrosny o bohaterskie byczenie się na trzydniowej antykomunistycznej głodówce z kumplami w patriotycznym namiocie. nie każdego stać na takie szczytowe osiągnięcia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646807

  Już się określiłeś - " Kaczyński, mały podły człowiek, oceniając go, jako zdrajcę". Twoje wypowiedzi, pachną onucami. A chwalenie się archiwum, jednoznacznie się kojarzy...Cieszę się jednak, że Polonia w USA wspiera i popiera obecny, pierwszy po wojnie Polski rząd. Twoje ataki na Prawo I Sprawiedliwość i obecny rząd, wpisują się do grona wspierania wrogów suwerennej Polski. Może ty wzorem "Bolka", nie "o take Polskę walczyłeś".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1646810

skrajna opinia? To podaj choć jeden pozytyw dla Gowina ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1646742

podaję fakty i nic więcej. Wielu dziennikarzy i politologów jest jeszcze OKROPNIEJSZYCH. Proszę posłuchać wypowiedzi byłego ambasadora w Syrii, Krzysztofa Balińskiego, oraz byłego doradcę Lecha Kaczyńskiego dr. Leszka Sykulskiego, a także wielu innych ja przy nich to "małe piwko".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646745

Baliński- komunista związany ze służbami, kolejny który cudownie reaktywował się jako patriota bez żadnej zmiany poglądów czy publicznej ekspiacji. związany z "myślą polską", straszy banderyzmem i mosadem, chwali łukaszenkę.

Sykulski- uczeń Dugina z moskiewskimi powiązaniami i sympatiami, jawnie związany z opcją prorosyjską w Polsce, dawno opisany w polskim necie aż zareagowało biuro bezpieczeństwa.

ładne macie autorytety, pięknisiu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646770

Raz wyleciał, to może wylecieć drugi. Taryfa ulgowa chyba się skończyła.

Obecność prezesa na posiedzeniach RM będzie miało charakter dyscyplinujący. Jeśli Gowin coś wykręci to szybciej będzie można go usadzić (skrócenie procesu decyzyjnego).

Co do Ziobry - jak w końcu ruszy coś do przodu w swoim ministerstwie (i bez fuszerek tym razem), to w nagrodę może zostać wicepremierem po kolejnej rekonstrukcji - kto wie, może nawet przejmie tekę w-p. po Gowinie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1646710

Na min. Ziobrę proponuję spojrzeć głębiej. Nie można zapomnieć, z jakim zapleczem ma do czynienia, gdy nepotyzm i korupcja dotyka nie tylko sędziów, ale i prokuratorów...  Wymienisz ich , tak z połowę, od ręki? I kim zastąpisz? Podobno w badaniach II roku studentów prawa okazało się, że ponad połowa nie widzi przestępstwa w korupcji...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1646741

O tym, ,że w "mojej" koalicji w miejscu Gowina widziałabym  Bosaka i Kukiza pisałam wielokrotnie.

Dlaczego, dlaczego  prezes PIS wybiera Gowina jest tajemnicą,której pojąc nie mogę.

Zwłaszcza po wszystkich jego woltach z okresu  kampanii prezydenckiej.  Myślałam, że to ze strachu przed utratą głosów   posłów Porozumienia. ale  zadaje się, że matematyka nie byłaby przeciwna  podmianie  "Gowinowców" na  Konfederatów i Kukizowców, a jak widać Pani Emilewicze też by została...

O co tu u licha chodzi... za lojalność Gowina funta kłaków dać nie warto.... gdzie jest  to drugie dno? 

Ktoś wie?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1646698

 nie tak dawno temu powiedział, że PiS nigdy nie wejdzie w koalicję z Konfederacją. Partia "Razem" i Zandberg byli zapraszani do pisowskich telewizji, Konfederacja i Bosak byli tępieni. Z tekstem Krzysztofa zgadzam się tylko częściowo, więc nie oceniłem tym razem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646705

przepraszam, dubel się zrobił

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1646723

Że nigdy? Kiedy i gdzie Kaczyński tak powiedział? Może kompletnie się nie znam, ale  mądry polityk, a Kaczyńskiego mam za takiego, ostrożniej formułuje tego typu  zastrzeżenia  ..

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1646724

Po raz kolejny mam okazję udowodnić, że nie kłamię i nie wymyślam czegokolwiek, aby komukolwiek "dowalić". Zazwyczaj takie "ładne kwiatki" sobie zbieram i umieszczam w archiwum. Tej wypowiedzi jednak nie miałem, ale całe szczęście udało mi się ją donaleźć. Kaczyński powiedział także, że Polacy nie dorośli do tego, aby można im było pozwolić na posiadanie broni. Polska jest najbardziej rozbrojonym państwem w Europie. Kaczyńskiego za mądrego polityka już nie mam od dłuższego czasu, nawet nie jest mądrym człowiekiem. Mądry człowiek i patriota nie rujnuje polskiej wsi, co z kolei zuboży wszyskich Polaków.

Pozdrawiam

https://natemat.pl/273735,kaczynski-wykluczyl-koalicje-z-konfederacja-to-formacja-prorosyjska

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646743

Sprawdziłam co jest pod tym linkiem, i owszem wtedy wykluczył  koalicję z  ówczesną Konfederacją. Ale słowa "nigdy" nie znalazłam

Rzeczywistość się zmienia, w Konfederacji o jedne wybory wcześniej był i Liroy i Jakubiak, nie wiadomo jaka będzie Konfederacja do następnych wyborów . Mnie pasowałby układ z  Liroyem i Jakubiakiem  i Bosakiem, a niekoniecznie z Braunem. A zdaje się, że już było straszenie , że się Ziobro dogada z Konfederacją więc więc wiele może się zmienić.

Kiedyś  miał być POPIS (w tamtych czasach wydawało mi się to i możliwe i dobre), potem PO wywróciło stolik. Ale to były czasy, gdy w PO był Płażyński senior a nie było  Klaudii Jachiry...

Reasumując,  nie o nazwy partyjne tu chodzi , ale o idee, i być może naiwnie wierze ,że idee wyborców Konfederacji i  PIS są bardziej zbieżne niż PIS i Gowinowców., ja  jestem w każdym razie takim wyborcą .

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1646754

   Witam! Jak na razie jaskrawo widać, To "Konfederacja' jest V kolumną Putina, nie mająca nic wspólnego z Polskim Ruchem Narodowym. Po owocach ich poznaliśmy, czyli po wielu głosowaniach.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1646764

Trafiony, ale nie zatopiony. Fakt, w paru głosowaniach zrobili nie tak, jakbym oczekiwała. Ale  czasami mieli powody, a czasami i rację. Przynajmniej moim zdaniem., No ale, taki się nie narodził, co by każdemu dogodził. 

No i znowu- jeśli  po owocach poznaliśmy, to jeszcze lepiej   po tych Gowinowych  gugułach.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1646767

nie wymyślam czegokolwiek, aby komukolwiek "dowalić". Zazwyczaj takie "ładne kwiatki" sobie zbieram i umieszczam w archiwum.

 

oczywiście, że nie wymyślasz- gdzieżbyś pisał uzasadnienie własnej krytyki?

jak to już opisywałem, celowo wynajdujesz sobie w necie preteksty do swej frustracji

bywało, że je wklejałeś "na pałę", i to nawet takie wskazujące, że wolisz wklejki niż napisanie paru zdań od siebie

ale że zbierasz to sobie do archiwum, to już wyższy poziom. doceniam, że się przyznałeś.

czy masz też notesik, w którym zapisujesz sobie żydów i zdrajców? czy tylko swoje moskiewskie autorytety

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646774

Zaraz po przeczytaniu tytulu powyzszego artykulu chcialam  bez czytania dodac  5 punktow.... i dodalam.

Tez jestem zdania, ze PIS przez ta decyzje, ale tez przez popedzenie Ardanowskiego bardzo, ale to bardzo duzo stracil u wyborcow.

W latach 70-tych tak jak Gowin postepowalo w Niemczech  FDP z Genscherem. Wiecie jak to sie skonczylo? Przekret o 180 stopni.

To samo przewiduje w Polsce - Gowin przejdzie znowu na druga strone, juz raz to zrobil, zrobi w przyszlosci, wydaje sie byc czlowiekiem bez kregoslupa i bez honoru. Nasze zdanie ma gleboko w du(q)ie.

Pana Kaczynskiego do tej pory popieralam i szanowalam i mam ostatnia jeszcze nadzieje, ze wroga chce miec blisko przy sobie..... byc moze powinie mu (Gowinowi) sie noga ... i wszystko sie wyprostuje.

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1646706

w Kaczyńskim wiele nadzieji, teraz pokazał on swoje prawdziwe oblicze. Mały podły człowieczek (nie mam na myśli wzrostu), który jest tak głupi i uparty, że w pewnych sytuacjach potrafi nawet ryzykować losem Polski, byle tylko postawić na swoim.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646707

"od PiS-u oczekiwaliśmy przede wszystkim postawy propaństwowej a nie zwykłych partyjnych rozgrywek".

Ale to chyba koalicjanci walczyli o stołki, Skoro Gowin, jako szef partyjki koalicyjnej, chciał wrócić do rządu, żeby nie spalić się ze wstydu w TVN-ie, to co byś z nim zrobił? Ja bym mu zaproponował posadę bufetowego na posiedzeniach RM, ale byłaby z tego afera, krzyk i znowu oskarżenia o walki partyjne, a nie o interes Polski. Szkoda, że wyleciał Ardanowski. Może jeszcze wróci. Nie każdy kończy jak Dorn. Zobaczymy jak poradzi sobie Czarnek - oby mu się udało ruszyć temat z sensem.

Nikt nie powiedział, że to ostatnia odsłona tego rządu.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1646713

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646718

Cała ta "rekonstrukcja" to pic i fotomontaż dla naiwnych - nie zmieniono nic poza szyldami kilku urzędów, zostali ci sami potasowani na nowo, no i Gowin, który niejeden raz jeszcze zdradzi...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Yagon 12

#1646719

Chyba każdy z moich czytelników doskonale wie, że dotychczas - nawet z wątpliwościami - całkowicie popierałem PiS. Ale też kiedyś napisałem, że nie jestem jego fanatycznym wyznawcą i jeżeli zauważę, że niebezpiecznie schodzi na złą drogę to bez ogródek będę o tym pisał. I nie chodzi mi tu o krytykę dla samej krytyki, ale o wskazywanie, że coś zaczyna iść nie tak. A, że uważam, iż teraz właśnie PiS popełnia błędy to je wskazuję. 

Już jakiś czas temu (przed "ustawą futerkową") stwierdziłem, że ta cała rekonstrukcja rządu jest niepotrzebna i dalej tak uważam. Wskazałem na J. Gowina jako potencjalnie tego, na którym może poślizgnąć się obecny rząd, ale przecież to nie jedyna wątpliwa postać w nowym rządzie. Inną personą, która może wywrócić rząd jest nowy minister rolnictwa. J. K. Ardanowski był najlepszym ministrem rolnictwa od 1989 roku i jego usunięcie ze stanowiska może bardzo źle się skończyć dla całego PiS-u i ograniczyć dla niego poparcie wsi. 

Nawet samo wejście J. Kaczyńskiego do rządu może być generatorem dodatkowych animozji pomiędzy różnymi ministerstwami a poza tym nagle "podwładny będzie jednocześnie szefem" premiera M. Morawieckiego. Jest to naprawdę sytuacja niekomfortowa dla premiera, niezależnie co on mówi. 

Doprawdy chcę wierzyć, że nowy rząd będzie zdolny do rządzenia i reformowania Polski, ale moje wątpliwości są na tyle duże, że będę teraz bardzo wnikliwie go obserwował i jeżeli uznam, że znów coś jest nie tak, to będę o tym pisał, choć dalej jestem zwolennikiem obecnego kierunku rozwoju Polski i nie wyobrażam sobie, aby to opozycja mogła kiedykolwiek objąć władzę. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1646736

...ale nie znamy wszystkich szczegółów. Dlatego oceniamy to, co nam się wydaje, a nie to, co faktycznie jest. A nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje (od tygodni piszę tekst pod tym tytułem, może kiedyś skończę). Miejmy nadzieję, że jednak jest inaczej niż w naszych czarnych wizjach. Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1646737

Nie pośliźnie! Wszystko jest pod kontrola! Prezes wie o Ziobrze więcej niż ty. W podchodach bolszewiki są mistrzami i podchodzą młodzież jak chcą. Tylko stare lisy widza jak to działa. Prezes wie jak oplatana jest Polska gadzina niemiecką i bolszewicką. Problem jest z sukcesją, kogo proponujesz?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1646781

Serdecznie dziękuję za wszystkie pały i wyzwiska, zarówno pod wpisem Krzysztofa jak i pod innymi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1646789

gdzie można spałowac, żeby zasłużyć na podziękowania? Taka okazja rzadko się zdarza,

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1646805

strasznie mi przykro z powodu podłych wyzwisk i kalumni, którymi cię obrzucono. Niestety, ci hejterzy są zupełnie bezkarni, gdyż działają zgodnie z polityką, polegającą na eliminowaniu - nawet brutalnymi metodami - wszelkich uwag krytycznych z prawej strony.

To fatalna polityka informacyjna, ale jej twórcy są przekonani, że jest właściwa.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1646821

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

świat nie widział. Od ilu lat łżesz jak bura suka o rzekomej krzywdzie braciszka? W jaki chamski sposób zwracasz się do innych? Plagiatorko i publikatorko fejków!

Tylko patrzysz, żeby wyłudzić pieniądze, a resztę masz w d... !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1646823

EOT

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1646824

były formą sprawdzenia spoistości koalicji ale także wierności Jarosławowi Kaczyńskiemu. Efekt powrotu do sytuacji wyjściowej oznacza jedno, że rządy "Zjednoczonej" prawicy możliwe są tylko gdy tych trzech przywódców będzie działać razem. Gdy uznają iż w danej sprawie jest im po drodze.Myślę, że Jarosław Kaczyński z tej całej sytuacji wyszedł najbardziej potrurbowany. Zarówno Ziobro jak i Gowin udowodnili iż nie muszą bezwzględnie wykonywać jego poleceń. Stąd powrót Kaczyńskiego do rządu. Musi osobiście pilnować swych idei.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1646856

Profesor Czarnek rezyduje niczym Cesarz w pałacu ociekającym przepychem,

a tymczasem jeden z sędziów gnieździ się w norze  z ciemna kuchnia ....uwłaczającej ludzkiej godności. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1646889