Hans G. w Izraelu

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

"Jestem hitlerowcem" raczył był mawiać a może dalej mawia niejaki niemiecki biznesmen Hans G., którego potajemnie nagrała w siedzibie jego firmy w Dębogórzu Natalia Nitek-Płażyńska, żona posła PiS Kacpra Płażyńskiego. Na nagraniach znajdują się i inne nienawistne wobec nas okropieństwa wypowiadane przez tegoż Niemca, m.in. o tym, że: "zabiłby wszystkich Polaków"i "nienawidzi Polaków", którzy są "cwelami i idiotami... są gównem", "Polacy to podgatunek i rasa ludzi, którzy mają służyć Niemcom" [1]. 

 

Pani Natalia od kilku już lat walczy o sprawiedliwość w polskich sądach i - co jest szokujące - traktowana jest gorzej w procesie cywilnym niż sam Hans G. Mało tego, grozi jej dzisiaj areszt za to, że nie przeprosiła publicznie Hansa G. za to, że nagrywając go po kryjomu naraziła na szwank jego dobra osobiste [2]. Aby tego było jeszcze mało to komornik nałożył blokadę na konto osobiste pani Natalii z powodu braku opłacenia odszkodowania Hansowi G. w wysokości 10 tys. zł na WOŚP [3]. Ponadto cywilny Sąd Apelacyjny zmniejszył karę odszkodowania jaką miał zapłacić niemiecki biznesmen Muzeum w Piaśnicy: w sądzie poprzedniej instancji było to 50 tys. zł a teraz ta kwota wynosi tyle samo, co ma zapłacić Pani Natalia Nitek-Płażyńska czyli 10 tys. zł. Ponadto obarczono ją kosztami rozpraw sądowych. Pani Natalia nie zamierza przepraszać Hansa G. i złożyła wniosek o kasację wyroku do Sądu Najwyższego, z wnioskiem o wstrzymanie wykonania wyroku w części dotyczącej złożenia przeprosin Hansowi G. 

 

Sam Hans G. jest postacią obrzydliwą a jego słowa są jawnym pogwałceniem polskiego prawa i powinien być tak samo ukarany zarówno w procesie cywilnym, jak i karnym z artykułu 256 KK. O ile w pierwszej instancji sądu karnego Hans G. został nieprawomocnie jeszcze - ale skazany, to w przypadku sądu cywilnego sprawa ma się źle i wygląda jak opisana powyżej. 

 

I zgadzam się w tej kwestii całkowicie ze słowami Pani Natalii: "Jak też zapowiadałam w swoim oświadczeniu, nie mam zamiaru przeprosić pomimo tego, że wisi już nade mną ten topór, który zwie się możliwością pójścia do aresztu. To jest sprawa zbyt poważna, żebym teraz wybierała jakiś swój dobrostan, dobre samopoczucie. To są zbyt poważne sprawy”. 

 

Są poważne, bo dotyczą tak naprawdę honoru i poczucia godności nas wszystkich Polaków - narodu, który tak mocno ucierpiał w czasie II WŚ. I teraz w Polsce jakiś Niemiec gaworzy, że jest hitlerowcem i zamordowałby nas wszystkich... Taka osoba winna być usunięta z naszego kraju bez możliwości przekraczania naszej granicy. 

 

A teraz... wyobraźmy sobie, że taki Niemiec - Hans G. ma swoją firmę na terenie Izraela i głośno oraz oficjalnie mówi, iż jest hitlerowcem. Oj niedługo by ta jego firma i on sam zagrzali miejsca w tym kraju. A jeszcze jakby zaczął gaworzyć, że tak jak hitlerowcy on sam wymordowałby wszystkich Żydów to jego los w państwie żydowskim byłby przesądzony i sądzę, że nawet za takie publicznie wyrażane opinie mógłby być skazany na karę więzienia. 

 

Ponadto czy ktoś może sobie wyobrazić, że w takiej sytuacji izraelski sąd mógłby tak haniebnie postąpić, jak polski wobec Pani Natalii Nitek-Płażyńskiej? Czy np. potajemne nagranie tych nienawistnych słów dokonane przez jakąś Żydówkę uznane byłoby za czyn zrównujący odkażającą z oskarżanym? Czy jakikolwiek izraelski sędzia wydałby w takich okolicznościach wyrok podobny do polskiego sędziego? Pytania wydają się retoryczne.

 

Ale... Czy my sobie potrafimy wyobrazić, że taki Hans G. naprawdę odważyłby się użyć hitlerowskiej narracji w Izraelu wobec Żydówki i w ogóle narracji antysemickiej? Sądzę, że gdyby nawet po nazistowsku wewnętrznie nienawidził Żydów to nigdy nie posunąłby się do werbalnego przyznania się do takiego do nich stosunku. 

 

Więc dlaczego Hans G. odważył się używać takich słów w Polsce i w obecności Polki? To pytanie pozostawiam w zawieszeniu i tylko wspomnę, że czeka nas naprawdę długa droga do odkłamywania naszej historii i prowadzenia naprawdę polskiej polityki historycznej, czeka nas jeszcze dużo pracy w reformowaniu polskich sądów. Bez tego wszystkiego taki Hans G. lub mu podobni będą mogli bez konsekwencji obrażać Polskę i Polaków, i bez obawy, że spotka się to z powszechnym ostracyzmem, takim jaki objąłby go, gdyby w tym samym duchu odnosił się do Izraela i Żydów. 

 

 

[1] https://www.youtube.com/watch?v=bLyL3B7XnhE 

[2] https://www.tvp.info/46968694/hans-g-ublizal-polakom-sad-nakazal-go-przeprosic

[3] https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/516040-nasz-wywiadnitek-plazynska-z-kazdej-strony-jestem-osaczana

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

to czy nadal  mogą należeć do objętych ustawową ochroną wypowiedzi prywatnych? Czy gdyby ktoś, prywatnie, mówił o chęci podłożenia ładunku wybuchowego pod salę rozpraw, albo o swojej nienawiści do sędziów, których "mógłby wszystkich wystrzelać", to tacy sędziowie uznaliby nagranie owego oświadczenia za naruszenie czyjejkolwiek prywatności, czy raczej za racjonalne działanie antyterrorystyczne?

Mam nadzieję, że ten Hans straci wszystko, co "zainwestował" w korzystny dla siebie wyrok sądu cywilnego. Warto byłoby poznać nazwiska tych sędziów "obiektywnych inaczej". I nie po to, aby ich "promować"!

Serdecznie pozdrawiam,

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1643495

Osmielam sie gdybac ze jesliby sprawa Hansa " Ratatata" nie dotykala zony Posla PiS, sprawe sad staralby sie uciszyc.

A tak, jezd jag jezd.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1643503

Brian, wal śmiało szczegóły, co się pękasz. Opisz co wiesz! Napiszesz?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1643603

kiedyś napisałem właśnie taki komentarz, że po takich wypowiedziach Hansa na temat Żydów miałby on już bardzo duże problemy nawet wtedy gdyby mieszkał w Niemczech. Mamy rząd, który jak powiedział W. Gadowski trzęsie portkami, wrogom pozwala na wszystko i jeszcze daje im pieniądze na szkalowanie Polaków. Mści się wycofanie z ustawy IPN i weta A. Dudy. Rząd pozwala nawet na dyskryminowanie Polaków w Auschwitz, nawet tych, którzy przeżyli to piekło. Polska pod rządami PO była "zwijana" bardzo szybko, pod rządami PiS dzieje się to samo, tylko bardzo powoli i cichutko, tak aby nie obudzić Polaków.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1643520

Zgoda, ale, nie ostatnie zdanie. Orkiestra gra na ile ma instrumentów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1643604

Znowu powtarzasz swoje w kółko, mimo że takie tematy były wiele razy wałkowane i są choćby w sieci.

to jakaś sekta?

rząd wcale nie pozwala na wszystko, bo zareagował wiele razy, no sorry że to nie komunistyczny totalitaryzm.

ustawa o IPN nie ma nic do tego niemca, czy on przypisuje Polsce niemieckie zbrodnie bądź rażące  je pomniejsza? no niezbyt, wiec po to to piszesz? wylewasz swoje frustracje pod pretekstem sprawy, byle miec pretekst do szkalowania rządu.

a co do tego mają weta Dudy? ustawa o KRS, SN czy degradacyjna? co to ma do jakiegoś hansa?

dyskryminowanie Polaków w Auschwitz, nawet tych, którzy przeżyli to piekło- pomijając to, że różne świry chcą rozkręcić aferę i konflikt, to regulamin obozu zabrania flag na drzewcu. logiczne, że nie można wejść sobie ot tak, znikąd z flagami, by robić co się chce i gdzie się chce, np. podpalać znicze. u ciebie na chacie obcy z ulicy tak mogą? jakby komuś zależało, to by po ludzku próbował zorganizować wszystko, zamiast różnych rybaków i międlarów drących japę do kamery o dyskryminacji.

Polska pod rządami PO była "zwijana" bardzo szybko, pod rządami PiS dzieje się to samo, tylko bardzo powoli i cichutko

tak sobie powtarzaj, aż uwierzysz że szkalowanie jedynej realnej siły propolskiej to działalność patriotyczna

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1643605

też mam takie wrażenie, że dla Romana do szkalowania rządu dobry każdy pretekst .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1643625

od szkalowania to jesteś ty, popierasz także tych, którzy szkalują uczciwego polskiego patriotę, który dla Polski i chrześcijan na Bliskim Wschodzie zrobił bardzo dużo dobrego i dalej im pomaga. Z językiem polskim też jesteś na bakier, pisanie o faktach nie jest szkalowaniem, ja nie piszę o swoich wrażeniach. Ty ostatnio masz za dużo wrażeń. Napisałeś, że masz wrażenie, że W. Gadowski zaczyna się mylić za często, gdy ciebie poprosiłem o podanie jakiegoś przykładu, nabrałeś wody w usta. Do tej nie podałeś ani jednego, może podasz teraz. Czym się tobie ten człowiek naraził?

Krispin - 22 Sierpnia, 2020 - 14:29

Tam gdzie Gadowski ma rację, nikt mu jej nie odbiera. Wolnoiść słowa to także wolność do oceny. To nie atak, ale uwaga. Mam wrażenie, że Gadowski zaczyna się mylić za często. Może dlatego, że porusza multum spraw. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1643637

....znajdę czas na potyczki, których tu i tak jest zbyt wiele. Na razie nie mam na to ani chęci, ani czasuu. Napisałem to, co napisałem. Można się z tym zgadzać lub nie. Rozumiem, że wg ciebie Gadowski jest ideałem i nie popełnia żadnych błedów. Cieszę się, że tacy ludzie istnieją. Od wyrażenie opinii i zachowania rezerwy do szkalowania droga daleka. Jak widać nie dla każdego.

PS zabawne jak to z każdym można tu iść na wojnę po jednym wpisie. I rzucać całe armie na ten odcinek. Armie słów oczywiście. One są darmowe. I nie trzeba się martwić, że giną.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1643661

na wojnę to poszedłeś ty, to ty czepiasz się ludzi dlatego, że inni się ich czepiają. Mnie też się czepiłeś, więc nie milczałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1643704

To twoje zdanie. Fałszywe. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1643753

Ciągle ten ich "GOTT" eSSmański z nimi.  Ten z tych SSmańskich pasów. Ten ich bóg szatański. To ścierwo niemieckie, ten Hans G. to taki dzisiejszy SSman, co ewidentnie wynika z tych nagrań wrzasków tego niemieckiego głupka nagranych przez Wspaniałą Natalię

:

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/dziekuje-ci-natalio

Tak się czasem zastanawiam, jakie pobudki kierowały tymi niemieckimi bandytami, żeby umieścić taki napis na klamrach pasków do spodni bandytów, zbrodniarzy, morderców. Napis taki powyżej tego ich złamanego krzyża. Jak mają się TE miliony ofiar, ten holocaust milionów niewinnych ludzi, Polaków, żydów, & & & & &.... TEN bezmiar zbrodni jak się ma do tego paska.......

Do tego GOTT........Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa, to taki, że ten niemiecki GOTT co z nimi, to diabeł, Szatan, że Niemcy to dzieci Szatana, diabelski pomiot od zawsze. Przypomnijmy czasy Grunwaldu, krzyżaków, zakon szpitalników..... i te ich zbrodnie, najazdy smierć sianą tam, gdzie tylko się pojawiali. Germańskie diabelskie plemię.

Ten SSmański pasek to jedyna jest pamiątka z czasu wojny po Moim Tacie, Ułanie Wrześniowym, który trafił do niemieckiej niewoli pod Modlinem. Wrócił, mogłem się urodzić w 51. Jak trafił ten pas w ręce mojego Taty? Nigdy Tato nie opowiadał ani słowa na temat wojennych przeżyć. Nie wiem nic. Tylko ten SSmański pas. Ta klamra z niemiecką gapą, ze swastyką i z tym GOTT MIT UNS

:

https://search.yahoo.com/yhs/search?hspart=adk&hsimp=yhs-adk_sbyhp&p=GOTT+MIT+UNS&param2=d34a1268-7974-4e1f-a385-743aaed3a77f&param3=defaultsearch_3.3~PL~appfocus5~&param4=googledisplay-bb8~Chrome~GOTT+MIT+UNS~D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E~Win8.1&param1=20170909&type=

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1643545