GMO w Polsce legalna!?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

I stało się. Korzystając z zamieszania wyborczego Sejm po raz kolejny próbuje nam wprowadzić GMO tylnymi drzwiami. W ostatni piątek tenże - głosami rządowej koalicji PO-PSL - zalegalizował obrót nasionami genetycznie modyfikowanymi . Głosowało - 427: za - 231(PO i PSL), przeciw - 165(PIS), wstrzymało się - 31, nie głosowało - 33.

 

Nowa ustawa o nasiennictwie, która – z pominięciem dyskusji z Nami, Polakami i wszystkimi Obywatelami zamieszkującymi Polskę - de facto wprowadza "tylnymi drzwiami" na terenie naszego kraju nakaz i niemalże konieczność upraw GMO jest skandalem na miarę międzynarodową a unijną na pewno.

 

Czy pozwolimy, aby rząd PO i PSL nie liczył się w ogóle z naszym zdaniem? Czy pozwolimy dalej, by nasz rząd uważał nas za infantylnych kretynów?... Czy cały czas będziemy godzić się, aby nasi rządzący traktowali nas jak ludzi, których można zawsze lekceważyć i zauważać ich tylko, gdy potrzebne są im nasze "rączki do głosowania"!?

 

Sejm niestety jednak przyjął ową ustawę. Zróbmy wszystko, aby powstrzymać senatorów! Może jest jeszcze szansa?

 

Dlaczego mamy być narodem i krajem, w którym mamy pozwalać się systematycznie truć! Dlaczego mamy pozwolić na powolną śmierć polskiego rolnictwa i poddawać się bezwolnie dyktatowi koncernu  Monsanto Company oraz firm z nim związanych? Czy nie możemy w końcu zadbać o nasze wspólne zdrowie, naszych dzieci i wnuków... tak jak obecnie czynią to Węgrzy niszcząc kukurydzę genetycznie zmodyfikowaną...

 

Powtarzam. Po raz kolejny obecny rząd próbuje traktować nas, wyborców oraz prawowitych obywateli Polski jak pospolitych debili, kretynów intelektualnych i wtórnych analfabetów.  Nie można na razie - ze względu na opór społeczny i politykę niektórych krajów UE – wprowadzić powszechnego i ustawowego zezwolenia na uprawę żywności GMO... to nasi zwolennicy światowych koncernów chemicznych, biochemicznych  i żywnościowych  próbują to uczynić poprzez przyszłą reglamentację i ograniczanie dostępu do regionalnych odmian nasion na rzecz... z pewnością tych dopuszczonych i genetycznie zmodyfikowanych a oferowanych przez odpowiednie koncerny!

 

Mogę się zgodzić, że wśród wyborców obecnego rządu większość stanowią określone jednostki, które PO i jego "pieski" mogą traktować tak jak cały czas ich traktują (swoją drogą: żałosne być ciągle przez własnych idoli traktowanymi jak debile i powierzchowni indywidualni idioci... ale to już tych ostatnich sprawa, nic mi do tego... tylko żal jakoś...), ale ja i sądzę, że jeszcze kilka milionów Polaków WYPRASZA sobie takie traktowanie i miałaby ochotę wyzwać tych wszystkich hipokrytów i pustaków na honorowy pojedynek (ups... z honorowym to trochę przesadziłem...).

 

Niezależnie jednak od pojedynków, złości czy innych reakcji jedno jest pewne. NIE CHCĘ W POLSCE ŻYWNOŚCI MODYFIKOWANEJ GENETYCZNIE! Chcę aby Polska pozostała jednym z nilicznych krajów, o których można mówić, że ma zdrową i ekologiczną żywność!

 

Warto tutaj przytoczyć treść apelu, który onegdaj wystosowali przeciwnicy GMO:

 

"... posłowie PO i PSL przegłosowali nową ustawę o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) oraz spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion. GMO stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, różnorodności biologicznej, polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego. Uwolnienie genetycznie zmodyfikowanych organizmów do naturalnego środowiska jest procesem nieodwracalnym, a współistnienie ich z tradycyjnymi uprawami NIEMOŻLIWE. Nikt nie będzie miał wyboru - ani rolnicy, ani konsumenci - jeśli nastąpi skażenie naszych pól, tak jak ma to miejsce np. w USA czy Kanadzie. Zostaniemy skazani na żywność, która powoduje alergie, niepłodność, choroby nowotworowe i oporność na antybiotyki. Skorzystają na tym TYLKO ponadnarodowe korporacje. W Europie już 9 krajów wprowadziło zakazy na uprawy GMO chroniąc swoje społeczeństwa (Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria oraz Szwajcaria). Przerażająca jest niewiedza i dwulicowość Rządu RP, posłów z PO i PSL, którzy zupełnie zignorowali głos swoich wyborców, bowiem Polacy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej, nie chcą GMO. Koalicja "POLSKA WOLNA OD GMO" podejmować będzie dalsze działania interwencyjne na forum Senatu RP w celu obalenia wadliwego projektu ustawy nasiennej, a w przypadku zatwierdzenia jej przez Izbę Wyższą zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego. Jednak tak poważna ingerencja w napędzony przez rządzącą koalicję proces legislacyjny wymaga szerokiego poparcia społecznego, bez niego nie mamy szans na wygraną. Musimy wspólnie zmobilizować wszystkie siły, aby powstrzymać legalizację upraw GMO na terytorium naszego kraju.(...) SPRAWA JEST NIEZWYKLE PILNA I KLUCZOWA. Pamiętajcie, że pozwalając na zanieczyszczenie przez GMO naszych pól skazujemy siebie, nasze dzieci i przyszłe pokolenia na skażoną biologicznie żywność i środowisko oraz na niewolniczą zależność od korporacji, których jedynym celem jest szybki i jak największy zysk. Nowa ustawa jest bardzo pokrętnie skonstruowana: przyzwolenie na uprawy GMO pomimo pozornego zakazu i dalsza dezinformacja społeczeństwa.  Czas na działanie!".Działajmy więc, aby móc choć powiedzieć: zrobiliśmy wszystko, co było możliwe! A już niebawem - w przypadku antyludzkiej decyzji polskich polityków -  będziemy mieć więc prawo żądać odszkodowań  za nawet najmniejszy uszczerbek na zdrowiu, który mógłby być wynikiem spożywania przez nas, naszych dzieci, wnuków czy prawnuków... żywności skażonej GMO... A może -   gdyby senatorzy i Prezydent ustawę "przepchnęli" - już teraz a'priori i na podstawie decyzji innych państw występować o takie odszkodowanie jako zadośćuczynienie za zagrożenie utraty zdrowia spowodowane działaniami państwa polskiego?

 

P.S.

Dość szeroko o problemie pisze też blogerka "Lotna" w poście: "Kochani Rodacy, zakładajcie ogródki! Sejm wprowadził GMO"

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

to są ss........syny !!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1453705

są gotowe za pieniądze sprzedać również zdrowie swoje i swoich dzieci.

To nawet nie skur...nie to czysta glupota.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1453714

Za artykuł i "reklamę".

Brawa dla Administracji za "szybki" refleks!

Czwarty wpis na ten temat w ciągu czterech dni  - i nareszcie został przyklejony. :)

 
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Lotna

 

#1453726

No widzisz Lotna. Widocznie na NP są równi i równiejsi.......................oraz administracja.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1453730

zapytać jakiegokolwiek posła PO dlaczego głosował "za". Bo jeśli po raz kolejny głosowali ma zasadzie "kupą mości panowie, kupy PiS nie ruszy", należałoby zapytać na ile proceder ten zmienia definicję pojęcia "demokracja".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1453744

No to wyborcy PO i PSL, życzę wam smacznego i dużo zdrowia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1453752

Żeby nie było niejasności nie jestem zwolennikiem GMO - absolutnie ,ale warto też zapoznać się z opiniami bo te są skrajnie podzielone

warto zajrzeć tut.
GMO - W czym tkwi problem?
www.izba-ochrona.pl

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1453763

Mam w rodzinie profesora właśnie od tego, i ja tego gówna nie będę świadomie jadł, to jest ingerencja w komórki, coś podobnego jak koks na przyrost masy dla pakerów w siłowni.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1453768

Ależ pełna zgoda,nie dalej jak wczoraj jedząc świeże truskawki, w smaku przypominały mi młode (czerwone) .......ziemniaki

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1453769

Józefie.

Najgorsze, że nie ma mądrego, który wiedziałby co takie gówno czynić będzie, jakie będą spustoszenia w organizmie człowieka, delikwenta, który smakuje sobie taki syf jak ta truskaweczka co piękna jest na rzut oka a smak nam serwuje ziemniaka.

Kupiłem kilka miesięcy wcześniej, w sezonie brzoskwiniowym dwie brzoskwinie w dużym markecie.

Zaraz przy wejściu stało wielkie pudło a w nim piękne, dorodne, rumiane, duże brzoskwinie.

I chyba tanie.

Wziałem dwie.

 

Wcześniej w domu miałem ( i smakowałem ) brzoskwinie z farmy, gdzie zawsze kupuję pomidory, cebulkę, ogóraski.

Te brzoskwinie z farmy to miód w "gębie " jak to się ładnie mawiało. Delicje....                                                                                                                                                                                     Znacie pewnie więc nie będę się rozwodził nad smakiem.

NIEBIAŃSKI.

Akurat w tym czasie, w domu one mi już wyszły, było późne popołudnie. Farma już swój stragan zamknęła a ja bylem daleko od domu.

I narobiłem sobie apetytu patrząc na ogromne pudło pełne wspaniałych

( na oko )

owoców.

 

Po powrocie, po kolacji, na deser wziąłem tę piękną brzoskwinię do ręki, do drugiej nóż, jako, że była duża , chyba ze dwa razy większa niż te psionkowate z farny.

Odkroiłem kawałek jak się kroi jabłko, a tam :

 

syf !

 

Pod tą piękną, rumianą jak lico krasawicy, skórką, nie takie złoto słoneczne i zapach  niebiański i smak, jak tych z farmy małej

Pod tą skórką brunatny syf.

Dotknąłem tego gówna językiem,  i wierzcie mi, to gówno smaku nie miało żadnego,

gnój GMO.

 

A jak ktoś taki rumiany syf łyknie bez rzucenia okiem, przekrojenia jak ja to zrobiłem ?

Jakie spustoszenie zrobi to w "kichach " ?!

te wszystkie osły z Sejmu, k.....a  mać !!!

P O lskiego, powinni natychmiast być

wy.......i z tego burdelu, co sejmem się zwie  !!!

 

bydlaki i ścierwa, to zbyt pieszczitliwe określenia dla tych głupków z PeO

 

Niedawno w rozmowie ze szwagrem usłyszałem ciekawe słowo:

 

.......depopulacja.......

 

Pewnie te s.......yny co serwują swoje specyjały, zwyczajnym ludziom z "ulicy", sami zażywaja antidotum jakieś i

im zdrówko będzie dopisywać.

Przez długie lata.

 

A reszta do redukcji.

Grupa Bildelberg się kłania !

Ta firma

MONSANTO

od tych gówien

  GMO

to ramię zbrojne grupy

BILDERBERG !

wojna światowa trwa !!!

 

Trup się ściele gęsto !

osłów z PeO w sejmie głosujących za

 

należałoby pod ścianę !!!

albo zamiast liści !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1453783

Jako że w Londynie przez cały rok można kupić świeże owoce z niemal całego świata wiadomo że nie dość że jest to GMO to jest to cała tablica mendelejewa (konserwanty).Razem wymieszane,stanowią wiekszą bombkę niż nam rosjanie czernobylem sprawili.Kupujemy rzadko a jeśli już to na bazarach,choć i tam nieco ale tylko nieco lepsze.
Dziś kupilem 4 dorodne prawdziwki ale i zapach nie ten

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1453786

A WŁAŚCIWIE TO DUŻO GORZEJ,

bo były brunatne plamy od skórki do pestki:

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1453787

W takim głosowaniu , wg dyscypliny partyjnej jest tyle samo logiki ile w drugiej turze wyborów,podczas gdy pierwsza została zafałszowana.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1453758

Dopiero teraz zobaczyłem, że tekst pojawił się jednak w górnej części portalu :). Dziękuję za dyskusję, bo warto dyskutować wtedy, gdy naprawdę chodzi o nasze i przyszłych pokoleń Polaków życie. 

Oczywiście są różne i to skrajne opinie o GMO. Te negatywne mnie najbardziej przekonują. Ingerencja w komórki i DNA i tworzenie żywności GMO z pewnością rodzi wiele kontrowersji i może wpływać właśnie negatywnie na ludzkie zdrowie. Jeżeli więc jest choć trochę wątpliwości to należy te wątpliwości brać pod uwagę i wystrzegać się tego świństwa. Tym bardziej, że działania koncernów takich jak Monsanto jest zadziwiające. Ubezwłasnawalniają rolników na całym świecie i wciskają nam żywność GMO na siłę. Oczywiście chodzi o pieniądze, al;e czy tylko?

A może jednak tzw. "teorie spiskowe" o depopulacji ludzi mają w sobie ziarnko prawdy?

Ja osobiście będę zawsze przeciwny GMO i przy tym zostanę.

 

Pozdrawiam wszystkich

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1453841