Gazeta Wyborcza z przypadkiem W. Czuchnowskiego w tle...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Gazeta Wyborcza wraz ze swoim nadreaktorem naczelnym tetryczeje i teraz nie pozostało jej nic innego jak zgorzkniale i gderliwie wspominać czasy świetności, gdzie A. Michnik ze swoją przyboczną i zaślepioną pogardą dla polskości gwardią mogli zniszczyć lub wypromować każdego. Pamiętam niestety te czasy...

 

GW upada, czego nie mogą znieść jej włodarze. Skończył się jej przemożny wpływ - dzięki internetowi - na Polaków i dobrze. Młodzi ludzie dziś mają dostęp do różnych informacji i różnych portali, czego my w latach 90-tych nie mieliśmy i wierzyliśmy jedynie w to, co napiszą w GW a już później powiedzą  w TVN. Niestety jest wielu ludzi, którzy pamiętając te lata dalej są skłonni do akceptacji wszystkiego podawanego przez gazetę A. Michnika. Żal mi ich, bo nieraz to naprawę kiedyś wartościowi ludzie. Wiem to z autopsji.

 

Na pogrzeb GW nie pójdę, niech sami sobie wykopią grób i mam nadzieję, że nastąpi to dość szybko, nawet Soros nie pomoże.

 

Będę ukontentowany, gdy zobaczę te miny ich redaktorów, którzy przez tyle lat kształtowały umysły wielu Polaków. Ja zakończyłem z nią "współpracę" w 1992 roku i od tego czasu nieraz ją czytam "z drugiej ręki", co by znać ich poglądy. Jest to lektura, która wprawia mnie w stan obrzydzenia, ale zawsze warto znać, co myślą wrogowie polskości a ona taka jest.

 

Tylko szkoda mi tych moich rodaków ciągle ją czytających i na jej podstawie wyrabiających sobie opinię o świecie i Polsce. Naprawdę nie warto. Lepiej poszukać w internecie innych informacji, aby wyrobić sobie opinię i własne zdanie, tyle tylko, że ci Polacy już nie potrafią myśleć samodzielnie. 30 lat skutecznie ich z tego "wyleczyło". Jeszcze raz szkoda.

 

Nadzieja jest w młodych Polakach, bo młodzi więcej dziś wiedzą niż my w swoich czasach i nieraz potrafią myśleć! I to jest moja radość.

 

Ostatnio dyskutowałem z około 65 letnim mężczyzną, który kupował GW. Zapytałem dlaczego. Odpowiedział mi, że ją kupuje od początku i nie wyobraża sobie dnia bez niej. Na moją krytykę jego zakupu "wsiadł" na mnie krzykiem. Tych ludzi już nikt nie jest w stanie uratować. "Jak koń, klapki na oczach". Trudno, ale rośnie nowe pokolenie i z ich postawy jestem w części dumny. Naprawdę duża ich część wie dużo, mimo, że nieraz krytykujemy ją za buźki w smesach, czy czytanie tylko skrótów książek. Takie czasy a co tu mówić o propagandowych tekstach GW. Nie czytają. I dobrze! Po co sobie zatruwać umysły jej wypocinami.

 

GW nie tylko upada finansowo, ale sięga dna dziennikarskiego. To już nawet nie tabloid a "papier toaletowy", tyle tylko, że nie nadaje się do użytku. Taki nijaki produkt nie zaspakajający dziś żadnych potrzeb, no chyba, że potrzeby własne samych dziennikarzy w niej pracujących i grona fanatycznych wyznawców. 

 

Nie wiem, ale jest coś żenującego, kiedy dziennikarz GW maluje się na czarno, aby prowokacyjnie wzbudzić rasistowską nienawiść Polaków a później to opisywać w tym - wedle mnie - szmatławcu. Jak nisko można upaść jako człowiek i dziennikarz.  

 

Jak nisko można upaść, aby przebierając się w strój roboczy włamać się do siedziby magazynów Poczty Polskiej aby później opisywać jak to łatwo można było zdobyć stare "sasinowe pakiety wyborcze" a tego dokonał dziennikarz GW W. Czuchnowski [1]. 

 

Mało tego ten dziennikarzyna raczył był w ripoście do tweetu J. Sasina w brzmieniu: "Po dziennikarzach „Gazety Wyborczej” można spodziewać się wiele, ale wejście w rolę rabusia? Jak można upaść tak nisko by wynieść cudze mienie. A wszystko po to by wesprzeć swoje polityczne teorie. GW sięga dna!" napisać "Paczka z Pańskimi „pakietami”jest dobrze zabezpieczona.I choćbyście całą resztę wywieźli i spalili,to w przyszłości niezależna prokuratura będzie miała dowód w sprawie waszych przekrętów. Bez poważania..."

 

Pan W. Czuchnowski jest ode mnie starszy o cztery lata, ale tego typu działania świadczą o jego jakiejś być może niedojrzałości w każdej postaci. Po prostu doprowadził mnie do ironicznego i pogardliwego śmiechu, więc i te moje prześmiewcze o nim myślenie zostawiam bez poważania, bo na powagę trzeba być już dorosłym a nie "chłopcem w piaskownicy" cieszącym się z tego, iż niszczy koleżankom babki z pisaku. 

 

[1] https://wpolityce.pl/polityka/510749-sasin-po-akcji-czuchnowskiego-gw-siega-dna

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Witam,

Będąc ostatnio gościnnie/imprezowo na warszawskim Grochowie (ja jestem z Mokotowa), poszedłem rano  po świeże gazety. Kioskarka (kobieta 40-50 lat) na moje "poproszę Gazetę Polską Codziennie" wesoło się zakręciła i uśmiechając się rzuciła "życzę Panu miłego dnia". Po chwili zdębiała na moje "poproszę też Gazetę Wyborczą" mówiąc "Panie, o co chodzi?". Ja na to: "Proszę Pani, jestem tu gościnnie a gospodarz jest z innej opcji, więc przy śniadaniu skrzyżujemy szable". Ona: "Aaa.. to ok, bo Pan nie będzie nawet musiał sięgać po szablę..." i nasza rozmowa trwała jeszcze z jakieś pięć minut aż do następnego klienta "poproszę żółte Camele i GPC".

Gazetę Wyborczą miałem pierwszy raz w ręku od grudnia 2005 i jeżeli będę miał ją jeszcze raz, to tylko w takiej sytuacji, aczkolwiek chyba nawet nie.

Pozdro,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Piter1

#1639598

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639603

Żeby obecnie czytać GW to trzeba być niesamowicie wolnym człowiekiem czerpiącym informacje społeczno-gospodarczo-polityczne w w różnych źródłach. Wtedy możemy być pewni, że nie ulegniemy jej manipulacjom i indoktrynacji. W innych przypadkach winniśmy tą gazetę omijać szerokim łukiem. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1639605

Coś cicho o inżynierach... Nie wydaje Wam się to podejrzane?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639607

25 lipca to święto świętego Krzysztofa,

....... znanego również jako Reprobus, męczennika za panowania cesarza Decjusza.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639599

Ano witam serdecznie i dziękuję za życzenia. "Wszystkie Krzyśki to fajne chłopaki są" ;)) A imieniny spędzę wraz z bratem (mieszka na stałe już za granicą) i butelką brandy - mój ulubiony trunek na destylacie winnym, w przeciwieństwie do whiskey, która jest na destylacie zbożowym (jak czysta wódka). 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1639601

 

Hit PRL-u

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639602

  Miłego wieczoru Krzysztofie z przyjaciółmi i rodziną, zdrowia życzę w dniu Twojego święta. Myślałem, że wszystkie Ryśki fajne chłopaki, ale mnie mój imiennik z opozycji niejaki Petru podeptał imię. Więc niech żyją dzisiaj Krzyśki! Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1639623

<p>Nie mam problemu z GW bo nie kupuje. Jak slusznie autor wspomnial, obecnie dzieki internetowi mamy dostep do wielu informacji, bez wplywow ideologicznych Adama Michnika i jego sitwy.</p><p>przykre jest jednak zjawisko o ktorym autor pisze, ze sa ludzie ktorzy slepo wierza w slowo objawione GW/TVN.</p><p>musi chyba jeszcze minac jedna generacja aby sprawa sie oczyscila. Warto moze przypomniec ze czy zaborcy czy pozniej niemcy (tzw. nazisci) i rosjanie (tzw. komunisci) w pierwszej kolejnosci walczyli z elitami intelektualnymi naszego narodu, bo przejmujac elity (niszczac lub zastepujac) przejmuje sie faktyczna wladze nad rzadem dusz kazdego narodu.</p><p>najbardziej martwi mnie, ze najwiekszym problem Polski jest przez GW/TVN i podobne antypolskie srodowiska artykulowany w neiakceptowaniu lgbt czy dazeniu do utrzymania suwerennosci narodu. I tutaj znow przypomina nam historia, ze nie mozemy pozwolic, aby obce kraje mieszaly nam sie do polityki. My nie narzucamy naszym sasiadom, kto ma byc prezydentem czy premierem. Wyobrazcie sobie Panstwo, gdyby jakas polska gazeta otwarcie krytykowala jakiegos waznego polityka z niemiec, francji czy innego kraju ue. Dopiero by byla wrzawa. A po nas mozna jechac jak po burej ... przykre ale prawdziwe.</p><p> </p>

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1639604

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639606

  Witaj! Spokojnie, Oni nie mają tyle, aby nas przewrócić. To tylko krzykacze uliczni. to tylko, najemnicy. Żaden za biurka nie wyjdzie, bo brzuch przeszkadza. Nadal mocno ufam Jarosławowi. Ta zgnilizna, jest za słaba w walce z Polskim Narodem, aby go skolonizować oddając go Euroazji. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1639635

To prezent od red.Zawiszy N. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639641

Ciekawą rzecz o tym osobniku powiedziała Dorota Kania. Znała go z czasów, gdy był antykomunistą, niepodległościowcem. Kiedyś się go zapytała co się stało, że tak radykalnie zmienił poglądy. Odpowiedział jej jednym słowem: "zrozumiałem". Zrozumiał, że przyszłość należy do marksistów i nie chciał "wymrzeć jak dinozaury". Już zapomnieliśmy, że rzesza "prawicowo - konserwatywnych" dziennikarzy zmieniła poglądy i przeszła na stronę, która (ich zdaniem) zwycięża. Żakowski, Michalski, Michalik, Czuchnowski, Stankiewicz by wymienić najważniejszych. Ostatnio Warzecha doszedł do wniosku, że wygra Trzaskowski i podjął "działania asekurujące". Bo los dziennikarzy obecnie "pisowskich" będzie straszny w wypadku zwycięstwa opozycji. Nie będą brać jeńców.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1639611

Koniunkturaliści ale ilu ich jest? Ech, Piłsudski ich znal.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1639615

   Witam!  Cenię Pańskie wywody, z co mniejszymi jednostkowo różne postrzeganie. Nie ma możliwości, aby Tusk nie stanął przed Sądem TK Rzeczpospolitej?. Jak się nie da, to zrobimy mu sąd Pokolenia AK. Będzie praworządnie. Te pustostany Budki myślą, że naród zidiociał. To są marionetki, czyli porucznicy planu LGBT, bo gender, to dodatek. Razem inwazja medialna Moskwy I Niemców. W kraju  Tusek by błyszczał, a tu "mściwi Polacy" odlali  mu złoty ołów. Tu kartuza, tu ołowiana kula, może ty Donek jedż do Peru? Rudemu za "Smoleńsk", nigdy nie odpuścimy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1639666

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

White Lives Matter

#1639704

Panie Krzysztofie,

Za Gierka było "szczęścia, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym i zawodowym życzy listonosz" wręczając solenizantowi list i wyciągając łapę po "napiwek".

Pomyślności wszelakiej życzę,

Pozdro

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Piter1

#1639638

... zwracam się z prośbą, byś przyjął ode mnie i mojej małżonki Evy życzenia imieninowe:
- trwaj w zdrowiu i zadowoleniu z życia, ciesz się Rodziną i... nadal walcz piórem o wolną Polskę. A św. Krzysztof - Twój patron niech czuwa nad Tobą w dzień i w nocy.

A teraz ad rem

"Typowy szabas-burek dziennikarz (czyt. "redachtor" GW) w zasadzie nie różni się od panienki z agencji towarzyskiej, – bowiem tak samo jak ona, – daje każdemu, kto za to zapłaci. Szabas-burek posiada jednak tę przewagę nad panienką z agencji, iż nie dość że daje, to jeszcze na dodatek obszczeka i za nogawki wytarmosi kogo mu wskażą, nie wnikając zupełnie w tak obce dla szabas-burkowego świata kwestie, jak: Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda czy Racja..., a nieuważnego to i cieczą o wiadomej proweniencji zrosić potrafi, unosząc w górę tylną łapę...
Szabas-burek ma to do siebie, że wspaniale czuje się w obroży i lubi być uwiązanym na łańcuchu przy czyjejś budzie. Daje mu to bowiem gwarancję pełnej michy, bo nic więcej szabas-burkowi do szczęścia nie jest potrzebne...

(...) No i któregoś pięknego dnia wszelkiego rodzaju instytucje użyteczności publicznej podległe Rządowi RP pokazały środkowy palec szabas-burkom gazety wyborczej wypowiadając umowę prenumeraty, ponieważ „przegięli” w obszczekiwaniu Narodu Polskiego. Otrzymali więc to, na co tak zawzięcie pracowali przez długie lata. Już dzisiaj widać regres tych mediów, zmniejszone przychody, a wraz z tym… redukcję zatrudnienia.

Co pocznie wówczas taki „redachtor” oraz pozostałe szabas-burki, gdy wylecą na zbity pysk...? Gdzie pójdą, u jakiej klamki się powieszą?... U jakiej budy przywiązać się pozwolą i na kogo wówczas szczekać będą?...".

Te fragmenty pochodzą z mojego artykułu zatytułowanego "Syndrom szabas-burka, czyli… ostatni gasi światło w redakcji GW", który opublikowałem na NP 13 lutego 2017 roku (tutaj). Wówczas skomentowałeś jego treść, pisząc o roli Bronisława Geremka vel Berele Lewartowa, jaką odegrał w latach '80. 

 

Serdecznie pozdrawiam
Satyr

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1639644

  Witam ponownie. Chciałbym zwrócić Twoją uwagę, czy Polska ma obowiązek bycia członkiem Unii, czy wręcz przewodniczyć Unii. Pytanie, czysto retoryczne. Może kiedyś coś w tym temacie napiszesz...POzdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1639645