Dajcie dalej bredzić B. Budce! To idealna postać, która realnie zlikwiduje PO!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
""Przewodniczący PO Borys Budka po raz kolejny zabrał głos w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Szczególnie końcówką swojej wypowiedzi mógł zszokować wielu wyborców PO, ponieważ jego narracja zaczęła się zbliżać do tej, jaką prezentuje Konfederacja: "Nie może być tak, że bez głosu polskiego parlamentu o środkach wydatkowanych z KPO będą decydować wyłącznie polscy i brukselscy urzędnicy, że Parlament Europejski będzie miał więcej do powiedzenia, aniżeli polski parlament. Chyba nie o to chodzi w tej suwerenności kreowanej przez rządzących. Jest czas na refleksję [1]"".
 
Oj, coś PO ma wyraźnego pecha do swoich przywódców: każdy kolejny jest jeszcze gorszy od poprzednika! 
 
Zawsze mi się wydawało, że powierzenie kierowania Platformą Obywatelską Borysowi Budce to "strzał w stopę" dla całej PO i jej wyborców. Zbytnio mnie to nie martwiło a szczerze mówiąc nawet cieszyło, bo na przestrzeni lat kierowania partią wielokrotnie się kompromitował a tym samym ośmieszał własną partię i jej zwolenników. 
 
I działo się to nie tylko werbalnie, ale również w innych obszarach jak wtedy, gdy udzielał wywiadu w krótkich spodenkach, japonkach i odziawszy się w marynarkę z krawatem: 
 

    (zdjęcie: fakt.pl)

 
Wtedy się uśmiałem i zawsze tak reaguję jak sobie przypomnę tę fotkę. No cóż... jaki szef taka cała partia, która jest nie tylko groźna dla Polski, ale też niesamowicie śmieszna i pusta w swoim wydaniu. A im bardziej oddala się od możliwości przejęcia władzy w Polsce, tym jej działania i wypowiedzi jej członków - w tym B. Budki - są coraz bardziej groteskowe oraz wzajemnie sprzeczne. 
 
Na pewno wskazana na początku wypowiedź szefa PO może być zaskakująca. Przecież od zawsze ludzie PO czuli się bardziej Europejczykami niż Polakami i całą swoją linię polityczną oparli na dążeniu do tego, aby Unia Europejska stała się w końcu Jednym Sfederalizowanym Państwem Europa a nie - jak chce PiS - Europą Ojczyzn. 
 
Więc co się stało? Czyżby PO stawała się partią, która teraz zmieniała zdanie? Nic bardziej mylnego. Taka postawa i wypowiedzi B. Budki świadczą jedynie o tym, że dla przejęcia władzy w Polsce są w stanie pogrzebać dla Polski szanse na uzyskanie ogromnego wsparcia z Unii Europejskiej w ramach Funduszu Odbudowy. A to pokazuje, że nic ich Polska i Polacy nie obchodzą i im gorzej dla nich w czasach rządów PiS, tym lepiej dla PO. I właśnie takie wypowiedzi szefa PO otwierają oczy na prawdę o tej partii, nawet wśród jej dotychczasowych zwolenników. 
 
Dajmy więc dalej bredzić B. Budce i innym przedstawicielom PO a wtedy spokojnie możemy czekać aż partia sama się pogrąży i zniknie z polskiej sceny politycznej. 
 
P.S.
Sam mam wiele zastrzeżeń do tego europejskiego funduszu, które wynikają z postrzegania naszej suwerenności i niepodległości. Tym niemniej warto było wskazać na to, że ten projekt jest w sumie dla Polski korzystny na tyle, że boją się go członkowie PO wraz ze swoim szefem. Boją się tego, że funduszami będzie dysponował obecny rząd, co może zwiększyć jego poparcie społeczne na tyle, że kolejne wybory znów mogą być zwycięskie dla PiS!
 
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

   Kiedyś PO w fazie początkowej , postrzegana przez prawicę, jako gówniarzeria łobuzów. Bezkarność robi przyzwolenie, więc szybko struktury mafijne, a wtedy bez służb nie ma "cudów"  Małosilny Rudy, przyjażń z Litwinem służb WSI i SB, i mamy Smoleńsk przygotowany...przez naczelstwo Kremla i...Co do meritum, to niebezpieczni bandyci. Budka idiota klakier, ale za nim stoją bandyci, dlatego niemoc oczywista Ryżego, wstrząsie bezkarnością...Mam nadzieję, że szybko. Wracając do meritum, projekt jest bardzo niebezpieczny dla PO, bo silna Polska z tymi pieniędzmi, jest na dzisiaj nie do obalenia, ba nawet po następnych wyborach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1670246

2 tygodnie temu powiedział: "nie można ślepo darować PiS miliardów złotych, które później zostaną władowane w upadające spółki Skarbu Państwa".

Czyli on chciałby ubezwłasnowolnić PiS w tworzeniu Krajowego Planu Odbudowy.

https://businessinsider.com.pl/polityka/ratyfikacja-funduszu-odbudowy-stanowisko-koalicji-obywatelskiej/h929hb0

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670260

Mniej więcej wskazałem to w PS. Może nie do końca wskazałem, że chodzi o spółki Skarbu Państwa, ale stwierdziłem, że PO nie chce, aby pieniędzmi dysponowały obecne władze. Ale dziękuję za wskazanie i uzupełnienie. 

Pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1670285