D. Trump - to była ostatnia wyspa wolności!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Nie ma dziś sensu na zastanawianie się nad tym, czy D. Trump ma jeszcze jakiekolwiek szanse na utrzymanie prezydentury. Niestety prezydentem w USA został dziadek z demencją J. Biden a w zasadzie jego zastępczyni K. Harris, skrajna komunistka. 

 

Jest to dla Polski bardzo zła wiadomość, bo straciliśmy najważniejszego sojusznika, na którym mogliśmy jako państwo budować naszą europejską suwerenność, choćby opierając ją na Trójmorzu, którego D. Trump był gorącym zwolennikiem. 

 

Ponadto doceniał on Polskę i widział w niej swojego przedstawiciela w strukturach UE i negował wszystkie przedsięwzięcia, które mogłyby nam zagrozić jak np. Nord Stream 2. Bardzo oponował też przeciwko dominacji Niemiec w UE, czemu dawał wielokrotnie wyraz i doprowadzał A. Merkel do bezradności, ale też i wściekłości. 

 

Przeciwstawiał się też próbom po raz kolejny budowy przez Niemcy  ścisłego sojuszu z Rosją, który można nazwać znów kondominium rosyjsko-niemieckim. A dla Polski taka współpraca ma historycznie bardzo złe konotacje, bo od zawsze żyjemy pośród dwóch granicznych wrogów, którzy przez wieki chcieli zdobyć nasz kraj. 

 

To fakty, którym nie można zaprzeczyć. 

 

Oczywiście to, co robił D. Trump było - wedle niego - w interesie USA. I postępował tak a nie inaczej tylko z tego powodu, iż uważał, że jest to korzystne dla Amerykanów. A, że przy okazji było to też korzystne dla Polski to już tylko my możemy ocenić i sądzę, że historycznie to docenimy. Jeszcze mocno zatęsknimy za D. Trumpem jako jednym z ostatnich mocarstwowych i normalnych przywódców światowych . 

 

Ale też zatęsknią za nim sami Amerykanie. Przez swoją kadencję (do czasu wybuchu pandemii koronawirusa) podjął się pracy wzmocnienia amerykańskiej gospodarki i to z takim skutkiem, że zmalało bezrobocie do poziomu z lat 50-tych XX wieku a dochody państwa osiągnęły niespotykanie wysoki od kilkudziesięciu lat poziom. Ponadto dał swoim rodakom wolność i powrót ich do korzeni, czyli do czasu świetności USA. 

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby nie pandemia koronawirusa i nagłe lewackie rozruchy inicjowane przez agresywny oraz przestępczy BLM wygrałby wybory "w cuglach" i to w takiej procentowej przewadze, że nie mogłoby być mowy o możliwości dokonania ewentualnych fałszerstw, które są możliwe jedynie w przypadku, gdy liczba oddanych głosów na określonych kandydatów jest zbliżona. Ponadto miał przeciwko sobie cały "Deep State", koncerny przemysłowe i medialne, które przez całe cztery lata były przeciwko niemu a już ostatnie ich lewackie wyczyny (m.in. blokowanie kont) tylko potwierdzają, że to właśnie on był ostatnim wolnym przywódcą świata. I naprawdę nie wiemy, czy ostateczny wynik wyborów w USA jest prawidłowy i zgodny z wolą Amerykanów. Pozostaje niesmak, że mogłyby być one jednak sfałszowane, co niektórzy uznają za pewnik.  

 

Nie mam pojęcia co teraz zrobi D. Trump. Życzyłbym sobie, aby zagospodarował swoją popularność i stworzył coś na kształt ruchu społecznego czy partii politycznej liczącej się w wewnętrznych, amerykańskich sondażach. Tym bardziej, że przez swoich Republikanów w dużej mierze został zdradzony. Czy ma jakiekolwiek szanse? Oczywiście, że tak, ale trzeba brać też pod uwagę jego wiek a co za tym idzie coraz mniejsze jego siły fizyczne i psychiczne.  Może jednak podoła i mam taką nadzieję, iż tak się stanie. 

 

Gorzej jest jednak z nami. Polska została osamotniona. Możemy liczyć na Węgry, w mniejszym stopniu na całą Grupę Wyszehradzką czy kraje Trójmorza. Niemcy zaczęły realizować swoją politykę obiecując USA, że to teraz one będą ich gwarantem w Europie.  A. Merkel w międzyczasie spotkała się z przywódcami Chin i Rosji a nam wcześniej zarzucała, że podjęliśmy jakiekolwiek rozmowy z Chinami na temat ich Jedwabnego Szlaku i centrum dystrybucyjnego pod Łodzią. No cóż, liczą się tak naprawdę własne, narodowe interesy i to polscy politycy powinni sobie wreszcie uświadomić. 

 

Czeka nas bardzo trudny czas. Czy sprostamy jego wyzwaniom? Nie wiem. Jak na razie wszystko wygląda pesymistycznie, ale być może jednak prawda zwycięży nad kłamstwem a dobro nad złem. Oby! 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)

Komentarze

Jeśli nie uda im się zniszczyć Prezydenta Trumpa,to w 2024 roku zostanie ponownie głową państwa z poparciem 70%.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658634

Dlatego już teraz chcą go totalnie zniszczyć, bo jego siły witalne jeszcze pozwalają mu na długie funkcjonowanie w polityce. Nie wiem, co zrobi, ale szkoda byłoby zaprzepaścić to poparcie, które ma wśród nie tylko Amerykanów. $ lecie rządów komunistów w USA da się nam wszystkim we znaki i wszyscy zatęsknią za erą Trumpa. 

Pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658639

Jeszcze trochę a usuną go z historii Ameryki. Nie będzie można wspominać, że Donald Trump był kiedykolwiek prezydentem USA

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1658660

Osobiście też nie wierzę w przegraną D. Trumpa. Zbyt wiele niejasności i zbyt wiele ataków na niego, nawet po wyborach. Chcą go wygumkować z historii jak robił to Stalin wobec tych, którzy mu podpadli. Rewolucja neokomunistyczna w USA w pełnej krasie. Tylko szkoda Amerykanów, tylko szkoda normalnego świata. 
pzdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658663

Mafia Google-Facebook-Amazon-Apple-Twitter potrafi "wycancelować" z internetu takiego Parlera, czy inne "niewłaściwie" treści, appki i serwisy, to dlaczego nie usunie z sieci pornografii dziecięcej?
Bo to Baiden tym kieruje?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658665

jest pod ciągłym ostrzałem. Będzie musiał bronić siebie i swoich firm, bo przecież groźby dotycza nie tylko jego i jego najbliższej rodziniy, ale też każdej firmy, która podpisze kontrakt z jego firmami, każdego, kto wynajmie pokój w jego hotelu, itp... to istne szaleństwo. To próba zaszczucia człowieka. Wyeliminowania go z życia i historii. Przezwyciężenie tego z pewnością zajmie mu sporo czasu po pouszczeniu urzędu.

Swoją drogą przypomina to nieco sposób walki komunistów z Żołnierzami Wyklętymi. Mimo że militarnie komuniści zwyciężyli (sprytem i podstępem głównie), to chcieli zszargać imię każdego żołnierza podziemia, ukazać go jako zdrajcę, bandytę, który nie zrobił niczego dobrego, wymazać go z historii jako niegodnego, by w ogóle o nim wspominać - wykląć go na wieki. W Ameryce dodatkowo część Republikanów chce uniemożliwić Trumpowi ponowny start w wyborach za 4 lata. Wiedzą, że część wyborców go uwielbia, kocha go za to, że ujął się za nimi. Nie blefował, lkiedy mówił, że ich rozumie. Oni nie będą głosować na nikogo innego, chyba że wcześniej Trump umrze - fizycznie lub politycznie.

PS Bidet ponoć pamięta czasy młodości w Scranton (Pensylwania). Śmiechu warte. Nawet jeśli to prawda, to nie pamięta czyim interesom służył przez ostatnie 40 lat. A raczej nie chce pamiętać. My też mamy nie pamiętać. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1658641

Zablokowanie konta Donalda Trumpa.było dla Twittera. tylko rozgrzewką. Prawicowa organizacja zdobyła nagranie, na którym jego szef Jack Dorsey zapowiada, że cenzura prawicy potrwa jeszcze długo

 

https://gpcodziennie.pl/784824-twitter-nie-skonczy-cenzury-na-koncie-donalda-trumpa.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1658646

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo: D. Trump

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1658647

Z tej całej nagonki na Trumpa wynika jeden wniosek: światowe lewactwo na serio zaczęło robić swoją rewolucję aby zaprowadzić napisany już wcześniej nowy porządek świata. Myślę też, że cała ta amerykańska rozróba jest finansowana przez Chiny, którym Trump mocno nadepnął na odciski. Trudno mi jednak jest  ocenić, dla jakich przyczyn tzw. demokraci poszli na pasek lewactwa doprowadzając do takiego wyborczego bałaganu przy urnach i masowych fałszerstw. Sądzę, że to im się odbije dobrą czkawką w przyszłości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1658648

tzw. demokraci to w wiekszości lewactwo, więc nie musieli za nikim iść.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1658652

Demokraci to od zawsze ostoja lewactwa. Teraz tylko powoli skręca jeszcze w lewacką skrajność. Zresztą tak jest na całym tzw. zachodnim świecie. Wystarczy spojrzeć na nasze PO i SLD - czyż nie mają już identycznych lewackich postulatów? To już ta sama ideologiczna opcja. 

pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1658664

jak demony. 

TO wszystko słudzy są Złego. 

No i jeszcze słudzy mamony.

Wszyscy! - co do jednego

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1658716

Jeśli się nie będzie ostro walczyć z tym lewactwem to nas pokona,walka powinna być bez pardonu,po prostu stosować takie same sposoby jak i oni,nie należny popuszczać wrogowi i dawać palca bo rękę oderwia .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1658666

I tu się zgadzamy. Oczywiście wszystkiego nie mozna od nich przejąć, chocby tego języka brukowego, ale najłatwiej pokonać przeciwnika jego bronią. Twórzmy więc własne media. To też jest jedna z dróg do zwycięstwa. 

pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1658684

nie odgrywają w tej nagonce na Trump'a znaczącej roli. Za nagonkę odpowiedzialna jest orkiestra, której nie widać, która gra ukryta poza sceną, nie na scenie, a skorumpowani politycy tańczą i podskakują tak jak ona przygrywa. Trump nie tańczył tak jak te grajki grają, jest przeciwny tworzeniu nowego porządku świata pod jednym rządem, jest za utrzymaniem tradycyjnej rodziny i wartości konserwatywnych.

Silna tradycyjna rodzina stoi na drodze światowej, tajemniczej mafii w zaprowadzeniu nowego bałaganu. Trump jest patriotą, przy Trump'ie pozostali prawdziwi patrioci, reszta to zdrajcy. Proszę zwrócić uwagę na to, że od Trump'a odwróciły się wszystkie żydowskie organizacje, pomimo tego, że tak wiele dla nich zrobił jak i dla Izraela. Najbliższe dni pokażą co będzie dalej, walka dalej trwa.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1658691

głosowały na bideta, więc USA szybko teraz zejdą na psy.

Jeśli "wybrany"przez te kundle zaokupuje Biały Dom

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1658715

Mówią, że te słowa "zabiły" J.F. Kennedy.
Patrząc na to, co się dzieje w Stanach, dziś są bardziej aktualne, niż były wtedy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1658717