Czy te filmy mogły kłamać? Czyli kilka słów o G. Braunie i Konfederacji

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Cenię Grzegorza Brauna za jego filmy, które co jakiś czas oglądam ponownie. Są to dokumentalne filmy niemal perfekcyjnie zrealizowane i o tematyce rzadko podejmowanej, tematyce patriotycznej. G. Braun jest też świetnym narratorem z głosem idealnie współgrającym z przedstawianym filmowym obrazem. Podobnie jego wywiady w niezależnych mediach są (były) dla mnie przekonywujące, choć nieraz nie zgadzałem się z jego konstatacjami, ale wydawało mi się, że dąży on do prawdziwej i suwerennej Polski.

Niestety Grzegorz Braun gorzej sobie radzi jako polityk i twierdzę, że w tej polityce w ogóle nie powinno go być. Powinien powrócić do tej sfery swojej działalności, którą potrafi najlepiej, czyli właśnie filmów i swoich wywiadów czy też pogadanek w internecie.

Zraził mnie do siebie bardzo mocno swoimi wygłupami na tzw. "strajku przedsiębiorców", gdzie uznał, że agresywni protestujący są jego "asystentami" i ostentacyjnie wtórował hasłom na tym strajku organizowanym przez szemranego kandydata na prezydenta Pawła Tanajno. Kogóż tam nie było: być może trochę ludzi prowadzących mały biznes, ale w większości to stali antypisowscy "ulicznicy" od LGBT do KODU czy Obywateli Rzeczpospolitej. I z nimi wespół zespół protestował G. Braun.

 
On niby katolik i konserwatysta stanął w jednym szeregu z osobami kojarzonymi z lewactwem i "sodomą i gomorą". Ciekawe czy witał się z nimi sławnym już zwrotem "Szczęść Boże", który z pewnością zabrzmiałby wśród uczestników wiecu kuriozalnie i absurdalnie.
 
Niestety to już drugi polityk Konfederacji, który - obok JKM - przedkłada swoje wartości nad nienawiść do J. Kaczyńskiego i obecnie rządzących. Zdałoby się powiedzieć, że dla niego "cel uświęca środki", co wydaje się być haniebne zważywszy, że obalenie dzisiejszego rządu oznaczałoby powrót do władzy antypolskich szubrawców spod znaku PO-KO czy też Lewicy lub chwiejnego PSL.
 
Taka postawa G. Brauna jest dla mnie zadziwiająca... Czyżby jego całe dotychczasowe publiczne działanie było jeno grą, która miała na celu jego uwiarygodnienie w oczach prawdziwych polskich patriotów? Oby nie!
 
Powtórzę. Konfederacja przyjęła jednak bardzo złą strategię polityczną. Głosuje najczęściej jak totalna opozycja lub też ewentualnie powstrzymuje się od głosu. W takiej konwencji nie staje się więc jakąś konstruktywną opozycją i trudno aby taką była. Nie można bowiem mówić o walce dla Polski przyjmując tożsamą postawę jak totalna opozycja oraz "uliczni zadymiarze". Zapewne dla wielu wyborców Konfederacja jest rozczarowaniem a dla części jej sympatyków ostrzeżeniem, bo już padały słowa w sejmie mówiące, że nawet możliwa jest koalicja PO-Konfederacja - co prawda nie z ust polityków tejże partii, ale ze strony totalnych w postaci S. Nitrasa, który zwracając się do "nieposłusznych" posłów Lewicy powiedział: „Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami”.
 
A dziś dowiadujemy się, że Konfederacja licytuje się z PO-KO i Lewicą w zakresie niecnych działań wobec wicepremiara J. Sasina: "Politycy Konfederacji zapowiedzieli złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. W ich ocenie, Sasin uniemożliwił obywatelom oddanie głosu w wyborach prezydenckich 10 maja" (za:https://wpolityce.pl/polityka/499849-konfederacja-licytuje-sie-z-ko-i-lewica-atak-na-sasina). Czy Konfederaci - podobnie jak totalni - nie zauważają, że tak naprawdę winnymi nieodbycia się wyborów są: Senat i część samorządowców? A może nie chcą zauważać... tylko w takim razie należy zapytać: O co tak naprawdę chodzi Konfederacji?
 
Nie tędy droga panowie. Tym bardziej, że jeszcze nie jesteście tak silni jak wam się wydaje a totalni popierają was tylko dlatego, że staliście się partią - jak oni - na wskroś antypisowską i na dziś jedynie taki jest wasz wyróżnik.
 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:28)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1630023

z banderowskimi kolorami blogerki.

Wiadomo, kto ona zacz.

Co do Brauna, który od początku był dla mnie osobą lansującą zwłaszcza siebie samego - zasadniczo nie przeżyłam większych rozczarowań. Choć sądziłam, że jest takim małym, ale polskim, patriotą. Teraz tylko złudzenie odnośnie polskiego patriotyzmu Brauna straciłam. Wspólny front z Tałajno, KODziarzami i PO(KO)płuczynami nie pozostawia złudzeń. Choćby nawet różne Veritasy tak się "naprężały i wytężały" - to nie udowodnią niczego innego. Ciągnie się za takimi odium zdrady. A Braun, mając dobry warsztat reżyserski - oby nie poszedł w ślady Smarzowskiego. Choćby tyle nam się od niego należy!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1630034

Największe to Wałęsa. Dla mnie degrengolada G. Brauna to szok. Czy "szczęść Boże" to odpowiednik Matki Boskiej w klapie?

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5

Leopold

#1630094

Dla mnie to też jest szok. I niestety wydaje mi się, że własnie to "szczęść Boże" to - jak Pan to określił - odpowiednik wałęsowskiej "Matki Bożej w klapie". W ogóle to już widać tarcia wewnątyrz Konfederacji i nie sądzę, żeby przetrwała w tej formie do końca kadencji

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1630155

Nikt mnie "nie załatwił". Po prostu nie wchodzą mi komentarze. Być może jest to kwestia przeglądarki. Zmienię i odniosę sie do tych zarzutów. 

Pzdr

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

krzysztofjaw

#1630042

Jako, że nie mogę jakoś wkleić swojego komentarza na neonie to tutaj pragnę zamieścić odpowiedź na wskazane przez Panią komentarze na neonie. 

"Napisałem najczęściej i wobec tego nie neguję faktu, że istnieją też ustawy, które są wspólnie popierane przez PiS i Konfederację, przy czym trzeba przyznać, że Konfederacja ma w sejmie zupełnie inne cele niż PiS i to jest niepokojące. Szczególnie jest to na tyle niebezpieczne, że stają się tym samym niemal zwolennikami totalnych, bo w razie upadku rządu to totalni by przejęli władzę. 

A tak na marginesie. Kandydatem Konfederacji jest K. Bosak i jak to się ma do tego poparcie JKM i G. Brauna dla jego konkurenta czyli Tanajno (czy jakoś tak). Przedziwne to postępowanie. Nieprawdaż? Czy tacy liderzy jak wyżej wymienieni są w opozycji do K. Bosaka? 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1630055

Ktoś rzucił, że  spośród tych "przedsiębiorców" aktywni byli także "przedsiębiorcy", właściciele agencji towarzyskich :). Trudno się dziwić, że pognało ich na ulicę, bo jak tu  się załapać na refundację i pomoc państwa :) A obroty faktycznie spadły. Tylko, właśnie, co robił wśród nich pan "Szczęść Boże" :)? Już JKM zaszokował, 2 lata temu?, jest gdzieś w necie, gdy młode działaczki jego partii przyszły do niego na skargę, że jeden z jego najbliższych współpracowników, świadomie zaraził je kiłą. Odparł, że go to nie obchodzi, to ich prywatna sprawa "a nie partyjna". Jakaś radziecka  odmiana "konserwatysty" :). Sprawa wyszła na zewnątrz, bo jedna z biednych działaczek poczuła się oszukana, zagroziła podaniem sprawy do sądu i sfrustrowana podała sprawę do mediów. Warszawa, dziewczynom zamarzyło się "lepsze życie", ocieranie się o "polityków", no to się naiwne "otarły". Jak w partii u  Leppera, była kiedyś taka sprawa wyzysku kobiet przez jego współpracownika. W sumie Konfederacja to bardzo dziwny "kocioł". 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

janksero

#1630112

To nie może być prawdą, chyba przesadziłeś, albo jakiś fejk? To co, miał agencję towarzyską?

Zgadzam się w 100 % z artykułem. Rozczarowanie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1630160

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jak dobremu rodzicowi:  Żeby Polska przestała robić laskę, i jeszcze do tego dopłacała.
Capisci?

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-12
#1630031

  Zacznę może od tego, że człowiek prawy powinien postępować zgodnie ze swoją wiedzą i przekonaniami. Daleko mi do Piotra Ikonowicza, ale szanuję go właśnie za to, że robiąc to, w co wierzy, pomagał ludziom niezależnie od ich poglądów. Podobnie jest z Grzegorzem Braunem czy Korwinem. Jeśli patrzysz na człowieka z perspektywy "swój, bo pisowiec, peowiec itd.," to właśnie stałeś się jednym z nich, sekciarzem. Działania milicji pod rządami PiS nie wiele różnią się od działania milicji w latach ubiegłych. Nadal trwa wymierzona w kibiców akcja "Widelec", nadal milicja nęka spokojnych ludzi i jest bezkarna. Nic dziwnego, że G. Braun był tam, gdzie protestowano przeciw obecnemu rządowi. Dla G. Brauna PiS jest partią o zupełnie przeciwstawnych poglądach politycznych. Stąd protesty, dlatego też Konfederacja głosuje przeciw pomysłom PiS. Ostatnim zdaniem dodam, że gdyby politycy PiS- u mieli swoją dumę i honor, to po takiej wtopie jak ta kompromitacja z wyborami, odpowiedzialny za to wziąłby rewolwer, napisał pożegnalny list, wziąłby ten bardak na siebie, a następnie palnąłby sobie w łeb zamykając temat. Jeśli jednak jeden z drugim woli żyć w hańbie, to niech go ściga prokurator, bo za ten blamaż, całkiem szerokie grono ludzi powinno pójść siedzieć, a do tego przypłacić majątkiem za wyrządzone straty materialne, Jednak bez obaw, żaden prokurator dziś już nie odważy się podjąć dochodzenia wobec partii rządzącej. Dlatego właśnie mam wielką nadzieję, że uda się doprowadzić do przedterminowych wyborów możliwie najszybciej, aby w sposób legalny i zgodnie z polskim prawem, zmienić układ w Sejmie i uniemożliwić PiS-owi samodzielne rządy. Wygląda też na to, że właśnie pijana, ciężarna zakonnica znów ma zamiar wkroczyć na pasy i reelekcja "strażnika żyrandola" przestaje być aż taka pewna. A wszystko dzięki nieudolności rządzących.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

              

#1630035

Ileż to razy można przypominać, iż to obstrukcja legislacyjna Senatu i bunt samorządowców sprawił, że wybory sie nie odbyły i to oni powinni "strzelić sobie w łeb". Proszę też nie gloryfikować PO-KO i innych zdrajców, bo jeżeli Pani uważa, że rządy PiS-u winny ustąpić, to kto w zamian? PO-KO z Lewicą i PSL-em a może jeszcze z Konfederacją? Pani wybaczy, ale z nimi nie jest mi po drodze. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1630043

  Nie wiem skąd pomysł, by tytułować mnie "Pani", odpowiadając jednak na pytanie- skoro winni nieudolności rządu są samorządowcy, to niech rząd wyciąga wobec tych samorządowców konsekwencje prawne. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

              

#1630045

Z tą Pani to przepraszam. tak jakoś mi się skojarzyło z nickiem. A jeżeli chodzi o samorządy, to uważam, że powinien być zmieniony status samorządów. W tej chwili mają za dużo władzy oddzielonej od państwa. A PO_KO chce jeszcze więcej i pragnie rozbicia dzielnicowego. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#1630050

  Właśnie dlatego Konfederacja nie może głosować zgodnie z PiS, bo ja jestem zwolennikiem likwidacji powiatów oraz szerszej autonomii gmin względem państwa, przynajmniej w niektórych obszarach, lecz nie jest tematem dyskusji podział administracyjny państwa. Tematem jest odmowa władz samorządowych w kwestii przekazania list wyborców. Powtórzę, jeśli samorządy złamały obowiązujące prawo, to niech te samorządy odpowiadają przed prokuratorem. Jeśli jednak władza centralna nie ma podstaw, by wyciągnąć konsekwencje prawne, to znaczy, że winnych należy szukać na szczeblu centralnym. Od samego początku było też wiadomo, że Poczta Polska nie jest w stanie tych wyborów przeprowadzić. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

              

#1630051

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1630089

  Mam w sumie jeszcze pytanko. W jaki sposób filmy.G. Brauna mogą/ ły kłamać, skoro ukazały prawdę? 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

              

#1630079

Jest to pewna gra słowna oznaczająca, że te filmy faktycznie mówiły prawdę, ale czy oby nie były czasem kłamliwe w stosunku do poglądów autora i odnoszą się właśnie bezpośrednio do G. Brauna, który tworząc te prawdziwe filmy i ze swojego punktu widzenia musiał tą prawdę ukazywać wbrew własnej woli a w celu własnego uwiarygodnienia w elektoracie patriotycznym. 

Użyłem tego zwrotu wskazując hipotetycznie, że G. Braun być może tworzył te filmy niejako na siłę, jako ukrywanie własnej tożsamości politycznej i faktu bycia tzw. "śpiochem". 

Powtarzam, że to jest tylko przypuszczenie w formie zapytania i może sie okazać, że jednak on te filmy robił szczerze i zgodnie ze swoimi poglądami... ale skąd jego obecność razem z JKM, który jawnie opowiada się za Rosją a właśnie G. Braun w swoich filmach był antysowiecki. Czy już nie jest? 

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

krzysztofjaw

#1630091

   Jakoś nie wydaje mi się, by poglądy dobrego reżysera dokumentalisty miały znaczący wpływ na treść filmu. Podkreślam dobrego. Różne wystąpienia G. Brauna śledzę od kilku lat i nie zauważyłem, by jego poglądy jakoś się przez ten czas zmieniły. Nie uważam też, by probierzem patriotyzmu był stosunek do PiS. Trzeba by też przyjąć tezę, że Grzegorz Braun już w 1991 roku był przygotowywany do swego ( jakiego?) zadania i dziś wykonywał je zgodnie z konserwatywnymi wartościami, które głosi, które stara się wprowadzać w życie. Ja już przywykłem, że kto nie z PiS-em ten jest agent, onuca i co tam jeszcze, a jeśli ktoś do PiS-u dołączy ( Morawiecki, Szydło et consortes), to z automatu staje się duszeńką naszą i nawet renegaci ( Kurski, Ziobro) mogą liczyć na win odpuszczenie i miejsce w panteonie najgorętszych i dozgonnych patriotów, choćby dopuszczali się najgorszych podłości ( Kurski). Dla dobrego dokumentalisty liczą się fakty, a nie poglądy. Poglądy można zmienić, a fakty pozostają faktami. Nie zmienia to faktu, że od tych kilku lat G. Braun jest stały w poglądach i dlatego nadal cieszy się moją sympatią. Sugerowanie natomiast, że jest agentem jest tym samym, czym jest wygłaszanie opinii o J. Kaczyńskim czy Macierewiczu, że są homoseksualistami. Takie to dosyć niesmaczne. Powiedziałbym nawet, że jeśli G. Braun jest agentem, to ma tego samego oficera prowadzącego, co Antoni Macierewicz, którego z tegoż właśnie powodu schowano pod łóżko i zabrano mu zabawki. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

              

#1630133

że Braun był agentem od 1991 roku i uwiarygodniał się (przede wszystkim znakomitymi filmami) przez 30 lat zanim został "odpalony" i przystąpił do zasadniczego działania. Choć trzeba wiedzieć, że proces uwiarygodniania postaci trwa b. długo. Wraz z wprowadzeniem stanu wojennego w 1981 r. przygotowana była (z 10 - letnim wyprzedzeniem!) niemal cała ekipa przyszłych przywódców i autorytety III RP (część  - Borusewicz, Bujak, Frasyniuk - miała "walczyć w podziemiu". Nie zostali oni "zwinięci" jak cała reszta władz krajowych Solidarności podczas obrad w dniu 12 grudnia o północy). W luksusowym ośrodku wypoczynkowym na terenie poligonu drawskiego w Jaworzu zostali osadzeni m.in. Bartoszewski, Mazowiecki, Celiński, Szczypiorski, Komorowski, Niesiołowski, Geremek, Drawicz ( TW "Kowalski" - szef "radiokomitetu" w III RP) i kilkadziesiąt innych osób o kluczowym znaczeniu w  przegotowywanej przez Kiszczaka "polskiej demokracji". 
Myślę, że błyskotliwy Braun do tego stopnia uwierzył swojej błyskotliwości, że stracił kontakt z rzeczywistością. Dla mnie dowodem jego odpłynięcia było zdjęcie z placu Czerwonego w Moskwie w towarzystwie Swiridowa. Ten agent zalegendowany jako dziennikarz, był za szpiegostwo wydalony z Czech, po czym został oddelegowany do Polski. Gdy wydalono go z Polski, został ulubionym powiernikiem trosk i przemyśleń polityków Konfederacji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1630152

.

Niestety, również ceniłem G. Brauna chociaż jego "Szczęść Boże" gdziekolwiek się nie obrócił wyglądało na sztuczne i chyba w tym występie pokazał swoją prawdziwą twarz bratając się z SBcko-KODziarskim, i LBGTowskim tałatajstwem. To już drugi "konfederat" tego typu.

Jeżeli Konfederacja ma być prawicową konkurencją dla ŻydoPiSiu muisi takich ludzi się pozbyć.

Ruch Narodowy powinien odciąć się od takich postaw!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1630149

Oczywiście z wyjątkiem naszego zażydzonego rządu i PiS?

https://www.youtube.com/watch?v=aQ8ZKk2dx9c

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1630161

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1630197

co będzie łapał propagandę w stylu Urbana? Magdalenka to ...

Przy czym jak twierdzi "kryształ" co o prawdzie nie czytał,"Lech pił ale się nie frateryzował"

PiS to przecież partia "zdrady magdalenkowej", 

Zajmij się zdrajcami z Magdalenki, z Okrągłego stołu a nie zabawiaj się w Urbana dzisiejszych dni.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1630201

Mały atlancie wiesz tacy jak ty hejterzy to frajerzy,na ich widok nawet kot prezesa się jeży.
Leonkowy hejterze myślisz że hejtując jesteś ktoś,a tak naprawdę jesteś tylko (cenzura) łoś

Atlan, to prawda że Leonek na OIOM-ie.Na to truchło 1 dzień trzeba się logować a przez pół dnia pisać komentarz.
Jaki aktualny stan.Jest nadzieja bicia brawa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1630213

Nie było jak, nie było co. Zostały napisane apokryfy o okrągłym stole, później inni dodali, że PiS=PO

Jak długo jeszcze pewna agitka będzie rozprowadzana w Internecie? A najważniejsze, kto i po co to lansuje?

Znając autorów łatwo jest dopatrzeć się celu. Nie jest nim dobro Polski. Resztę niech każdy sam sobie dopowie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1630214