Czas się określić!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Kończy się kampania wyborcza. 28 czerwca 2020 roku zagłosujemy w wyborach prezydenckich i wybierzemy na kolejne 5 LAT prezydenta Polski. 

 

Pamiętajmy! Na 5 LAT i dlatego warto sobie postawić pytania. Jaką chcemy aby Polska była w roku 2025 i czyją ta Polska ma być i czy w ogóle wtedy jeszcze Polska Polską będzie? Czy chcemy Polski coraz zasobniejszej i bezpieczniejszej oraz wolnej, czy Polski jaką obserwowaliśmy przez 8 LAT rządów PO-PSL  i 5 LAT rządów B. Komorowskiego? 

 

Czas więc się określić na kogo będziemy głosować i na jaką Polskę w perspektywie tych 5 lat, ale też i wielu następnych. Bo te wybory są tak naprawdę wyborami cywilizacyjnymi: albo wybierzemy cywilizację łacińską, chrześcijańską albo cywilizację postkomunistyczną, cywilizację demoliberalną niosącą nam niszczenie rodzin, naszej własności, naszego państwa narodowego i odbierającą nam Boga. 

 

Mamy więc wybór pomiędzy Polską a jej uwiądem i nawet brakiem i w takiej sytuacji nie ma innego wyboru jak wybór A. Dudy. To jest moja deklaracja i tak będę głosował, zarówno w pierwszej, jak i ewentualnej drugiej turze. 

 

Taki wybór jest naszą strategiczną racją stanu. I nie ma co wybrzydzać i zżymać się oraz wynajdować negatywy w dotychczasowych działaniach i postawach naszego prezydenta. Takie były i nikt nie mówi, że te pięć lat jego prezydentury były li tylko usłane różami. Popełniał błędy, ale dziś nie jest czas skupiać się na nich, podobnie nie ma sensu kolejny raz wymieniać zalet i dobrych dla Polski posunięć prezydenta A. Dudy. 

 

Dziś musimy wybrać tego, który gwarantuje nam dumę z Polski, godność życia, szacunek innych, zachowanie naszych tradycji, języka, wiary, naszych bogactw naturalnych i polskich aktywów. Kogoś kto ma wizję rozwoju gospodarczego  Polski, ale też wizję rozwoju i bogacenia się Polaków. Kogoś kto jest odpowiedzialny, wiarygodny i spełniający dane przez siebie słowo. A takim jest na pewno A. Duda. Czy mógł zrobić więcej? Może tak, ale trzeba przyznać, że okres ostatnich pięciu lat jest dla Polski najlepszy od 1989 roku. Przypadek? Wątpię.... Przypomnijmy sobie 5 lat prezydentury B. Komorowskiego a R. Trzaskowski to ten sam garnitur polityka, może tylko cwańszy. lepiej wykształcony i młodszy od niego. 

 

Czy faktycznie prezydent A. Duda jest warty naszego głosu? Aby się o tym przekonać wystarczy sobie przedzielić kartkę papieru na cztery i porównywać wady i zalety kandydatów, szczególnie tych, którzy mają szansę na ewentualną drugą turę. Ale i przed pierwszą taki eksperyment można przeprowadzić. Ile plusów a ile minusów - ze względu na nasze preferencje - będziemy mogli sobie napisać przy każdym kandydacie? Oczywiście mówię tu o wyborcach, którzy myślą po polsku i mają obowiązki polskie. Inni mnie nie interesują, chociaż może trochę... bo przecież wielu wyborców PO-KO, Lewicy, PSL-u zostało tak odmóżdżonych, że trzeba nieraz i do nich docierać - mając nadzieję, że choć jakieś jednostki potrafimy wyciągnąć z antypolskiej matni zła. 

 

Na mojej kartce papieru A. Duda ma najwięcej plusów i one przeważają zdecydowanie nad minusami i te plusy też przewyższają liczbowo plusy innych kandydatów. Stąd dam mu mój głos wierząc, że go nie zmarnuje. Nie oznacza to jednak, że gdy będzie odchodził od moich poglądów i preferowanych przeze mnie działań nie będę go krytykował, ale na dziś dobro Polski wymaga, aby prezydent A. Duda dalej sprawował swą funkcję. Wiemy czego należy się po nim spodziewać a pozytywy jego prezydentury przeważają nad negatywami. Wybór np. R. Trzaskowskiego byłby dla Polski fatalny i nie wyobrażam sobie, że ktoś o polskiej duszy mógłby na niego zagłosować.

 

I w tym miejscu kilka słów do Konfederacji i jej wyborców, bo myślę, że pod względem wartości i długookresowych celów dla Polski, tak wiele mnie z nimi nie dzieli.  

 

Chciałbym, aby wyborcy K. Bosaka - w przypadku gdy nie dostanie się do II tury - w tej II turze zagłosowali na A. Dudę. Tylko on daje im szansę na swobodny rozwój ich partii. R. Trzaskowski tego im nie gwarantuje a wprost przeciwnie - będzie Konfederację zwalczał z ideowego lewackiego oglądu rzeczywistości. W czarnych barwach widzę rozwój Konfederacji gdyby wybory wygrał R. Trzaskowski. Naprawdę warto, aby zwolennicy K. Bosaka o tym pomyśleli. Warto odłożyć animozje na później. 

 

Ponadto trudno mi sobie wyobrazić wyborcę Konfederacji głosującego na tęczowego, promującego ideologię LGBTQ+ i antynarodowego kandydata jakim jest R. Trzaskowski. Z niedowierzaniem nieraz słyszę, że co niektórzy Konfederaci dopuszczają taką możliwość. 

 

Kochani, czy Wam naprawdę ten antypisizm i antydudaizm już zupełnie przesłonił realną rzeczywistość? Czy ze względu na krótkookresowe obrażanie się na PiS i na A. Dudę chcecie, aby Polska dostała się w łapska takiego człowieka? Ideowo i pod względem wartości różnicie się przecież radykalnie od idei i wartości wyznawanych przez R. Trzaskowskiego. Czy Wy tego nie widzicie? Jeżeli nie... to ręce i szczęka opadają, naprawdę. Jest jeszcze czas na opamiętanie. 

 

Szanuję Wasz wybór w pierwszej turze, choć będę głosował inaczej. Macie swoje argumenty i wiele z nich jest słusznych, ale niestety K. Bosak nie ma na dzisiaj szans na dostanie się do II tury. Najprawdopodobniej dojdzie do rywalizacji A. Duda vs. R. Trzaskowski a wtedy będą się liczyły każde głosy i żadne honorowe wyjście w postaci nie pójścia przez Was na wybory lub oddanie głosu nieważnego nie będzie Was usprawiedliwiało - bo w ten sposób tak naprawdę głosujecie na R. Trzaskowskiego przybliżając go do prezydentury. 

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:13)

Komentarze

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1635965

Co do rozwijania partii Konfederacja, to bzdurą jest, że tylko Duda gwarantuje, że bedzie sięrozwijała. Ruch Narodowy, Korwin rozwijali się też za PO-PSL. Za PiS majątak samo ciężko jak za PO-PSL - tutaj akurat nie ma żadnej różnicy. Z resztą argument o rozwijaniu siępartii to można dawać ewentualnie do kacyków partyjnych a nie do Patriotów.

I co to za brednie, że Konfederaci się obrażają na PiS? Po prostu nie chcą swoimi głosami pieczętować antypolskiej partii, która (przy okazji) niszczy jak moze takze Konfederatów. Co to za brednie, że Konfederaci maja teraz zapomnieć czym jest PiS i co dobi razem z Dudą aby tylko zagłosować przeciwko czaskowskiemu??? Was w tym PiSie chyba jużna prawdę POrąbało - robicie antypolską POlitykę, szkalujecie jak mozecie Narodowców a teraz bredzicie, ze jak Ci Narodowcy na was nie zagłosują to są be? Nic nowego, ciagle dla was jesteśmy be - dziwi nas tylko fakt, że żebrzecie głosy od (wg was) ruskich onuc!

No i nie oddanie głosu na żadnego kandydata albo skreślenie obydwu nie jest głosowaniem na czaskowskiego - znów maniPOlacyjne brednie. Po prostu jeśli nie będzie kandydata w II turze godnego naszego głosu to na niego nie głosujemy - taka jest demokracja, a ciągłe wybieranie mniejszego zła ciągnie się juz od ponad 30 lat i mamy tego juz serdecznie dość!

Tacy butni byliście przez tyle lat, nawet niektóre wasze krety są nadal ale wy (łącznie z Gawrionem) ich tolerujecie a nawet wspieracie, czym sami doprowadziliście do sytuacji jaka jest obecnie. Teraz nie płaczcie i nie próbujcie swoich win zwalać na innych - bo to jest żenujące! Dla mnie nawet jeśliby Bosak powiedział, że w II turze wspiera Dudę, to ja i tak na niego nie zagłosuję, nie zagłosuje takze na czaskowskiego. A wy PiSowcy spójrzcie choćraz w lustro i zastanówcie sięnad tym co wyprawiacie przeciwko Polsce i Polakom - i pisze to z żalem, bo wiele zdrowia straciłem dla PiSu w swoim czasie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8
#1636032

"Pisowskie mózgi mają inne okablowanie" - tak był stwierdził antypolak Radosław Sikorski reprezentujący PO-KO. W swoim antypisizmie Pan jest bardzo blisko do niego i muszę wyrazić w tym miejscu ubolewanie, że tak jest. Zero długookresowego patrzenia na Polskę i jej funkcjonowanie. 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

krzysztofjaw

#1636070

Myślę, że to coś więcej. To jakaś urażona duma, niespełnione nadzieje...

Ludzie tego pokroju nie rozumieją, że za czasów PO-PSuL byli dokarmiani, żeby odciągać ludzi z PiS i rozczłonkowywać prawicę (lub tzw. prawicę) na drobny pył, który bez zjednoczenie nie będzie nic znaczył. Myślą, że są tak piękni, że za to byli hołubieni. Może nawet łudzą się, że ich były guru - Koń, to w istocie koń trojański w obozie POnoKOków. I un, ten kuń ich będzie bronił i kiedyś wróci do nich. Dlatego ich tak drażnią wszelkie negatywne uwagi o nim. Ten sentyment... oj, Romek, Romek, wróć do nas, marzą przy ognisku...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1636129

No cóż żenada krzysztofie. Brakuje jeszcze tylko żebyś napisał o Narodowcach "wyginiecie jak dinozaury". Żenada, brak argumentów, to sięgasz PO jednego z większych POPISowców. No cóż nie raz już pisałem, że PO nie różni się wiele od PiS-u, a lemingi jak to lemingi są praktycznie i tu i tu takie same.

Ps. Właśnie na TVP Info redaktor powiedział do jednej z rozmówczyń, że od wielu lat ludzie w ponad 70% wybierają między PiS a PO, "więc najwyraźniej podobają im się takie rządy" (jego słowa). No i właśnie to jest kolejny powód do tego aby nie głosować na "mniejsze zło" bo oprócz tego redaktorka na pewno i partyjniacy też tak idiotycznie myślą (a potem powiedzą, że przecież głosowałeś na Dudę, to musiało Ci się jego rządzenie podobać). Trzeba w końcu odciąć się od układu magdalenkowego i nie głosować na nikogo z tego układu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1636152

Na miejscu Krzysztfjaw też zostawiłby ten komentarz; niech czytelnicy sami ocenią, co warta jest ideologia p-t. "Każdy, tylko nie z PIS". Brak jakichkolwiek merytorycznych zarzutów, to charakterystyczna ocena tej antypisowskiej koalicji. Oczywiście chcą zdobyć stanowisko prezydenta państwa, co pozwoliłoby im utrzymać status quo polegający na trwaniu osiągniętych przywilejów. Pozwoliłoby to na utrzymanie przemożnej pozycji filaru sądowniczego władzy nie podlegającego żadnej demokratycznej weryfikacji. Opozycja wyspecjalizowała się jedynie na krytyce Dobrej Zmiany, oczywiście łatwiej jest krytykować,  iż przedstawić swój program. Także przy pomocy manipulacji i prezentacji kosmopolitycznych uroków wmawiają młodym ludziom możliwości życiowych karier, także finansowych dając siebie samych za wzór. Fakt, że wyrosły w czasie 25 lat, (zresztą w ciągu y75 lat) establishment jest szczelnie odgrodzony od napływu "świeżej krwi" ukrywa się starannie przed upowszechnieniem. Prawda jest natomiast taka, że - jak to sama przedstawicielka pionu sędziowskiego określiła - szlachetna kasta (jak to w zwyczajach kasty bywa) jest niedostępna dla plebsu. Choćby młodzi ludzie nie należący do tej czy innej kasty byli bardziej predystynowani do zajmowania stanowisk, byli bardziej wykształceni i zdolni, to i tak  nie maja szans. W ramach kast stanowiska są dozgonne i dziedziczne. 

Właśnie Dobra Zmiana ten stan rzeczy zaczęła zmieniać i stąd ten szaleńczy sprzeciw zagrożonych utratą władzy i wpływów. Ów sprzeciw jest jeszcze wspierany przez zainteresowane międzynarodowe grupy interesów w utrzymaniu dotychczasowego stanu rzeczy, Dlatego właśnie ogromne strumienie srebrników pojawiają się na kontach kolejnych emisariuszy mających za zadanie zmanipulować społeczeństwo, wyprać mózgi. 

Oczywiście , coraz więcej ludzi jednak uruchamia szare komórki i dostrzega te ciemne zamiary przedstawicieli opozycji. Przy pomocy "zaprzyjaźnionych" sondażowni usiłuje się ukazać fałszywą rzeczywistość jak to dużo Polaków nie wierzy już w dobre intencje PIS. Polacy 28.06 pokażą im jednak, że na tanie sztuczki nie dają się nabrać... 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

 Janusz 40

#1636051

"Każdy, tylko nie z PIS" - gdzie masz tak napisane?

Merytoryczne zarzuty też masz, tylko musisz najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem Janusz.

Co do sondaży, to ja także im nie wierzę i mam nadzieję zobaczyć Bosaka w II turze.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1636066

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Oczy szeroko zamknięte...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1636069

Jeżeli wybory wygra Trzaskowski, to będzie robił to co jako wiceminister  w rządzie Tuska- afery. Oto jedna z nich.

Komisja do sprawa wat raport końcowy
https://www.rp.pl/Polityka/190909429-Komisja-sledcza-ds-VAT-przyjela-raport-koncowy.html
"Tusk kierował do Sejmu projekty nowelizacji ustawy o VAT rozszczelniających system podatkowy pod pozorem znoszenia barier administracyjnych. "

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1636097

Jakiej Polski oczekuję?

Oczekuję Polski wolnej,bezpiecznej i bogatej, wiernej swojej kulturze i tradycji,Bogu posłusznej.
Niech Polska będzie silna rodziną, w której żyją szczęśliwi ludzie: mama,tata,dzieci i dziadkowie.
Niech Polska będzie Rodziną rodzin, w której żaden człowiek nie będzie pozostawiony samemu sobie, na marginesie życia.
Wiele potrzeba pracy, wrażliwości i uczucia,by to spełnić,ale jest to możliwe.
To od nas zależy, czy zbudujemy taki Dom Ojczysty.

I dlatego nie będę głosowała na Rafała Trzaskowskiego czy na żadnego z pozostałych kandydatów!
Tylko Andrzej Duda.

X

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Ewcia

#1636127

Gdyby nie TVN ze swoją destrukcyjną propagandą niszczącą u słabych emocjonalnie ludzi zdolność rozumnego postrzegania rzeczywistości, taka PO już dawno by nie istniała, a ignorant Trzaskowski byłby co najwyżej szatniarzem, Prezesem Klubu Filatelistów albo Gajowym.

ps.

Wystarczył słaby sondaż dla Trzaskowskiego i ujawniona ściema z jego „programem”, a w TVN wraca dyskusja o nieważności wyborów  

Jacy oni są przewidywalni

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1636154

Niestety, ale zwolennicy Bosaka przypominają w zabawny sposób "palikociarnię". Szkoda.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1636161