Uciekają do Ojczyzny. POTRZEBNA POMOC !!!

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Idee

Uciekają do Ojczyzny. POTRZEBNA POMOC !!!

      Staję przed trudnym zadaniem, opisania Państwu losu pewnej polskiej rodziny mieszkającej na Białorusi w sposób, który nie pozwoli szpiegom Łukaszenki dokonania ich identyfikacji. Publikowałem na tym portalu dramatyczne listy z Białorusi w pierwszym padają dramatyczne słowa „Polsko pomóż nam, nie zostawiaj nas samych !!!! Błagamy !!!! Jesteśmy w takiej rozpaczy i przerażeniu, że nie da się tego wyrazić słowami !!!!

   W drugim czytamy „ Na przykład początkowo zabronione były nasze biało-czerwono-białe flagi. Teraz połączenie tych kolorów jest we wszystkim zabronione. Nawet śmieszne, są aresztowani i ukarani wysokimi grzywnami, nawet za niepoprawnie politycznie zawieszoną bieliznę na balkonie. Święty Mikołaj nie jest już czerwono-biały, ale niebieski. „ 11 letnia córka autorki tych listów, harcerka wraz z tatą wzięła udział uroczystościach na cześć Armii Krajowej. Niemal natychmiast aresztowano jej zastępowego, krótko po tym telewizja pokazała jak dyrektorkę jej szkoły prowadzą w kajdankach. Mała dziewczynka jak i jej tata nękani są przesłuchaniami. Władze Białoruskie nakazały dokonać spisu wszystkich osób, w tym dzieci uczących się języka polskiego. Rodzina ta zdecydowała się na wyjazd. Otrzymali już wizy dyplomatyczne, czyli bilet w jeną stronę. Przez granice wolno im przewieść tylko 8 kilogramów na głowę i 1500 rubli czyli około 2250 zł, ale tylko na dorosłą osobę. Tata z córką mają przyjechać w czerwcu (chodzi o to by Marysia ukończyła klasę) mama, która nie brała udziału w uroczystościach, a więc jest mniej zagrożona ma dojechać później.

Tak naprawdę Ci ludzie będą rozpoczynali od zera, a pracę będą mogli podjąć dopiero za około pół roku , tyle trwają formalności. Pierwsze noce spędzą u księży misjonarzy w Bydgoszczy.

Musimy pomóc przetrwać im ten czas, pracę dla nich na ten moment mam, ale czy będzie aktualna za pół roku? Wątpię. Prawdopodobnie będę miał też dla nich malutki pokoik z kuchnią do wynajęcia po obniżonych kosztach . Dodam , że dziewczynkę gościliśmy już w Polsce podczas koloni zorganizowanych dla nich przez fundację. Za nimi będą przyjeżdżać następni. Dlatego bardzo proszę o pomoc

Wpłat można dokonywać na konto:

Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości

ul. Magazynowa 1

85-790 Bydgoszcz

(KRS: 0000504066)

nr konta: 46 2490 0005 0000 4530 2892 6303

tytułem: Pomoc Polakom z Białorusi

POLAKOM Z BIAŁORUSI

Jest czas rozliczeń podatkowych, można też przekazać 1% na konto Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości

wystarczy wpisać wypełniając PIT:

KRS 0000504066

Cel szczegółowy

Pomoc rodakom na Białorusi

(pieniądze z PiT zaczną spływać na konto fundacji dopiero w drugiej połowie roku)

Fundacja Prawa, Nauki i Przedsiębiorczości nie zatrudnia żadnych pracowników, całość zebranych środków zostanie zużytkowana na ten piękny cel .

Jeżeli ktoś chce zaoferować inną formę pomocy (np. rzeczową, albo pracę , mieszkanie) proszony jest o kontakt tel 502224137 – Krystian Frelichowski

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)