Wściekła powszechność kłamstwa

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

Czy można bezczelnie kłamać? Można. Szczególnie w Internecie, anonimowo, ale także bezceremonialnie – w radiu i telewizji. Czy można wypowiedzieć wojnę logice? Oczywiście. Choćby trzynastoletnią. Wystarczy być uparcie nielogicznym, a więc wyciągać wnioski wbrew temu, na co wskazuje logika. A zdrowemu rozsądkowi wojnę można wypowiedzieć? Naturalnie, tym bardziej w czasach niezdrowych teorii, które mnożą się jak grzyby po deszczu. Taki deszcz pada i potem zmierza do morza (cytuję klasyka), ale morze covidowych teorii nie pada i nie zmierza do zaniku. Niestety. To morze coraz bardziej przypomina ocean, w którym pławią się kolejne ryby.

 

Ostatnią, i to wcale nie taką znowu płotką, jest prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu - doktor Paweł Wróblewski. W wywiadzie na antenia Radia Maryja stwierdził on, że „tak naprawdę osoba nieszczepiąca się to seryjny morderca”. Naprawdę? Ciekawe, ile trzeba dostać kasy, żeby zostać tak pięknie śpiewającą rybą w morzu nonsensu? A może to dar wrodzony? Wypowiedz ta wkurzyła Rafała Ziemkiewicza (naprawdę się nie dziwię), który stwierdził, że:

 

Coraz bardziej wścieka powszechność kłamstwa o niezaszczepionych jako zarażających „seryjnych mordercach”. Tyle samo w tym prawdy co w hitlerowskim „Żydzi – wszy – tyfus”. Najbardziej proszczepionkowi naukowcy mówią, że szczepienie nie zapobiega transmisji, a jedynie zachorowaniu. (Rafał A. Ziemkiewicz, Twitter)

 

Niektórzy twierdzą, że to kontynuacja pandemii strachu, która ma doprowadzić do tego, że każdy każdego zacznie oskarżać (nawet Stalinowi nie udała się ta sztuka) i każdy każdego (nawet w rodzinie) zacznie pilnować, żeby żaden jej członek nie postąpił niezgodnie z ta jedyną, właściwą linią... (Orwell pewnie biłby brawo). Przypomnę więc to, co napisałem w komentarzu kilka dni temu.

 

Dlaczego nie-szczepionki nie są bezpieczne?

 

W odróżnieniu od szczepionki, która jest "starannie badana i może być podana wyłącznie po dopuszczeniu do obrotu przez wyspecjalizowane instytucje", nie-szczepionka, która jest niestarannie badana (w pośpiechu, z pominięciem procedur i bez 3 etapu badań) oraz dopuszczona jako "eksperymrntalny produkt leczniczy" do czasowego użycia (przez rok - do końca tego roku, a badania nad tym produktem szczepionkopodobnym zakończą się faktycznie w roku 2023) niekoniecznie jest bezpieczna.

 

W swoich komentarzach pod propagandowymi tekstami (wychwalającymi skuteczność tych „szczepionek” i wyjaśniającymi jak bardzo bezpieczne są te produkty medyczne ostatniej generacji) osoby, które są sceptyczne wobec takich produktów, są ustawicznie wyśmiewane i obrażane. Agresja entuzjastów wyszczepień sięga zenitu. A przecież zwracamy jedynie uwagę na to, że niezbadany produkt, nazywany nagminnie szczepionką (aby można było bezczelnie i w sposób nieuprawniony pobrzękiwać medalami, należnymi za szczepionki na ospę, wściekliznę, tężec, błonicę, cholerę, dur brzuszny, dżumę, krztusiec, żółtą febrę, polio...), może być niebezpieczny i jego długofalowe działanie pozostaje nieznane.

 

Po przyjęciu tego preparatu, zwanego "szczepionką", możemy zachorować, możemny umrzeć, możemy nadal zarażać inne osoby, a "okres ochronny" jest nieznany. (prof. Mirosław Piotrowski)

 

Część niezastraszonych lekarzy i znawców tematu (a więc biologów, wirusologów, pracowników koncernów farmaceutycznych), wysuwa niepokojące argumenty, ale ich głosy są tłumione, przemilczane lub wyśmiewane (a nawet pojawiają się groźby – więcej o tym w tekście: Czy to początek wendety?). Nie ma żadnej uczciwej debaty na ten temat. Potwierdzeniem tego jest zdjęcie z anteny programu Jana Pospieszalskiego, w którym prezentował odmienny punkt widzenia, wyrażany zapewne przez „hucpiarzy” (dla zwolenników jidysz „chucpiarzy”), „łajdaków” i niegodnych uwagi „wyznawców teorii spiskowych” (więcej na ten temat w tekście: Dlaczego Pospieszalski ma rację). Działanie pod wpływem strachu, które towarzyszy zwolennikom (wy)szczepień - a wśród nich patriotom, którym nie przeszkadza, że ustawiają się w kolejce do (my)szczepień z wszelkiej maści popaprańcami (z Jandą, Gdulą, Biedroniem i Millerem na czele) są coraz bardziej żałosne. Opowiadają się za przymusem i paszportami covidowymi dla wyszczeka... pardon, dla wyszczepionych. Po całej tej aferze założą pewnie Związek Bojowników o Wyszczepienia i Depopulację (skrót ten jest nam już dobrze znany).

 

To oni, nie my, którzy rozważamy sens tych działań Billa i spółki z ograniczoną... pardon, z maksymalnie uszczuploną, a dokładnie rzecz ujmując: wyzerowaną odpowiedzialnością, działają w strachu. My wyrażamy jedynie niepokój o innych - tych, którzy poddadzą się narzucanym w nachalnej propagandzie procedurom (wbrew ich woli lub z obawy o utratę pracy czy innych przysługujących każdemu obywatelowi praw), a w tej masie również dzieci, które nie muszą być szpikowane kolejnymi niezbadanymi specyfikami.

 

 

Niestety, oliwy do ognia dolewają ciągle ludzie tacy jak wspomniany dr Wróblewski, którzy  nie potrafią powściągnąć języka, mimo że powinni. Burze wywołują też decyzje administracyjne – jak ta sprzed miesiąca, w piśmie kanclerza AGH, w którym zdumienie budziły słowa o tym, że osoby niezaszczepione „będą musiały zostać objęte systemem specjalnej ochrony fizycznej i organizacyjnej dla zapewnienia im bezpieczeństwa”. Dobrze, że nie izolacji. Naturalnie nie było mowy o żadnym przymuszaniu do szczepień, a jedynie zgodnym z prawem zachęcaniu, a studenci niezaszczepieni nie będą mieli niezaliczonego roku, po prostu odbędą część zajęć i praktyki... w przyszłym roku akademickim.

 

Możesz wybrać kolor samochodu jaki chcesz, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny.

 

Cztery miesiące temu napisałem: od wieków walczyliśmy o wolność, powstawały nawet Deklaracje, które miały być tych wolności gwarancją (dość iluzoryczną), w konstytucjach poszczególnych państw są zapisy potwierdzające prawa i wolności obywatelskie. Teraz próbuje się te wolności drastycznie ograniczać, a może nawet odebrać. Wciąż większość nie może uwierzyć, że to się dzieje, i nadal ufają, że to niemożliwe, żeby istnieli ludzie zdolni do wprowadzenia takich planów w życie. Czy będzie trzeba znowu walczyć o wolność? Gdyby rzeczywiście doszło do starcia klanu szczepionych i nieszczepionych, mogłoby to zakończyć się tragicznie. Po takiej wojnie świat ani chybi... SCZEźNIE (tekst: SZCZE z NIE, czyli WOJNA DOMOWA).

 

Powtórzę raz jeszcze, niech każdy ryzykuje na własny rachunek i nie oskarża innych o stwarzanie zagrożenia , skoro sam nadal takie niebezpieczeństwo stanowi dla innych. Daj żyć i pozwól żyć innym. Żyć zgodnie z ich wolą i przekonaniami. Nie powtarzaj kalekich teorii, utrzymując, że są prawdą objawioną. Nie obrażaj. Nie insynuuj (czytaj: nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu). Tylko tyle i aż tyle.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:10)

Komentarze

Oczywiście masz rację, ale spójrz na przyczyny "problemu", zbadaj zjawisko w skali makro, w skali ogólnoświatowej, "i patrzaj końca"

Masz ode mnie 5  (całe 24 punkty)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1673257

A świadczy o tym usunięcie tego tekstu przez Gawriona.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673267

W filmie Gadowskiego, załączonym bodajże przez Alpakę, można usłyszeć, że gubernator Teksasu USA wprowadził prawo stanowe wg którego NIKT NIE MA PRAWA WYMAGAĆ SZCZEPIEŃ I UZALEŻNIAĆ OD SZCZEPIEŃ JAKICHKOLWIEK DZIAŁAŃ PUBLICZNYCH I GOSPODARCZYCH pod groźbą cofnięcia licencji na prowadzenie działalności gospodarczej, albo utraty stanowych kontraktów.

Tu skopiowałam film od wątku badań nad preparatem szczepionkowym Pfizera, że coś z tymi badaniami od początku było nie tak jak powinno:

 
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1673263

Strach ma wielkie oczy. Nie bój się prawdy. Prawda wyzwala - ta z Ewangelii jak i ta inna - na tematy mniej ważkie. Prawda wyzwala z niewoli strachu, fałszywych poglądów, przyzwyczajeń... Życie staje się wtedy lżejsze i ciekawsze.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673266

Są tacy, co nie boją się mówić prawdę, choć narażają się na szykany ze strony oszustów i kłamcow, takie jak np odebranie prawa wykonywania zawodu pomimo nie dokonania żadnego przestępstwa: 

https://wprawo.pl/niezalezna-firma-badawcza-wzywa-do-wstrzymania-szczepien-na-covid-19-stopien-zachorowalnosci-i-smiertelnosci-jest-bezprecedensowy/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1673276

Prawda jest taka, że wirus zabił masę ludzi, w tym tych mi znajomych i bliskich. Umierali w strasznych męczarniach, próbując łapać podziurawionymi płucami ostatni oddech... Nie mówię już o masie osób publicznych zabranych przez wirusa. To jest fakt, jestem tego świadkiem. To nie jest moja opinia, tylko stwierdzenie faktów na bazie bezpośrednich obserwacji. Szczepionki nie są szkodliwe - stwierdzam po sobie, zaszczepionej rodzinie i masie zaszczepionych znajomych. To też jest fakt, który mogę stwierdzić organoleptycznie i naocznie, z pierwszej ręki. Zresztą było to przewidywalne, biorąc pod uwagę zasadę działania, o której dawno pisałem. Czy szczepionki pomagają? Jeśli jest cień i szansa, że mniej ludzi umrze, to niech sobie zarobią koncerny... Trudno.

Biorąc pod uwagę powyższe, a głównie moje przekonanie oparte na faktach, których jestem naocznym świadkiem, na wiedzy, wybacz, ale nie chcę promować na portalu antyszczepionkowych czy antypandemicznych artykułów nie tyle nie mających pokrycia w rzeczywistości, co z tą rzeczywistością sprzecznych.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1673295

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Teoria wykrzyknika jest teoria ślepca idącego w ogień. Do takich głów nie przemawia nic zero odporrności na wiedzę. ma klapki na oczach. Szkoda na takie postawy czasu, to zwykli samobójcy. Covid 19 takie postawy wyrównuje ....na cmentarzu. Tak kończy się głupota ludzka.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1673298

...że jesteś w dobrym humorze i zdrowiu. Tak trzymaj.

PS jedna mała prośba, skończ już z nazywaniem mnie "antyszczepionkowncem", bo nie raz się już szczepiłem i nie raz pewnie jeszcze zaszczepię. Jesli tego nie zaniechasz, zacznę cie nazywać "tubą propagandową", a są też inne adekwatne epitety.

PPS pogłaszcz pieska, tak ładnie się łasi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673317

Nie wstydzę się tego. Poza incydentem, gdy byłem mały i nie miałem nic do powiedzenia nigdy się nie szczepiłem i szczepić się nie mam zamiaru.

Pozdrawiam wszystkich, niezależnie od tego po której stronie strzykawki stoją.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1673321

Po prostu nie zamierzam brać udziału w eksperymantach, które wielu namolnie nazywa "szczepieniami". Jak eksperyment się uda, to wtedy przemyslę, czy się zaszczepić.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673349

Wolność wyboru, tej wolności nam odbierają zaciskając coraz mocniej pętlą apartheidu sanitarnego. We wszystkich pomorach, wobec których opracowywano szczepionki akcje szczypania rozpoczynały się, gdy pomór był na wygaśnięciu, lub już nie był w ogóle aktywny. Mutacje mają to do siebie, że wypracowana szczepionka nie działa na nową wersję i stanowi tylko obciążenie dla organizmu. Czym innym jednak są te dzisiejsze eksperymenty ingerujące w nasz układ DNA i deformujące, a nawet likwidujące naturalne mechanizmy odpornościowe organizmu. Ta operacja jest niszcząca dla ciała i ducha. Odbiera zdrowy rozum wszystkim, którzy do tego programu przystępują. Wystarczy spojrzeć na poróżnienie w społeczeństwie, wystarczy poczytać artykuły tu na NP. Zatrute ciała i dusze. Smutny to obraz.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1673365

Wszyscy Niepoprawni zapamiętajcie sobie to raz na zawsze.
Czego Gawrion nie widzi tego nie ma ! To nie istnieje !
Dziurawe płuca powstają po podłączeniu chorych do respiratorów.
Niech sobie koncerny zarobią i sprzedawcy respiratorów też. Trudno.

Organoleptyka Gawriona i jego pierwsza ręka są gwarantem nowego ładu i nowej rzeczywistości. Innej rzeczywistości nie ma.

Państwo to JA ! Jedyna PRAWDA - to JA = GAWRION !
Niech żyje nam towarzysz Gawrion, nasz bóg i przywódca.

(...)"Niechaj, kogo wiek zamroczy,
Chyląc ku ziemi poradlone czoło,
Takie widzi świata koło,
Jakie tępymi zakreśla oczy." (A. Mickiewicz).

P.S.

"U tyrana pasożytnicze superego żyje w jego sumieniu i przemawia głosem już nie zewnętrznego mistrza, lecz po prostu uświęconym głosem jego obsesji i mesjańskich rojeń. Taka analogiczna konstrukcja obydwu psychik daje podstawy do niezwykle silnej symbiozy obu monstrów psychicznych mogącej być nazwaną "symbiozą autokrata-kołtun".
” Żyjemy dziś wewnątrz Apokalipsy, tylko plagi i potwory są inne. Im bardziej nieludzkie, tym bardziej po ludzku i przymilnie wyglądają... Im bardziej żarłoczne i patologiczne, tym więcej o dobru i zdrowiu perorujące."...

Tak widzę symbiozę Gawriona i Tezeusza

https://wawel.neon24.pl/post/162320,hybrydowy-swiat-pandemiczny-znak-trwajacej-rewolucji

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1673326

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ośmieszasz sie po raz kolejny. wstyd. Jak zwykle za idiotyczny komentarz - 1( pała)

Nie przywołuj antypolskiego pro - sowieckiego gów.... jakim jest Scierwoneon ( Admin zabronił). Wiem lubisz się w tym paplać. Nie obrażaj Admina, jesteś tutaj tylko gościem i to bardzo nachalnym nic nie znaczącym, nic nie wnoszącym oprócz głupoty obrażania i  pomiawiania innych....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1673327

"Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?"

Łk 9, 24-25

Zakazy i ograniczenie udziału w nabożeństwach, przy bezprecedensowej propagandzie o rzekomej pandemii z szykanami wobec niezaszczepionych wpisują się w masoński spisek likwidacji chrześcijaństwa a w szczególności katolicyzmu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1673330

Cytuję komentarz pod moim wpisem w Salonie24:

>>Właściwie już mamy do czynienia z "przemocą szczepionkową". Presja mediów, środowiska jest ogromna. Wypowiedzi wielu zwolenników segregacji są przytłaczające. Jakiś jeden czy drugi taki syn porównuje nieszczepionych do morderców. Już nakręcana jest spirala nienawiści. Kompletnie nie ma miejsca na rozmowę. Nikt nie ma prawa mieć wątpliwości.<<

Nie bardzo mam co dodać.
 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673319

Skłócenie ludzi, rozbicie i zniszczenie wspólnot wyznaniowych, rodzin - to realizowane jest przy pomocy programu szczepień. I nie jest to bynajmniej skutek uboczny, lecz cel, jeden z wielu, by więzy rozbić, zniewolić wszystkich dla późniejszego wyzysku i ciemiężenia.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1673320

Ten WIELKI aktor zachorował na covid-19 i po wyzdrowieniu stał się WIELKIM zwolennikiem "szczepień". Tak WIELKIM, że uważa, że na WIELKIE (masowe) imprezy powinno się wpuszczać tylko osoby "zaszczepione". Co więcej, ten polski WIELKI aktor twierdzi, że to wcale nie jest dyskryminacja. 

Ten WIELKI aktor (spędzając dużo czasu w kanałach i na ranczu) nie ma pewnie czasu sprawdzić co to złowo oznacza. Dyskryminacja (łac. discriminatio – rozróżnianie) to ograniczanie przywilejów, praw, a nawet prześladowanie części społeczności (osób lub grup społecznych) ze zwględu na... (definicja wg SJP). W Wikipedii czytamy ponadto, że to "forma nieuzasadnionej marginalizacji (wykluczenia społecznego), objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji". Dlatego zgadzam się, gdy pan aktor Barciś mówi, że on "się nie wymądrza i nie udaje, że zna się na wszystkim". Jak widać nie zna się. A twierdzi, że "powołuje się na wiedzę naukową. Są fakty i są statystyki". Są też kasztany na Placu Pigalle

Nasz bardzo WIELKI aktor uważa też, że "dla dobra wspólnego większość z nas powinna się zaszczepić". Nie zdradza jednak, co nalezałoby zrobić z resztą, która się nie "zaszczepi". Może zna jakieś rozwiązanie? Czasem historia podpowiada...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673394

Artur Barciś przejdzie do historii jako tajemnicza postać z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Spotkanie z tym reżyserem uważa za najważniejsze w swojej karierze. Jednak to spotkanie tak niewiele go nauczyło. Ani to, że serial, w którym obsadził go Kieślowski nosił tytuł "Dekalog". Grał tam role epizodyczne, a postacie, w które się wcielał nie wypowiadały ani słowa. Szkoda, że nie wziął sobie tego do serca. Miał szansę nie odezwać się i teraz, ale z tej szansy nie skorzystał.

Aktorzy to ludzie, którzy grają. Jeden lepiej, a drugi gorzej. Kiedy zaczynają się wypowiadać w swoim imieniu coraz częściej mam wrażenie, że improwizują, bo... brakuje im dobrego tekstu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1673490

we Wrocławiu - Paweł Wróblewski:

Należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, a następnie przeszedł do Przymierza Prawicy, z którym przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W 2001 z listy PiS bez powodzenia kandydował do Sejmu. W 2002 i 2006 uzyskiwał mandat radnego sejmiku dolnośląskiego II i III kadencji.

Od sierpnia 2004 do grudnia 2006 zajmował stanowisko marszałka województwa. Pełnił później funkcję doradcy wojewody dolnośląskiego.

W grudniu 2007 odszedł z PiS razem m.in. z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim, z którym 26 stycznia 2008 założył, a następnie został prezesem regionalnego stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI. Zasiadał w radzie Ruchu Obywatelskiego „Polska XXI”. W 2010 ponownie został radnym województwa z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza, został wiceprzewodniczącym sejmiku IV kadencji. W 2014 uzyskał mandat na kolejną kadencję z ramienia Platformy Obywatelskiej (jako kandydat Rafała Dutkiewicza), a w 2015 zastąpił Barbarę Zdrojewską na funkcji przewodniczącego sejmiku V kadencji (pełniąc tę funkcję do końca tej kadencji w 2018). W marcu 2016 opuścił klub PO, współtworząc klub radnych Bezpartyjni Samorządowcy, który w lipcu tego samego roku przekształcił się w Dolnośląski Ruch Samorządowy, a w czerwcu 2018 ponownie powrócił do nazwy Bezpartyjni Samorządowcy. W wyborach w tym samym roku, startując z listy BS, Paweł Wróblewski nie uzyskał reelekcji w wyborach do sejmiku. W 2019 był jednym z liderów ruchu Polska Fair Play.

Źródło: Wiki

Poza tym, to szef Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, tej samej, która zawiesiła w prawach wykonywania zawodu lekarza dr Annę Martynowską za krytykę rozwiązań zastosowanych w walce z pandemią.

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/co-dalej-w-sprawie-dr-martynowskiej-moj-tekst-w-warszawskiej-gazecie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1673403