NIE dla "covidowego" paszportu!

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

12 stanów USA sprzeciwia się wprowadzeniu tego poronionego pomysłu, który - jak wiemy - w naszej ukochanej Uni Europejskiej (pragnącej wszak, by UE rosła w siłę, a niektórym ludziom żyło się dostatniej) został już zatwierdzony. Można w kółko powtarzać, że to łamanie konstytucyjnych (i nie tylko) praw, ale to na nic. Zawsze znajdą się entuzjaści odbierania ludziom należnych im praw. Ci entuzjaści – niektórzy nawet mają na sztandarach szczytne hasła – zataczają się od ściany do ściany, raz popierając niepodległość, a zaraz potem godząc się na podległość. Podległość, która jest wynikiem wprowadzania w życie pomysłów podrzucanych nam przez globalistów, lewaków i neomarksistów.

 

Oczywiście nie ma już żadnego znaczenia rezolucja Rady Europy nr 2361 (którą Polska podpisała), dotycząca szczepień na wirusa z Wuhan, w której wyraźnie stwierdzono, że:

 

 

Podczas debaty na ten temat na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy przedstawiono sprawozdanie "Szczepionki Covid-19: względy etyczne, prawne i praktyczne" Komisji ds. Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju. Sprawozdawca Jennifer De Temmerman stwierdziła w uzasadnieniu między innymi (w części zatytułowanej "Potrzeba podejścia opartego na prawach człowieka"):

 

59. Krajowe przygotowania i strategie zapewniające wysoki poziom przyjmowania szczepionek muszą opierać się na pełnym poszanowaniu praw człowieka...

60. Środki nie mogą jednak naruszać prawa i wolności jednostki do autonomii cielesnej i świadomej zgody, gwarantowanej przez artykuły 2 i 5 Konwencji z Oviedo. Konwencja chroni godność i tożsamość wszystkich istot ludzkich oraz gwarantuje każdemu, bez dyskryminacji, poszanowanie ich integralności oraz innych praw i podstawowych wolności w zakresie stosowania biologii i medycyny. Artykuł 2 stanowi, że interes i dobro istoty ludzkiej mają pierwszeństwo przed wyłącznym interesem społeczeństwa lub nauki. Ponadto art. 5 stanowi, że interwencja w dziedzinie zdrowia może być przeprowadzona wyłącznie po wyrażeniu przez osobę zainteresowaną dobrowolnej i świadomej zgody. W przypadku wahania szczepionek oznacza to, że szczepienia nie mogą być wymuszane na osobie.

61. Jest zatem jasne, że w normalnych okolicznościach nie można na nikogo narzucić przymusu. Jednak niektórzy podnieśli kwestię, czy szczepionki powinny być obowiązkowe, na przykład jako warunek pracy lub opieki nad osobami starszymi i osobami, które są w grupie wysokiego ryzyka ciężkiej choroby lub śmierci spowodowanej przez Covid-19. To znowu może być ingerencją w artykuły 8 i 9 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (ETS nr 5) dotyczące prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego oraz poszanowania, odpowiednio, wolności myśli, sumienia i wyznania....

62. Ale w żadnym wypadku nie zalecałbym, aby te szczepionki były obowiązkowe - z tego prostego powodu, że nie wykazano, aby obowiązkowe szczepienia działały. W kontekście historycznym takie regulacje były kojarzone z uciskiem rządów przez systematyczne populacje marginalizowane. Ponieważ zaufanie do szczepionek jest silnie powiązane z zaufaniem do rządu, wprowadzenie obowiązkowych szczepionek przeciwko Covid-19 może potencjalnie przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Zamiast tego państwa członkowskie powinny opracować strategie budowania zaufania do szczepionek poprzez przejrzystą komunikację i inne demokratyczne środki.[1]

 

Po cóż się przejmować takimi papierkami i jakimiś prawami, Konstytucjami. Jak mus to mus, prawda? Unia karze, człowiek musi. Trzaskowski i Szymek24 uważali, że „Polska musi” w sprawie decyzji rzeczniczki TSUE, a inni uważają, że „Polska musi” w innych sprawach. Okazuje się, że do tych spraw należy tzw. paszport „cowidowy”. Kiedy znikły już maseczki – choć nie do końca, bo nadal widzę staruszki sunące wolno po chodniku w maseczkach – i udało się oddalić nieco strach związany z pan-demonią, to paszporcik skutecznie nam przypomni, że należy nadal się bać.

 

Republikański senator Ted Cruz z Texasu jest jednym z tych, którzy starają się, aby tego typu pomysły nie stały się normą w całych Stanach Zjednoczonych. Senator przyznaje, że sam się zaszczepił, ale jest przeciwny wymuszaniu przez rząd (oczywiście ma na myśli administrację prezydenta Bidena, nie nasz rząd) decyzji o zaszczepieniu się kogokolwiek. 

 

Powinna to być niezależna decyzja każdego człowieka. Decyzja podjęta ze świadomością tego, jaki jest nasz stan zdrowia i czy chcemy się zaszczepić czy nie. (Ted Cruz, senator GOP)[2]

 

W związku z tym, senator Cruz przedstawił projekt uchwały, w której zakazuje się tworzenia paszportów „covidowych”, zmuszania kogokolwiek do przyjmowania „szczepionek” oraz jakiejkolwiek dyskryminacji osób niezaszczepionych w miejscach pracy. 

 

To niedopuszczalne, żeby pracodawca groził pracownikowi, że jeśli się nie zaszczepi, zostanie zwolniony. Decyzje dotyczące zdrowia każdy podejmuje autonomicznie. Na podjęcie takich decyzji nie może wpływać pracodawca, rząd, ani nikt inny. (Ted Cruz, senator GOP)[2]

 

Ja też tak sądzę. Ustawa, którą chce przedłożyć w Kongresie senator Cruz ma być jedynie przedłużeniem praw gwarantowanych już w innych aktach prawnych – w tym w konstytucji i Karcie Praw Obywatelskich, poszerzeniem o prawo podjęcia decyzji w sprawie dotyczącej zdrowia człowieka, zgody lub odmowy przyjęcia „szczepionki”. Nie może być mowy o dyskryminowaniu kogokolwiek, kto odmówi przyjęcia czegoś, co nadal jest „eksperymentalnym preparatem medycznym”, czasowo dopuszczonym do użycia bez wszystkich wymaganych prawem testów. 

 

Umożliwi to również zachowanie prywatności. Nikt nie ma prawa żądać od nas ujawnienia naszej medycznej dokumentacji. Dotychczas było to objęte tajemnicą lekarską i nie ma powodu, aby z tego nagle rezygnować. Nie można zmuszać obywateli do ujawniania zastrzeżonych, prywatnych informacji wbrew ich własnej woli. Takie działania nie były dotąd domeną rządów demokratycznych. Ale jakoś niektórym spodobały się narzędzia, po które zwykle sięgają ci, co z demokracją niewiele mają wspólnego.

 

[1] Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations

[2] TED CRUZ przeciwny "covidowemu" paszportowi

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:16)

Komentarze

"Karma"- dobra, karma zła - trafia do portu...

PaszPortu... (portu pasz, karm itp.)

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1672189

..a właćiwie kot trafia do karmy. Karma nidgy nie wraca. Są wprawdzie wyjątki, ale one po prostu potwierdzają regułę :)  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672251

Niegdyś byłem w stosunku do Ciebie oponentem, ale w sprawach politycznych. Choć modna dziś maczuga zniewolenia społecznego, wirus Sars-Cov-2 jest również polityką, to chylę czoła godnej Twej postawie w tym temacie.  Dużo zdrowia Tobie i Tobie podobnym życzę, na pohybel wszelakim doktorom Mengele dzisiejszych czasów.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1672199

Nie będę powtarzać, że warto rozmawiać, bo chyba większość z nas się z tym zgadza. A osoby takie jak my - czyli nie mające wpływu na podejmowane w państwie decyzje - tym bardziej powinny być otwarte na dyskusje. Przekrzykiwanie się odczytywanymi referatami nie prowadzi do niczego dobrego. Oponenci? ...rozruba nęci. Ludzie, którzy potrafią słuchać to obecnie rzadkość. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672252

Dziękuję za życzenia zdrowia.

Wszystkim nam teraz będzie ono potrzebne. By nie paść ofiarą tegorocznej grypy oraz zapowiadanej nowej na jesieni, zwanej dla zmylenia Covidem, proponuję sięgnąć do starych, naturalnych przepisów babcinych, a robionych z ziół, których pełno wokół.

Moja małażonka, ta pierwsza i ostatnia, właśnie w tej chwili maceruje syrop z babki lancetowatej, a w mroku garażowego kąta dojrzewa syrop z młodych pędów sosny.

Bywaj zdrów!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1672528

dobra zmiana znowu nie będzie się liczyła z prawicową opinią publiczną i  wdroży paszporty, wbrew stanowisku tejże.

Nie rozumiem, z jakich powodów, Polska tak zdecydowanie wspiera totalitarystyczne narzędzia, wypracowywane w UE.

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2021-0145_PL.html

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672234

"...w celu ułatwienia korzystania z prawa do przemieszczania się i pobytu na terytorium państw członkowskich należy ustanowić wspólne ramy wydawania, weryfikacji i uznawania interoperacyjnych zaświadczeń dotyczących szczepień, testów i powrotu do zdrowia w związku z COVID-19 o nazwie „unijne zaświadczenie COVID-19”, które powinny być wiążące i bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich"...

...czyli unijna nowomowa.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1672253

Prawo "karmy" - przyczyn i skutków...

Producenci proDuktów (za dutki) angażują doCentów, żeby trafiali w gusta konsumentów masOwych...

ProDukty  do produkcji wyrobów konsumpcyjnych, trafiają do pomieszczeń mieszalni SKŁADniKów receptur specyFików dostosowanych do fiKołków - poprzez dukty transPortowe -  przebiegające z paszportami (z danymi) przez porty przeŁadunkowe - (ogniwa łańcucha zaopatrywania w "surowce" - pasze, karmy, związki z atoMów o charakteryStycznych (od miliardów lat) właściwościach - spraw wiedliwości praw bytOwych) - STARych jak SKŁADniki Drogi Mlecznej... - gAstronomicznych proDukcji, które (weDŁUG Ludzi) - umyślnie z rąk Ludzi- mają trafiać w gusta, mody, smaki, zachcianki, kapRysy - uniWERSALnych konsumentów, którymi również są Koty, Lwy, Lamparty - konSumujące "karmę" ( skutki przyczyn) - na Lam party - ( przyjęcie Lam) - z partią Lam - w roli przySmaków gAstronomicznych...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1672264

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-p-lisicki-paszporty-covidowe-beda-prowadzily-do-dalszego-podzialu-i-coraz-wiekszej-kontroli-spolecznej-to-jest-forma-dyskryminacji/

Cytuję:

Rząd nie ma prawa w żadnym wypadku odmawiać dostępu do pewnych podstawowych usług i ograniczać go tylko dla osób zaszczepionych. To jest forma dyskryminacji i niesprawiedliwości. Paszporty (covidowe – red.) będą prowadziły tylko do dalszego podziału w obrębie różnych społeczeństw i do coraz większej kontroli społecznej. Czymś zupełnie skandalicznym są wypowiedzi niektórych ekspertów próbujące moralnie szantażować tych, którzy nie chcą się szczepić i wywierać na nich niedopuszczalną presję – stwierdził Paweł Lisicki, redaktor tygodnika „Do Rzeczy”, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

----------------------

Polecam zapoznanie się z całością wypowiedzi pod wskazanym linkiem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672268

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1672270

Powtórzę fragment swojego wcześniejszego wpisu:

Przerażający jest sam pomysł wprowadzenia paszportu z powodu JEDNEJ CHOROBY! Pytam bezmyślnych i zaszczepionych zwolenników paszportów, czy zgodzą się na paszporty: RAKOWE, CUKRZYCOWE, SERCOWE, GRUŹLICOWE, HIV-owe, ŚWIERZBOWE, GRZYBICOWE, MALARYCZNE, czy inne podobne?!

Niestety nie uzyskuję odpowiedzi, bo dla tych bezmózgów największym szczęściem jest uzyskanie przepustki na wakacje do Turcji! To nic, że to wszystko jest bezprawne! Mają świadomość, że zaraz to bezprawie stanie się prawem, ale nie chcą przyjąć do świadomości, że dokładnie tak samo było  kiedyś w czasach Hitlera ...

==========================================
Źródło: https://niepoprawni.pl/comment/1672116#comment-1672116

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1672274

Paszport domyślny na kretynizm by się przydał. To znaczy na wynik pozytywny w tym zakresie. Dołączany z automatu do każdego paszportu covidowego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1672550