Boisz się ryzyka? Czy coś zrobisz?

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

Biadolimy (mimo wszystko to chyba właściwe określenie), że tęczowi atakują, obrażają, pomawiają, przekraczają granice zdrowego rozsądku i prawa, demoralizują, relatywizują... itd... ale... Czy jesteśmy gotowi zrobić coś więcej? Bo to, co robimy, to za mało, aby myśleć o... no właśnie, o czym właściwie myśleć? O zwycięstwie, czyli pokonaniu wroga, jakim jawi się LGTBe? O obronie swoich pozycji, czyli zachowaniu obowiązującego do niedawna status quo? O „dajcie wy mi wszyscy święty spokój”?... Na początek przypomnę zatem trzy kwestie:

 

Kto nie idzie naprzód, cofa się. (Bolesław Prus „Lalka”) 

 

Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili. (Edmund Burke)

 

...i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. (Ewangelia Mateusza 16:18)

 

Czy bramy mogą ruszyć z miejsca? Czy zaatakują? Czy należy to rozumieć tak, że budowany przez Jezusa Kościół nie zatrzyma się nawet na bramach piekielnych i dotrze z Ewangelią nawet tam, a te bramy nas nie powstrzymają? Czy zwyciężamy, biadoląc? Może jednak czas ruszyć naprzód, licząc na to, że bramy piekielne nas nie przemogą?

 

Pomysł, który w skrócie można nazwać Poco Cola? (nie mylić z POKO-Coca – ulubioną używką posła Nitrasa z POKO, koalicji POKOlana – jesli nie PO szyję – zanurzonej w PRLu), przedstawiłem w jednym z komentarzy, ale po czasie stwierdziłem, że chyba warto napisać o tym więcej i zachęcić wszystkich do dyskusji i... działania. Nie uważam, że trzeba mieć pieniądze, wielkie pieniądze, żeby zrobić jakąś akcję. Wystarczy, że zrobi się szum, a media (prasa i telewizja) zjawią się same, by to komentować – oczywiście nie wszystkie media i nie wszystkie przedstawią to we właściwym świetle. Ale może jednak warto?

 

Prezydent USA Donald Trump zareagował (może zbyt emocjonalnie?) na prezentowane podczas szkolenia w firmie Goodyear hasła i symbole, które uznano za niedopuszczalne na terenie tej firmy. Za nieprawomyślne uznano między innymi czapki MAGA (Make America Great Again). To nie do pomyślenia, bo to hasło uniwersalne, nie tylko jeden ze sloganów wyborczych Trumpa. Reakcja na wpis Trumpa („Nie kupujcie opon Goodyear. Zakazali noszenia czapek MAGA! Kupujcie lepsze i o wiele tańsze opony”) była natychmiastowa, ceny akcji firmy Goodyear spadły o 6%, choć sesja zakończyła się stratą na poziomie 2,5%. Trudno powiedzieć, jak będzie to wyglądać w dalszej perspektywie. Na razie – od 19 sierpnia, kiedy Donald Trump napisał tweet na ten temat – cena nieznacznie spada. A więc da się jednak coś zrobić. Takie uderzenie po kieszeni może być dobre na otrzeźwienie. Czy na dłuższą metę okaże się to wystarczające do zmiany stanowiska władz takiej firmy?

 

Może warto podjąć takie działania na naszym podwórku? Jaką przyjąć strategię? Jaką firmę wziąć na cel? Czy wybór koncernu Coca Cola to dobry pomysł? Z jednej strony nie, bo to gigant, dysponujący ogromnymi funduszami na reklamę, prawników i obłaskawianie dziennikarzy. Z drugiej, nie od dziś wiadomo, że Coca-Cola nie jest zdrowa [Lista 10 zaskakujących i szkodliwych składników Coca-Coli - na jej podstawie powstała niżej prezentowana lista], o czym alarmuje wiele publikacji i można po prostu dołączyć do istniejących zagrożeń punkt mówiący o ideologii LGTBe, z której wspierania ta znana firma jest ponoć szczególnie dumna. Mogłoby to wyglądać na przykład tak:

 

POCO COLA? 
Nie kupuję Coca-Coli, bo odrzucam:

1. Syrop fruktozowy
Główny składnik Coca-Coli (blisko trzydzieści kostek cukru na litr). Długoterminowe spożycie tego syropu wpływa na zwiększenia masy ciała, nieprawidłowy wzrost tłuszczu w organizmie. Są to czynniki ryzyka cukrzycy, nowotworów, nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej (badania Uniwersytetu Princeton).

2. Rtęć
Amerykański Instytut Rolnictwa i Polityki Handlu odkrył, że 9 z 20 badanych próbek handlowych fruktozowego syropu kukurydzianego było zanieczyszczonych rtęcią. Wiele „przyjaznych dzieciom” produktów żywnościowych i napojów bezalkoholowych zawiera tzw. rtęć całkowitą, która jest kombinacją rtęci nieorganicznej, organicznej i rtęci metalicznej.

3. Aspartam 
Diet Coke zawiera około 180 miligramów aspartamu (ok. 200 razy słodszy niż cukier) w 250 ml porcji napoju. Substancje słodzące, takie jak syntetyczny aspartam, tworzą bałagan w chemii naszego mózgu i pobudzają apetyt. Niszczą zdolność organizmu do liczenia kalorii. Skutek: jemy więcej.

4. kwas ortofosforowy
Spożycie Coca-Coli ma związek z mniejszą gęstością kości (publikacja American Journal of Clinical Nutrition). Niektóre badania potwierdzają, że kwas fosforowy powoduje obniżenie stężenia wapnia.

5. Benzen
Został sklasyfikowany jako substancja rakotwórcza dla ludzi. Coca-Cola zawiera około 138 ppb benzenu. Bezpieczne stężenie benzenu w produktach spożywczych to... zero.

6. 4-metyloimidazol
National Institute of Environmental Health Sciences określiła 2- i 4-metyloimidazol jako rakotwórczy i niepożądany produkt uboczny zabarwiania karmelem. 130 gr tej substancji (w 300 ml Coca-Coli) to czterokrotnie więcej niż zaleca NIEHS.

7. Benzoesan sodu
Używany jako środek konserwujący. Dawki od 650 do 830 mg. dziennego spożycia ponoć nie wywołują działań niepożądanych u ludzi. Jakie są skutki spożywania większych ilości? Co powoduje wzrost wskaźników otyłości na całym świecie?

8. napoje gazowe a psucie się zębów
Spożywanie co najmniej czterech szklanek napojów gazowanych dziennie wiąże się z podniesieniem o 252% ryzyka problemów z zębami u 12-latków i aż o 513% u 14-letnich dzieci. 

9. Bisfenol A (BPA)
Substancja chemiczna wpływająca na płeć(!),naśladuje estrogen – naturalny hormon samic. Bisfenol A jest również używany do tworzyw poliwęglanowych i puszek cynowych. Kanada jako pierwsza zdefiniowała BPA jako toksyczną substancję, zawieszając (od 2015) produkcję, import i eksport żywności i napojów, które zawierają syntetyczny hormon. Może powodować uszkodzenia mózgu, autyzm, spadek inteligencji, nadpobudliwość psychoruchową oraz... otyłość, problemy neurologiczne, raka piersi, raka prostaty i wady wrodzone. Mało?

10. Ideologię LGTBe, którą wspiera koncern Coca-Cola 

 

Z uwagi na zdrowie swoich mieszkańców Wenezuela zakazała spożycia Coca-Coli. Uznano, że napój jest zbyt niezdrowy. Może połączenie aspektu zdrowotnego z tęczowym wirusem to dobry zabieg? A może koncern Coca-Cola to za duży kolos, żeby z nim walczyć? Wygląda to niczym walka Dawida z Goliatem... Czy mamy dość wiary i umiejętności? W końcu Dawid wygrał, mimo wszelkich znaków na niebie i na ziemi, które wskazywały co innego. Czy stając się Dawidem, zyska się miano słabszego, więc opinia publiczna stanie po naszej stronie? Czy jak zwykle zostaniemy wyśmiani? A nawet jesli wysmiani, czy powinnismy się wycofać?

 

Można zamiast koncernu Coca-Cola wybrać inny cel. Choćby osławioną (z uwagi na walkę ze swoim cytującym Biblię pracownikiem) firmę IKEA. Albo polski EMPIK, który też wspiera ideologię LGBT („Love is love”)? Czy wybór mniejszej firmy, i to działającej jedynie na polskim rynku, daje większą szansę odniesienia wymiernego sukcesu, wpływu na zmianę jawnej i nieskrępowanej promocji ideologii LGBT?

 

W takiej akcji można sięgnąć po elementy już sprawdzone w akcji grupy „Milcząca Większość”. Ostatnio głośno było o akcji w Białymstoku. Oberwało się zarówno inicjatorom jak i firmie reklamowej, która udostępniła miejsce na billboardach. A była to zwykła „akcja obronna”. Hasła typu: „Mamy dość tęczowej indoktrynacji, braku szacunku wobec naszych świętości oraz agresji wymierzonej w stosunku do osób o poglądach innych niż tęczowe!” lub „Stop lobbystom spod znaku LGTBe”, to żadne oszołomstwo i nawoływanie do nienawiści. A jednak jako takie zostało potraktowane. Próbowano zrywać plakaty z billboardów, a reakcja prezydenta miasta (nikogo nie dziwi, że to człowiek PO) była kuriozalna – zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o... możliwości popełnienia przestępstwa – oczywiście Paragraf 22, czyli „mowa nienawiści”. Co to za mowa pokazują hasła:

 

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

DEWIACJE NIE PRZEJDĄ

WIARA LECZY FRUSTRACJĘ

JESTEŚMY PRZECIW ZGORSZENIOM

 

Innym pomysłem jest zorganizowanie pikiety przed Uniwersytetami, a konkretnie wydziałami psychiatrii (a może psychologii? albo biologii?). Skoro fachowcy nie są w stanie określić płci, to... chyba nie są kompetentni. Po co nam tacy fachowcy? Zamknijmy więc te wydziały, zwolnijmy ich kadrę, bo po co nam studenci, którzy kończą studia i są niedouczeni w swoich dziedzinach. Zlikwidujmy te katedry, a pieniądze przeznaczy się na... onkologię (chociażby). Albo niech ci naukowcy zaczną w końcu mówić jak jest. Bo jeśli nie, to do widzenia, tchórze i darmozjady.

 

Strach ma wielkie oczy. Zrozumiała jest obawa przed konsekwencjami, ale czasem ludzie nie zdają sobie sprawy, jaki ma wydźwięk, jaką siłę, pojedynczy głos. Nawet jednostkowy głos sprzeciwu, może mieć ogromne znaczenie budujące dla innych osób. Stojący w tłumie boją się często, że tylko oni tak myślą, a reszta jest innego zdania. Tymczasem gdy znajdzie się jeden odważny, okazuje się nagle, że zaczynają odzywać się inni – ośmieleni, zmotywowani, zastraszeni, dotąd bierni. 

 

Odwaga nie jest przeciwieństwem strachu lecz jego przezwyciężeniem. (Karol Bunsch)

 

Argumenty „za”:

 • Nie stoję w miejscu, więc nie cofam się
 • Przezwyciężam bierność
 • Robię coś, żeby powstrzymać zło
 • Mam poczucie, że dokładam swoją cegiełkę 
 • Mój sprzeciw ma znaczenie (mój głos się liczy)
 • Jestem niezłomny i nie dam się pokonać

 

Argumenty „przeciw”:

 • mały oddźwięk w mediach (nie przebijemy się)
 • szkoda czasu, to i tak nic nie da
 • czeka nas nagonka mediów
 • zostaniemy wyśmiani, wyszydzeni
 • oskarżą nas o homofobię
 • ludzie mogą zareagować na to agresją
 • obawiam się negatywnych reperkusji w pracy, moim otoczeniu
 • nie nadaję się do takich akcji

 

Czy to proste? Nie. Czy się opłaci? Oto jest pytanie. Ale czy tak powinno brzemieć pytanie w tej sprawie? 

 

...Ugrzązłem w mule topieli i nie mam nigdzie oparcia, trafiłem na wodną głębinę i nurt wody mnie porywa. Zmęczyłem się krzykiem i ochrypło mi gardło, osłabły moje oczy, gdy czekam na Boga mojego. Liczniejsi są od włosów mej głowy nienawidzący mnie bez powodu; silni są moi wrogowie, nieprzyjaciele zakłamani; mam oddać, czegom nie zrabował? (...) Stałem się obcy dla moich braci i cudzoziemcem dla synów mojej matki; Bo gorliwość o twój dom zżarła mnie i spadły na mnie urągania urągających Tobie. (...) Wyrwij mnie z bagna, abym nie zatonął, wybaw mnie od tych, co mnie nienawidzą... (...) wy, którzy Boga szukacie, niech ożyje serce wasze! Słucha Pan bowiem głosu biedaków i nie odwraca się od uwięzionych... [Psalm 69 - wyjątki z różnych biblijnych przekładów]

 

Więcej pytań niż odpowiedzi. Jednak zachęcam do zabrania głosu w tej sprawie. Warto, czy nie warto podjąć jakieś działania? Na co nas stać? Czy mamy tylko stać? Kto stoi w miejscu, cofa się. Co o tym sądzicie?

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Bardzo dobry pomysł z tą akcją #PocoCola. Uważam, że może być najbardziej skuteczny ze wszystkich przez Ciebie wymienionych. Z tym, że punkt 10 z listy "dlaczego nie pijemy Coli" dałbym na pierwszym miejscu.

Dlaczego? Otóż gdyby akcję nagłośnić odpowiednio, to mimo, że sprzedaż Coca-Coli niekoniecznie by spadła, to :

2) przeciwnicy LGBT byliby zdrowsi ( rośliby w siłę )

3) zwolennicy ideologii LGBT truliby się, eliminując z życia społecznego ( spożywając więcej niż zazwyczaj Coli w ramach solidarności z podmiotem ich wspierającym)

żeby nie marnować czasu, akcję #PocoCola - pod tym hasztagiem dałem już, wraz z linkiem do artykułu na TT.

Pozdrawiam ciepło

rm

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1642234

...znalazłoby się LGTBe to decyzja, czy "iść na całość", czy za lekką zasłoną dymną. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1642237

Ale nie jesteśmy grupą od zdrowej żywności, więc na pierwszym.  Gdyby COCA nie opowiedziała się po  stronie ideologii LGBT, to czy akcja #PocoCola by powstała? Czym różni się Cola od Pepsi, albo innego McDonalda?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1642239

Może przerodzi się to w akcję. Poczekajmy na więcej komentarzy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1642301

:Przysięga Hipokratesa składana jest przez lekarzy od czasów starożytnych.

 „Primum non nocere”, - „Po pierwsze nie szkodzić”.

Przysięga Hipokratesa to swoisty ZAPOMNANY kodeks etyczny przyjmowany przez środowisko lekarskie

Nie chcę generalizować....bo są zawsze ci dobrzy i to oni płacą za to cenę.......

........ zawsze , w każdym środowisku ogólnie pojętym....

.....byli, są i będą.......... dobrzy i źli ludzie .........

Oby należeć do tych pierwszych........dobrych.......

de facto .....ostatnich.............

Dziękuję za wartościowy wpis,

pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka Nowak

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1642329

To co proponuje LGBT jest nie do przyjęcia dla większości społeczeństwa i kłóci się z ich poglądami. Dlatego trzeba się temu sprzeciwiać.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1642352

Ale paradoksem jest to, że kiedy otworzyłem Twój wpis znalazłem pod nim reklamę.... no właśnie, reklamę tego, co chcesz bojkotować :-(. Niestety, metody pozycjonowania reklam Google od razu znalazły wątek i dolepiły adekwatną reklamę. Przyznam, że od dawana nie widziałem tej reklamy na swoim komputerze.

Jako nauczyciel, zmagający się z zawodowymi kłopotami z gardłem, od lat nie piją C***C***, ponieważ napoje gazowane wzmagają moje dolegliwości. Dodatkowo przekonuje mnie do tego ich zaangażowanie w LGBT. Tyle, że o ile z C***C*** można zrezygnować, to już np. Google czy Microsoft są wręcz monopolistami i trudno z nimi walczyć bojkotem, bo wielokrotnie nie mamy dla nich alternatywy. Trzeba by w tej sytuacji wymyślić coś skutecznego, ale jednocześnie nie uderzającego w nas samych.

Tam gdzie mamy alternatywę (C***C***, EMP**, IK** itp.) bojkot jest jak najbardziej wskazany. W przypadku EMPiK-u zdarzyło mi się po zakupie w odpowiedzi na maila z prośbą o ocenę tego zakupu, ocenić zakup negatywnie i w opinii wpisać ich nadmierne zaangażowanie w 6-kolorowych. Odpowiedzi nie było.

Przygotowując powyższy obrazek szukałem w sieci "przecinka" EMPiK-u na wzór. I znalazłem "tęczowy" zrobiony nie w ramach jakiegoś mema, ale przez samą firmę!

A ten obrazek powstał rok temu, ale chyba znakomicie odnosi się do ostatnich wyczynów wyznawców ideologii 6-ciu kolorów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1642367

Dlatego ważne jest okreslenie jednego celu. I skupienie się na tym.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1642383

 • kilka osób (min. 2-3)
 • ustalenie miejsca (miejsc ustawienia pikiet)
 • wydrukowanych plakatów (+ sposobu ich prezentacji)
 • wydrukowanych ulotek (ile?) i zabezpieczenia ich podczas pikiety 
 • określenie czasu trwania akcji (kilka godzin, 1 dzień, 4 kolejne niedziele?)
 • ubezpieczenia (w razie jakiegoś agresywnego zachowania - 1 osoba incognito)
 • potwierdzenia, czy to zgodne z prawem

Trzeba też umieć odpowiedzieć na ewentualne pytania w sposób rzeczowy i nie wzbudzający agresji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1642384

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1642398

Na przykład jakimiś punktami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1642413

O jakie punkty chodzi, bo nie bardzo rozumiem? Co to ma wspólnego z artykułem?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1642688

a nie do Pana, Chodziło o niezrozumiałe zajmowanie się punktacją na NP, co stanowi feblik Huskego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643023

...żeby to była prawda. Mnie tez zarzucano to samo. Nie wiem, skąd takie pomysły? Po co ma sobie zawracać głowę stratą 100 punktów mając kilkadziesiąt tysięcy? Ja też proponowałem, że oddam 2000 punktów Six Misiowi (choć wiem, że to w zasadzie niemożliwe), ale nie skorzystał, a potem zrejterował. Może pani za bardzo się tym przejmuje i ma pani wrażenie, że inni też?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643025

Dostałam tylko mail, że grozi mi powszechne negatywne punktowanie w jakimś odwecie. Odpowiedziałam, że mi na tym nie zależy. Natomiast groźba - jak zauważyłam - się materializuje. Dla mnie to śmieszne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643028

...tylko zrobić coś pożytecznego, budującego, zachęcającego innych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1642463

Mieszane mam uczucia, gdy głos zabiera ktoś, kto ma za sobą taką przeszłość jak Jakubowska. Ale w 100% się z nią zgadzam, więc nie pozostaje mi nic innego jak udostepnić.
List wychowawczyni do ucznia Damięckiego Mateusza 

Mateuszek długo się nie odzywał i postanowił znowu zabłysnąć. Jak zwykle na siłę. Tak jak poprzednio nie wszystko zrozumiał, nie wszystko sprawdził. Tak mniej więcej pół na pół. Półinteligent i półprawdy. Jak pisze Jakubowska: "Na przyszłość korzystaj ze źródeł i zbadaj problem ze wszystkich stron".

Poprzednio poświęciłem mu wierszyk: odpowiedz potomka chlopa panszczyznianego

Imperium kontratakuje, a my co? Bronimy się? Czy to skuteczna obrona?

Ktoś kiedyś powiedział, że najlepszą obroną jest atak.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1642467

Na to wydaje się wskazywać reakcja na mój tekst. W odpowiedzi tylko słowa, słowa, słowa.... Dobrze, że choć dwie osoby opowiedziały się za słusznością takich działań. Ale wygląda na to, że jednak nic konkretnego z tym nie zrobimy. A może się mylę?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643022

Sprawą chyba powinni zająć się "młodzi". "Staruszkowie" powyżej lat 60 już się napracowali społecznie i mają prawo mieć inne priorytety, jak choćby troska o leczenie bliskich.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643024

...w inny sposób. Można wspierać, proponować, dyskutować, doradzać... Jest wiele form uczestnictwa. Brak UCZESTNICTWA nie jest jedną z nich.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643026

Wystarczy przejrzeć mój blog. Niech się angażują prężni "młodziankowie".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643030

tylko w popieraniu żądań swojego brata. I kilka razy sporadycznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1643041

Ktoś, kto ustawicznie kłamie i zniechęca do czytania ważnych informacji, nie może być człowiekiem żadnej dobrej sprawy.

Zamiast paszkwili HD, odciągających uwagę od najważniejszych spraw, polecam przeczytać, upowszechniać i podpisać apel biskupów:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/apel-wybitnych-hierarchow-do-kosciola-i-do-swiata-w-sprawie-pandemii

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643111

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To najlepszy przykład zajmowania się pierdołami i odwracania uwagi od spraw ważnych.
Cały portal, sposób punktowania wraz ze sztuczną ineligencją gawriona wpisuje się jak najbardziej w NWO. To już chyba bardziej oczywiste niż "pandemia".

Jednak dużo gorszą sprawą jest list "wybitnych hierarchów", który przypomina długą przemowę do 40 przedszkolaków wrzeszczących na boisku..."Kochane dzieci, proszę was , bądźcie grzeczne".
Za długi, za późno i pełen sprzeczności...więc bez sensu.

Przykład; cyt.
"Demokratyczna i uczciwa konfrontacja jest najlepszym antidotum na ryzyko narzucenia podstępnych form dyktatury, przypuszczalnie gorszych niż te, których w niedawnej przeszłości nasze społeczeństwo było świadkiem powstania i upadku."

Demokracja nie jest i nie może być uczciwa.
To nie większość decyduje o uczciwości i nie metodą konfrontacji czy dialogu.

Ale tej wiedzy brakuje również księżom profesorom i teologom, czego dali żenujący wyraz w ostatniej audycji RM na temat światopoglądu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1643112

???????????????

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643117

...mam ograniczoną ilość komentarzy na dobę. Czasem jeden, lub dwa a czasem wcale. Dlatego nie zawsze odpowiadam natychmiast.

Proponuję jedno,jedyne wyjście...odwrócenie się od modernizmu i powrót do
wiary rzymsko-katolickiej. Dziś mało kto wie na czym ona polega.

https://www.youtube.com/watch?v=sLU-yEIxj9U

https://krolestwonmp.wordpress.com/2016/01/01/pdf-kard-gasparri-katechizm-katolicki-warszawa-1941/

Poza tym dobrze wiedzieć jak szatan działa na zmysły i jak go rozpoznać we własnym życiu
1.Zamiłowanie do nagości
2.Wytwarza niezgodę, rozrywa wszelkie więzi
3.Rozdwojenie jaźni, brak wewnętrznego spokoju
...oraz jak się bronić...

https://gloria.tv/post/oJBdYiwjRst33UKRohNMiJYWw

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1643352

Teorie i mądrość pokoleń mamy w jednym paluszku. Mam wrażenie, że pytanie było bardziej konkretne. Co mianowicie? Co konkretnie? Bo mój głupi pomysł zawierał jednak konkrety. Może głupie (jak dla kogo), ale jednak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643562

Ponawiam pytanie zadane 22 godziny temnu.

Skoro ten pomysł jes głupi, zróbmy coś mądrzejszego. Czy to mądrzejsze to tylko krytyka wszystkiego i wszystkich?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643241

...ale chyba się nie doczekamy, prawda?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643295

"pócz" 19 października, po którym Polska ma zmienić nazwę na Szurlandia na czele z królową Szurą I? Dla kolegi pytam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1643114