Anty-Godek czy AntyGoNa? Kto przeżyje, a kto skona?

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

God. Bóg. Godek? Hmm...
Podobny problem będzie z określeniem Anty-Godek...

A co na to Bóg? Wiemy dobrze. Jednak nie dla wszystkich Bóg jest autorytetem. Za to autorytetami są dziwni socjologowie, różni hochsztaplerzy i krzykacze. Ale chwilowo mniejsza z tym.

Anty-Godek, czyli Nie-Zgodek. A więc rozdźwięk. Różnica zdań. Brak porozumienia. Jedni tak, drudzy nie. Jedni by w ten sposób, drudzy inaczej. My tu, wy – tam. Panowie na prawo, panie na lewo, czy coś w tym stylu.

To może wróćmy jeszcze na chwilę do Boga. Dwa zdania z tej samej Biblii. „Cieszymy się pokojem, który otrzymaliśmy od Boga przez /.../ Jezusa Chrystusa”. A w innym miejscu: „Jezus nie przyszedł na Ziemię, aby przynieść pokój”. Sprzeczność? Pozorna. Ten zamęt znaczeniowy pogłębiła dodatkowo jedna z kolęd. Z tych najbardziej znanych:
 
Przybieżeli do Betlejem pasterze,
Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze.
Chwała na wysokości,
chwała na wysokości,
a pokój na Ziemi.

„Pokój na Ziemi„ to słowa z Biblii. Ale czy znamy ich prawdziwe znaczenie? Na Ziemi pokój ludziom... O co tu chodzi? Wyjaśnienie znajduje się w Ewangelii Łukasza:

Chwała na wysokościach Bogu, a na ziemi pokój, wobec ludzi dobra wola (Ew. Łukasza 2:14)

To w tłumaczeniu Uwspółcześnionej Biblii Gdańskiej. W innych tłumaczeniach tego nie znajdziesz. Czy ma znaczenie, kto tłumaczy? Czy ma znaczenie, kto wychowuje?

A zatem nie „ludzi dobrej woli”, ale Boża dobra wola względem ludzi. Jak okazana? Poprzez miłosierdzie, które miało swój wyraz w odpuszczeniu grzechów. Dobra wola okazana w Jezusie Chrystusie, który odkupił grzechy świata. Grzechy na Ziemi. Wszystkie. Każdy, grzech każdego z nas. Jezus odnowił przez to relację człowieka z Bogiem. Pojednał nas z Bogiem. Pojednał tych, którzy tego pojednania chcą, którzy rozumieją i uznali ofiarę Jezusa. Uznali autorytet Boga, Słowa Bożego. Jezus stał się ich Panem i zbawicielem. To On pojednał ich z Bogiem. Oni są pojednani z Bogiem. Dlatego do Rzymian apostoł Paweł pisze:

Doznając usprawiedliwienia wypływającego z wiary, cieszymy się pokojem, który otrzymaliśmy od Boga przez Pana naszego Jezusa Chrystusa (List do Rzymian 5:1).

Ale jednocześnie sam Jezus mówił do swoich uczniów:

Nie myślcie, że przyszedłem, by zaprowadzić pokój na ziemi. Nie przyszedłem, by przynieść pokój, ale miecz. Przyszedłem bowiem, aby przeciwstawić człowieka jego własnemu ojcu, córkę jej własnej matce, a synową matce jej męża. /.../ Kto kocha swego ojca lub swoją matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha swego syna lub swoją córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za Mną, nie jest Mnie godzien (Ewangelia Mateusza 10:34-38)

Czemu ojciec i syn wystąpią przeciwko sobie? Czemu matka i córka będą przeciw sobie? Właśnie ze względu na prawdę. Na prawdę, którą jest Jezus. Kto wybiera Boga i nie grzeszy, nie ma łatwo. Łatwiej jest być człowiekiem asertywnym i wybierać „to, co dobre dla mnie”,  „to co każdy”, „to co łatwe i przyjemne”. Czy łatwo przyznać się do błędu (niby asertywność to także „umiejętność przyjmowania krytyki”, ale jakoś w to nie wierzę)? Czy łatwo szanować bliźniego? Czy łatwo zrezygnować z zysku? Czy łatwo wynagrodzić komuś stratę, którą poniósł z naszej winy? Czy łatwo przeprosić? Czy tak robi człowiek sukcesu? Człowiek pewny siebie? Człowiek zadufany w sobie? Czy łatwo zabić? Czyimiś rękoma...

Anty-Godek. Anty... Antygona. Kto skona? Dlaczego przychodzi na myśl właśnie ona? Kto i czego nie pozwoli pogrzebać? I kto kogo zamuruje? Dużo tych pytań.

Mnie na pewno zamurowało. Siła sprzeciwu była dość zaskakująca, choć sam sprzeciw nie dziwił. Nic już nie dziwi. Choć nie, wciąż dziwią mnie postawy ludzi, którzy się sprzeciwiają, a nie wiedzą nawet przeciw czemu występują. Kibole są ponoć tacy prymitywni, a tu... ludzie kulturalni, wykształceni, aktorki, muzyczki, profesorki, modelki – same modele, chciałoby się rzec. A co modelowo wygadują? Podam 6 przykładów:

„Zapisy w projekcie zmian ustawy postulują całkowity zakaz aborcji” – NIEPRAWDA

Anna Rubik: „Pani Godek chce, abyś zgwałcona nie miała wyboru” – NIEPRAWDA

„Plany rządu zaostrzające prawo aborcyjne są po prostu nieludzkie” – 2 x NIEPRAWDA

Dwa pierwsze cytaty nie wymagają komentarza, a ten trzeci zawiera aż dwa przekłamania: nie był/jest to projekt rządowy, ani forsowany przez PIS (bardzo często to słyszę). Jest to INICJATYWA OBYWATELSKA – projekt, pod którym podpisało się ponad 830 tys. obywateli naszego kraju. Po drugie, jak zaostrzenie prawa, które nie pozwala zabić człowieka (dziecko nienarodzone) może być nieludzkie? Z jakiego punktu widzenia?

Przypomnę tylko, że Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (z 1993 r.) mówi, że „każda istota ludzka ma od chwili poczęcia przyrodzone prawo do życia”. Czy pani e-tyczka Środa, profesor, to czytała? Czemu bredzi jak poparzona (nie mylić z żoną popa, bo coś takiego nie istnieje). Ktoś napisał „Może dostała tytuł profesora za zgoła inne rzeczy”. A może za samo „zgoła”? Może nie miała czasu, bo była na kolejnej manifie? Natomiast zgodnie z Ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka: dzieckiem jest człowiek „od chwili poczęcia do ukończenia 18 roku życia”.

Dariusz Joński: „Walczymy o godność kobiet” – NIEPRAWDA

Czy możliwość pozbawienia życia dziecka (nienarodzonego), którego się już nie chce, to czyn godny? Przepraszam za porównanie, ale pozbycie się niechcianego psa – wrzucenie w worku do rzeki, przywiązanie do drzewa w lesie, zakopanie na działce – jest karalne i chyba... chyba już powszechnie nieakceptowane. Nawet psa. Dziecka nie?

Jedna z protestujących: „Walczymy o prawo do stanowienia o własnym ciele” – NIEPRAWDA

Z prawa do stanowienia o własnym ciele można było skorzystać kilka tygodni czy miesięcy wcześniej. Jak? Nie decydując się na współżycie. Takie proste? Właśnie. Po fakcie nie jest to już stanowienie o własnym ciele, ale o ciele kogoś innego – dziecka. Znowu niestosowne porównanie: co byśmy powiedzieli, gdyby inkubator nagle zaczął wyrzucać umieszczone w nim dzieci, powołując się na prawo do stanowienia o własnym wnętrzu? Niestosowne porównanie – jak z psem.

Magdalena Środa: „Prawo do aborcji jest jednym z podstawowych praw człowieka” – NIEPRAWDA

Nie jestem profesorem, ale jestem pewien, że coś się pani pokręciło. Może na Kręciole u Jurka Owsiaka? „Jednym z podstawowych praw człowieka jest prawo do życia” – tak to leciało. Prawo do życia. „Prawo” do aborcji wymyśliły kobiety, które nie chcą odpowiadać za własne czyny. Bo skoro można zabić dziecko nienarodzone, to dlaczego nie można narodzonego, kiedy się znudzi. Albo posła Libickiego? W majestacie prawa.

E-tyczka i filozofka uważa, że prawo każdej kobiety do przerwania ciąży „nie jest prawem do zabijania, tylko do decydowania”. „W kraju, w którym nie ma dostatecznej ilości żłobków i przedszkoli” można zabijać dzieci? Dotąd myślałem, że buduje się wtedy więcej żłobków i przedszkoli. Myliłem się. Swoją drogą nie chciałbym, żeby ktoś taki uczył mnie etyki. Ktoś taki nie powinien uczyć nikogo.

Ponad 830 tys. podpisów. To już nie jest Projekt Godek. To już Projekt dużej grupy obywateli. Tak działa demokracja. Komuś się demokracja nie podoba? Banałem będzie powtarzanie, że to ułomny system, ale jak na razie nie ma lepszego. Dbajmy o to, żeby go ulepszać, a nie psuć, domagając się dziwnych praw.

To co takiego jest w tym projekcie. Co jest a czego nie ma. Zdementujmy te NIEPRAWDY wymienione powyżej. A zatem, czy dopuszczalna jest aborcja:

- w przypadku ciąży w wyniku gwałtu? TAK

- w przypadku, gdy ciąża zagraża życiu matki? TAK

Jakie trzy obostrzenia chcą wprowadzić autorzy projektu i popierająca ich rzesza ponad 830 tysięcy obywateli?

1. Projekt uchyla dopuszczalność aborcji eugenicznej, czyli usunięcia ciąży, gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże PRAWDOPODOBIEŃSTWO ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”

2. Zabieg aborcji dokonywany jest w szpitalu, nie w gabinecie ginekologicznym

3. To, że „ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej” stwierdza inny lekarz niż dokonujący przerwania ciąży (chyba, ze ciąża zagraża bezpośrednio życiu kobiety).

Projekt mieści się na jednej stronie. Tylko tyle i aż tyle. Aż – bo aż tyle hałasu o te trzy punkty. Tyle hałasu i „nerw”, że Polki wyszły na ulice i w ramach „Czarnego Protestu”, żeby  sprzeciwić się Projektowi lub też Ustawie, jeśli parlament takową uchwali. Polki. Czarne Polki. Nie wszystkie Polki. Czarne Polki to nie wszystkie Polki. To tylko te czarne. Niech Bóg ma dla nich miłosierdzie.

Mam nadzieję, że Kaja Godek będzie miała miłosierdzie dla mnie i nie weźmie mi za złe, że w dość obcesowy sposób potraktowałem jej nazwisko. Może wcale się o tym nie dowie, bowiem jej konto na Facebooku znikło. Znikło? To chyba mylące określenie. Zostało usunięte. Nie do końca wiadomo, za co. Wspomniana wcześniej Anna Rubik – niezła modelka – zastanawia się publicznie, czy nie za szerzenie nienawiści. Ciekawe w jaki sposób Kaja Godek miałaby szerzyć nienawiść? Może wieczorami lub po nocach? Nic o tym nie wiem. Może widzieli ją mieszkańcy ulicy Szerokiej?

Jeśli za szerzenie nienawiści (no chyba), to Rubik dziękuje Facebookowi, a jeśli to pani Godek usunęła konto (na pewno), to jej również dziękuje. Ma dziewczyna gest. Co za pech, że nie wiadomo, komu dziękować. Tęczowa flaga na oczach sprawia, że Anna Rubik sądzi (to jak najbardziej słuszne określenie), że „walczy o zdrowie, bezpieczeństwo i godność kobiet”. Ta walka to takie jej hobby. Niektórzy chodzą na ryby, inni polują (jak Bronek Sław Komorowski), a Anna walczy o „zdrowie, bezpieczeństwo i godność” (ZBIG) między bieganiem po wybiegu, sesjami zdjęciowymi i publikowaniem mądrych rzeczy na Instagramie. Big ZBIG. Ciekawe, czy Zamachowski o tym wie, w końcu tu chodzi o zamach na... na... na... Jak leciała ta piosenka?

Co z Antygoną?

Anna przekroczyła Rubikon już dawno. „Kości zostały rzucone”. Anna Rubik chce zatem zakopać kości. Kości, czyli Projekt (Polinejkes) – może razem z Kają Godek i jej kontem na fb (choć to ostatnie będzie trudne, bo już ktoś zakopał to konto). Kreon (prawo gwarantujące wolność słowa) nie nakazuje, a właściwie zabrania takich rzeczy, ale kto by się przejmował Kreonem. To tylko król. Czy ktoś odkopie Polinejkesa (Projekt Godek), jeśli Anna Rubiczanka go zakopie? Antygona zakopała i potem ją za to zamurowali. Nie wiem, czy Anna Rubik powinna się już bać. Tak czy siak, jest pewien plus, pani Anno. Na pewno się pani odchudzi.

...a przygnębiony duch wysusza kości...

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:13)

Komentarze

Działanie lobby aborcyjnego z jednej strony jest po prostu zbrodniczym interesem i ludzie ci hołdują wątpliwej maksymie "pecunia non olet". Z drugiej strony, jest to misja niesiona w imię "cywilizacji śmierci", przed którą ostrzegał nas już dawno Jan Paweł II. Misja diabelska, która na przestrzeni wieków przyjmowała postać różnych ideologii, często pozornie ze sobą sprzecznych, ale mających w ostateczności zniszczyć sumienie i życie człowieka. 

Przy okazji odkurzyłem dwa swoje obrazki sprzed kilku lat. Szukając ich znalazłem w sieci plakat aborcjonistów reklamujący tabletki wczesnoporonne. Wyjątkowa hipokryzja: "Potrzebujesz aborcji - nie jesteś sama". Fakt, nie jest sama, ma przy sobie swoje dziecko. Dopiero jak je zabije, będzie sama. Całkiem sama...

O i znalazłem jeszcze jedną grafikę:

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1631277

...ale co można zrobić. Im się wciaż wydaje, że walczą o "wolność" i "godność". Dopóki e-tyczkami są Środy a ksiażki piszą Piątki... trudna sprawa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631326

Pisałem o nim powyżej.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1631378

Widziałem na stronie głównej. Trochę rywalizujemy o miejsce. Postaram się nie być zbyt aktywny, ale ciągle coś przychodzi do głowy. A jutro niedziela i kolejny rebus :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631382

Zresztą chciałem zmodyfikować poprzednią wersję, ale obrazek nie chciał się usunąć. Musiałem go odpublikować i wkleić ponownie. Trochę głupio wyszło, ale zniknął z ostatniej pozycji i ponownie przeskoczył na pierwszą. 

Często, jak mam wiele pomysłów na coś ciekawego, to publikuję jeden rysunek, potem kilka następnych, kopiuję ich adresy, wklejam w opisie do pierwszego, a później pozostałe odpublikowuję (nie usuwam!). Wtedy w jednym wpisie mam kilka obrazków. Tyle, że to ma sens, gdy rysunki są na ten sam temat. Zawsze mi żal "wypychać" inne ciekawe prace. Jest chyba tylko jeden wyjątek, ale jego wyrzuca zazwyczaj "hejter postkomuny" :-). Nie muszę dodawać, że działanie strony wymaga, żeby ten hejter był kolektywny...

Co do powyższego rysunku, to pośrednio Ty ,mnie zainspirowałeś. Grafiki, które chciałem dołączyć do komentarza były tak stare, że musiałem szukać ich w Googlach. A jak już znalazłem, okazało się, że w wyszukiwarce przylepił się do nich plakacik proaborcyjny. Tak mnie to uwściekliło, że postanowiłem go sparodiować, pokazując, że aborcjonistki okłamują kobiety, obiecując że nie będą same...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1631387

Piszesz tak obrazowo, że niemal widać, jak to robisz. Proces tworzenia to fantastyczna przygoda. Czasem pod górkę, a czasem z górki. Ale i tak potem trzeba nabrać dystansu, żeby zobaczyć to oczami odbiorcy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631423

W aborcji.

Mówiąc że są partią Narodowo Chrześcijańską, a blokują specjalnie ustawę antyaborcyjną i nie chce jej uchwalić, bo słupki poparcia ważniejsze jak Prawo Boga, w czym pozwalają na zabijanie dzieci nienarodzonych.

Człowiek od poczęcia w łonie matki po naturalną śmierć, powinien być chroniony. Takie jest prawo Boga i tylko Bóg może powoływać go do siebie, a nie człowiek. A kto nie stosuje się do Prawa Bożego, nie może o sobie mówić że jest chrześcijaninem. Albo jesteś chrześcijaninem, albo udajesz że nim jesteś, jak ci żydowscy obłudnicy na rogach ulic i pokazując na pokaz swoją wiarę. I właśnie PiS tak czyni.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1631440

Fajny nick. Równie dobrze mógłbyś wybrać:

"Nie jestem tym kim nie jestem".

Albo "Który nie jest mną, ja nim nie jestem".

Albo: "Nie byłbym tym kim jestem, gdybym stał się tym, kim bym być nie chciał".

Albo: "Gdybym stał się tym, kim nigdy nie chciałem się stać, to nie byłbym tym, kim jestem"

Albo: "Gdybym z jakichś nieznanych mi przyczyn wybrał inną życiową drogę, być może nie stałbym tu (tu na pewno nie stało ZOMO), gdzie teraz stoję, chyba że Ziemia naprawdę jest kulą, a ja szedłbym dostatecznie długo, żeby przypadkiem dojść do tego miejsca, gdzie teraz jestem"

Przemyśl to. Po co się trzymać tych trzech pałek? Od razu cię rozpoznają jako pałkowicza. A kto pałła żądzą, tego potem sądzą. Takie przysłowie ludowe. Indianie mają takie święto. Pałłał. Obyś nie pałłał. Tego ci życzę. Skalp to dobra rzecz, ale warto zachować na głowie. A taki Indianiec, to nigdy nie wiadomo, czy strzeli do głowy... wróć, nigdy nie wiadomo, co mu strzeli go głowy. W sumie jak mu strzeli do głowy, to... będzie martwy... Hmm...

Niektórzy mówią, że dobry Indianin to martwy Indianin. Ale to podłe. To rasiści.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631469

A taki nick pasuje tobie.

A może " leming PiS-owy"

A może "Budujemy Polin"

Widzisz jak łatwo można kpić z ludzi i ich ośmieszać.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1631483

Dzięki, że się wysiliłeś. Efekt twojej pracy niech ocenią inni.

Spójrz jeszcze na oceny: pod swój wpis i pod mój, który oceniłeś. A jak już pomyślisz, to kiedy weźmiesz KOŁO, nie walnij się nim za bardzo w CZOŁO. Miej dla siebie litość. Choć trochę :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631484

Widać że ty nie musisz walić się w swój pustak, pasza z Izraela podawana tobie przez PiS zrobiła już swoje.

Sieczka w twojej główce jest bardzo widoczna. Gdyby teoretycznie ktoś strzelił ci w głowę, to nie umrzesz, bo pocisk nie znajdzie mózgu.

I już ci nie będę odpisywał i tylko będę ciebie oceniał, albo dobrze, albo lufa.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1631488

Ja w kwestii formalnej... "oceniał, albo dobrze, albo lufa" - chyba pała albo lufa? Kolega poprawi tę pomyłkę, bo inni koledzy nie będą ukontentowani (jest takie słowo)

A tak na marginesie... Kolega czyta Biblię? Nie parzy w rączki? Jakby co, to mam tu taki tani gadżecik - dobry, nie tylko kiedy bardzo parzy, ale i w innych sytuacjach życiowych użyteczny: Rękawice Design i kolor chyba odpowiednie?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631492

Jestem Jaki Jestem. Wiśniewski. Jestem Który Jestem. Jahwe. Imię Boga. Przecież wiesz.... Ty wiesz...

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631791

Czy masz problem z moim nickiem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1631802

Każdy ma prawo mieć taki nick jak chce.

Pewne skojarzenia słowne  mi się nasunęły, bo Krispin  dużo łamigłówek słownych stosuje.

Jestem jaki jestem to był tytuł programu z Michałem Wiśniewskim. Jestem, Który Jestem brzmi podobnie, ale to już imię Boże.

A tytuł mojego komentarza i jego koniec to troszkę prywaty na  forum publicznym - Krispin powinien wiedzieć, co co mi chodzi.

W sumie  może powinnam to napisać na PW, ale stało się. Obiecuję, że ostatni raz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631804

A poważnie... zastanowię się :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1631845