2020

Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
Idee
czy przekop zbudować wzdłuż czy w poprzek rzeki

2020

 . . to ciekawe czasy ; zmalała ilość prognostów mających odwagę snuć dywagacje dotyczące przyszłości dla świata, zawodzą stereotypowe diagnozy oparte na ideologiach wywodzących się z doktryn wychwalających prawo do rzekomej wolności , bo albo wolność , albo siła . . . , a siłę generuje niewola ciężkiej pracy całych wielkich grup ludzkich zjednoczonych wspólnymi celami , którzy ochoczo podejmują się tej pracy z zaangażowaniem i wykorzystaniem talentów – indywidualnych (niewola talentu - życiowego przesłania jednostki )  i grupowych (niewola celów kolektywu) , a ostatecznie niewola  „woli mocy „ ( politycy , wojsko i policja) , alternatywą jest słabość a nawet niebyt.

Chiny , każdy powtarza codziennie wielokrotnie , Chiny to Chiny tamto itd…

  A co z resztą państw i sojuszów , jak widać na wykresach : http://artpropo.com/Karykatury,caricatures/power%20of%20world%20countries%20.htm  , opartych na analizach wykonanych przez  Pana Tomasza Banysia (link pod tekstem) :  - biały człowiek traci witalność i niestety na to niewiele się poradzi w krótkim okresie , procesy demograficzne przebiegają dyskretnie , ale rezultaty wybuchają z całą mocą . Nie będę się teraz rozpisywał na ten temat , ale być może rzeczywiście Polska ma dziś stosunkowo dobry moment , pod warunkiem , że nie zatraci swej „pamięci o tożsamości” i nie straci (po prostu ze starości ) , wciąż jeszcze możliwego potencjału odbudowy demografii - kobiety są najważniejsze ! Brońmy świętości macierzyństwa , wspierajmy  matki jako najdoskonalsze rodzicielki ,  matki , ojców dziadków , wujków i przyjaciół jako wychowawców , a rolników (pozdrawiam Pana Tadeusza Rolnika ! ) jako żywicieli zdrową i czystą polską produkcją z pól pachnących samopszą i płaskurką , wielu , wielu dzieci i energicznej rodzimej młodzieży , let's do it! -  jeśli zależy nam na realizacji „naszego” narodowego przesłania -Viva Polonia !

„ Najlepszą metodą inwestowania „dodruków” jest roztropne inwestycja w człowieka . . . i nowożytną dydaktykę polską - dla tych przyszłych małych obywateli , by stali się etosem polskiej duszy w 22 wieku.”

                                                                            Karykaturzysta Warszawski 2020

 

 

Maciej Szproch

Karykaturzysta Warszawski 2020 06 26 godz 19.27

 

CYBERNETYCZNA ANALIZA PROCESÓW STEROWANIA MIĘDZYNARODOWEGO (cz.2 – Koncert mocarstw w XXI wieku – Chiny)

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)