CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ !

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych (J 20, 1–9).

Ten przejmujący opis Apostoła Jana, który wraz z Piotrem biegnie do grobu Jezusa Chrystusa jest nie tylko świadectwem Zmartwychwstania Syna Bożego. Jest przede wszystkim opisem narodzenia się wiary. Wiary tak silnej, że wszyscy Apostołowie od dnia Zmartwychwstania przestali się bać śmierci. Zrozumieli, że życie na ziemi jest tylko epizodem w porównaniu do wiecznego życia w Niebie. Uwierzyli w daną im przez Chrystusa obietnicę: Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują (1 Kor 2, 9).

Czy nasza wiara w Zmartwychwstałego Chrystusa jest tak silna, jak wiara jego uczniów, do których Jezus przychodził już po swej ziemskiej śmierci? Z pewnością nie – zajętych pracą, codziennymi obowiązkami, walką z pandemią ale także atakowanych ze wszystkich stron przez współczesny, komercyjny świat. Jednak niewiele potrzeba, by przystąpić do grona zbawionych, gdy nadejdzie ten dzień, który wielu przeraża. Wystarczy uwierzyć w Zmartwychwstałego Pana i go kochać Go za to, że dał nam szansę znaleźć się na Ziemi. Jak wielka to była szansa wystarczy posłuchać opętanych lewaków i aborcjonistek - tych wszystkich walczących z Kościołem, którzy już dziś zapowiadają, że je usuną i wprowadzą w Polsce aborcję na życzenie...

Apostoł Tomasz do końca nie uwierzył w Zmartwychwstanie Jezusa i to nawet wtedy gdy Ten nagle znalazł się wśród apostołów w wieczerniku. Uwierzył dopiero wówczas, gdy dotknął ran, zadanych ukrzyżowanemu Chrystusowi. Słowa Jezusa: „Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J 20, 29) są nadzieją dla nas wszystkich. Dla tych bardziej i mniej wierzących, dla tych wątpiących mimo tego, że do dziś naukowcy nie są w stanie wyjaśnić, w jaki sposób trójwymiarowe odbicie Chrystusa powstało na pozostawionym w opuszczonym grobie Całunie - a tym bardziej nie potrafią wyjaśnić powstania Wszechświata z niczego!

Słowa Chrystusa są także nadzieją dla miłujących Boga zwłaszcza wtedy, gdy cierpią prześladowania. Tak jak w dzisiejszym świecie, zaczadzonym terrorem lewactwa. „Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie” – mówi Pan, który dzisiaj zmartwychwstał w naszych sercach i duszach! Bo jak pisze święty Jan w liście do Kolosan: „ Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego co na ziemi”!

Idąc bez trwogi za Zmartwychwstałym Jezusem możemy być pewni nagrody w niebie, jakiej oko nie widziało ani ucho nie słyszało – zaś zostawimy wszystko co na tej ziemi zdobyliśmy. Nie poświęcajmy więc naszego życia w całości temu, co i tak pozostawimy na Ziemi. Nie zapominajmy o czekającej nas wszystkich perspektywie życia wiecznego i obietnicy, którą Chrystus Zbawiciel ma dla każdego, który w Niego uwierzył…

Życzę wszystkim Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego ! ALLELUJA!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Dziękujemy Kapitanie Nemo. Zwycięzca śmierci piekła i szatana wychodzi z grobu dnia trzeciego z rana....., w tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy, gdy Pan zmartwychwstał, prawdziwie powstał! Niech miłość wzajemna, pokój i radość serc będzie udziałem każdego z nas, w tym tak niezwykłym czasie, niedaleko jest Królestwo Boże. Pozdrawiamy b. serdecznie Sław i Marysia Roch

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1667701

"...sprawiedliwy z wiary żyć będzie." (List do Galatów 3:11)

"Szukajcie najpierw królestwa [Bożego] i jego sprawiedliwości, a to wszystko [czego potrzebujecie] będzie wam przydane". (Ew. Mateusza 6:33)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1667761