Tajemnica wyborcza

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Mamy za sobą pierwszą część wyborów prezydenckich. Najpierw sondaże opublikowane tuż po jej zakończeniu, a potem oficjalne wyniki pochodzące z 87,16 obwodów głosowania, jednoznacznie świadczą o dominujących preferencjach wyborców (Duda 45,24 %, Trzaskowski 28,92 %). Rzecz zdaje się być już bezdyskusyjna – Andrzej Duda będzie nadal piastował swój urząd. To bardzo dobra wiadomość dla Polski i dla Polaków.

Po zakończeniu ciszy wyborczej oglądałem w TVP1 i wsłuchiwałem się we wstępne rezultaty głosowania. Przedstawiono wtedy szeroką analizę otrzymanych danych, podając między innymi liczbę głosów uzyskanych przez poszczególnych kandydatów, z uwzględnieniem podziału na grupy wiekowe wyborców.

Czy ktoś mógłby wyjaśnić w jaki sposób ustalono procentowy udział w poszczególnych grupach wiekowych, skoro wypełnione karty głosowania były wrzucane anonimowo, bezpośrednio do urn wyborczych. W jaki sposób po wyjęciu z urn zidentyfikowano karty wrzucone przez osoby należące do poszczególnych grup?

Będę wdzięczny za wyjaśnienie tej intrygującej tajemnicy Państwowej Komisji Wyborczej.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

wytlumaczyc. Podejrzewam, a nawet jestem pewny, ze to tylko wszech-ogarniajaca nas propaganda.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1636946

pochodzą z sondaży exit poll, a nie PKW ;) 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1636990

Jako wyborca

@krzysztofbosak

, gratulując mu dobrego wyniku w 1 turze #WyboryPrezydenckie oświadczam, że w 2 turze oddam głos na

@prezydentpl

. Nie wybaczyłbym sobie, gdyby Polska wpadła w ręce środowiska skrajnej lewicy, której głównym celem jest demoralizacja, podział i ciemnota.

.

 

 

https://twitter.com/MarcinWenta/status/1277685242032279554

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1637047