Może być za późno

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Świat

Może być za późno.  Pobłażanie rozzuchwala. Bierne obserwowanie tłumu rozwydrzonych młokosów może skutkować nieobliczalnymi zdarzeniami. Młodzi ludzie sterowani przez żądnych władzy politykierów nie zdają sobie sprawy do czego zmierzają ich wodzowie lub idole. A także, jakie mogą być tego finalne skutki.

Paradowanie z niecenzuralnej treści transparentami to dla nich element rozrywki, sięgającej już daleko ponad pospolitą drakę. Staje się bardzo niebezpiecznie, gdy wybryki tych w znacznej części zdeprawowanych dziewczyn i chłopaków rozlewające się na komendę organizatorów burd osiągają groźne rozmiary.

Ataki na kościoły, dewastowanie murów, bram i wnętrz świątyń to dla wyuzdanych młodych ludzi wykonywanie zadań i powinności chwili.

Razi bezczynność stróżów porządku publicznego. W świetle obowiązującego prawa każda nielegalna manifestacja uliczna powinna być zaprzestana i dostępnymi środkami zlikwidowana. Policja ma do tego odpowiednie uprawnienia.

Po wyczerpaniu środków łagodnej perswazji trzeba ostrzec, a następnie sięgnąć po policyjne armatki wodne. Bezwzględnie. Niechby woda ostudziła nadmiernie rozgrzane umysły ulicznej chuliganerii i zaprowadziły ład i porządek na polskich ulicach.

To najprostsze rozwiązanie.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:21)

Komentarze

... różnicę cywilizacyjną , między powiedzmy "namiotem Solidarnych 2010" ,a "burdami Dominika Tarasa" i dosyć specyficzną "empatią" https://www.youtube.com/watch?v=iCOKgGkL8pw  . Totalni polytycy ,którzy wchodzą na taką ścieżkę ,to ... zostaną im tylko dwie drogi totalna klęska ,albo totalna rewolucja .

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1650102

https://www.radiomaryja.pl/informacje/szef-mswia-ws-atakow-na-koscioly-podlegajaca-mi-policja-bedzie-podejmowala-zdecydowane-dzialania/

Zadeklarował, że "wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób aktów agresji i profanacji miejsc kultu religijnego, podlegająca mu policja będzie podejmowała zdecydowane działania".

Poinformował, że "tylko w miniony weekend, w związku z organizowanymi demonstracjami, policja zabezpieczała 386 kościołów. Odnotowano też 22 wtargnięcia na Msze św. i 79 uszkodzeń elewacji" i "w związku ze wspomnianymi wyżej wydarzeniami zatrzymano 76 osób, a w 101 przypadkach policja wraz z prokuraturą prowadzą postępowania".

Analiza tych danych statystycznych pokazuje, że zdecydowanych działań policyjnych rzeczywiście do tej pory nie było.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1650103

 Witam! Analiza pokazuje, że takie wzniosłe działania, mógłby przeprowadzić jeden większy dzielnicowy posterunek. Bez złośliwości z mojej strony, ale tak chyba postrzega większość społeczeństwa. Dzisiaj miło dałem Pani plusa za komentarz.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1650158

Oto relacja świadka wydarzeń o których pisałem wczoraj w komentarzu pod wpisem Tezeusza.

Pod Św. Krzyżem poleciały kamienie. Ranny dziennikarz „Gazety”!

„Sytuacja wymyka się spod kontroli”

Od kilku dni w całym kraju trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Do manifestacji dochodzi też w Szamotułach.

We wtorkowy wieczór przed biurem posłanki PiS Marty Kubiak zebrało się około 200 osób, głównie młodzież. Na znak protestu przeciwko orzeczeniu TK na sznurze rozwieszonym pomiędzy latarniami uczestniczki zawiesiły czarne ubrania.

- W XXI wieku, w środku Europy, walczymy o prawo do decydowania o naszych ciałach. To jest chore, że musimy to robić po raz kolejny. Nie jesteśmy bydłem, z którym można tak pogrywać. Same musimy decydować, co jest dla nas najlepsze. (…) Chcemy zachodzić w ciążę z radością, nie ze strachem o własne życie. Chcemy wyboru, nie terroru! – zwróciła się do zebranych Marta.

- Jeb.ć PiS! Jeb.ć PiS! Wypierdalać! - odpowiedział tłum językiem miłości i tolerancji, zaś urocza blondynka wymachiwała energicznie kartonem z hasłem: „Zajmij się swoim małym fiutem, a nie moją cipą”.

Uczestnicy „spontanicznego” spaceru przeszli następnie pod kościół Św. Krzyża. Tam, na schodach świątyni, grupa parafian pod przewodnictwem o. Eryka Katulskiego odmawiała akurat różaniec. Protestujący podjęli wyraźną próbę nawiązania z modlącymi się katolikami dialogu.

- Jeb.ć was! Jeb.ć was darmozjady! Jeb.ć was w pizdu! – wykrzykiwali w duchu wzajemnego szacunku uczestnicy pokojowej manifestacji. - To jest wojna! Wypierdalać! – dodawały rozentuzjazmowane nastolatki.

- Trzeba było nas nie wkurwiać! Kaczyński to największy grzesznik! Wypierdalać zboczeńcy! – kontynuowali protestujący, posługując się nadal językiem miłości i szacunku.

- Ty ku.wo! – usłyszał o. Eryk od jednego ze zwolenników dialogu.

W pewnym momencie szanujący wartości demokratyczne tłum przeszedł od słów do czynu. W kierunku modlących się poleciały kamienie. Jeden z nich ugodził w głowę dziennikarza naszej „Gazety”, który stał przy grupie parafian. O zdarzeniu natychmiast powiadomiona została policja. – Sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli – skomentował gorzko wydarzenia pod Św. Krzyżem jeden z policjantów. (pogrubienie tekstu moje)

Na tyle tylko stać policję. Dziwię się, że ojciec Eryk z parafianami, nie dostali mandatu za przebywanie w niewłaściwym miejscu i czasie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1650149

Dziwię się, że ojciec Eryk z parafianami, nie dostali mandatu za przebywanie w niewłaściwym miejscu i czasie.

O nie tylko. Mogli jeszcze dostać mandaty za zgromadzenie w czasie pandemii.

Areszt za prowokowanie swoimi nietolerancyjnymi modłami przypadkowych przechodniów.

Pouczenie za brak tęczowej  flagi.

Konfiskatę mienia za bierne *ale zawsze) podburzanie do zamieszek.

Mordobicie za "nienawistne milczenie".

Dziennikarz powinien dostać  długi wyrok za doprowadzenie  uczestników protestu do  zdenerwowania i wysiłku polegającego na rzucaniu kamieniami, co przecież mogło się zakończyć nadwyrężeniem ręki rzucającego.

Mam coraz mocniejsze wrażenie, że ta sytuacja jest pod kontrolą. Ale kto i dlaczego tak to kontroluje - nie ogarniam...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1650151

Dokładnie jak napisałeś. Trafiłeś w punkt.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1650157

    Witam! Policja ma ścigać przestępców, a przede wszystkim chronić życie i zdrowie obywateli. Niestety obecną Policję powinno się wysłać na bezterminowy urlop, a w miejsce powołać Gwardię Narodową, bo szkoda środków publicznych na tą formację. Jeżeli premier Kaczyński prosi o organizowanie cywilnej obrony kościołów, to coś nie tak jest z tą naszą Policją. Chyba trzeba zadać pytanie, ile Policji, jest w Policji...Czy, jednak policja boi się sędziów... i nie wykonuje zadań do których została powołana...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1650155

"coś nie tak jest z tą naszą Policją." Odpowiem co jest nie tak. Ci na dole zwyczajnie się boją podjąć działania. Jak widzą ulicznych bandytów to skręcają w boczną ulicę... to nie ich rejon. Co innego kierowcy, z tymi nie ma większego problemu. Osobiście słyszałem przed laty wypowiedź policjanta (w prawdzie o inną sytuację chodziło)"ja chcę żyć, jam mam rodzinę, żonę, dzieci. Wystarczy? Dwadzieścia pięć latek spokojnej służby z radarkiem i emeryturka w sile wieku, potem robótka w ochronce na pełen etat z trzecią grupą inwalidztwa. To na dole. Natomiast na górze, taktyka, pragmatyzm. Presja na "wywalenie" tego Rządu trwa od lat. Większość tych jenerałów, nadinspektorów, komendantów jest z nadania, delikatnie mówiąc, "politycznego". Wielokrotnie z referencjami i resortowym rodowodem. Co to oznacza? Ano tyle, iż sądzą, a nawet wiedzą, że za "opozycją" (w najszerszym znaczeniu tego słowa)  stoją ogromne siły. Siły zdolne do wywrócenia tego rządu. Nie wychylanie się (w przypadku zmian na scenie politycznej), gwarantuje zachowanie stanowisk i "dryfowanie" z prądem, jak zdechłe ryby. Bierność da się jakoś wytłumaczyć. Powiedziała mi niedawno, młoda kobieta, adwokat. "Proszę przyjąć do wiadomości, że policjant nie jest pańskim przyjacielem". Dotyczyło sprawy, w której policjant "życzliwie" mi doradził. On zamknął sprawę a ja bujałem się po adwokatach. Ale to są tylko moje subiektywne wnioski. Można się z nimi nie zgadzać.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1650159

   Witaj! Co mi się wydaje, że masz rację.Tylko, co z nową kadrą oficerską, bo nie chce mi się wierzyć, że nie ma tam ludzi którzy chcą wiernie służyć Ojczyżnie i społeczeństwu. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1650162

Problem w tym, że na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. Może jest tak... nie jest z naszych i się wychyla to go na posterunek do Wąchocka (nie obrażając Wąchocka). Albo rozkaz albo rezygnacja ze służby. Jak w show biznes. Dasz... to nie potrzebny ci talent. Nie dasz ... to wesela i wiejskie dożynki. Żyjemy w czasach moralnej, kulturalnej, politycznej i materialnej tandety. Gubię się. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Jedno wiem na pewno. "Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany, nie wyrwę Go z sumienia".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1650166

    No, to trochę mnie martwisz, bo tam trochę kośćca moralnego by się przydało. Idąc tokiem myślenia, można mniemać, że dalej pozostają wpływy emerytowanych szyszek tamtego układu. Ja wiem, że to są tylko ludzie, wykonujący trudny zawód, ale powinni go godnie wykonywać. Mentalną zaszłość pokoleniową, trudno przekierować na nowe tory, bo potrzeba czasu i woli. Też kiedyś wykonywałem trudny, niebezpieczny zawód (oczywiście, nie z tej branży) i czasem jeszcze dopadają mnie senne zmory. Cwiczenia fizyczne, poprawiają jasny umysł i pozytywne postrzeganie wartości moralnych. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1650168

To już nie są manifestacje..Tu nie chodzi o aborcję...To kolejny etap "obalania Państwa". Z dnia na dzień sytuacja się pogarsza. Bez radykalnych środków już tej "lawiny zła" nie powstrzyma się. Sa jednak sposoby aby zapanować nad tłumem. Manifestacje dzisiaj są nielegalne. Więc każdy kto bierze w nich udział łamie prawo. Zawsze "najlepszą obroną był atak".  Wystarczy zatrzymywać tych, którzy sami dają "dowody przestępstwa''. Na przykład tych co mają transparenty, dają się nagrać podczas agresywnych zachowań lub wypowiedzi (najbardziej aktywnych w tłumie). Wystarczy spisywać dane osobowe i kierować do sądów. Dowody uczestnictwa muszą być wystarczające do skazania tych osób na surowe kary (im więcej się skarze tym lepszy będzie skutek) . Ktoś musi opracować ten system do perfekcji, aby "żaden lewacki sędzia lub adwokat" nie mógł podważyć wyroków. Wszystkich się "nie ogarnie", ale zmniejszy to  ilość manifestacji, liczebność uczestników i skalę agresji. Sama obrona kościołów nic nie da. . Czas rozpocząć bezwzględne polowanie na tych "co wypowiedzieli wojnę Narodowi".

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1650176

Kibice Lecha Poznań z Piły ochraniają kościoły, pomniki, zabytki w swoim mieście.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1650190

Brawo Kibice Lecha, zastanawiam się czy Kibice nie powinni zastąpić policję??? Potrafili doskonale przepędzić tą bandę dzikusów w Poznaniu spod Katedry i na Rondzie Kopernika! Podobnie jest w innych miastach. Może tylko wystawianie mandatów, to podstawowe zajęcie policji? Zaczynam się bać wychodzić na ulicę. Dlaczego ten babsztyl Lempart nie protestuje w ciągu dnia? Tylko szczury polują nocą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1650200

Zapóźnienia świadomości: sąd-Owych Niewiast, spoWodowane są "konstytucyjnym stosunkiem" art.44 -> do nie ścigania przestępstw < z przyczyn politycznych > (od 1997 roku dojrzewających do zbrodni) - popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych (przez obiekty umysłowych samorządów - umyślnych antypoloniZmów antyrządowych)...

Kobieto Polski : OBIEkcie POlitycznych MANIpulacji Populacją - racji stanu Polski.

Kobiety Polski - pierwsze piersi  OjCzyZna-ssących aDoRacji niewieścich dojrzałości do WARTości pielęgNacji pierwszorzędnych fundaMentalnych elementarnych uWięzi - naRodzin pępowin istotności życiodajnych procesów dojrzewania do SPRAWiedliwości - wiodących reAkcji związkowych zawiązków pierwiastkowych - nie do przerywania syntEtycznego poczynania ludzkiego analizowania rzeczywistości - oczywistości widzianych oczami Niemowląt , Dzieci Dziedziców -> kapitaŁów  kapitalnych nadziei Rodziców - rozUmówRządności SPRAWiedliwości - (reZerWy) LudZkości - kość z kości...

Pozdrawiam. J. K.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1650201

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1650252

Według Warszawskiego Ratusza na marszu oszalałych macic jest szejset pieńćdziesiąt tysięcy osób

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1650342