Tajniaczenie się i kłamstwo

Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat

 

Wczoraj Ameryka oddała hołd 500 000 ofiarom COVID19.

Tragedia dokonała się w przeciągu jednego roku.

Prezydent Biden podsumował tę katastrofę, podając, iż jest to więcej niż suma Amerykanów poległych w Pierwszej, Drugiej Wojnie Światowej, oraz wojnie wietnamskiej.

Przerażające...

Co na to ci, co nadal twierdzą, że pandemii nie ma?

Ameryka zmyśla? Cały świat, od Australii po Brazylię się zmówił, by oszukać ludzkość?

 

Zarzucono mi, że piszę za długie teksty i w ogóle uprawiam bla, bla, bla. Oświadczam, że mimo wszystko na komiksy, czyli pismo obrazkowe się nie przerzucę. Jednakże jako człowiek optymistyczny i radosny; generalnie nastawiony pozytywnie do rzeczywistości, tym razem piszę wyjątkowo krótko.

 

 

Czy mogliśmy uniknąć pandemii wirusa SARS-CoV-2? Jasne, że tak.

 

Gdyby tylko Chiny, ogromne i bogate państwo, nie kierowało się wyłącznie kulturą, w której utrata twarzy, pokazanie słabości, to najgorsze co może Chińczyka w życiu spotkać, to podzielili by się ze światem informacją, którą jak donoszą najnowsze źródła, posiadali już w październiku 2019 i gdyby wtedy podnieśli alarm o niebezpieczeństwie poważnej epidemii, to świat miałby czas by zareagować szybko i całkiem możliwe skutecznie.

Oczywiście można by wówczas epidemię zlokalizować i wyizolować. Zapewne Chiny poniosły by spore straty, ale reszta świata byłaby bezpieczna.

Były prezydent USA Donald Trump publicznie oświadczył, że to Chiny odpowiadają za pandemię i będą musiały za to zapłacić.

Czy obecny prezydent Biden podtrzyma to oskarżenie i będzie domagał się ukarania? Szczerze wątpię.

 

Nie tylko Chiny źle zrobiły, bo nieco później, gdy już nie dało się skrywać choroby za Wielkim Murem, mataczyć zaczęło WHO – World Health Organzation – Światowa Organizacja Zdrowia przy ONZ - gdzie jej dyrektor generalny Tedros Adhanom Ghebreyesus, Etiopczyk, miał dziwne powiązania z Chinami, a niektórzy nawet mówią o jego korupcji.

Zarzuca się, że takie zaniechania ze strony WHO, mogły opóźnić walkę z koronawirusem co najmniej o miesiąc, a może i dwa.

Taką też informację od swoich służb już w pierwszej połowie 2020 uzyskał Donald Trump i zerwał kontakty i finansowanie WHO.

Joe Biden zaraz po zaprzysiężeniu te kontakty przywrócił. Dziwne...

 

 

Czy świat nie powinien z tego wyciągnąć wnioski na przyszłość?

Są środki, są ludzie i technika, by wzajemnie pilnować tych, co mają tendencję do ukrywania prawdy i niebezpieczeństwa.

Do licha – jest Internet, którym natychmiast można przekazać alarm, czy ostrzeżenie.

Przedwczoraj, widocznie nieco przewrażliwieni Rosjanie, poinformowali zagranicę, że wydarzyły się na terytorium Rosji zarażenia ludzi wirusem ptasiej grypy H5N8. Pamiętamy, jak kilkanaście lat temu ta zaraza siała postrach wśród hodowców drobiu. Tu śmiertelność wśród ptaków jest stuprocentowa. Lecz nigdy ta mutacja nie przechodziła na ludzi.

Czyżby nastąpił moment, że z różnymi wirusami dzieje się coś dziwnego?

Nasi mili miłośnicy teorii spiskowych zaraz krzykną, że wiadomo – to podstępne działania człowieka. No, niech im będzie.

 

No i na koniec, mimo dobrych chęci, trzeba przyznać, skompromitowała się okrutnie Komisja Europejska UE nie potrafiąc zagwarantować umówionych dostaw szczepionek.

Dlatego moja klinika szczepi tylko 30 osób tygodniowo, a przygotowała się na 150 szczepień, po 30 przez 5 dni tygodnia.

A ja czekam. Cały luty... jeszcze marzec... może w kwietniu...

 

 

Eee tam – przeczyta znany maruda i zamruczy pod nosem – co by było, gdyby...

Tak proszę państwa – chaos rządzi światem. By przeciwstawić się bałaganowi o wysokiej entropii, dobry Bóg dał ludziom inteligencję i rozum. To miało świat ładnie uporządkować i kontrolować. Niestety, wielu dał także głupotę i szujostwo. Więc jest, jak jest.

 

 

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:17)

Komentarze

- to taka orkiestra na Tytaniku do uspania czujności.

Niestety jak to bywa w życiu - część głupców (w Polsce zawsze ci ich mieliśmy dostatek :) - dołączyła do tego marszu żałobnego i tańczy sobie jak gdyby nigdy nic - "nie rozpoznając nawet melodi".

Z moich obserwacji wynika że w zasadzie tylko młodzież nie stosuje się do zaleceń noszenia maseczek (w dzień nie nosi maseczki około 30% a po zmroku proporcje się odwracają i nie nosi maseczki około 70 % młodych i nastoletnich osób).

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1662493

Jeżeli popatrzeć na dokumenty historyczne, a nawet na obrazy wielkich mistrzów, to widać, że w czasie zarazy ludzie zawsze tańczyli, bawili się i grzeszyli na potęgę.
Taka wspólna reakcja psychiczna na śmiertelne zagrożenie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662569

Koronawirus ma kształt kuli o średnicy około 130 nm. Najmniejsze jednostki mają około 60 nm, a największe około 140 nm czy są takie maseczki co cię uchronią?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1662705

"czy są takie maseczki co cię uchronią?" To właśnie takie powierzchowne "obliczenia". Tak, maseczki pomogą bo wirus przenosi się na cząsteczkach pary, śliny wydychanej lub wykaszlanej przez zarażonego. A te cząsteczki to dużo, dużo większe są od wirusów. Maseczka działa też rozpraszająco na strumień powietrza, które wydychamy, Jeżeli ktoś chce być dociekliwy, to proponuję zgasić świeczkę przez maseczkę, to dużo trudniejsze bo strumień powietrza jest osłabiony. Tak to działa - siadaj, pała! :)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1662706

czyli w rozproszonym strumieniu powietrza wirus nie zadziała?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1662720

Rozproszone powietrze nie dochodzi do drugiej osoby tak szybko a ilość zarazek na m3 gwałtownie spada z odległością. Dlatego jest zasada - nie rozmawiamy dłużej niż kilka minut i trzymamy odległość 1,5m minimum. By się zarazić musisz otrzymać pewną minimalną ilość zarazek. Jedna, ani nawet tysiąc cię nie zarazi. Z tym organizm sobie poradzi.

Jeszcze jedno - większość cząsteczek o wielkości 30 nm nie przejdzie przez nawet dosyć cienką która ma oczka o wielkości 60-100 nm. Przy tak małych rozmiarach ruch odbywa się inaczej niż piłeczki do tenisa. Nic tam nie porusza się po lini prostej.

Siadaj - pała! Spodobało się się.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1662722

zapoznaj się lepiej z zeszłorocznymi badaniami dotyczacymi skuteczności wszelkiej maści maseczek na na tego typu zarażenia a nie pierdoły będziesz opisywał. https://www.cochranelibrary.com/ jeszcze możesz zapoznac się z podobnymi badaniami przeprowadzonymi w Danii. Linków nie będę podawał, jak sobie sam pokopiesz to lepeij zapamiętasz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1662730

No i co, gasiłeś już świeczkę w maseczce, czy dalej tak bajerujesz jak uczony radziecki? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1662821

w dostatecznym stężeniu, 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

michael

#1662744

@Anu

Są takie maseczki, choć właściwie należy powiedzieć, że są takie stroje. W najbardziej niebezpiecznych laboratoriach z biohazardem, w pomieszczeniach z ujemnym ciśnieniem (aby nic nie uciekło na zewnątrz z powietrzem), pracownicy są ubrani w niemalże kombinezony kosmiczne, z zewnętrznym obiegiem powietrza, szczelnie izolujące całe ciało. Tylko wtedy cokolwiek wielkości pojedynczych nanometrów nie przeniknie na człowieka.

Ale pospolita rzeczywistość - małego koronawirusa przepuści większość maseczek. Nawet FFP3. Co to oznacza - tutaj: - https://www.dw.com/en/coronavirus-face-mask-face-shield-ffp2-n95-kn95-whats-the-difference/a-52291265

Na samym wstępie warto zawsze pamiętać:

  • wirusy nie są żywymi organizmami, choć to twór organiczny;
  • poza organizmem żywym, który jest "żywicielem", wirusy szybko ulegają zniszczeniu (niemądre jest mówienie - umierają);
  • wirusy nie fruwają same;
  • wirusy, dosyć skomplikowane białka i lipidy nie są lżejsze od powietrza i w idealnej ciszy opadają na najniższą powierzchnię w pobliżu;
  • wirusy najczęściej transportowane są na kropelkach ludzkich wydzielin, które już małym nano nie są. Pamiętajmy - zwykły oddech wędruje bez rozprorszenia około 1 metra, ale już kichnięcie lub silny kaszel potrafią dojść na 10 mtr;
  • zawsze musi być duża ilość wirusów, by dokonać inwazji i przekroczyć pierwszą barierę ochronną człowieka. Już w ustach jest enzym amylaza, dokładnie w ślinie, który rozkłada materiał organiczny;
  • Klasyczne maseczki noszone w szpitalach, w tym pospolite maseczki chirurgiczne, NIE służą do tego, by chronić lekarza przed zarażeniem, tylko po to, by lekarz nie zaraził czymś chorego.

 

Interesujące jest to, że maski można "wzbogacić" o skuteczność, wykorzystując bakterio i wirusobójcze właściwości miedzi, czy srebra. Także stosuje się kwas cytrynowy (bo nie szkodzi przy wdychaniu).

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662749

I NAJWAŻNIEJSZE!

WSZYSCY MUSIMY SOBIE DOBRZE WBIĆ DO CZASZEK, ŻE MASECZKI NIE NOSIMY PO TO, BY SIĘ OD KOGOŚ NIE ZARAZIĆ, TYLKO PO TO, BY NIE ZARAZIĆ INNYCH.

TAK NA PRAWDĘ NIGDY NIE WIEMY, CZY NIE JESTEŚMY BEZOBIAWOWYM NOSICIELEM WIRUSA  I ROZSIEWAMY GO W KOŁO. WIEMY NADAL BARDZO MAŁO O TYM WIRUSIE. TYMCZASEM DOTYCHCZASOWE BADANIA, TESTY NA KORONAWIRUSA, ODKRYŁY W POLSCE PONAD PÓŁTORA MILIONA (1 500 000) PRZYPADKÓW OSÓB ZAKAŻONYCH. LEKKO STATYSTYCZNIE APROKSYMUJĄC, WOBEC FAKTU, ŻE NIE WSZYSCY POLACY ZOSTALI PRZEBADANI (W TYM TAKŻE DZIECI), MOŻNA PRZYJĄĆ, ŻE 5 DO 7 MILIONÓW OBYWATELI NOSI, ALBO NOSIŁO WIRUSA. A JAK SIĘ TO POMNOŻY PRZEZ WSPÓŁCZYNNIK PROPAGACJI I CHAOTYCZNĄ (NA CO WSKAZUJĄ CYKLICZNE PIKI, CZYLI KOLEJNE FALE) DYNAMIKĘ POLSKIEJ EPIDEMII, TO MOŻNA MNIEMAĆ, ŻE CO NAJMNIEJ POŁOWA POLAKÓW, JAKIEŚ 15 MILIONÓW, MA LUB MIAŁO KONTAKT Z WIRUSEM.

WIRUS ZABIJA WSZYSTKICH SŁABYCH. A TY NIE WIESZ KTO JEST TAKI SŁABY I CZY TY TEŻ, NIE WIEDZĄC O TYM JESTEŚ WŁAŚNIE, NA PRZYKŁAD UCZULONYM NA COŚ, CZEGO JESZCZE NIE SPOTKAŁEŚ, POWIEDZMY ALERGIKIEM I KONTAKT Z WIRUSEM MOŻE SPOWODOWAĆ NAWET BŁYSKAWICZNĄ ŚMIERĆ, JAK TO NA PRZYKŁAD BYŁO W PRZYPADKU H5N1 - KREWNEGO SARS-CoV-2, POPULARNEJ HISZPANKI.

  • Grypa rządziła światem od 1918 do 1919 roku. Ostatnie przypadki choroby stwierdzono w 1920 roku na wschodzie Europy podczas toczącej się wojny polsko-bolszewickiej. W tym okresie zapadło na nią około 500 milionów ludzi na całym świecie. Statystyki śmiertelności porażają swą liczbą. Zmarło od 50 do 100 milionów osób. Objawy były typowe dla grypy – wysoka gorączka, mdłości, kaszel. Rozwój choroby następował błyskawicznie, a poprzez krwotoczne lub bakteryjne zapalenie płuc prowadził w ciągu kilku dni, a nawet kilkunastu godzin do szybkiego zgonu. Na hiszpankę chorowali i umierali zazwyczaj młodzi ludzie – w wieku 20–40 lat.   [https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,obiekty,982,obiekt_grypa.html]

WYDYCHASZ, KASZLESZ, KICHASZ, KRZYCZYSZ, PLUJESZ - BEZ MASECZKI W AEROZOLU WYPUSZCZASZ W OTOCZENIE NAWET MILIARDY WIRUSÓW. NIC O TYM NIE WIESZ. ALE PO TYGODNIU, KTOŚ , KTO WTEDY BYŁ BLISKO CIEBIE ZACHORUJE, A MOŻE NAWET UMRZE.

WARTO PAMIĘTAĆ

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662753

Kiedy w końcu zaczniemy chodzić w kombinezonach kosmicznych - takich, w jakich chodza badacze wirusów (w tym wirusa z Wuhan) w laboratoriach? Kiedy, Januszu? Kiedy? Jak żyć bez kombinezona? 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662780

Polecam w wolnej chwili wpis z 14.03.2020, niejako na gorąco po rządowo-lekarskich idiotycznych "zaleceniach", jakimi nas karmiono prawie rok temu: 

"Inżynier do LEKARZY w sprawie koronawirusa"

http://zaprasza.net/a.php?article_id=35257

Źródło: https://niepoprawni.pl/comment/1662111#comment-1662111

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1662758

Witam

Pani inżynier Alina od Wentylacji jest dobrym fachowcem. Musiałem też zajmować się wentylacją (klimatyzacja), oczywiście bez takich szczegółów jak obliczanie zmiennego przekroju duktów wentylacyjnych, by dostarczać, albo wyciągać zużyte powietrze po równo. Lecz ponieważ od urodzenia jestem blisko medycyny, to muszę dodać, że pewne anatomiczne szczegóły w artykule nie zostały wymienione.

Otóż nie zwrócono uwagi, że układ oddechowy ma swój własny mechanizm samooczyszczający (niestety, lubiący się psuć często). Praktycznie od krtani, gdzie gardło łączy się z tchawicą, cała droga oddechowa, aż do pęcherzyków płucnych, gdzie następuje najważniejsza operacja - wymiana gazowa, wszystkie "rurki" - tchawica, oskrzela i oskrzeliki, od wewnątrz wymoszczone są miniaturowymi włoskami, które jakby "ruchem robaczkowym" usuwają na zewnątrz możliwe zanieczyszczenia powietrza. Gdy to nagle nie wystarcza - kaszlemy. Dodatkowo, całe drogi oddechowe - nos, gardło, krtań i te rurki, produkują śluz z błon śluzowych, który też jest usuwany, a zanieczyszczenia się do niego przyklejają.

Niestety, wszystko ma swoje granice. Azbestu się nie usunie, bo do drobne, ostre igiełki, które wbijają się w płuca. Gdy się 20 lat paliło cygarety bez filtra, to układ oddechowy też nie jest w stanie usunąć z płuc smoły. W czasie studiów żony, na akademii, na ćwiczeniach z anatomii widziałem takie płuca palacza. Okropne.

Trzeba też dodać w kwestii wentylacji, że ten najdrobniejszy pył zawieszony w powietrzu PM2,5 ma wielkość 2,5 mikrometra. A jest to aż 2500 nanometrów.

I chyba lepsze są filtry malarskie i wojskowe maski gazowe. Tlen O2, ma wymiar około 0.5 nano. Więc gazy bojowe są dużo większe. Pigmenty farb to od 100 nm do 5000 nm.

I tyle Pani Alino

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662764

Uspać - to regionalne gwarowe określenie bezokolicznika "uśpić".

Gdyby ktoś nie wiedział.

Charakterystyczne jest ono dla regionów Polski wschodniej. Spotyka się tam także słowo - "bez", które oznacza, zastępuje  (tam-że)  słowo ogólnopolskie "przez". Np. "bez rzekę przez most". Lub można odwrócić : "Przez rzekę  - bez most".

Tubylcy rozumieją to doskonale.

Tak samo "tam"  - może mieć odmianę "tamój" , lub "tamok" .

Wydaje się jednak, że słowo "tamój" jest bardziej precyzyjne niż "tamok".

Tamok to chyba gdzieś dalej niż tamój.

Proszę się nie obrażać  mówię to z sympatią i życzliwym usmiechem. To nie krytyka  a przewodnik językowy po tych stronach np. dla Poznaniaka.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1663057

"Hamburski naukowiec prof. Roland Wiesendanger zebrał dowody z lat 2019 i 2020 i jest pewien, że: "Informacje o wirusie i liczne publikacje w czasopismach specjalistycznych i w mediach społecznościowych, pokazują, że koronawirus był wypadkiem laboratoryjnym"

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-02-18/naukowiec-z-hamburga-przekonuje-ze-koronawirus-pochodzi-z-laboratorium-w-wuhan/

 

Ralph Baric, badacz chorób zakaźnych na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill, 9 listopada 2015 roku opublikował badanie omawiające wysiłki swojego zespołu w celu opracowania wirusa z białkiem powierzchniowym koronawirusa SHC014, znalezionego u nietoperzy podkowcowatych w Chinach z podstawą tego, który powoduje u myszy zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej podobny do ludzkiego (SARS). Wirus hybrydowy może infekować ludzkie komórki dróg oddechowych i powodować choroby u myszy, zgodnie z wynikami zespołu opublikowanymi w czasopiśmie Nature Medicine.

"A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence"
https://www.nature.com/articles/nm.3985

Po wybuchu pandemii w 2020 roku pojawiły się dementi do treści tego artykułu.

Przywołać należy tu wypowiedź: "Nie wierzę w niezdementowane informacje.", przypisywaną słynnemu rosyjskiemu dyplomacie, księciu  Aleksandrowi Gorczakowowi. 

Po wybuchu pandemii, pojawiały się informacje, ze laboratoria w Uniwersytetu w Płn. Karolinie i w chińskim Wuhan, współpracowały nad wirusami pochodzącymi z chińskich nietoperzy.

Trudno nie wiązać wybuchu pandemii z tym co działo się w USA w 2020 roku z wyborami, które "deep state" postanowiło wygrać za wszelką cenę.

Administracja D.Trumpa była obsadzona ludźmi poprzedniej administracji Obama/Biden i to oni sprawowali kontrolę nad sytuacja w USA.

Wydaje się, że nieprzypadkowo ćwiczenia/grę wojenną jaką prowadził od stycznia 2019 roku Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA pod kierownictwem dr Roberta Kadleca, najwyższego urzędnika ds. Reagowania na katastrofy, opatrzono kryptonimem "Karmazynowa Zaraza", przewidywało 110 milionów infekcji , 7,7 miliona hospitalizacji i 586,000 zgonów po hipotetycznym wybuchu epidemii w USA.

Tajny raport z ćwiczenia był gotowy w październiku 2019 roku a pandemia wybuchła w Chinach w listopadzie 2019 roku.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1662530

Znam te doniesienia już od dawna.

Nadal klasyfikuję to jako jedną z teorii spiskowych. Proszę pamiętać, że w dobrej takiej teorii jest precyzyjne wymieszanie prawdy, półprawdy i fałszu.

Mistrzami było Czeka.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662568

Może to być prawdą, ale ja zawsze pamiętam profesorów którzy udowodnili że piramidy w Meksyku zbudowali kosmici. Gdybym osobiście tych piramid nie widział to bym święcie im wierzył...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662723

Na razie wiemy tyle, że tylko fretki są niebezpieczne dla ludzi i tylko one mogą być ogniwem pośrednim przenoszącym i mutującym wirusa. Acha -  jeszcze Anglicy i ludzie z Afryki Czarnej dawniej określani jak "murzyni".

Anglicy zmutowali to po wyjściu z Unii, murzyni - bo to daleko (tamok) , fretki na hasło:  "kochajmy fretki i odczuwajmy nienawiść do chodzących w futrach".

Tzw. beżowi -  choć z Afryki nie roznoszą tego wirusa. Albo roznoszą go kulturalnie, z miłością do chrześcijan.

Pozostaje pytanie: jaka rewolucja ogólnopolska i światowa wybuchnie krwawo po ogłoszeniu, że psy i koty są niebezpieczne jako nosiciele zabójczego i krwiożerczego Świrusa.

Fretki zostaną oczyszczone z dobrego imienia , ale dopiero jak zostaną wybite w Polsce. Belgijskie i inne zostaną zrehabilitowane.

Jedno jest pewne.

Psy i koty przeżyją jak będą miały tyle pokarmu "porewolucyjnego" -  na polach i ulicach.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1663065

bez mojego komentarza w linku co niżej

:

https://www.facebook.com/100007416614732/videos/2711581245765736

skierowane do Włochów, SŁOWA włoskiego lekarza

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1662532

Dzięki

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662567

Fałszywe informacje

Sprawdzone przez niezależnych weryfikatorów informacji

 Zobacz dlaczego 

Niestety, żeby zobaczyć dlaczego, trzeba się zalogować, a ja nie mam zamiaru pojawiać się u pejsbuków

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1662913

kiedys mówili a nawet nauczali, że w jednym takim miejscu wymordowano 6 mln, minęły dziesięciolecia i liczba ta zmalała sześciokrotnie, pożyjemy i zobaczymy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1662548

Kiedyś to było możliwe. Jakie wówczas były środki przekazu? Kto i co liczył?

To, na co wówczas potrzebowano roku, obecne dostępne jest w parę minut. I nic się nie ukryje, bo internet pamięta wszystko. Choćby nie wiem jak Google, Facebook, czy You Tube starały się ukryć.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662566

Mordowanie i ludobójstwo może być słuszne klasowo lub niesłuszne. (Tyż i kastowo).

Dlatego nie wolno mówić ( od Norymbergi nawet) o zbrodniach komunistycznych , nawet w samej tylko Rosji i CCCP.

Zbrodnie narodowo- socjalistycznych Niemiec osądzono i ukarano. O komunistycznych można sobie pogadać na działce z sąsiadem. Istnieją nawet legalne partie komunistyczne ( mylę się ,czy w Polsce też?)

Komunistyczne zbrodnie to setki milionów ofiar. A te z przedsiębiorstwa starozakonnych wygladają przy nich mikro.

Dlatego o setkach nie należy mówić.

Mówi polityk do polityka:

"Zabijemy milion islamistów i jednego psychiatrę".

- A dlczego psychiatrę! ???

- No widzisz - o milion nikt nie zapyta...

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1663068

Zwlaszcza w swietle danych statystycznych: 

Tzw. US Death Rate jest na zblizonym poziomie od 2014 r. Nawet z delikatna... tendencja malejaca!!!

Zdaje sie, ze glowna przyczyna "smierci na COVID" w wypadku USA - to pieniadze wyplacane szpitalom za jedna "martwa dusze COVIDO-wa" - prawie 20 tys $ od sztuki (federalne dofinansowanie) extra - oprocz zwyklych wyplat ubezpieczeniowych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1662552

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662565

Ludzie umieraja w USA jak i w innych krajach. Jakas czesc na pewno z powodu COVID - jednak, gdy przyjrzec sie blizej - to wychodzi, ze wzrost smiertelnosci (globalnie) wcale nie jest tak duzy - jak podaja... statystyki COVID-owe.

Prawdopodobnie - okolo 80% ludzi umierajachc na COVID - i tak by umarlo w tym samym czasie lub moze miesiac czy dwa pozniej. Dlatego podawanie, ze na COVID umarlo juz w USA ponad 500 tys ludzi - to typowa dla politykow manipulacja.

Wedlug statystyk (Deaths- USAFacts:  usafacts.org) - w 2018 r zmarlo w USA 2 839 205  osob,

w roku nastepnym (COVID)                                              2019 zmarlo w USA 2 854 838 osob. 

 Dla informacji - w 2017 zmarlo w USA 2 813 503, w roku 2016 -  2 744 248.

Wg danych Census oraz Center for Disase Control and Prevention oraz National Vital Statistics System - w 2020 roku zmarlo w USA.... 2 533 214 osob... a wiec... 300 tysiecy mniej, niz w roku COVID-owym.

Wg innych zrodel (USA Today) w 2020 zmarlo w USA 2 851 438 osob - a wiec nieznacznie wiecej, niz rok wczesniej.

Wydaje mi sie, ze opoznienie w publikacji powszechnej danych jest celowe - i jest to wielka MANIPULACJA. 

Szkoda, ze manipilacji dopuszczaja sie politycy - na czele z prezydentem USA.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1662725

W roku 2020 zmarło w USA 486 690 osób więcej niż w 2019. Z faktami się nie dyskutuje. Dlatego NIGDY nie wolno wierzyć w to co się czyta w internecie bez sprawdzenia samemu. A już w to co ty piszesz Mikołaju... 

w 2014 zmarło: 2,626,418

w 2018 zmarło: 2,831,836

w 2019 zmarło: 2,845,792

w 2020 zmarło: 3,332,482

Źródła (od razu przejdź do podsumowania):

2014 , w 2019, w 2020

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662727

Center  for Disase Control and Prevention? Oczywiscie dane za  2018, 2019 - sa "zgodne". Rozbieznosci dotycza 2020.

 Pogratulowac....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1662729

Proszę o link do danych na 2020 z CDC. Posiadasz? Z jakiego dnia są dane z CDC które podajesz? Na pewno są z całego roku? Link proszę.

Ja poniżej pokazuję za Census Bureau. Nie ma wzrostu, prawda? Według twoich danych powinien tam być spadek a nie wzrost. Dane z Census Bureau.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1662742

Cześć

Nie wiem Mikołaju do czego dążysz. To znaczy przypuszczam, że chcesz udowodnić, że w jakimś nieznanym mi celu, fałszuje się dane statystyczne cowida - liczbę zachorowań i zgonów. Zapewne wiele państw tak robi, a Chiny na pewno.

Nie widzę celu, dlaczego taki fałsz miałyby propagować władze USA. Jaki to miałoby sens? I czy w USA takie coś można by ukryć?

Natomiast jeżeli masz wątpliwości co do całej pandemii, która wobec niektórych, jest jednym wielkim oszustwem, to twierdzę, że niemożliwa jest, światowa zmowa, gdzie wszystkie państwa świadomie i w harmonii kłamią i oszukują odnośnie faktów związanych z zarazą. To obecnie, przy takich środkach komunikacji i możliwości szerokiej weryfikacji, jest po prostu niemożliwe.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662754

Dopóki Mikołaj nie przedstawi linku z danymi na rok 2020 podanymi przez Census oraz Center for Disease Control and Prevention (CDC) to dalsza dyskusja z nim nie ma sensu. Za 2020 podał dane za USA Today.

Jeśli CDC ogłosi taką samą liczbę jak USA Today to osobiście Mikołaja przeproszę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662822

Fryderyk Engels 

"Nie bójcie się chaosu - im większy, tym lepiej"
 

Dziękuję,

pozdrawiam serdecznie,

MM

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1662556

Klasyczna metoda działania komunizmu.

Patrząc na dzień dzisiejszy widać, jak z powodzeniem stosuje to lewactwo - czysty neo-bolszewizm.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662564

Fryderyk Engels 

"Nie bójcie się chaosu - im większy, tym lepiej"

************************************************

Mao Ze Dong mówił podobnie ( zapewne czytał "Kapitalizm").

Czyli : "Towarzysze, na świecie zapanował  chaos - to wspaniała sytuacja"...
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1662778

Przed międzynarodowymi - tajnymi, inteligentnymi wywiadami - nie spOsób ukryć fakty materialne...

- Szczegółowo, dobrze znane - > zwyczajnym funkcjonariuszom "służb zdrowia" i zupełnie nadzwyczajnym ludziom "kast - wymiarów sprawiedliwości"...

PRZYKŁAD : - nie tak dawno, bo w 2009 roku 1 września  - przed uroczystością na Westerplatte i uroczym spacerem po sopockim molo...

- Ze studio TV -> transmitującym fakty (na  całą Polskę) - została wyemitowana (kluczowa informacja - od "tajnych rosyjskich służb" - (na żywo  "uroczo i czysto" - WyPOwiedziana z krtani Wł.Putina)...

""W stosunkach międzynarodowych, nie powinniśmy postępować - tak jak "lekarze", którzy zakażają pacjentów chorobami, żeby na "leczeniu" zarabiać ""...

Każdy Polak - żywo zainteresowany polityką (bezpieczeństwa publicznego) - od 2009 roku mógł sobie (samoDzielnie) - przeanalizować tę (sprawnie POcenzurowaną) - WyPOwiedź ( jawną zajawkę) - wiedzy z tajnych służb... - Międzynarodowych odludzi ...-> SKUPisk znanych faktów - znanych od Ludzi...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662605

tuż przed opisaniem swojej wizji w "Sąsiadach".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1662741

T. Gross, ta menda, Polakom zawdziecza to, że żyje Jego ojca uratowali Polacy. Czy tylko mnie się zdaje, że noszący imię Tomasz to niecałkiem normalni ludzie? Tomasz Grodzki, Tomasz Lis, Tomasz Karolak, Tomasz Piątek ( GW

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1662752

Grodzki to pancerwagen PO.

Wg klasyfikacji Powiatowego- un jest JASNO-Grodzki...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1662773

A mógłbyś wyjaśnić co oznacza to tajemnicze "tajniaczenie się"? Czy chodzi o powtarzenie w nieskończoność tego samego? To już się staje nudne. Ale jak widać podoba się Gawrionowi. Proponuję potrzymać ten tekst co najmniej dwa tygodnie na nr 1. Nie będziesz musiał pisać kolejnego o tym samym. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662743

No i wyszło szydło z worka.

Całe to podsrywanie, ironia i obrażanie, to po prostu twoja prymitywna zawiść i wiara we własną wielkość, hipokryto piszący o boskich cnotach.

To ty, bo cię przyłapałem, bez czytania, jako pierwszy stawiasz pałę moim tekstom, byle tylko nie znalazły się na górze. To ty czepiasz się słów, przecinków i innych głupot, byle tylko deprecjonować i ośmieszać.

Jesteś chory gościu i niestety mało warty. Mnie już nie nabierzesz.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662747

Je jeszcze nie oceniłem tego durnego tekstu ani poprzedniego. Z ostatnich 10 twoich tekstów oceniałem 3 - w tym jeden na +5. Jak chcesz to dostawię ci pałę, za te nieocenione, skoro tak ci na tym zależy. Bedziesz mógł się domagać uprawnień kombatanckich. Nie wiem tylko u kogo. 

Powtórzę ci to raz jeszcze, żebyś dobrze zapamiętał. Duchy mówią przez usta tego w kim zamieszkują. Nie doszukuj się u innych tego, co drzemie w tobie.

Czas już zacząć się leczyć. Najwyższy czas (nie myl z gazetą o tym tytule - i nie łykaj). 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662750

Tym się różnimy, że ja po prostu jestem normalny i gdy pojąłem kim jesteś, po prostu przestałem ciebie czytać i generalnie zwracać na ciebie uwagę. Tu ci odpisuję, bo znowu włazisz do mnie w zabłoconych butach, by nasrać na dywan.

Natomiast ty jesteś chory, masz obsesję, która często jest objawem schizofrenii paranoidalnej, więc uprawiasz stalking, natychmiast śledzisz wyimaginowanego wroga i go niszczysz. Bo ubzdurałeś sobie, że ci śmiertelnie zagraża.

A ty chłopie dla mnie nie istniejesz. Więc się odczep i lepiej zapomnij.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662756

Toż te wyznania sprzed lustra są fascynujące, choć również zatrważające i szokujące:

"Natomiast ty jesteś chory, masz obsesję, która często jest objawem schizofrenii paranoidalnej, więc uprawiasz stalking, natychmiast śledzisz wyimaginowanego wroga i go niszczysz. Bo ubzdurałeś sobie, że ci śmiertelnie zagraża".

Nie jest z tobą dobrze. To pewne jak 2 razy 2. Przeczytaj mój wpis i zobacz, ile z twoich tekstów przeczytałem - 3 na 10 obublikowanych ostatniu, które oceniłem. Jesli stawianie komuś +5 za tekst to atak na "wyimaginowanego wroga i niszczenie" go, to musisz zmienić lekarza :)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662781

Ludzie - Się oszukują, POszukując przyKryć - przykrych fAktów ...(spraw kompromitujących imitacje -"swoich" autorytetów...)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662769

"Profesury"> mniemanologii stosowanej< - są jak tresura inteligencji - stosowanej do oszukiwania pubLiczności... - Dla OCZEKiwanego "zaBezPieczenia" -> POspolitego nieposzukiwania prawd fAktów rzeczywistości i oczywistości...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662770

Kto wymyślił to zdrobnienie do przedmiotu jak najbardziej technicznego.  Śruba -  to śruba -  nawet mała  M3. Silnik okrętowy a silnik w motorynce - to silnik - a nie silniczek.

Maska - to maska. Inaczej opera nie nazywałaby się "Bal maskowy",  a -  "Balik maseczkowy".

Oczywiście, że ludzie kaszlący jak grużlik winni jak 200 lat temu przysłaniać usta by nie pluć na bliźnich.

To kwestia kultury a nie pomiarów nanometrów.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1662774

Masz przed sobą beton, więc lepiej chroń głowę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662782

Czy warto to rozważać? To taka semantyka jasności przekazu. Nazwy właściwe, często generują pochodne, by łatwiej można było rozróżnić. Maska jest wieloznaczna, maseczka już mniej. Oczywiście uczyniły to kobiety na podstawie wizyt w salonach kosmetycznych, gdzie bez zdrabniania nie idzie żyć. Pewnie z jakiejś Kliniki Włosa, albo Imperium Paznokcia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1662784

Jak się ma - klinika (z drzazgi) -  to można się "wybić" - wbijaniem klinika (kliniki - drzazgi) - POd paznokcie petentótw "sądOwych urawOmocnień" torTurOwych doznań - "umorzeń" - do pospolitego POznania POwodów "przyczyn politycznych" - (utrzymywania drzazgi) => klinika art. 44 - wbitego w 1997 roku - pod paznokieć preambuły Konstytucji RP...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662794

Niestety - przykre, nieEstEtyczne (nie są etyczne?) - doznania ... - do znania faktów SPRAWiedliwości (spraw wiodących) - pubLiczne rzeczywistości...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1662786

97-letni pan Jan przyszedł na szczepienie przeciwko Covid-19. Panie doktorze, czy ja mogę swoją szczepionkę odstąpić 70 letniej córce?

Ona jest jedyną osobą, która się mną opiekuje. Jak umrze to nie będę miał nikogo

https://twitter.com/D_Lewandowski_/status/1364966876145664013

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1662820

To jest właśnie inteligentny humor, który istniał przed wynalezieniem komputerów domowych i telefonów komorkowych.

Wtedy mówiono : "dobre!" i śmiano się szczerze. Teraz w najlepszym wypadku osoba wpatrzona w mały ekranik i dziobiąca palcem w ekran ( jak kokoszka) odpowie krótko i beznamiętnie : "Mega", "Super".

Jeśli w ogóle zrozumie, że się do niej mówi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1663063