Nowości i kryptoreklama internetu

Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog

PAMIĘTAJ! Zawsze to możesz tylko liczyć na siebie. Chyba, że nawet tego nie możesz.

 

 

 

Stali stalkerzy i hejterzy obrzucają mnie zazwyczaj błotem za moją rzekomą pro-amerykańskość. Nie będę się bez przerwy tłumaczył, że opieram się na pragmatyzmie, a nie na ideowych miazmatach.

Jestem za Ameryką, jeżeli to jest dobre dla Polski i dla mnie. W przeciwnym wypadku mam Amerykę głęboko.

 

Gdy międzynarodowe lewactwo poprzez deep state miliarderów zmajstrowało prezydenckie wybory, tak że Biden został kolejnym prezydentem na cztery lata, to wiedziałem, że nie tylko dla Polski, ale całej wschodniej Europy nadeszły ciężkie czasy. Ciężkie, jak ciężkie, oni tam za oceanem również są pragmatyczni i nie mogą dopuścić, by frontowe państwa na przeciw rosyjskiego agresora popadły w ruinę. Więc będzie tu od czasu do czasu dosypywał ziarna do karmnika. Lecz nie będzie to już ważny punkt geo-strategii, jak to było za administracji Trumpa.

 

Sam prezydent Biden wyłącznie wzbudza moje współczucie. To stary, schorowany człowiek, który już za bardzo nie ogarnia, co się wokół dzieje. Praktycznie marionetka, czy po prostu wzbudzająca zaufanie części Amerykanów twarz starszego pana, a za tą maską przebiegły zespół lewaków, dla mnie bez wątpliwości neo-marksistów z miliardami, którzy będą realizować swoje plany dla nowego porządku świata.

 

Tak, jak się podskórnie i widać słusznie obawiałem, USA wykręciło się od dalszego torpedowania inwestycji rosyjsko – niemieckiej Nordstream 2. Jak napisałem w pierwszych słowach – możemy liczyć wyłącznie na siebie.

 

Władza USA pokręciła śrubkami i przestawiła swoją życzliwą lunetę z Warszawy na Berlin. Dlaczego? Bo Berlin rządzi całą Unią Europejską, a Stany Zjednoczone chcą z nią mieć dobre stosunki. Pies drapał fakt, że USA za frico ochrania i broni Niemcy militarnie, tak że mogą one rozwijać swoje Volkswageny i wiatraki na eksport ( info sprzed sekundy – Niemcy będą z kolei blokować elektrownie jądrowe. Niemieckie wiatraki to jest to!).

Ale to nie tylko dlatego rozpoczęto umizgi do Berlina. Amerykanie nie mają najmniejszych wątpliwości, że jak to jest od stuleci, Niemcy i Rosja to serdeczni przyjaciele. A Ameryka potrzebuje Rosji, nawet za cenę Ukrainy, aby ta pomogła nie dopuścić do hegemonii Chin. Szczególnie jak ci pokazali środkowy palec, czyli tak zwanego fucka przemądrzałym jankesom, umieszczając swoją sondę i swój łazik na Marsie. Tak, że kochani Stars & Strips, jak tam będzie złoto, diamenty, czy inny tantal, to juz nie będzie tylko wasz – amierykański.

 

No i tyle. Coś jeszcze ważnego? Jak widzicie – szuj nigdy nie lubiłem. Nawet jeśli to Ameryka. Lubiłem Donalda Trumpa, choć to zgrywus.

 

Acha! Jeszcze jedno z codziennej sieczki. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (jak to będzie po fhancuski albo jidysz, bo on podobno poliglota?) po raz kolejny udowodnił, że jest on tchórzem i mimowolnym klaunem z manią wielkości. - To ja! Ja, ja, ja! - deklarował pełen dumy przed kamerami – Ja napuściłem i napuszczam Komisję Europejską, by pilnowała forsy przed złodziejami z PISu. Ja jestem godny zaufania i Ja wiem co z forsą zrobić. Tak, jak osobiście pokonałem pandemię. Głupek tak zaślepiony swoją unikatową wielkością nie pojmuje, że w Brukseli są nie tylko durnie i mają tam swój wywiad i dobrze wiedzą ile taki Trzaskowski jest wart.

Po prawdzie to ja chłopakowi współczuję. Trauma z dzieciństwa może mieć poważne skutki na całe życie. Wiem co w szkole, a nawet na studiach, wyprawia się z tchórzami i lizusami. Ile razy moczono mu głowę w sedesie... a jak te dziewuchy się z niego naigrywały! Okropne!

Lecz jakby dar z nieba nastała epoka LGBT.... Q..... Z i chłystki w trampkach na gołe stopy i obciągnięte rurkami chudziutkie nóżki, zostały idolami. A nawet prezydentem stolicy ze wsparciem wiceprezydenta homoseksualisty. Takie czasy...

 

 

.............

 

 

Na samym początku, jeszcze w latach 90-tych ub. wieku podchodziłem do internetu jak pies do jeża. Teraz wiem, że po prostu nie rozumiałem tego i nie wierzyłem w zdolność osieciowania całego świata i dostępu do sieci nawet w kieszonkowych telefonach.

Może gdybym pracował i żył na lądzie to szybciej bym się w internet wciągnął i zaczął go eksploatować. A tak zaczęło się to u mnie od poczty. Chyba było to na początku wp.pl. Przyswoiłem pojęcie email. Dalej były przeróżne fora – naukowe i filozoficzne. Jakie eleganckie były. Jaka kurtuazja i styl. Jednak chyba miało to za mało paliwa w sobie i powoli, sukcesywnie zaczęły one zdychać, może za wyjątkiem pewnych niszowych obszarów, jak gra w cymbergaja. Albo piłkę nożną.

Nagle wybuchła Nasza Klasa. Pomysł niezły. Każdy chciał się dowiedzieć, co się dzieje z towarzystwem z podstawówki i ogólniaka niemalże po pół wieku. Zwykła społeczna ciekawość. Lecz gdy już się wszystkiego dowiedzieliśmy, to już nam za bardzo nie chciało się tam zaglądać. Bo i po co? Inne czasy, inni ludzie...

I wreszcie nadszedł czas na rozkwit mediów społecznościowych. Nie tylko polska sieć zaroiła się od przeróżnych portali. Najcwansi czując zarobek, na zapas zaczęli wykupywać domeny. Za taką jak polska.pl można było zbić majątek.

No i tak to się rozwijało, pączkowało i gigantycznie tyło. Potrzebne stały się wyszukiwarki. Swoje strony w internecie zaczęły zakładać gazety i inne media.

Wreszcie powstały media społecznościowe. Oczywiście chyba jak większość z nas przeszedłem przez Salon24,pl. A potem to już poszło.

 

Patrząc teraz wstecz na internet z perspektywy wielu lat, to widzę, że w tym wszystkim, bądź co bądź, wspaniałym medium, komunikatorom i źródłom informacji, właściwie chodziło tylko o jedno – o zysk. Nachapać się i to szybko. Co w zamian dla internauty? Złudzenie wolności i swobody. Oczywiście lipa na resorach. Nawet internet posłużył ciemnym interesom. Oprócz oczywistego prania mózgów. Niedawno w USA zabroniono działalności aptek internetowych. Ciekawe dlaczego?

 

I oto moja wnuczka właśnie niedawno pokazała mi coś, co spowodowało przywrócenie wiary w zmyślność człowieka i wykorzystania internetu w nowatorski i jakże ludzki sposób.

 

Nie uprawiam kryptoreklamy, więc nazwę ten usługowy portal, albo jak to jest w mowie młodszych, apkę tylko X.

Tu możesz tanio kupić i tanio sprzedać, często nawet fantastyczne okazje, nie wychodząc z domu. Już jest cała rzesza rodaków, czyszczących swoje szafy i swoje strychy lub garaże z rzeczy, które dla nas stały się bezwzględnie niepotrzebne.

Zaraz klasyczny internetowy złośliwiec powie – też mi coś! Przecież lumpeksy i lombardy istnieją od dawien dawna. Oczywiście, tylko tam nie możesz i kupować i sprzedawać. Poza tym, w tych lumpeksach to nigdy nie wiesz skąd jest towar. Źródło pochodzenia jest nieznane. Mogą to nawet być buty zdjęte z nieboszczyka; poza tym jakieś odrzuty wadliwych towarów od producenta; co lepsze rzeczy, wyciągnięte z Caritasu, czy Czerwonego Krzyża. No i generalnie lumpeksy są dla ludzi na prawdę ubogich, którzy marki i blichtru nie potrzebują.

 

Poprzez X możesz zdobyć kompletnie nowy, nietrafiony prezent; coś co się po prostu znudziło. Albo po prostu przytyliśmy 10 kilo i co teraz z tymi pięknymi ciuchami zrobić. Lub też co zrobić z cyfrowym aparatem fotograficznym z wszystkimi bajerami, zoomem 10x, panoramą, zdjęciami nocnymi i migawką szybką jak światło. Dziesięć lat temu był to najlepszy model na świecie, za wiele tysięcy. A tu nagle potęgi optyczne zaczęły montować kamerki w każdym telefonie, a jakość jest całkiem niezła, jeżeli nie jest się wyrafinowanym fotografem zawodowym.

Więc co ja z tym aparatem mam zrobić? Nawet gdybym chciał się w fotoamatorstwo bawić, to dzisiejsze aparaty są już o niebo lepsze.

Więc tylko go wystawić na sprzedaż za rozsądne kilkaset złotych i może amator się znajdzie.

Gdy już wykonałem w te i wewte parę transakcji bez problemów, to nagle zacząłem rozmyślać ile różnych rzeczy nagromadziłem i nawet zapomniałem, że je mam i oto teraz – mogę je swobodnie sprzedać. Mogę też sobie poszukać i może znajdę coś, o czym marzyłem, bo na przykład cena była zaporowa.

 

Nie wiem, jak moi czytelnicy, bo ja uważam, że to naprawdę dobry pomysł. Lepszy od FB, TT, Instagramu i co tam jeszcze jest w tym targowisku próżności.

 

 

 

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:10)

Komentarze

Ja jestem za Polską. Polską niepodległą, suwerenną i samostanowiącą. Zbyt dużo zależymy od obcych, a proces ubezwłasnowolnienie właśnie bardzo przyspieszył. Własna, silna armia, Dobre prawo i sprawiedliwie egzekwowane. Do tego brak przedstawicieli obcych nam kultur stojących na straży bram Muzeum Oświęcimia. By obywatel nie musiał pracować za miskę ryżu i był zmuszony spłacać podatki narzucane w Brukseli. Wreszcie, by szczytne hasła o patriotyzmie głoszone przez przedstawicieli narodu nie utrwaliły się na stałe jako frazesy, tak jak to dzieje się dziś. Nadto, nigdy więcej upodlenia społeczeństwa lockdownami i uśmiercania ludzi w imię nowego boga - wirusa Sars-Cov-xxx.

Wymieniać można by wiele. Kwestie te oraz wiele innych przewijają się co rusz w wypowiedziach na tym forum.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1671583

Daj sobie Ruszczyk spokój. Myślisz, że jest taki internauta, który uwierzy, ze jesteś polskim patriotą? To już chyba Józef Stalin był większym.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1671588

wyłącznie alpagą

 

kanałowych meneli

cieszy się uwagą

szczepi się Alpaka

wyłącznie alpagą! 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1671585

Daj spokój Janku!

Oni winami gardzą. Nawet tymi patykiem pisanymi. No, chyba, że na pustyni zabrakło paliwa.

Tak wyłącznie popija się samogon. I to szklanicami, a jak i tego nie ma to słoikami, lub oszczędzając szkło prosto z szyjki w dziób.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1671589

Biję się w pierś - nie trafiłem w ich wykwintne gusta!

Pozdrawiam serdecznie 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1671591

- mało wytrenowani kłamcy często mają tiki mimiczno-nerwowe podczas wypowiadania świadomie kłamstw np. przymykanie powiek w tym momencie. Jest to reakcja mózgu na rozdźwięk między tym co naprawdę się myśli a tym co wypowiada.

Trzaskowski ma taki że "mryga" oczami i zaczyna wykrzywiać ryj wyginając usta w nienturalny sposób - inny niż wtedy kiedy mówi prawdę. To że jest Żydem świadczy jego sposób poruszania się z rozstawionymi na zewnątrz stopami oraz czarne, kręcone włosy łonowe na głowie i takie też "pokęcone" myśli. Jest to cecha europekskiego odłamu Żydów aszkenazyjskich który objawia się też zniekształconymi uszami.

Druga sprawa to temat dogadywania się w polityce zdawało by się skrajnych przeciwności. Nie inaczej jest u nas. Czy ktoś wie co było towarem przetargowym darowania wielomilionowego długu Nowoczesnej ? - jakoś i ta sprawa przycichła. Krzykacze i przywódcy z partii pouciekali a został się tylko "cieć".

Tak nas Polaków złodzieje ograli. Nowoczesna była zbudowana w dużej część z żydowskich członków tej partii. Wściekła psi*a Gasiuk Pichowicz czy Szoidrich Wielgus albo duPetru to typowe mieszanki żydo-bolszewicko wybuchowe które poprzez działania wywrotowe chcą narzucić swoje prawa i reguły życia innym.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671592

//info sprzed sekundy – Niemcy będą z kolei blokować elektrownie jądrowe//

A TSUE na wniosek Czechów zablokowało nam ze skutkiem natychmiastowym wydobycie węgla w Turowie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/TSUE-zobowiazal-Polske-do-natychmiastowego-zaprzestania-wydobycia-wegla-w-kopalni-Turow-opis-8117669.html

https://niepoprawni.pl/blog/romuald-kalwa/wielkki-atak-na-polske-tsue-zakazal-wydobywania-wegla-w-turowie-natychmiast

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1671617

- poligon doświadczalny i chłopca do bicia.

Nasza kontra lewym podbródkowym która powinna zwalić z nóg te bolszewicko-faszystowskie świnie to wniosek do Trybunału Międzynarodowego o uznanie komunizmu za sytem zbrodniczo-ludobójczy.

Tu nie ma na co czekać tak jak Ziobro z reformami togowych bandytów tylko trza sie brać ostro do roboty.

PS - przy okazji - długie zbrodnicze łapy seryjnego samobójcy znowu weszły do akcji. PiS zaniedbał wykrycie wszystkich zbrodni politycznych dlatego będą kolejne. Linik niżej.

https://niezalezna.pl/396331-wypadek-w-abw-nie-zyje-funkcjonariusz

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671630

Przynajmniej ja bym poświęcił (miliony kręcą każdego).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1671747

- że będzie za późno. Już to przerabialiśmy w historii.

Zaminowanie działaczy prawicowych wielomilionowymi bezzwrotnymi "pożyczkami" z pieniędzy ukradzionych wszystkim Polakom to nie niespotykane szczęście w TOTO-Lotku dla nich jak u Bolka, tylko wielowątkowa gra obcych służb w celu obalenia polskiego Rządu i doprowadzenia do rozbioru Polski.

Na nic te obietnice zdrajców i ubeków z tefałenu że "będą mileczeć jak grób" - bo w końcu i ich ludzie też brali udział w tej aferze.
My Polacy jakoś szczególnie jesteśmy łatwowierni - wystarczyło że rusek po wojnie powiedział że wszyscy AK-owcy jak się ujawnią to będą bezkarni i odrazu w to uwierzyliśmy łącznie z dowództwem AK które ruscy aresztowali i wywieźli do Moskwy pod ruski "sąd".

Dziś też pracują przy tym najlepsi specjaliści wrogich nam państw (w tym i europejskich) i jak widać - pokonanie Polski to ich jedyny cel w życiu.

Nie ważna jest walka z nielegalnymi imigrantami, pandemią, nadchodzącym kryzysem, bezrobociem. To Polska jest im "solą w oku" jak przed 1939 rokiem dlatego znowu podpisali diabelski pakt: Ribentrop - Nord Stream II - Mołotow.

Najwyższy czas na budowę broni atomowej o największej w historii ludzkości sile rażenia (nawet potajemnie).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1671782