Naszym Blogiom urwało kierownicę!

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Upierdliwy jestem. Wszyscy to mówią. Nie dość, że cham, to na dodatek upierdliwy.

Wiem, jak Gawrion, bo to przecież ziomal z 3M, w życiu zapiernicza i niewiele czasu mu pozostaje na Niepoprawnych. A bez jego osobistego nadzoru (pańskie oko konia tuczy), często portal przędzie cienko. Szczególnie w weekendy.

Niestety, Rzeczpospolita, świat i cała nasza łacińska cywilizacja stoi na krawędzi. Jakby było mało, nieznany, kompletnie nowy wirus pożera ludzkość. W kraju rekordy zachorowań. Granica wydolności służby zdrowia na krawędzi załamania. Zaczyna brakować łóżek dla chorych i sprzętu dla umierających. A medyków – lekarzy, pielęgniarek, laborantów i in., przez cwaniaczków III RP, dawno jest za mało.

 

Jeśli ktoś powie zwyczajowo – i co z tego – to oznacza, że właśnie coś dzwoni. W jego czaszce. Sytuacja jest nadzwyczajna. Ostatnio taka była w 1939.

 

Tymczasem niepoprawni.pl już parę dni trzyma u góry mój, co by tu nie powiedzieć, taki sobie lekki tekścik o piłkarzach. Plus kilka jemu podobnych, dobrych na czas pokoju i spokoju.

 

Wydawało mi się, że potrzebny jest choćby prymitywny poradnik, bo ani lekarze, ani publiczne media nie chcą tego zrobić. A tu ten poradnik, jak winda, co się zerwały kable, leci w dół do piwnicy.

Według mnie, to działanie antyspołeczne. Więc powtarzam aż do skutku.

 

<<< >>>

 

NIE BĄDŹ GŁUPCEM!

 

 

Na wstępie zaznaczam: ci wszyscy, co czy to z powodu takiego charakteru, zmanipulowania, lub niedoboru "I", lub też zawodowo, muszą się w komentarzach realizować szydząc, wyśmiewając, ubliżając, czy manipulując, niech sobie darują. Nie będę reagował. Kij wam w oko.

<<< >>>

 

Obserwator niejako zmusił mnie do tej krótkiej porady. Dwa tygodnie już jestem zaszczepiony, więc mogę mówić otwarcie. Mam do czynienia od końca stycznia zeszłego roku (styczeń 2020) z COVID19.

O czym oczywiście aż do połowy marca nie wiedziałem.

Co się ze mną działo, opublikuję osobno.

 

To. co chcę przekazać, to najważniejsze sprawy, jak samemu dbać o siebie i rodzinę.

Media nieustannie trąbią – nie lecz się sam! Skontaktuj się z lekarzem.

A ta logiczna sprzeczność, bo inne komunikaty podają, ze najgorsze jest to, że brak lekarzy. Dodatkowo, lekarze to też przestraszeni ludzie. Unikają kontaktu twarzą w twarz z pacjentem. Poza tym, ich wiedza niewiele odbiega od poziomu tej, którą ma zaniepokojony i śledzący pandemię pacjent.

A pomoc medyczna czasami jest taka, jak z naszą bratanicą, która już była w stanie takim, że sama nie mogła się zwlec z łóżka, więc mąż wezwał pogotowie. Karetka zabrała ją do szpitala, parę godzin jeździła po Trójmieście i okolicach; nigdzie jej nie chcieli przyjąć. Podpisała jakieś kwitki i na własną odpowiedzialność wróciła do domu.

 

Media, a konkretnie eksperci, często mówią o zakażonych bezobjawowych, czy skompoobjawowych. Tylko kompletnie ani słowa, co to oznacza i co trzeba robić. Nieco ich rozumiem, bo mają tyle ciężkich przypadków, że resztę zostawiają na później, albo na święty nigdy.

 

A ludzie zwijają się ze strachu, albo tracą rozum, nie wiedząc, co robić, jak ich coś dopadnie.

A ktoś widział statystyki pokazujące jaki jest procent tych bez- i skąpo- objawowych w stosunku do przetestowanych? 60 – 70 – 80 procent?

 

<<< >>>

 

Więc dobrze, najpierw typowe i częste, a potem rzadsze, lecz też ważne objawy, na które trzeba uważać:

 

 • zaczyna ci skakać temperatura, pocisz się, jesteś rozbity i chcesz do łóżka, tak samo jak przy klasycznej grypie;

 • podają o utracie węchu i smaku. A to akurat rzadsze, bo częściej są zaburzenia i węchu i smaku. Otwieram nowe opakowanie ulubionej, aromatycznej kawy – a ona śmierdzi spaloną gumą. Swojego dezodorantu już kompletnie nie czujesz. Smaczną zazwyczaj kanapkę jesz, czując jakby ona była z siana;

 • dziwne kaszle – raz masz nieprzyjemne i gwałtowne ataki, albo też cały czas pokasłujesz;

 • katar pojawia się i znika. W sposób ekstremalny. Możesz kichnąć bez kontroli 20 razy pod rząd (jesteś w samochodzie – lepiej natychmiast zjedź na pobocze). Może ci się strumieniem lać z nosa. Lub też masz tak zatoki zablokowane, że boli cię głowa i oddychasz wyłącznie ustami;

 • czujesz się coraz słabszy i zmęczony. Nawet szybkim krokiem iść trudno. A o wejściu na trzecie piętro zapomnij;

 • niby to logiczne, że masz zły humor, zły nastrój i nic ci się nie chce. Musisz się zmuszać do normalnych czynności. Wiedz, że dopada ciebie depresja;

 • nagle pojawia się jakaś rwa kulszowa. Kręgosłup boli, jak przy dyskopatii. Albo zespół barkowy taki, że ramię boli jak cholera i w tej ręce nawet książki nie możesz podnieść.

 

Pewnie jeszcze wiele zapomniałem. Lecz co najważniejsze – bacznie obserwuj siebie, a także swoich bliskich. Zapamiętaj, co złego i jak często z tobą się dzieje. I staraj się kontrolować.

 

<<< >>>

 

Łatwo powiedzieć – kontrolować...

 

Niestety, sytuacja jest ekstremalna i to obowiązkowo powinieneś mieć w domu:

 

 • dobry i wiarygodny termometr. Staraj się często mierzyć temperaturę, jeśli masz uderzenia gorąca, a także jak nagle jest ci zimno, chociaż w domu temperatura jest stała;

 • nowa konieczność – pulsoksymetr. To minuta pomiaru bez kłucia. Cena około 50 – 60 zł. (są też i po 200 zł, tylko po co ci taki?). Nasycenie krwi tlenem, czyli saturacja jest OK, gdy jest powyżej 95. do 90 jak spadnie, to bądź czujny. A poniżej 80 koniecznie szukaj pomocy lekarskiej;

 • Dobry inhalator wziewny stosowany doraźnie w astmie. Gdy cię przydusza, świszczesz, pokasłujesz, warto to przerwać jednorazową, zalecaną dawką. Grozi skurcz tchawicy, czy oskrzeli, a to nie jest przyjemne i na pewno wpadniesz w panikę, jak się zaczniesz dusić;

 • zapoznaj się z dietą, co jeść, a czego nie, w przypadku zaburzeń przewodu pokarmowego, w szczególności biegunek. Objawy zazwyczaj podobne są do IBS – zespołu jelita drażliwego.

 • KONIECZNIE pij duże ilości płynów, głównie wody, a także elektrolity. Cały czas musisz być nawodniony. Zmuszaj do tego. To nawet nie typowe 2 litry dziennie, lecz nawet 4 l. dziennie;

 • warto mieć zawsze pod ręką klasyczne niesteroidowe leki przeciwzapalne, jak aspiryna, ibuprofen, czy ketonal. Nie musisz cierpieć bólu. APAP nie jest takim lekiem

 • Amantadynę mam w pogotowiu, ale zastosuję ją tylko wtedy, jak bardzo się pogorszy i po zaleceniu dobrego lekarza;

 • poza tym odżywiaj się normalnie i staraj się nie przemęczać. 20 minutowy, niespieszny spacer to wystarczająca, codzienna dawka. Siłownię, basen, czy korty – sam zobaczysz ile wytrzymasz. Kumpel klasy "kark" na siłowni poległ po pięciu minutach.

 

Tutaj też pewnie coś znowu zapomniałem.

 

I jeszcze jedno – wymieniajmy się radami – to poważne, więc bez głupich chichotów i jaj.

 

<<< >>>

Niestety, jeszcze drugi poważny niepokuj na dzisiaj.

Świeci słoneczko, robi się cieplutko i miło, więc mogę sobie wyobrazić drugą połowę sierpnia 1939.

 

Może mnie fantazja ponosi, ale mam takie przeczucie, że Putin i Rosja szykuje nam zbrojny konflikt klasy proxy między Rzeczpospolitą i Białorusią.

Dla Łukaszenki jest to przekierowanie uwagi społeczeństwa z tematu wolnościowego, na zewnętrznego agresora – Polskę (może też Litwę). A wiadomo, że ten były kołchoźnik nic nie zrobi bez decyzji Kremla.

Nasi politycy już coś nieśmiało mówią o zamknięciu naszych portów dla towarów białoruskich (głównie nawozy), a nawet o zablokowaniu przejazdów TIRów przez Polskę.

 

Przyglądam się z niepokojem i czekam na rozwój wypadków.

 

Zdrowia wszystkim

 Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/nie-badz-glupcem#comment-1666727

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:14)

Komentarze

    Witaj! W środę się zaszczepiłem AstrąZeneca. Nie zaobserwowałem żadnych negatywnych objawów. Następna dawka początkiem czerwca. Żona się szczepi za pąrę dni. Niecierpliwie czekaliśmy na szczepionkę. Wiosna kroczy, więc worek, rękawice i rower, będą intensywnie w użyciu. Przybyło przez zimę parę kilo, więc trzeba zrzucić skutki ciast tortowych, zresztą wyśmienitych serwowanych przez moją małżonkę. Dodać do tego górskie powietrze, to czego chcieć więcej? Chyba tylko brakuje wzajemnych rodzinnych odwiedzin. Mam nadzieję, że wirus zostanie utemperowany i młodzież ( dzieci i wnuki) latem tradycyjnie zjadą do nas na urlopy. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1666731

Ciesz się i wypoczywaj. Miłego weekendu życzę. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1666752

Cześć!

Nic tylko się cieszyć. Gdybym miał zaszczepić się Astrą, to tak samo bym się zaszczepił. I wszyscy zaszczepieni bedziemy się cieszyć i w końcu żyć, jak trzeba.

A patrząc na zimno, to te płaskoziemcy, te różne Andule i Stefany, opuszczą nas i zrobi się luźniej. Takie koleje losu, jak ktoś jeździ na rowerze bez pompki i kierownicy.

 

Serdecznosci

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1666753

j.w.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1666754

Nie bądź głupcem, Janusz, pardon...

NIE BĄDŹ GŁUPCEM, JANUSZ

PS ...i daj spokój jakimś Blogiom i boginiom.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1666745

Pozwolę sobie przywołać mój komentarz z innego portalu. Myslę, że się przyda.

 

"Gwoli doktorskiej uczciwości i rzetelności - COVID19 głównie degraduje ludzki układ immunologiczny (AIDS robi to skuteczniej i nieodwracalnie). Wówczas, każdy, który już na coś paskudnego i przewlekłego się leczy, a jego codzienność i utrzymywanie się na powierzchni zależy od garści pigułek codziennie i/lub dodatkowych aparatów/zabiegów (rozrusznik, dializa, itd) nagle na dodatek dozna spowodowanego wirusem obniżenia odporności, to już niestety, nie ma ratunku. Gdyby nie koronawirus, to wielu chronicznie chorych, niektórzy nawet nieświadomi swojej choroby (np. rak jelita grubego, czy piersi długo nie dają objawów), żyli zapewne jeszcze nawet 20 lat. Lecz dzisiaj umierają PRZEZ Covid19, na swoje schorzenie, eufemistycznie nazywane chorobą współtowarzyszącą.
Lekarze, to takie typy (a eksperci jeszcze gorsi), że strasznie nie lubią nam, prostakom, właśnie prosto objaśniać zawiłości medycyny (wiedza tajemna).
Pamiętam taki przypadek - synek, na szczęście bardzo bogatych ludzi, urodził się z całkowitym brakiem odporności (genetyczne). Zbudowali mu specjalne pomieszczenie, z wentylacją i klimatyzacją klasy laboratoriów na najwyższym poziomie, jak się to nazywa - biohazardu (czyli kompletna izolacja od świata). Na dodatek, pamiętam, jeszcze po środku pomieszczenia postawiono szczelny, przeźroczysty namiot, gdzie ten biedny dzieciak mógł się poruszać. Gdyby jakoś, powiedzmy, malutki typowy wirusek powodujący przeziębienie dopadł chłopaka i on by zmarł, to byśmy powiedzieli, że przeziębienie go zabiło? Nie - powodem był ciężki, złożony niedobór odporności [ severe combined immunodeficiency, SCID, potoczne określenia: bubble baby disease; ICD-10  D81]

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1666769

Wyłączyć telewizor i radio.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Dariusz

#1666781

Jedyne słuszne działanie: "Wyłączyć telewizor i radio."

Od siebie dorzucę: włączyć logiczne myślenie i przeanalizować wszystkie kłamstwa jakie podają media codziennie od ponad roku.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Alina

#1666836

Foliarze!

Nie zaszczepią was chipami, jeśli wcześniej umrzecie na Covid.
Mówicie że to tylko grypka i nie ma pandemii, to czego się boicie? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1666800

Czy nie wyczuwa Pan dysonansu poznawczego w Pana komentarzu?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Dariusz

#1666921