Ziemkiewicz wypowiada „wojnę” Zjednoczonej Prawicy i Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Skończyła się wyżerka w TVP, musi Rafał Ziemkiewicz jako ekonomiczny „realista” zadbać o swój podstawowy target dający mu zarobić. Wraca do korzeni. I wcale nie ukrywa, do czego przekonuje zapewne tych najmłodszych zwolenników Konfederacji, że to właśnie „dziengi” są najważniejsze . Robiąc przy tym znaczący ruch palcami. A zobaczyłem to robiąc w weekend mały remanent w internecie. Zgniły zachód niedobry, wschód dobry, USA do kitu, Chiny najlepsze. To w jego Akademii Zdrowego Rozsądku, pod tytułem „Nowa wspaniała Polska” / You tube 27.12.20, całość 29,54 min/. Na koniec jeszcze dość nieśmiałe, czy klient to od niego kupi, „Czołem Wielkiej Polsce”. Kupi.

Nowy rok zakończył zresztą z przytupem, zachwalając jakiś „bardzo dobry” antyrządowy tekst w Dzienniku Gazecie Prawnej / poszukiwanie nowego miejsca do przytulenia się ?/ a swojemu wystąpieniu na You Tube dając tytuł „ Jarosławokracja wyczerpuje swoje możliwości. Jak i czym ją zastąpić” / 28.12.20-17,17 min/ . Bo to właśnie Jarosław Kaczyński i ten wstrętny PiS są największa przeszkodą w bogaceniu się Polaków, jak przekonuje. I trzeba ich odsunąć od władzy.

„Jedną z najistotniejszych spraw w zrealizowaniu tej wizji Wielkiej Polski jest to, że my musimy kompletnie wymienić rządzących naszym krajem , kopnąć ich w d…” . / To ok 25 min pierwszego wspomnianego nagrania z 27.12 /.

Przyznam, że czytam go niekiedy, książki, chociaż zawsze uważałem go za człowieka dość „obrotowego”, który tak czy siak nigdy „nie zginie”. Myślę, że nawet jakby ruscy weszli , była by zawsze w rezerwie koleżanka ze szkoły i studiów, córka samego szefa szefów, Monika Jaruzelska „Matka Boska” środowisk postkomunistycznych. Z którą ostatnio spędził kolejną godzinę na polityczno-gospodarczych pląsach w jej „okienku”.

Problem polega na tym, że nie ma człowieka który występując tak często, byłby w stanie zawsze mówić mądrze. Czasami wychodzi to żenująco głupio. Ale rozumiem, że ta „Nowa Wspaniała Polska” to było wystąpienie dla pozyskania naiwnych nastolatków, ekonomia na tym poziomie. Tak głupiego wystąpienia dot. ekonomi i gospodarki dawno nie słyszałem. A mam już swoje lata. 

I tak jak w przypadku JKM, na prawieniu ekonomicznych bajek dla nastolatków, jedyny który się na tym wzbogaci, będzie on sam : ). I chyba o to właśnie chodzi. A... nie, jeszcze o przyszłe  głosy wyborcze zbajerowanych nasto- czy dwudziestolatków. Szkoda ich, bo Ziemkiewicz przekonuje, że projekt "Wielka Wspaniała Polska" można zrealizować tak: ....."można to osiągnąć kierując się zdrowym rozsądkiem, i naszą zwykłą chamską pazernością / ale to już przecież robili komuniści i służby po 89 r? : ) przyp. aut./..., naszym sobkostwem". Cóż, wydaje się że pazerność i sobkostwo jako narodowy program to trochę mało. Nasi przodkowie trochę inaczej to widzieli.  No ale każdy prawi i realizuje to, co mu w duszy gra. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:10)

Komentarze

Nie warto odpisywać trollom, po pierwsze to je karmi a po drugie po usunięciu konta znikną i nasze komentarze (dlatego wobec takich nie warto używać opcji "odpowiedz"). Jak trzeba, można zaznaczyć swój moralny sprzeciw czy wyśmiać oszołomskie twierdzenie, troll zwykle sam się ośmiesza, przecież nie zamierza pisać merytorycznie na temat.

 

Co do poglądów RAZ-a, to sam wolę się nie znęcać, poza tym co to za guru, facet co żyje z łaski innych będzie pouczać o gospodarce i ustroju? Jego własny sukces polega na sprzedawaniu bajek, to jego specjalność zarobkowa, więc robi to dalej. Jego los jak najbardziej zależy od układów w systemie, oto jaki to buntownik. Zresztą fałsz i zakłamanie widać szeroko, jednych modnie opluje a innym nic nie powie, byle się nie narażać za darmo i go dalej zaprawszali. Choćby na ''patriotyczny'' kanalik YT, gdzie chwilę wcześniej komunista promował swą książkę a zaraz będą pienia, jak to komuchy mają się dobrze i że trzeba ich pogonić. To jest jeden wielki cyrk i oszustwo dla mas, robienie show i całe społeczeństwo teatru. I te żałosne wytykanie socjalistycznych zamordyzmów czy ręcznego sterowania, tak jakby psychoendecja sama o tym nie marzyła i to w naprawdę ostrej formie. Duporealizm polityczny, psychoendecja, korwinizmy- to są raki a nie jakieś punkty odniesienia czy najwyższa prawda i cel istnienia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1658258

Co do trolli to słabo ich na początku rozpoznaję. Więc ... zdaję się na innych. Sam, jeśli to możliwe , staram się być uprzejmy, ale uwaga chyba słuszna, "nie karmić".

RaZ , jak teraz zauważyłem, w tylu miejscach stara się ostatnio szydzić i przeszkadzać, że nie można tego tak zostawić. Zdziwiony jestem, że nikt z nim chociaż jakoś nie polemizuje, to  ściąga młodych na manowce, jeśli nie ma odporu. Przecież ma wiele kompletnie bzdurnych wątków. Ja nie mam czasu, ale okazjonalnie trzeba. Myślę, że teraz będzie chciał być  już tak na full jednym z czołowych ideologów Konfederacji, jeśli nie najważniejszym. Przy czym jest wykalkulowany, też  obserwuję go od kilkunastu lat, w gruncie rzeczy jest asekurantem. JKM okazał się najbogatszym polskim Europosłem, a konkurencją byli ci z PO i PSL.  RaZ będzie walił w koalicję rządzącą i JK, już to robi wrednie, i szyderczo,  a jego "targetem" będzie także Lewica i PO. U JKM i RaZ wszystko przekłada się na pieniądze, 

Coś chyba pobliże tego: utylitaryzm , sjp.pwn.pl/slowniki

utylitaryzm. 1. "«dążenie do osiągania celów praktycznych, materialnych, nawet za cenę rezygnacji z wyższych celów». 2. «doktryna etyczna, rozpowszechniona w XVIII – XIX w., głosząca, że najwyższym celem moralnym jest dobro społeczeństwa osiągane przez pomnażanie dóbr jednostki".  Tylko że tymi "jednostkami" maja być oni, gawędziarze i bajkopisarze, wyznawcy nigdy np z JKM nic nie mieli, to Ziemkiewiczowi będzie rosło konto a nie im naiwnym. :)

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1658266