Zagrożenia ze strony firm Doliny Krzemowej-wizualizacja-rewelacja.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Z opóźnieniem odtworzyłem sobie znakomite sympozjum „Oblicza przemian cywilizacyjnych” poświęcone aktualnej sytuacji w mediach w Polsce i na świecie w epoce internetu. Ze znanych blogerom nazwisk udział wzięli m.in. J. Karnowski i Jolanta Hajdasz - szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Sympozjum odbyło się w sobotę 13.03. br. w Wyższej Szkole Kultury  Społecznej  i Medialnej w Toruniu.

Ale ja  zamieszczam tutaj tylko jedną, inną prezentację. Autorem tej, najlepszej jaką spotkałem na ten temat bo najbardziej zrozumiałej, jest wybitny specjalista od tematu, dr. Grzegorz Osiński, kierownik Instytutu Informatyki oraz szef unikalnego bo jedynego w Polsce kierunku studiów o nazwie Informatyka Medialna w w/w  szkole wyższej / ten kierunek jest tylko na  5-iu  uczelniach w Europie /. Super ciekawe zagadnienie super prosto przedstawione, zrozumiałe nawet dla takiego laika jak ja. Np. Co to są potężne "farmy serwerowe", jak czasami trudno je namierzyć i ile trzeba mieć serwerów by w ogóle  "zaistnieć" / 40 tys /. I że aby wstępnie zabezpieczyć Polskę, to na dzień dobry trzeba wyłożyć  4 miliardy USD i mieć kilka lat czasu. Dla firm BIG TECHu z Krzemowej Doliny taka suma  to jak "kieszonkowe". A  w zatoce San Francisco, gdzie Krzemowa Dolina,  głosy wyborcze na Joe Bidena/ Tamarę Harris, a właściwie na nią, to 85%. I to nie jest "lewica". To jest skrajna lewica.

Informacja o autorze prezentacji na dole.

 

 Prezentacja i wizualizacja tutaj:   

 https://www.youtube.com/watch?v=x-AEL_B8rvc.

Oj. przypadkiem doszedłem, że powyższa prezentacja jest skrócona o ostatnie ok 4,5  minuty. Nie wiem dlaczego, mogę się tylko domyślać.  Więc poniżej całe sympozjum, prezentacja dr. Owsińskiego zaczyna się dokładnie o 4.00 h a te 4,5 minut, bardzo ciekawych, można "dosłuchać" od  4,41,15 do 4,45,50 h. 

https://www.youtube.com/watch?v=mV0OL1bmTmI&t=17125s

Potrafię podać tylko tak, ale wystarczy skopiować i wkleić w okno przeglądarki. To jest mój poziom znajomości internetu, poziom niezbyt ogarniętego internetowo emeryta :).

Kto chce rzucić okiem na kilka innych b. dobrych wystąpień z tego znakomitego sympozjum, np. J. Karnowskiego, czy Jolanty Hajdasz, to sobie znajdzie.

 

Grzegorz Osiński 

Dr. Grzegorz Osiński (ur. 1967 w Toruniu) fizyk kwantowy, informatyk, kognitywista. Absolwent Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika gdzie w 2000 roku obronił pracę doktorską.  W latach 2001 -2002 stypendysta w projekcie COCOMO realizowanym w Technical University w Kaiserlautern natomiast w latach 2002-2003 stypendysta National Research Council w laboratoriach NASA/JPL w Pasadenie w Kalifornii. Obecnie pełni funkcję kierownika Instytutu Informatyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Naukowo zajmuje się analizą nieliniowych modeli chaotycznych w naukach medycznych i psychologii eksperymentalnej. Autor licznych publikacji naukowych dotyczących zastosowania algorytmów numerycznych w badaniach eksperymentalnych mózgu. Obecnie zajmuje się kognitywnymi zagadnieniami percepcji w odbiorze komunikatów wizualnych. Współpracował z zespołem prof. Włodzisława Ducha w projektach dotyczących badania dynamiki systemów neuronalnych oraz symulacji korelatów neuronalnych. Autor i współautor popularnych interdyscyplinarnych pozycji książkowych m.in. „Neurologia kliniczna w praktyce. Homeostat mózgu”, „Chaos w głowie. Mózg i życie” oraz „Pień mózgu – oś życia”. Współautor portalu Wizualizacja informacji oraz Transhumanizm. Spotkajmy się w przyszłości. Parametryzacja publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym dostępna w bazach danych:

http://www.researcheid.com/rid/C-3469-2015,

http://www.orcid.org/0000-0002-2939-4176,

https://www.researchgate.net/profile/Grzegorz_Osinski.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)