To Ameryka dwa razy ratowała Europę i świat.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Przy okazji wizyty Mike’a Pompeo. Nie brakuje „zuchów” którzy kwestionują lub wręcz plują na sojusz wojskowy z USA. A to złe, a tamto niedobre, a że też ci „skąpi” jankesi nie chcą na bronić i mieć u nas swoich baz wojskowych na swój, amerykański koszt. Filozofia tego jest jakby taka: : „Jak chcą dostąpić zaszczytu by nas ew. bronić przed zewnętrznymi zagrożeniami, np. sowietami, i ew. ginąc za Polskę jako nasi sojusznicy, niech za to zapłacą” : ) Najlepiej w dolarach : )

Do tego  wielcy "stratedzy wojskowi" spośród polityków ale i "redaktorów",  którzy jak na razie realnie dla obronności Polski nie ruszyli palcem w bucie, za to z uwielbieniem ruszają językiem i piórem, szerzą teorię  jakoby Polska powinna liczyć "tylko na siebie". Tylko i wyłącznie. 

Dość groteskowa ale i przewrotna jest ta „godnościowa” filozofia. Jakby wprost ze sztambucha rosyjskiej myśli wojskowej i propagandowej.

Z kolei niezorientowani jakby zapominają, chyba zwłaszcza populacja młodych, że przez ostatnie ok. 250 lat ok 200 lat  to były m.in. rosyjskie i pruskie zabory lub niemiecka i sowiecka okupacja.

Dobrze było by więc jednak przypomnieć, że to właśnie włączenie się do I wojny światowej Ameryki pozwoliło tę wojnę  zakończyć z korzyścią dla nas. A Polskę, w dużej mierze dzięki amerykańskiemu prezydentowi Wilsonowi umieścić na mapie Europy. W różnych miastach Polski po I wojnie światowej od jego nazwiska nadawano wtedy nazwy ulic i parków. Niektóre trwają do dzisiaj.

I TYLKO i WYŁĄCZNIE włączenie się USA do II wojny światowej, pozwoliło pokonać hitlerowskie Niemcy i zakończyć II wojnę światową. Po prostu świat militarnie ma szczęście, że jest taki odległy i trudny do sięgnięcia kontynent, o wysokim poziomie gospodarczym i technologicznym, który może zaważyć o losach świata, jeżeli uzna, że jego interesy tego wymagają.

Przyznam, że za mojego życia, ulubionym politykiem  był dla mnie zawsze Ronald Reagan. Jakoś dziwnie się składa, że prezydent amerykański. Bo gdyby nie jego  „wolnościowy” charakter i nakręcenie technologicznej spirali zbrojeń, wyścig z którego sowieci wtedy odpadli, technologicznie i gospodarczo przegrali bo  było to zbyt kosztowne, zapewne do teraz sowieckie bazy wojskowe były by w Polsce. Ze wszystkimi tego politycznymi i gospodarczymi konsekwencjami.

Więc jeżeli ktoś teraz próbuje, tym samym „patentem” co np. zwrot „PiS i PO to to samo zło”, mącić ludziom w głowach, że „Rosja zła ale i USA nie lepsze” :) , to po prostu świadomie czy nieświadomie, jak powtarzająca coś papuga, próbuje wepchnąć nas z powrotem w ręce Rosji.

Oczywiście wszystko co się dzieje, dzieje się w czasie, nie w ciągu dnia i roku, ale skutek końcowy jest taki. Więc w myśl zasady, „cokolwiek czynisz, patrzaj końca”, trzeba tą sowiecką, a właściwie sowiecko-niemiecką, jak był nim pakt Ribbentrop – Mołotow, tą propagandę zwalczać. Najlepszym zwalczaniem, antidotum na prorosyjskie stawianie sprawy, wydaje się cierpliwe tłumaczenie tego ludziom, zwłaszcza młodym. Bo programy szkolne i uniwersyteckie są jakoś wolne od informacji na tematy kluczowe. To może każdy, cierpliwie tłumaczyć, choć to przecież Państwo ma prawdziwie możliwości. Czy „na dole” to się dzieje, nie wiem. Bo dół to przecież „podstawa”. Ładne i przekonujące programy w publicznej telewizji  są dobre, ale obawiam się, że młodzież telewizji za bardzo nie ogląda. Więc oby nie było to tylko przekonywanie przekonanych. Może agendy państwowe powinny ogłaszać jakieś rzetelnie płatne konkursy wśród młodych, na formy docierania do swojego pokolenia ? Tylko niech w „jury” nie zasiada moje pokolenie. Wyniki ostatnich wyborów prezydenckich wśród najmłodszych wyborców pokazały, że „coś tu nie gra”.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

POWYŻEJ WIDZIMY TENDENCYJNY I KŁAMLIWY TEKST, OBRAŻAJĄCY ILORAZ INTELIGENCJI POLAKÓW

Ameryka jest autorowi zdecydowanie bliższa sercu. 

Ameryka to nie jest jednolita struktura. Są tam uczciwi ludzie, konserwatyści z wartościami, ale i nihlistyczni złodzieje z Wallstret. To nienawidzący katolików protestanci.

"Wall Street and the Rise of Hitler" - Wall Street i finansowanie Hitlera oraz tchórzliwe myślenie red. Stanisława Michalkiewicza

 1. Kto Polskę sprzedał Ruskim? - mason Franklin Delano Roosevelt 
 2. Kto znieważa nas na forum międzynarodowym - nasi żydowsko-amerykańscy "przyjaciele", choc dobrze wiedza, jaka jest prawda
 3. Kto chce nas okraść, patrz 447.?
 4. Kto po akcji Pułkownika Kuklińkskiego wycelował 300 głowic nuklearnych na Polskę? Skutek odwrotny od zamierzonego.
 5. Kto wywołuje wojny i niepokoje na świecie, głównie po to, aby chronić swój 51. stan - Izrael?
 6. Kto wykorzystuje polski strach przed Rosją i robi nas w konia, nic nam nie oferując, poniżając swojego sojusznika - patrz konferencja w sprawie Iranu w Warszawie?
 7. Kto niszczył nasz przemysł ugruntowując władzę ubeków z okrągłego stołu po 1989 r.?
 8. Najważniejsze - kto finansował bolszewię, która po pieniądze jeździła do USA?
 9. Pisał o tym Władysław Łysiak - amerykańscy generałowie traktują Polaków jako największe ścierwo.
 10. Szwabiska, ruchole, parchy, i anglojęzyczni protestanci - to śmiertelni wrogowie Polski.
 11. Kto okrada świat dzięki swojej militarnej potędze, korzystnej historii, położeniu geograficznemu, wykorzystując do tego satanistyczny System Rezerwy Federalnej?

Jeden Ronald Reagan wiosny nie czyni :)

MAJĄC TAKICH PRZYJACIÓŁ, NIE POTRZEBUJEMY WROGÓW - Winston Leonard Spencer Churchill 

Churchill TO WIELKI BRYTYJSKI MĄŻ STANU, KTÓRY KOSZTEM POLAKÓW, OCHRONIŁ SWÓJ NARÓD przed zagładą. On wiedział, jakiego niebezpiecznego ma sojusznika - "przyjaciela" w postaci USA.

Aby skłonić Rosję do sojuszu przeciwko Chinom, Ameryka "sprzeda nas za darmo" ruskim. Przecież USA jest dogadana z ruskimi - te spotkanie w cztery oczy Trumpa i Putina, bez świadków, to właśnie coś takiego.

Wojsko amerykańskie w Polsce, nie ma chronić Polski przed USA, ale ma dla samych amerykanów, jak i ruskich, funkcję stabilizującą. 

NIECH SZANOWNI POLONUSI, SZANOWNA EMIGRACJA, ZASTANOWI SIĘ KOMU SŁUŻY. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Romuald Kałwa

#1641343

   Witam! Tutaj na NP, a nie gdzie indziej były wrzutki typu "PIS I PO, to samo zło'" ....To, krecia robota. Coraz częściej docierają wiadomości, że w Polskim Wojsku trwa dalej propaganda medialna. Do dzisiaj po jednostkach walają się stosy "Wyborczej i Faktu". Kadry jawnie walą na obecny rząd, nie ukrywając prywatnych wrogich poglądów. Kto, jest odpowiedzialny, za media w zawodowym Polskim wojsku? Chyba czas zakończyć z tą zaszłą propagandą, a kretów usuwać. Nie powinno być przyzwolenia na takie wrogie działania. To tej pory, nie zauważyłem, aby w mediach ten chory w wojsku ważny temat podnoszono. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1641346

Co prawda komentarz jest długi i nie na temat / tekst dotyczy historycznej i wojennej  zasługi USA dla Europy i świata w I i II wojnie  św. oraz polskiego wojskowego sojuszu a nie tego kto tam jest dobry, zły, taki czy owaki/, a odpowiedź dotyczy  wielu, wielu innych ulubionych  tematów i obsesji adwersarza,  np. 447 , amerykańskiego Systemu Rezerwy Generalnej , Żydów i takie tam, jak ja bym się wczoraj urodził. Dlatego proszę o odpowiedź krótką, konkretną  i dotycząca tematu tekstu :  z kim Polska ma być lub nie  ma być w sojuszu wojskowym. Rozumiem, Ameryka jest  dla RK militarnie niedobra,  kogo więc Romuald Kałwa widzi w roli wojskowego sojusznika Polski. Tylko proszę nie pisać, że "polska powinna liczyć tylko na siebie i i żadnych sojuszy", bo ten prorosyjski koncept już znamy. Konkretnie kto byłby dobrym sojusznikiem WOJSKOWYM. Nawet jeśli padnie że  Panama lub  Mozambik, nie będę się śmiał, lepsze to niż czytanie nie na temat lub "obok" sedna zagadnienia. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1641349

Chciałbym Romualdzie Żebyś się mylił, no ale......

Żyję w tym kraju kilkadziesiąt już lat i przekonałem się na własnej skórze do czego on jest zdolny.

 Przekonałem się niestety  o obowiązujących w nim "prawach", czyli o bezprawiu w imieniu prawa.

TU cytat z przeszłości

:

IN JANUARY, 1869, US ARMY GEN PHILIP SHERIDAN SAYS:

- THE ONLY GOOD INDIAN IS A DEAD INDIAN

DOBRY INDIANIN TO TYLKO MARTWY INDIANIN

:

https://www.trivia-library.com/b/origins-of-sayings-the-only-good-indian-is-a-dead-indian.htm

 

&

http://www.countercurrents.org/us-owatica110405.htm

No a z czasów już nam współczesnych rzeczą najbardziej porażającą jest ta trzecia prawda

:

http://www.911thology.pl/nexus1.html

której nijak nie da się zaprzeczyć.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5
#1641350

Niech sie wala.

Mloda kadra czyta witryny.

Papier zostaje dla resztek "treperii".

Od pewnego czasu jestem zaangazowany w kolo strzeleckie. 

 Mamy wglad w to co mysla o swych przelozonych wojskowi i policjanci.

 Cytuje: piiiiiiiiiiii...

 Czyli zdrowy rozsadek nie zginal.

 A wierchuszka niech nadal slodko spi.

 Cos mi to przypomina C.K. armie i policje.

  Tylko szweje inni.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1641348

nogi błoto z cementem mieszają, a w głowie pusto. Upłynie trochę czasu, nogi w betonie nieruchome pozostaną, ręce ostatecznie obwisną, a w głowie jak było pusto, ani trochę nie będzie pełniej.

Wiek XXI jest jednym wielkim stuleciem szaleńczej niekompetencji, straszliwych głupstw opowiadanych przez przeróżnych oszustów, którzy nic nie wiedzą i jeszcze mniej rozumieją, ale bardzo mądrze wyglądają.
A rzeczywistość jest - jaka jest. Na początek, popatrzmy na ten obrazek:

I wróćmy do pytania o rzeczywistość. Zastanówmy się nad pytaniem, które postawił janksero - z kim Polska ma być lub nie ma być w sojuszu wojskowym.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1641364

A w polityce absolutnie nikt nie może rzucić żadnym najmniejszym nawet kamyczkiem. ponieważ żadna nacja ani żaden byt państwowy nie pozostaje nie tylko w popełnionym niegdyś grzechu, ale gdzieś, kiedyś ma naskrobane znacznie mocniej. A grzebanie w historii, by szukać wytycznych dla przyszłości jest ma sens wyłącznie wtedy gdy dobrze rozumiemy teraźniejszość.

A tymczasem i na przykład pan Romuald Kałwa wygłupił się zupełnie. Mianowicie kilka dni temu Rebeliantka opublikowała na naszych łamach, w "niepoprawnych" streszczenie aktualnego raportu 447, którego polska część jest laurką na polską cześć, która wyraża amerykański oficjalny pogląd wynikający wprost z porozumienia terezińskiego, z którego wynika taki ostateczny wniosek: Żydzi całego świata, kłaniajcie się Polakom w pas, dziękujcie im i współczujcie im wojennego losu zupełnie podobnego do Waszego.

Wniosek z tego płynie jeden - dalsza eksploatacja słynnego antypolskiego paragrafu 447 skończyła się i trzeba zabrać się za inny, proponuję paragraf 22. Podobnie można by natrząsać się ze wszystkich 11 zarzutów, które mają jedną wspólną cechę, opisaną wyżej. Są faktami wyrwanymi z historycznego kontekstu, który niewiele ma wspólnego nie tylko z bieżącą rzeczywistością, ale z odrobiną chociaż zrozumienia "Naszych i Waszych" współczesnych interesów. 

Na tej samej zasadzie mógłbym dzisiaj odradzać Unii Europejskiej, Amerykanom i Belgom z Brukseli jakąkolwiek współpracę z Polską, ponieważ Polacy są wredni i okrutni, ponieważ kiedyś wachmistrz Soroka uwielbiał końmi nawłóczyć politycznych przeciwników na pal.

A Łysiak miał na imię Waldemar.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1641365

: ) A odpowiedź na pytanie kto to miałby być militarnym sojusznikiem Polski jeśli USA  wykluczymy, oczywiście  u RK nie pada :):)

Chociaż  od dziesiątków lat wybór jest jeden : 1) NATO pod przywództwem USA,  2) lub ...Rosja.  Przecież dalej sowiecka i imperialna , tak jak Chiny dalej komunistyczne. Przecież i tu tam, tzw "kapitalizm" i "wolny rynek" powstały pod kontrolą aparatu komunistycznego i tajnych służb.  Dla szarego ludu ogryzki, jak zresztą w zamyśle i w Polsce.

Skoro więc odpowiedź żadna nie pada, a od dziesiątków lat wybór jest pomiędzy 1 i 2, a 1 jest niedobre, to co pozostaje jako niewypowiedziana propozycja ? Naprawdę nie trzeba być geniuszem logiki :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1641375

ur. 8 marca 1944 w Warszawie Waldemar Łysiak nadal ma tak na imię.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1641419

Polska też wiele razy ratowała Europę i świat.

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/zadanie-dla-polski-byc-antemurale-christianitatis

A kto o tym pamięta? Wygląda na to, że ostatkami sił będziemy nadal ratować. Mimo sojuszu z Amerykanami.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1641424