Matka Kurka jojczy. Groteska czy „ewakuacja”? Biedactwo.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Matka Kurka :..."Wysiadam z tramwaju PiS"....

Krótko, ale na początek definicja słowa „jojczyć” wg słownika PWN : biadolić, dogadywać, gderać, gęgać, kwękać, marudzić, narzekać, pomstować, skrzeczeć, stękać, suszyć głowę, truć, zrzędzić.

Ktoś mi podesłał link do wystąpienia na you tube komentatora Matka Kurka z dnia 30.11.

„Każdy ma swoje granice i próg bólu, wysiadam z tramwaju PiS na przystanku "pandemia"! / Ale pojechał po PiSie  bardzo szeroko, prawie za wszystko :)  Trochę to obłudne. /

Pięknie. Nie napisał jednak, do jakiego tramwaju chce wsiąść, jakim tramwajem chce jechać i motorniczy jakiego tramwaju ma według niego powieźć Polskę ku lepszej przyszłości. A wybór jest taki:

1)PO z kimś,

2)Hołownia z kimś,

3)Konfederacja z kimś,

4) PSL z kimś,

5)ew. może osobno Lewica ze skrajną Lewicą, ale też z kimś.

Tak na dziś, mniej więcej.

Innych numerów „tramwajów” przecież nie ma. A KTOŚ WCZORAJ RZĄDZIŁ, I DZIŚ CZY JUTRO RZĄDZIŁ BĘDZIE. Nie ma kraju bez rządów.

Całe ok. 10 -cio minutowe wystąpienie to lament, chwilami dość dziecinny, bo jak potraktować zdanie :

„Proszę to wziąć w duży cudzysłów, ale naprawdę mało jest istotne to, czy ktoś w Polsce ukradł 200 miliardów z VATu, czy ktoś przepuścił 200 miliardów na cyrk który się dzieje w Polsce od 7-iu miesięcy i w znacznej części świata.”

/ Złodzieje chyba zatarli ręce, bo wg. M.K. nie ma różnicy czy jakaś, być może wspierana przez poprzedni rząd rozbudowana grupa przestępcza, ukradła 200 miliardów z podatków , czy obecny rząd w następnych latach uratowane już z rąk złodziei pieniądze  przeznaczył na  dystrybucję 200-tu  miliardów  na wsparcie między 37 milionów swoich obywateli, np. na 500 +, ratowanie miejsc pracy i przedsiębiorców czy na Służbę Zdrowia w sytuacji światowego problemu. To niezbyt mądre i trochę aspołeczne/.

Nawet jeśli dla Matki Kurki prywatnie, taki wyraził pogląd, PiS czy Zjednoczona Prawica nie reprezentuje już  tzw. „wartości”, to nie wskazał jednak, kto te wartości według niego reprezentuje. Matka Kurka nie wskazał kto jest teraz jego faworytem, i znanym już stylem pewnych jednak „spryciarzy” zasygnalizował, że niby PIS i PO to to samo zło, oraz zakończył anarchistycznym, „nie wierzmy nikomu” , nie wierzmy w nic”.

Albo…... Nie wierzę, że Matka Kurka, odpowiedzialny mąż i ojciec rodzinie i dzieciom, wyskakuje nagle z tramwaju w ciemność, jakby w kosmos i nie ma przygotowanego planu „alternatywnego”. Tak to nie działa, ale czas pokaże. Obserwujmy. Wyskoczył z tramwaju „w ciemność”, w ”niebyt” ale za jakiś czas na jakiejś tramwajowej platformie się pojawi, jakiś numer tramwajowy poprze? Chyba, że to działanie koronawirusa, w którego on przecież nie wierzy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:19)

Komentarze

No nie, zapomniałeś o jeszcze jednym tramwaju - czerwonym. Piłsudski powiedział ponoć do towarzyszy z PPS, że >>wysiadł z czerwonego tramwaju na przystanku „Niepodległość”<<. Skoro tak, to można dokonać sztuki odwrotnej i z przystanku „Niepodległość” wsiąść z powrotem do tego tramwaju. Raz już Matek Kurek zrobił zwrot o 180 stopni. Trzymamy (nie żeby od razu trzy, bo dwa) kciuki.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1650576

...wielu „niepoprawnych“ należałem do stałych czytelników codziennych felietonów Matki Kurki, ale to, co wypisuje od czasu wybuchu pandemii powoli przestaje być racjonalne. Oczywiście każdy ma prawo wierzyć lub nie wierzyć w przeróżniste rzeczy, nawet w istnienie krasnoludków lub w „absurdalność” zbierającej śmiertelne żniwo pandemii, ale w monencie gdy z własnych przekonań czyni się prawdę nieomylną i jedynie słuszną,  a wszystkich, którzy  wiary tej nie podzielają ogłasza się przygłupami, kończy się swoboda wypowiedzi, a zaczyna się trudne do zniesienia zaborcze megalomaństwo.

Z przykrością stwierdzam, że Matka Kurka okazał się przede wszystkim nieznośnym narcyzem, któremu – niestety – własna względna popularność uderzyła mocno do głowy.

Coś mi się wydaje, że pan Piotr Wielgucki skromną w sumie ilość codziennych „klików” utożsamił z własną nieomylnością i niepodważalną wszechwiedzą.  A ponieważ akurat w kwestii realności pandemicznego zagrożenia nie jest mu po drodze z obecnie sprawującymi władzę ( i  - o dziwo – z całą resztą współczesnego świata), nagle przestało mu się podobać również wszystko inne, co obecna władza w ostatnim czasie czyni, nawet takie rzeczy, których jeszcze nie tak dawno był gorącym orędownikiem. Mało to wszystko wiarygodne, niestety. Przydałoby się nieco więcej skromności i... roztropności, tym bardziej, że rzeczywiście poza coraz bardziej brutalną krytyką Matka Kurka nie ma nic sensownego do zaproponowania.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1650638

Nie wiem, czy to cała prawda, ale wg mnie to ocena bardzo bliska prawdy. Mam podobne odczucia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1650667

Dziękuję za ten tekst, lepiej bym tego nie ujął. Kilka lat temu, byłem na tym portalu, na 100 % jest  NARCYZEM ! Po komentarzu, w którym go skrytykowałem - jednym ruchem WYRZUCIŁ mnie dodając bardzo niegrzeczne uzasadnienie. Nie jest zatem nowym dla mnie obecne jego zachowanie!!! Może z pisowskiego tramwaju, przesiądzie się do METRA czaśniętego ? Zgadzam się, że jest jątrzycielem. Czy nadal pisze do pisowskiego tygodnika? 

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1650724

Wedlug mnie to taka sama farbowana postac jak Bolek elektryk noszcy zawsze wizerunek matki boskiej a w glpwie komunizm.Przekonanie zawsze wyplynie nawet po latach.Dla mnie jest to jeden z wielu farbowanych lisow i zdania nie zmienie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1650649

Nie tyle 'jojczy' co "jątrzy" /do 'matka kurka' należy dodać 'mać';/  i to od dawna, jest jeszcze jeden taki na s24 co za cel swoich 'wypocin'  wziął sobie zakamuflowany atak na prawicę a PiS w szczególności, nazywając to 'dobrymi radami' co odbija się Echem po całym s24

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1650706

Do tego towarzystwa dorzuciłbym jeszcze dwie osoby. Za rządów PO, PSL do grona krytyków władzy można było zaliczyć autorkę o nicku Kataryna oraz Jadwigę Staniszkis. Chociaż J. Staniszkis pisała wiele krytycznych uwag pod adresem rządu to nie omieszkała również krytykować J. Kaczyńskiego twierdząc iż z jego powodu PiS przegrywa wybory. Ciekawe że po wygranych wyborach w 2015 roku przez PiS J. Staniszkis zmieniła zdanie i zaczęła krytykować J. Kaczyńskiego oskarżając go o dyktaturę. To już chyba taka nasza przypadłość że ci którzy sami niczego nie potrafią zorganizować będą rzucać kłody pod nogi tym którym się uda.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jon

#1650747

każdy taki jeden potrzebuje jak najlepszego pretekstu, by móc poudawać niezależnego. zwłaszcza jak już mu dano konfitur- choćby rubryczki w niezależnej- a więcej nie będzie na piękne oczy, no to lepiej poudawać obudzoną moralność. a przecież już ich pisanina jest zwykle wołaniem o ofertę. o działaniach kupy ludzi można powiedzieć, że wyczekują sprzedania się. czy jajakobyły, czy ktoś wyrabia nazwisko, czy ktoś chce zostać w grze a może zostać wielkim publicystą. zresztą wszystko może mieć drugie dno. wiecie, kiedy pewne środowisko zaczęło atakować niewybrednie PiS, mimo że wcześniej samo naganiało? otóż gdy odmówiono im sporej dotacji i w ogóle dotarło, że nic na tym nie zyskają. ale ludzie tego nie wiedzieli.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1650802

100/100

Serdecznie pozdrawiam. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1650803