Hipokryci z „Najwyższego Czasu”. I Jan Piński. I Jerzy Urban.

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Przyznaję, że gdy się zorientowałem w czym rzecz, po Najwyższy Czas sięgam może 2 razy do roku. No i w tym tygodniu padło na ich ostatni numer. Kupując inny tygodnik, wziąłem i NCz. Ponieważ głosowałem na Zjednoczoną Prawicę, zainteresował mnie wielki tytuł na jednej ze stron: „Hipokryci z PiS”.

Sam artykuł i „argumenty” przeciwko Kaczyńskiemu na poziomie komunistycznej Trybuny Ludu, ale ponieważ dano jego autorowi  w tym samym numerze, to chyba nieczęste, następne prawie dwie strony na ten sam temat, wydawcy tego tygodnika uznali w widoczny sposób bicie w lidera środowisk patriotycznych za priorytet. Zawsze uderza się w liderów. Dawno NCz nie miałem w ręce, czytając pomyślałem sobie, „ale obniżyli poziom”, poniżej kilka cytatów ze wspomnianego „artykułu”:

- „Aby utrzymać się przy władzy, Jarosław Kaczyński prowokuje zamieszki i zaczął organizować wyjście Polski z Unii Europejskiej”….. „..chce bronić swojej władzy”, ...”..Kaczyński, aby zrealizować swój plan, musi dokończyć przejmowanie sądownictwa. Na to zaś słusznie nie godzi się Unia Europejsk...” ...”...Kaczyński wie, że władzę może zapewnić sobie tylko żelazną kontrolą sadownictwa...”...”..dziś Kaczyński organizując at hoc Polexit, walczy o zbudowanie w Polsce Białorusi...”...”...nie ma żadnych wątpliwości, że gdy Kaczyński uzyska pełnię władzy, pierwszą ofiarą będą właśnie środowiska konserwatywne i wolnościowe..”...” Dyktatura Kaczyńskiego dla Polski była by jeszcze bardziej szkodliwa niż jego demokratyczne rządy . Sprowadzała by się ona do tego, że część z nas robiła by pajacyki w ramach porannej gimnastyki w jakiejś nowej Berezie Kartuskiej ...” itd….

I finał : „..Zachowanie się posłów Konfederacji którzy nie poparli uchwały sejmu PiS wyrażającej aprobatę dla zawetowania budżetu UE za to, że może być powiązany z ochroną praworządności, było bardzo rozsądne”...

I to ostatnie zdanie wydaje się KLUCZOWE. „Wytłumaczyć” młodym wyborcom „Konfederacji”, z których część czyta zapewne NCz, dlaczego Konfederacja w kluczowej dla Polski sprawie, głosowała razem z PO i lewicą po myśli takich "konserwatywnych i wolnościowych" gwiazd PE, jak S.Spurek, Biedroń i ferajna, oraz po myśli Tuska i Angeli Merkel. Bo Kaczyński i ZP  są dla Polski „jeszcze większym złem”, niż całe lewactwo europejskie i imperializm niemiecki razem wzięte. : )

Cała argumentacja jest tak prymitywna / a w drugim swoim, podobnie napastliwym w tonie art. w tym samym numerze, autor  pisze  o ogromnych wpływach i majątku "organizacji Kaczyńskiego" /,  że zaintrygowało mnie, kto to ten autor, Jan Piński. Przez sekundę pomyślałem nawet, że może to jeden z pseudonimów Jerzego Urbana, nie żartuję. Jestem słabo zorientowany w tematach personalnych, piszących jest rozmaitość, a życie i „koalicje” polityczne bywają pełne niespodzianek.

Sprawdziłem. I tu doznałem pewnego "szoku". Ta osoba to prawdziwe imię i nazwisko, do tego swego czasu na polskie warunki wybitny szachista, były wice mistrz polski do lat 16, brązowy medalista do lat 20 , przez Międzynarodową Federację Szachową miał przyznany tytuł mistrza międzynarodowego, więc człowiek na pewno inteligentny. Jeszcze jeden dowód na to, że inteligencja nie chroni przed…, no pominę.

Co prawda kończył dziennikarstwo i nauki polityczne na UW, i był naczelnym „Uważam Rze” i „Gazety Finansowej” a za PO był  nawet szefem wiadomości TVP, to są pewne tropy, ale przecież na pewno kiedyś pisać umiał, przecież był i w innych redakcjach. I teraz taka prostacka agitka, tak by się stoczył, robił za marnego cyngla w niszowym tygodniku? Pisał takie marne rzeczy? O co w tym chodzi ?

Przyznaję, że trochę nie dawało mi to spokoju. I nagle znalazłem wytłumaczenie. Te wszystkie „zdania – ataki” na Kaczyńskiego robią wrażenie argumentów z „klucza”, część pewnego systemu, według przez opozycję przyjętego sposobu narracji, jakby to była kalka przez kogoś wyżej „wyszykowana”. Być może to tak naprawdę nie jest do końca jego pisaniem, ta prymitywna, że prawie jak sowiecka narracja. Ale dla NCz to jednak obciach taka „publicystyka”, kiedyś bywało lepiej.

A w stopce pisze : Założyciel: Janusz Korwin-Mikke. Redaktor Naczelny: Tomasz Sommer, a na czele rubryki pt. Publicyści: Stanisław Michalkiewicz. Wstyd i żenada. Nieomal upadek. Niestety, polityka, jak się chce bardzo tak czy inaczej uczestniczyć we władzy i przebiera nogami, bardzo obniża „konserwatywne” / rzekomo : ) / loty. No ale dzieciom coś się zapewni, ci starsi i wnukom, "po trupie Polski", zamiast tego wstrętnego „kaczora”, co wybrał służbę Polsce.

„Po czynach ich poznacie”. Jeśli odrzucimy mielenie językiem i zwodniczą publicystykę, to tym realnym, kolejnym CZYNEM było ostatnie głosowanie . Wierchuszka Konfederacji, robi jednak swoich „wyznawców” w trąbkę. Jeśli uda im się obalić aktualny rząd, Konfederacja będzie w rządzie z PO i obsiądzie tak „znienawidzone” etaty. Taka jest natura polityki. Tylko co Polska ma z tego mieć? Bo to, że jeśli z PO, S.Spurek , Biedroniem itd., to Polska będzie miała gender, quer, muzułmanów itd., to pewne. Ale co jeszcze? I ten „wstrętny kaczor” stoi na przeszkodzie. Trzeba go razem z Niemcami i ruskimi obalić. No i z „Najwyższym Czasem”.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Które media nie kłamią?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653083

"Nowego Ekranu", aktualnie zaś qmpel Giertycha i rednacz jakiejś antypisowskiej gadzinówki.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1653089

A..... Giertych. To przybliża temat.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1653108

https://niezalezna.pl/214921-jeden-z-zatrzymanych-dzis-przez-cba-to-zastepca-naczelnego-pisma-sluzby-specjalne

https://niezalezna.pl/216543-resort-w-sluzbach-specjalnych-boleslaw-szwejgiert-walczyl-z-ogniem

facet nawet sugerował w sieci, że CBA mogło otruć mecenasa np. jakimś nowiczokiem

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1654105

Wszystkie totalitaryzmy, sowiecki w Rosji, jakobiński we Francji, czy faszystowski w Niemczech są homeomorficzne czyli mówiąc ludzkim językiem są tak samo skonstruowane i dlatego tak samo działają, co wynika z prostej oceny wszystkich kryteriów definiujących totalitaryzm i każdy z nich ma wszystkie właściwości zawarte w każdym z wariantów "Współczesnej Definicji Komunizmu". Proponuję więc eksperyment polegający na odrzuceniu pojęć "lewicy" i "prawicy" jako nieistotnych w definicji totalitaryzmów typu faszystowskiego i komunistycznego i połączyć faszyzm i komunizm z totalitaryzmem. I wtedy otrzymamy jedno wspólne pojęcie o interesach Romana Giertycha i jego wszystkich jego wafli wszystkich stu płci :

DEFINICJA WSPÓŁCZESNEGO KOMUNIZMU JAKO TOTALITARYZMU
(29 listopada 2020 roku)

Komunizm jest totalitaryzmem zorganizowanej grupy przestępczej, złożonej z ludzi interesu (świadomie i celowo posługujących się agenturą wpływu), realizujących plan zniszczenia systemów etycznych i społeczno-politycznych w państwach, dążąc do wrogiego przejęcia władzy politycznej, w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji jej zasobów materialnych i ludzkich, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. Ten cel zorganizowana grupa przestępcza realizuje wszelkimi dostępnymi, nawet zbrodniczymi środkami.

[link], [link]

Postscriptum: janksero - serdecznie dziękuję za dzisiejszy felieton, jest trafiony wręcz idealnie. Użyłem słowa "wafel", które podobno w gwarze więziennej znaczy tyle co przyjaciel rozumiany jako podręczny służący, albo coś podobnego. Użyłem specjalnie tego słowa, aby lepiej trafić w klimat tej wrednej szajki. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1653102

Dziękuję. Ta definicja i reszta bardzo przybliża zrozumienie całości. Pewna ciągłość, stary Giertych przy Jaruzelskim, młody Giertych, osoby podające się za "narodowców" z osobami podającymi się za "konserwatystów" :) i "wolnościowców" :), JKM "ekscentryk" który zawsze blisko sympatiami przy ruskich, zresztą jak trzeba "ocieplający" interesy polskiej postkomuny, w tle stałe interesy i polityka niemiecko - rosyjska, kamuflaż życzliwych im mediów "wolnościowych". Tylko trochę  tego ich młodego elektoratu żal, wyrosną, będą ściemniać następnym :). Ci rozgrywający  z cienia mają "ofertę" dla każdego, dla każdej grupy wiekowej i przekonań, łowią naiwnych i niezorientowanych a tych przecież niemało. A w tle procenciki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1653109

Pewnie robi to, czego oczekuje pracodawca. Faktycznie szokujące ale i ich pisemko stało się już tabloidem, tym bardziej wersja internetowa, gdzie co chwila koniec świata goni inną sensację. To kolejny dowód na to, że neoliberałowie pod różną odsłoną są na wojnie z konserwatyzmem ale i patriotyzmem, niestety. A że sami robią z siebie ostatnich sprawiedliwych i ktoś im wierzy, to przypomina sektę- każdy, kto ma o nich pojęcie ale i ich liderzy muszą dobrze wiedzieć, co sie dzieje i zapewne śmiać się z propagandy dla głupków. Liberalizm to ma sens jako idea i historyczny prąd intelektualny ale nie jako takie zideologizowane twory, korwinistów już dawno nazywano sektą od ślepej wiary i tłumaczenia kontrowersji swego guru. Co z tego dla Polski, jak to ma działać, skoro pokręcone a w praktyce jest czym innym i jeszcze ogranicza się do walki o subwencję i skandali z przekrętami. Ani ja taki głupi ani tak źle Polsce nie życzę, dla mnie to gorsze od baronów i oligarchów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653103