Daniel Obajtek i postkomunistyczne „jaczejki” * .

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

 

 

Daniel Obajtek dobrze służy Polsce, jako prezes Orlenu odnosi niezaprzeczalne sukcesy. Zysk netto Orlenu w jednym tylko roku 2020, roku pandemii, wynosił 3,3 mld zł. To więcej niż cały zysk Orlenu w ciągu 8-iu lat !!! rządów koalicji PO/PSL! Wtedy to zysk wyniósł w sumie, / w latach 2007-2015 /, tylko 2,9 miliarda złotych. Czyli trochę więcej niż 0,3 miliarda zł za rok !!! Różnica prawie 10 do 1. Dokąd wypływały pieniądze z naszego narodowego giganta? Czyje interesy naruszył Obajtek? Tak więc ataki ciemnych sił opozycji, by prezesa Orlenu zniesławić, usunąć, by wróciło stare, nie dziwią.

Do tego Daniel Obajtek stara się patrzeć perspektywicznie, obniżać przyszłe koszty marketingu, jeszcze lepiej bronić interesów Polski i polskich obywateli. Orlen zakupił więc będący w kłopotach niemiecki koncern medialny działający w Polsce, sieć gazet lokalnych i internetowych pod nazwą PolskaPress. Tego już było tzw. Koalicji Obywatelskiej/Platformie Obywatelskiej i różnym „jaczejkom” za dużo. Polska prasa lokalna w polskich a nie niemieckich rękach, to dla nich o jeden krok za daleko. To groźne.

Platforma rzuciła do walki z prezesem Orlenu wszystkie rezerwy, ze swoim „ekspertem medialnym”, zaprawioną w komunistycznej propagandzie i jej metodach Iwoną Śledzińską-Katarasińską, dziś Platforma Obywatelska. Niemłodą już, bo rocznik ur 1941, / wikip /ale żywotną i lubiącą ujadać byłą dziennikarkę reżimowo-komunistycznych mediów sprzed nastania czasów „Solidarności”.

A jest to postać nietuzinkowa, znana z bezwzględności w swoim działaniu, jako jedna z redaktorów komunistycznego, łódzkiego „Głosu Robotniczego” zasłynęła z podawania nieprawdy. Ten dziennik był najważniejszym organem partii komunistycznej na województwo łódzkie i w swojej propagandzie i zakłamaniu tyle miał wspólnego z robotnikami co np. milicyjna pałka spadająca na plecy, nerki i głowy robotników Radomia w 1976. Kiedy dzisiejsza „ekspertka od wolnych mediów” w tym tzw. „głosie robotniczym” pracowała, organ prasowy partii służył  do tłumienia i niszczenia wolnego słowa. Role zresztą były podzielone, milicyjna pałka i inne metody miały siać terror fizyczny, a partyjna prasa, jak wymieniony „Głos Robotniczy” miała buntujących się robotników tłuc medialnie i propagandowo, niszczyć ich dobre imię i polskie aspiracje wolnościowe. Służyć rodzimej partii komunistycznej i Związkowi Radzieckiemu. To w zasadzie było jak praca w medialno-informacyjnej „służbie bezpieczeństwa”.

A w takim podstawowym organie propagandowym partii komunistycznej na całe województwo, nie pracowali tacy sobie zwykli członkowie partii, tak jak nie był szeregowym członkiem partii np. lektor partyjny. To była elita. Elita propagandowa, ludzie zaufani, mający szczególne usposobienie i brak skrupułów pisaniu i podawaniu nieprawdy i robienia zwykłym ludziom wody z mózgu. Śledzińska - Katarasińska wstąpiła do PZPR niedługo po Grudniu 1970, kiedy to z rozkazu szefów partii zamordowano tylu stoczniowców. To też w jakiś sposób ukazuje profil osoby. Nieświadomą nastolatką nie była.

Komuniści mieli swoich ludzi, fachowców jakby to napisać od „mokrej roboty”, na każdym odcinku. Od fizycznej eliminacji był np. Piotrowski z ekipą która zamordowała księdza Popiełuszkę. Skrytobójczo zginęło zresztą wiele innych osób i także inni księża. A propagandziści i zaufani dziennikarze partyjni, jak np. znany Jerzy Urban w Warszawie, byli zawodowo przygotowani do mordowania PRAWDY i do „eliminowanie” poprzez zniesławianie i opluwanie wybranych przeciwników partii komunistycznej. A jak trzeba było całej grupy społecznej, tak jak np. robotników Radomia w 1976r. W takich organach nie pracował NIKT PRZYPADKOWY, tam była selekcja i dobieranie pracowników najbardziej „godnych zaufania” dla reżimu komunistycznego, także w prasie na poziomie lokalnym. Jak zresztą zawsze i wszędzie po 1917 r. gdzie komuniści przemocą zdobyli władzę. Przyparta kiedyś do muru przypomnieniem jej tekstów, atakująca dziś prezesa Orlenu Śledzińska -Katarasińska przyznała zresztą, że pisała artykuły „podłe i głupie”. O swoim zakłamaniu i nieuczciwości tego czasu zamilczała.

Ale oto po roku 1980 u atakującej prezesa Obajtka nastąpiła „przemiana”, jak w wielu redakcjach prasy partyjnej. Czy mogło być  tak? Wzywa naczelny i przemawia: „Wicie, rozumicie towarzyszko Śledzińska – Katarasińska. Jako partia jesteśmy z was bardzo zadowoleni. Podejmowaliście się każdej roboty, zawsze pisaliście i robiliście tego co partia od was oczekiwała, a nawet więcej. Doceniamy to. Propaganda to nasze oczko w głowie, nerw naszego systemu. Lecz widzicie co się dzieje, sytuacja jest napięta i taktyka społeczna wymaga aby i u nas powstała komórka „Solidarności”. Oddelegowujemy was na ten odcinek. Inni towarzysze i towarzyszki wam pomogą / upartyjnienie w gazetach będących organami Komitetów Wojewódzkich było prawie 100 procentowe/. Nie mam nic przeciwko abyście kiedyś nawet, tak demonstracyjnie, rzucili legitymację partyjną. To nam i wam towarzyszko może pomóc w czasach jakie mogą nadejść. Jako redakcja musimy się asekurować, rozumicie, że my też niby „otwarci na zmiany”. Przecież wiemy, że możemy zawsze na was liczyć. Bądźcie zawsze „w czubie””.

A może to była rozmowa tylko w rodzinie, lub tylko wśród kilku komunistycznych dziennikarzy, albo i zupełnie innej sytuacji, z jakimś prowadzącym sprawę? Nie wiemy czy było tak, czy trochę inaczej. Koniec końców jednak aktywne pióra komunistycznej propagandy, zwalczające przedtem  ideologicznie jakiekolwiek dążenia niepodległościowe Polaków, założyły komórkę „Solidarności” a ona sama przemieniła się w „opozycjonistkę”. Teraz jak czytamy, ma kartę „patriotyczną”, / „Jurny Stefan” Niesiołowski tak przypomina gdzieś jej „opozycyjną przeszłość”: „razem jechaliśmy w więziennej suce w koszmarną noc 13 grudnia” , gdzie indziej czytam, że „internowana w stanie wojennym”, / na 3 dni, do 16 grudnia 81/ :), gdzie indziej, że „współredagowała podziemną prasę” itd. :). współtworzy i współprowadzi nawet z jakimś zakonnikiem ! Duszpasterstwo Środowisk Twórczych przy kościele :), / już później była wojującą o aborcję feministką /. W 89r. wypływa jako... założyciel i sekretarz łódzkiego Komitetu Obywatelskiego NSZZ ”Solidarność”!!, organizuje łódzki oddział Gazety Wyborczej i w 1990r zostaje... naczelną redaktor „Gazety Łódzkiej”. Czyli kto organizował te „wolne media” w „nowych czasach”?

Od 1992r nieprzerwanie w Sejmie, Unia Demokratyczna, Unia Wolności, później i do teraz Platforma Obywatelska, zawsze jako „ekspert od wolnych mediów”, zawsze „w czubie”. „Ekspertka” , np. w latach 2005-20015 szefowa Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu !!!, zawsze wroga rządom środowisk patriotycznych, niezatapialna w każdej sytuacji pomimo wieku. Gdy swego czasu coś nabroiła samochodem i została  oskarżona o jazdę i zdarzenie po spożyciu alkoholu, sąd końcowej instancji orzekł, że to „po spożyciu lekarstw”. Klasyka.

No ale duch komunistycznej jaczejki w niej nie wygasł, czego często dawała dowody. Ostatnio wyciągając jakieś archiwalne „artykuły prasowe” obrzydliwe zaatakowała prezesa Orlenu, Daniela Obajtka. Powołując się na jego rzekomą „sprawę korupcyjną”. Swego czasu, gdy za skorumpowanych rządów PO ktoś lokalny nie mógł sobie poradzić z uczciwością i energią Daniela Obajtka, jakiś gangster i hultaj, dla którego siedzenie w więzieniu to miód, zgłosił, że pan Obajtek „wziął od niego łapówkę”,/ to trochę jak oskarżanie kobiety napadniętej, że była „zamieszana” w próbę gwałtu /. Sprawa była szyta zbyt grubymi nićmi, prezes Obajtek jeszcze nie był nikim aż tak ważnym, więc za słabo się przygotowali z tą intrygą. Ale już przez jakąś „jaczejkę” był jednak „namierzony” jako Polak uczciwy, energiczny, rzutki, z perspektywami. Więc trzeba było go profilaktycznie „odstrzelić” poprzez pomówienia, jak kiedyś np. Romana Kluskę. Szczęście, że przestępcy i ich mocodawcy jednak nie przygotowali się jak trzeba.

Dziś nasza była „gwiazda” komunistycznego dziennikarstwa a w nowych czasach „wolności i Solidarności” „ekspert” medialny, Iwona Śledzińska-Katarasińska wyciąga jakieś zaprzeszłe prasowe enuncjacje i prowokacje i żwawo atakuje osobę Daniela Obajtka. Prezes polskiego Orlenu z konieczności wysłał jej nawet pismo przedprocesowe. Jak pamiętamy i na Jarosława Kaczyńskiego zastawiono kiedyś sidła. Każdy prawy i uczciwy Polak ma szansę być obiektem takich ataków, jeżeli stara się coś dla Polski zrobić.

Stała się dla Polski i Orlenu dobra sprawa, jakaś część polskich gazet trafiła w polskie ręce. Toteż środowiska postkomunistyczno-liberalne oraz Niemcy którym sprzyja Platforma Obywatelska, zapewne i Rosja, Orlen to paliwa, wszyscy się zaniepokoili. To znaczy, że decyzję prezesa Obajtka  wrogowie ocenili jako trafną. Dobrą biznesowo i dobrą dla Polski. Polska prasa w polskich rękach. Wielu  zrobi wiele, by temu przeszkodzić.

Zresztą atakuje się, zniesławia się i niszczy zawsze najbardziej uczciwych i oddanych Polsce, najlepszych, nieprzeciętnych. Jak kiedyś rotmistrza Pileckiego. To stara komunistyczna metoda.

 

*Jaczejka- „nieduża komórka komunistyczna”, lub też „zakonspirowana grupa ludzi, kierująca w myśl instrukcji całością organizacji”.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:23)

Komentarze

Bardzo dobry felieton i potrzebny, bo plwociny takich już bardzo podsuszonych, ale jeszcze usiłujących pluć na wszystko, co może Polsce służyć propagandzistów partyjnych często zlizują ludzie diametralnie im przeciwni, ale  węszący wszędzie jakąś kanalię, chociaż sami nie są kanaliami. To jest skutek jadu, jaki sączą tacy jak wymieniona dama.  A gdzie topiły się zyski Orlenu za rządów PO/PSL? Chyba pytanie retoryczne. Równie dobrze trzeba by zapytać skąd się wzięły fortuny prominentów ery Tuska?  

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
0
#1660536

Dziękuję i pozdrawiam. Musimy na ile się da, odsłaniać kulisy pewnych zdarzeń. Szczęść Boże Szanownemu Księdzu. 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1660541

Bardzo potrzebny artykuł  i życzę wiecej takich

ukłony również dla naszego Kapłana Profesora

Szczęść Boże Wam drodzy patrioci ,szczęść Boże Polsce 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1660543

Również pozdrawiam i dziękuję za dobre słowo. Szczęść Boże. "Nie trać nadziei moja Ojczyzno".

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1660544

   Dzięki za artykuł, jakże na czasie. Obnażanie imienne komunistycznych łajdactw, nigdy dosyć. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1660547

Również pozdrawiam i dziękuję za dobre słowo.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1660555

To wszystko sie zaczelo po 89 roku i pomimo wymierania starej komuszej generacji pozostali potomkowie ktorzy w mysl zasady swoich przodkow dzialaja coraz smielej na poskiej scenie politycznej.Nie ponosi winy zadna Katarasinska bo tak byla wychowana.Ale ponosi wine za to cale gremium okraglego stolu,przy ktorym obradowali jego uczestnicy z Splidarnoscia na czele, a najwieksza to ten smiec gdanski i kolejne chordy poslow nalezacych do tzw demokracji.To oni oszukiwali nas wszystkich obiecujac ze w polsce bedzie dobrze a jest coraz gorzej.Taki balcerowicz za sprzedanie i rozwalenie na lopatki systemu przemyslowego jest uznawany za profesora i wykladowce i o nim sie pisze w samych superlatywach albo wzmiankuje w telewizji.On uczyl i uczy mlodych ludzi jak okroic obecna gospodarke.Wiec mamy nowych inaczej myslacych.Takich przykladow jest wiele ale personalnie nic sie z nimi nie robi.Nie utrudnia im sie zycia a mozna.Tego po prostu nikt nie chce-dlaczego?W obecnym rzadzie gdybysmy mieli takich Panow Obajtkow wiecej lacznie z prezydentem napewno bysmy byli o wiele krokow do przodu.Pozwalamy czarnym macicom na uliczne szalenstwa,pederstom i lesbijkom na parady a jak ktos zrobi siku bo pechez nie wytrzymuje to kazemy go mandatem pomimo ze zrobil to w ustronnym miejscu w zaroslach z dala od ulicy i matek z dziecmi.Nikt nie pietnuje kapusi jezdzacych do brukseli na skarge,nie przylepiamy im latki donosiciela a jedynie wspominamy o tzw incydencie,czy to jest normalne?Jak to jest ze wspomniane czarne macice moga maszerowac po ulicy a kierowcy nie moga w tym czasie  dojechac do swoich domow?Jest tyle duzych przestrzeni ze nawet wielokrotnie wieksze zbiorowisko tych czarnych macic mogloby sie zebrac i  maszerowac nawet tylko w czapkach na pustych lbach i nikomu by to nie przeszkadzalo,no moze ekologom od ptaszkow lub zabek czy tez dzdzowic ale to juz inny temat.Mysle ze normalnych polakow jest wiecej niz tych dewiantow i jak nie zaglosujemy w niedlugim juz czasie na zmiany to bedziemy miec juz tylko coraz gorzej a milionerow przybedzie w zastraszajacym tempie.Obecnie jest ich o wiele za duzo ale co bedzie za np 10 lat?!00 choteli i jeden golebiewski?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1660549

Wiele ciekawych uwag. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1660553

Śledztwo w sprawie zabójstwa ks. J. Popiełuszki, premiera filmu

PROKURATOR. Andrzej Witkowski

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30411&Itemid=100

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1660556

- takie ważne informacje Admin powinien "przyklejać" na górze.

Mam nadzieję że będą poruszone dwa wątki - TW-u księdza na Żoliborskiej parafii i udziału w bestaialskim morderstwie obcych służb o których mówił Pietruszka ale przerwano wtedy rozprawę i po wznowieniu wycofał swoje zeznanie bo zagrozili mu samobójstwem.

Jeszcze po 2000 roku pozyskiwano księży do współpracy a dobrym argumentem było czasem ich życie osobiste - temat - kradzież samochodu księdza z parafii w podwarszawskich Ząbkach.

Po odnalezieniu auta i przeszukaniu znaleziono kasety dla dorosłych z udziałem księdza. Sprawę wyłączono do oddzialnego "postępowania".
Tak się pozyskuje konfidentów - czasem jednego sie uwalnia za "przysługę" ze zbiorowego gwałtu.

Czwarty departament MSW działa dalej. Brak dekomunizacji spowodował że to piekło Narodu Polskiego będzie jeszcze trwało przez dziesieciolecia.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1660569

Także dziękuję za link i przypomnienie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1660572

Tyle wysiłku i pracy by zniszczyć Polską prasę i oddać je swoim niemieckim panom. A tu duża część prasy lokalnej wraca pod władzę Polski. I krew ich zalała i popuścili w gacie z nerwów i bezsilności.

Budka i jego siepacze, chodzili po różnych mediach i krzyczeli że to jest zamach na demokracje.

Stąd takie zaciekłe ataki na pana prezesa Obajtka.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1660560

ku przypomnieniu,jak ta pancia nie tak dawno marzyła o  ,...

https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2347275,Jak-PO-zamierza-zniszczyc-media-publiczne-Iwona-SledzinskaKatarasinska-zdradza-szczegoly

pozdrowienia wieczorne

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1660568

Dziękuję. To właśnie cała "ona".

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1660573

A ja z uporem maniaka powtarzam: skuteczność!

Nie chodzi o to by gonić zajączka tylko aby go złapać. Jednak widzę że wciąż jest na odwrót. No bo co tak naprawdę ten artykuł zmieni? Wszyscy Polacy i ruskie trole którzy na ten portal wchodzą doskonale wiedzą o tych mechanizmach. Poczujemy się lepiej (albo ciśnienie wzrośnie) i... tyle.

Tymczasem towarzysz Jaruzelski spokojnie na powązkach leży. Tudzież Kiszczak. Żadnych publicznie ufundowanych pomników czy tablic obok ich grobów, opisujących ich prawdziwe życiorysy. Towarzysz Michnik spokojnie dożywa swoich dni w Szwecji a państwo polskie udaje że próbuje go sprowadzić do kraju i postawić przed sądem. Czy wyobrażacie sobie że Stany, Izrael, a nawet Niemcy zachowały by się w ten sposób? Pozwoliły mu ot tak sobie mieszkać...?

Prasa i media wciąż mogą pozostawać w rękach zagranicznych i przepisy im na to pozwalają (zobaczcie te same przepisy w USA, Francji, Niemczech). Sądy jakie wciąż są sami widzicie. Móglbym ciągnąć ale po co? Skuteczność, nie gadanie!

Wszystko, albo prawie wszystko sprowadza się do fundamentalnego pytania: a skąd pani Śledzińska-Katarasińska i jej podobni znaleźli się w Sejmie? Włamali się do niego? UFO ich wybrało? 

System. To nasz system jest chory i wymaga totalnej zmiany. W chwili obecnej przywódcy każdej partii mają totalną kontrolę nad swoimi członkami których osobiście zatwierdzają na listach, jak również ich kolejność. Zwykły Polak nie ma nic do powiedzenia. Demokracja? Halo! Jaka demokracja? Czy możecie zagłosować na polityka którego cenicie, jeśli wódz nie wpisał go na listę i to na pierwsze miejsce? No powiedzcie - możecie? A czy niezależny ma jakąkolwiek szansę na dostanie się na listy wyborcze nie z ramienia jakieś kliki zwanej partią? No może?

Więc o czym my mówimy? Mawet towarzysz Kiszczak gdyby żył został by wybrany do Sejmu dzieki temu właśnie mechanizmowi.    Jedyny sposób jaki widzę na tę patologię to Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Czy wyobrażacie sobie że mieszkańcy Łodzi którzy zamiast głosować na listy partyjne, głosowali by na konkretnych polityków wybrali by panią Śledzińską-Katarasińską? Zero szansy. Mieli by do wyboru znacznie lepszych działaczy których dorobek doskonale znają. Żadnych spadochroniarzy z drugiej części Polski, żadnych "mocno-rekomendowanych". Sami lokalsi, na dodatek mogący zgłosić swoją kandydaturę (niski wymagany próg). Ale tak sie składa że wszystkie partie bronią obecnego systemu zębami i pazurami. To znaczy nie partie, o nie. Ich prezesi. Bo to im obecny system daje władzę i kontrolę!

Może wy znacie lepsze lekarstwo to napiszcie. Bardzo jestem ciekaw. Ale cokolwiek by to nie było, musi być skuteczne. No i pomysł na to jak zmusić naszych kochanych przywódców by to zaimplementowano?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1660565

       Jednomandatowe? To dopiero mieliby łatwiej, bo kandydatami byłiby tylko tylko ludzie z lokalnych układów, czyli obecna postkomuna.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1660598

Oczywiście, to już dawno przecież zostało przeanalizowane. To kanał.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1660632

Naprawdę? Ty tego nie możesz pisać na poważnie...

Przecież członków lokalnych klik jest za mało aby wybrać samych siebie. A wyborcy doskonale wiedzą kto należy do kliki a kto nie. Kto był komuchem, UBkiem, SBkiem, kto był kim i kto jest kim. Ty naprawdę myślisz że ludzie chcą by rządziły nimi szuje? Gratuluję... 

Znaczy Anglia ma porypany system. Znaczy Anglicy nie wiedzieli co robią wychodząc z Unii... Znaczy ich system nie zadziałał bo pozwolił im zrobić to na co zagłosowali... Gratuluję myślenia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1660696

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1660611

   Pewno te rewelacje wyciągnąłeś z akt bezpieki sowieckiej...Oj, jak ten PIS przeszkadza ciemnym interesom mafijnej ośmiornicy. Tyle fałszywych wylaliście pomyj, ulica, zagranica, a walec jedzie dalej.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1660622

Uff... Ze 20 razy Jarosław lub Lech Kaczyński wymienieni w negatywnym świetle. O Obajtku nie wspomnę. Nie lubi tego rządu :) Biedny. Ale nie pisze jaki rząd by chciał widzieć ? :) . I nie napisze. Ale mu podpowiem. Lewica, Konfederacja, PSL, KO/PO, Hołownia.... Może nam przedstawi swoją "propozycję", wymarzoną "koalicję" ?  :) 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1660634

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

panMarek

#1660691

tylko ctrl-c i ctrl-v?
ciut więcej odwagi by pan miał
....

(ciąg dalszy niżej) 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1660697

GRYpsami z tajnych deparTAMentów (komunistycznych międzynarodówek) antypoloniZmów - wysyłane są instrukcje i teksty do    publikowania  fryWolnymi uLicznymi znieczulicami...

 - POdobnie jak w oPOzycyjnych "sądach" ( kastach stowarzyszeń - tajnych ekspertów od antypoloniZmów) - żaden normalny pra(co)wnik (bez tajnych GRYpsów) - deklAmator zwrotek, do deklaMOWAnia ustami korpusów - "zupełnie nadzwyczajnych kast ludzi" ...

(nie miałby odwagi - od wagi Temidy)...

- Do zupełnie nadzwyczajnego sprzeniewierzania się teorEtycznym funkcjom - prawDZIWYch funkcjonariuszy Państwa Prawa ...

- Od 1997 roku - czerwieniącego się (ze wstydu (?)  - wobec GRYpsOwego art.44 - okupującego Konstytucję RP...

- (tajnie GRYpsującego- psującego Polskę) - w celu uprawOmocniania -​​​​ ""nie ścigania przestępstw (także zbrodni Łowców Skór) - popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych - lub na ich zlecenie -> do czasu ustania tych przyczyn"" ... (patrz art.44 w Konstytucji RP...)

- przyczyn POlitycznych GRYpsów - SYSTEMowo organizowanego "sądOwego" likwidowania dorobku gosPodarki Polaków - do zagłady  ludźmi  - z "zupełnie nadzwyczajną ogładą" ->  do recytowania - recydywy GRYpsów wyPOwiaDanych  USTeczkami fryWolnych POstaci "sąDoWnicTwa" uLicznych znieczulic - do publikowania GRYpsów - od dowódców (dowodzących deklamacyjne role - wyrolowanych/ mszczących się na Polakach "sędziów") - płatnych AKTorów - deklaAMATORÓW władzy, "3mających" -> z międzynarodówkami   tajnych deparTAMentów - mafijnych komun-i-stycznych antypoloniZmów...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1660612

Przejęcie wielu tytułów prasowych nie powinno dokonywać się z dobrodziejstwem inwentarza. W  Głosie Wielkopolskim na przykład kierowniczą rolę nadal pełnią te same persony, decydujące o zamieszczaniu antypisowskich tekstów i tendencyjnych relacji z lokalnych wydarzeń.

Pora odświeżyć gabinety redakcyjne, bo pachnie już stęchlizną, 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#1660616

To kupno jeszcze nie zostało sfinalizowane. Dopiero w tym tygodniu wyszła decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Finalizacja będzie ponoć do końca miesiąca. Już widzę te paniczne maile "do Brukseli" :) 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1660635

Bez politycznych "plecow" (zdaje sie) i tak powszechnego - nawet za rzadow PiS-u - nepotyzmu.

To chyba najbardziej boli karierowiczowskich "managerow" dawnej ekipy PO-PSL (Grad, Nowak, Bury icala rzesza innych).

Mam do zarzucenia Obajtkowi tylko jedno: za bardzo zapatrzony jest w przyszlosc - bo jestem pewny, ze gdyby "pogrzebac" w dokumentach Orlenu z lat 2008-2015 - znalazlby sie mocny material na kilka aktow oskarzenia,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1660660

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Xavery został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1660661

Wpadłeś tutaj trollu na zlecenie, aby narozrabiać...Spadaj.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1660682

Każdy portal ma swojego pożytecznego idiotę.A ten to już skrajny kretyn i słynny też w sieci

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1660687

wypadałoby przeszłość obecnie mianowanego polskiego ambasadora do Moskwy. Wtedy pytanie, jak to się stało, że pan Obajtek w tej strusiej polityce PiS-u się przebił, naprawdę stałoby się jeszcze większą zagadką? Także patrząc w przyszłość...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Korus

#1660703

To pewnie ruski agent. Tak jak Michalkiewicz?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1660720

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

cyt. z Njwyższy CZS! NR 05-06 (1803-1604) 1- 14 LTG 2021 „Jrsłw Kczyńsk jż nml twrc zpwd wymnę Mtsz Mrwckg. Sgrj, ż jg nstępcą mż być były wójt Pcm Dnl bjtk. JN PŃSK Szf PS Jrsłw Kczyńsk chdz z twórcę pjęc „zdrzków" w plskj pltyc. Chdz ldz, którzy sę „zżywją" jk zdrzk - jk przychdz kncznść pltyczn, t sę ch zwyczjn wymn. Tkm „zdrzkm" był dl ng Tdsz Mzwck, wymnny późnj n Jn Krzysztf Blckg. Pmysł tk spdbł sę Lchw Włęs, dl którg z brtm Lchm prcwł Jrsłw Kczyńsk, ż ptrktwł „blźnków" jk zżyt zdrzk wyrzcł d sb. Mł kt dzś pmęt, ż t włśn p tj bncj Jrsłw Kczyńsk zczął wlczyć z gntm „Blkm". Wczśnj ml z brtm płną wdzę złmn sę Włęsy w rlcjch z prlwską bzpką ż był n klk lt płtnym, tjnym współprcwnkm. N przszkdzł t jdnk wyprmwć g n przydnt. Mógł t nwt wżć z klcznść, któr pzwl m kntrlwć Włęsę. Kczyńsk bwm znny jst z pdjśc typ: „kntrl jst prwdzwą frmą zfn". Mchnzm kntrl stswnj przz Kczyńskg jst tk, ż n wżn stnwsk kcptj tylk tkch ldz, których błyskwczn mż skmprmtwć zmsć d stąpn. Szf kwtów Jrsłw Kczyńskg Jst tjmncą plszynl (Plszynl t pstć z dwng frncskg ttr llk włskj kmd - z ntry brzydk, gbrwt, mmrcząc cś pd nsm, zjmwł sę pltkwnm.), ż Kczyńsk wlb czytć tczk psjąc ngdzwśc różnych pltyków. Pmętn jst hstr z grdn 2005 rk, gdy tż p bjęc włdzy Jrsłw Kczyńsk mł pstnwć zznjmć sę z wdzą prkrtr prwdzącg njwżnjsz śldztw - w sprw krpcj njwżnjszych pltyków ldz tjnych słżb w Plsc przz mf plww tk, któr dstrczły srwc d pństwwych rfnr. Prkrtr mł nwt pjwć sę w sdzb PS n Nwgrdzkj, późnj przydnt Lch Kczyńskg. Dzś w rl główng „hkwg" Kczyńskg njczęścj występj Mrsz Kmńsk, szf pswskj bzpk (wszystkch tjnych słżb) plcj. T n m dstrczć ksklzywną wdzę Kczyńskm, którą tn lb wykrzystywć w pltycznych grkch. Mł kt dzś pmęt, ż będąc prmrm, Jrsłw Kczyńsk złtwł ndrzjw Lpprw, wcprmrw w swm rządz, klczwą dl ng nfrmcję, ż bdn gntyczn wyklczyły jg jcstw dzck słynnj nry K., prcwncy Smbrny, któr skrżył swch szfów mlstwn sksln gwłty. Włśn młść d „hków" mgł sprwć, ż Kczyńsk zdcydwł sę wnswć Mtsz Mrwckg. Tn były fnnsst, wlltn przs BZ WBK (Bnk Sntndr) był kjrzny rczj z kpą Dnl-d Tsk. Prktyczn n m włsng zplcz pltyczng bz Kczyńskg nc n znczy. Mrwck zstł jż rz mcn bty w mdch, gdy pszczn jg ngrn krdkm rzmwy z klgm z rzdn mndżrskg Pltfrmy (m.n. szfm PK BP Zbgnwrn Jgłłą, chyb jdynym nmntm z czsów P, który zchwł włdzę w dżj spółc skrb pństw). N ngrn pdły słw: „T, c rb Mrklw (...). n dzł n njwżnjszych rzczch spłczństw, czyl czkwnch. Mngmnt f xpcttns. Jk ldz c zpr*****ą z mskę ryż, jk był w czsch p drgj wjn śwtwj w trkc, t wtdy gspdrk cł sę dbdwł. (...) My n wmy, l być mż zkńczy sę t dbrz, jżl my, ldz, w th ppl, w Nmczch... czy... czy w Hszpn tk dlj, w Frncj, zrzmmy, ż msmy bnżyć nsz czkwn, b jk bnżymy, t w śld z tym wszystk pójdz dbrz, sę d zrprwć. Będzmy zp*****ć rwy, kr**, kpć, drdzy będą zkpywć, będzmy zdwln. Będzmy wtdy my jk ldz mnjsz frmy mć, mrytry, mnjsz czkwn". Tśm t brdz zchwł pzycją Mrwckg, l dl Kczyńskg t był grtk. Pytn: czy t tśm pjwł sę przypdkm? lbnym „sprtm" Kczyńskg jk pltyk jst zmękczn przyszłych współprcwnków włśn tkm wrztkm. Dn m d zrzmn, ż pn jst jdn jkklwk prób smdzlnn sę zstn szybk krn. Równlgl z tśmą drzjącą w Mrwckg jwnną n jsn 2018 rk pjw sę nfrmcj kljnym ngrn, dż grźnjszym dl bcng prmr. Cytwn w mdch są zznn jdng z klnrów, który mł być śwdkm rzmwy (którą ngrn, którj n m prkrtrz) kpwn mszkń n słpy, w czsch gdy przsm był Mrwck. tmsfr hków gęstnj, l żdnych zmn n m. Przypmnł t typw „wlk bldgów" z PS pd prtyjnym dywnm lb przywłn Mrwckg d szrg, by n mł zbyt dżych mbcj. Trz Jrsłw Kczyńsk twrc pstwł n Dnl bjtk. „W tym nszym zbrz różng rdzj sób, któr mją kwlfkcję d tg, żby zrbć dl spłczństw w szrszym tg słw znczn cś dbrg, n jst tką brdz wyrźn wyróżnjąc sę pstcą" - zchwlł bjtk Kczyńsk. Ddł, ż m n „tlnt rgnzcyjny" „czyn jszcz dż węcj dl Plsk". Kczyńskm pdb sę, ż bjtk „brz n kltę" (jk t mów młdzż) jg pmysły bz szmrn wyknj. Jst kmś w rdzj jg kmnds d zdń spcjlnych. Przpłcł z rgnln gztk jk przs PKN rln, n przjmjąc sę spcjln fktm, ż kdyś mż z t być rzlczny krn. Tkch włśn ldz cn Kczyńskch. Tkch, którzy n mją żdnj nnj kncpcj n życ nż krr n dwrz Kczyńskg - szf Plsk. bjtk t klsyczny Dyzm Plsk Kczyńskg. Mgstr nżynr z Wyższj Szkły chrny Śrdwsk w Rdm, który std n krnk Bzpczństw Hgn Prcy kńczył w 2014 rk, czyl mjąc 38 lt. Wczśnj był wójtm Pcm. W rządy PS wkrczył, mjąc zrzty krpcyjn w prkrtrz. Przdstwł sę czywśc jk pszkdwny. Zrzcn m mędzy nnym, ż w ltch 1999-2005 nrzł frmę lktrplst n strty wyskśc 1,4 mn zł trzymł z t 700 tyś. zł. Mł tż zrzt przyjęc 50 tyś. zł łpówk. Prkrtr zwyczjn wycfł kt skrżn z sąd w tj sprw. „N młm wątplwśc, ż tk będz dcyzj. Przśldwn mn ltm. Krzywdzn z pśrdnctwm kłmlwych mtrłów pblkcj. Łtw jst człwk pmówć, plć fłszyw skrżyć. Prwd zwycęż!" -cszył sę pblczn bjtk z dcyzj prkrtry. Pdbn rzgrzszn bjtk z zstnwjących śwdczń mjątkwych. tóż psł Klcj bywtlskj pytł w pprzdnj kdncj, „czy zdnm CB mżlw jst pwększn mjątk fnnswg pnd 1,325 mn zł, przy dchdch rcznych n pzm 183 tyś. brtt (dn z rk 2012)?". N swj pytn n dstł dpwdz. Wdć głym km, ż Kczyńsk m pmysł n nwg „zdrzk", Dnl bjtk. Mż być t lmnt ncsków n Mrwckg, by w spsób brdzj zdcydwny rzprwł sę z pzycją. l fwryt jż jst. Przypmnjmy, ż dwłn Bty Szydł tż pprzdzły wlmsęczn spklcj, dmntwn twrd przz pltyków PS, ż mówl sę z pną prmr n „płną kdncję". Pltycy pzycj p lktrz wywd z Kczyńskm (gdz chwlł bjtk - dp. Rd.) pblczn zdl pytn, „czy Mrwck jst jż spkwny". N pzm zrządzn pństwm mż t znczć jdn: Kczyńsk ptrzbj dsprt. Mrwck dsprtm n jst. M grmny prywtny mjątk, którg pchdzn jst znn (drbł sę w prywtnym bnk). N m pwd, by zpsywć sę n lsty kmkdz Kczyńskg. C nng bjtk. „Żbrk", którg Kczyńsk czynł Kmś Zncznym. Jk w kżdj bjc, tk hstr przmny kdyś sę kńczy trzb wrócć d Pcm. Dltg jk Kczyńsk zdcydj sę n dsprck krk, t sęgn p bjtk. Mrwck sę zżył. Jst twrzą zmykn gspdrk. Kczyńsk n m sntymntów. P prst wymn zdrzk.” Njwyższy CZS! NR 05-06 (1803-1604) 1- 14 LTG 2021

panMarek

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1660785

tylko ctrl-c i ctrl-v?
ciut więcej odwagi by pan miał
Jak - może pan od Pińskiego wie
do grobu złożyć "uważam Rze"
Świetne to pismo kiedyś było
Lecz na Pińskim się wyłożyło
Teraz każdemu chce dać mata
Bukwami pluje: tra-ta-ta-ta
 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1660846

Czcionka zielona tyle razy większa ile lepszy wynik:

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1660868

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pszc w nfrmcj NS : "Głównym clm, jk nm przyśwcł, był stwrzn nzlżng mjsc wlnj wymny myśl, pglądów, pn nfrmcj, d którg n sęgłyby - wszchgrnjąc główny nrt plskch mdów nfrmcyjnych - mnplcj, fłsz, kłmstw cnzr. " N wm l ws zstł kt jst dpwdzlny z Prtl l njwyższy czs snąć słw "CNZR" z tj nfrmcj. Nczlny cnzr Tzsz wycn kmntrz brdz pln sktczn. Jżl chcc być wrygdn t wypd wm snąć cnzr Tzsz , n zwsz ,lb dlsz słw ... - mnplcj, fłsz kłmstw. Wszystk w tmc. P.S. Jżl ptrfsz sę dwłć d fnnsów, jk głównj mry skcs n wdzsz zgrżń z strny tkg przjęc - t jstś zlny jk t czcnk. Tyl w tmc.

Verita

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1661194

...jak Gawrion z Tezeuszem i Sakiewiczem.

Czy to znaczy, że rządzą nami bandyci?

Według ostatnich badań ekspertów z Finiata Grup co piąta firma z branży gastronomicznej szacuje, że przy obecnych obostrzeniach przetrwa maksymalnie miesiąc.
Od kwietnia do września 2020 z rynku zniknęło 2055 firm gastronomicznych, a ponad 4300 zawiesiło działalność! Długi branży sięgają już blisko 700 milionów zł... a przecież dane nie uwzględniają jeszcze ostatnich 3 miesięcy!

Nagle pojawia się prezes Orlenu, Daniel Obajtek, który na konferencji prasowej transmitowanej w TVP Info szumnie ogłasza, że już wkrótce w całej Polsce wyrośnie sieć kilkuset sklepów pod marką 'Orlen w ruchu'.
Kupicie na nich wszystko z wyjątkiem paliwa. Jeszcze w tym roku ma się pojawić pierwsze 40 punktów nowej marki. Jak dodał, docelowo w ciągu 5 lat punktów pod marką Orlen w Ruchu ma powstać 900 punktów z gastronomią, prasą i drobnymi produktami...
Czy to wszystko przypadek?

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30438&Itemid=100

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1661228

wreszcie zaczęłaś doceniać i chwalić, jestem miło zaskoczony. jak jeszcze zauwazysz oczywiste, jak to nabrano cię na pierdoły o 447, będę jeszcze bardziej contente :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1661229

Dziękuję Szanowny Janksero  za wartościowy wpis ....no i jeszcze są Tacy Ludzie jak Ty wraz z Ludźmi Dobrej woli ! 

Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy. !

PRAWDA ZWYCIĘŻY ! Ona obroni się sama.

Nie ma zmartwychwstania bez KRZYŻA !

Pozdrawiam Cię serdecznie,

MM

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1661354

Dziękuję za dobre słowo :) I także  pozdrawiam Cię serdecznie :) Gdzieś spisałem sobie tą prawdę E.Ciorana o "Stróżce stawiającej sobie pytania...." i gdy kilka dni temu wpadła mi ta kartka w ręce, a uważam to zdanie za bardzo trafne, zastanawiałem się skąd ja je wziąłem, skąd spisałem ?. No i teraz wiem :) Z pewnych powodów nie za często zaglądam na "niezależnych" ale to się w przyszłości trochę zmieni. 

Chwilami czuję się jak ta "stróżka", nie bez powodu, ale żeby być bardziej przydatny na ostatnim dystansie życia i uporządkować podstawy, zacząłem sobie coś dla mnie miłego i ważnego studiować. Nie, nie filozofię :), ale w zeszłym roku oprócz kursu logiki  zaliczyłem też i kurs "historii filozofii", a teraz po zaliczeniu wszystkiego co trzeba było, na koniec zostawiłem sobie dział filozofii co się nazywa "etyką". Bardzo ciekawe tematy, zwłaszcza, że na uczelni.. katolickiej. Tak, że będę "stróżką uporządkowaną". Chociaż zawsze uważałem, że od tzw. wiedzy, ważniejszy jest charakter i czyn, jak by to czasami niedoskonale wychodziło. Niedoskonałość nie jest największą z przywar ludzkich :) . Jak złapię nieco czasu, poczytam Twoje wpisy, odezwę się i może jak Bóg pozwoli, wymienimy uwagi ? Także o krzyżu. Dzisiaj obejrzałem odcinek dr.Ewy Kurek - "Od Arystotelesa do św. Augustyna". https://www.youtube.com/watch?v=4RktVs_iS6E. Patriotkom należy się szacunek i względy.       "Nie trać nadziei moja Ojczyzno". 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1661426

Szlachetny, Drogi Panie Janksero ( przydomek intrygujący , nawet nasuwający mi , moją interpretację ;) , zapewniam pozytywną ;)

........O , jestem totalnie zakręcona, de facto zawsze od dziecka słyszałam : zejdź na ziemię ;)

Spojrzałam na Twój wpis ;) , przyjemnie mi odnieść się do Ciebie z pozdrowieniami przez Ty ;).

Szczerze mówiąc, sama nie bywam tu często. Wróciłam z UK ( miałam początkowo na dwa miesiące ale jakoś utkwiłam).

Szczerze; moje całe życie to droga "zygzaków" , takie życie - nomada.

. Bardzo dużo podróżowałam, uczestnicząc w akcjach charytatywnych.

Teraz jestem na zakręcie,  ( dokończyć sprawy mojego pobytu w UK ). .

W myśl  Ignacy Loyoli : Czyń wszystko jakby zależało od ciebie ale wiedz, że wszystko zależy od Boga. 

Wiem, że pomoc bliźnim daje mi tyle szczęścia. Kocham kontakt z Ludźmi . Jestem bardzo ekspresywna ale zarazem introwertyczna. Zawsze pociągała mnie mistyka.

Ogólnie mieszanka wybuchowa - choleryk i melancholik.

Nie wiem jaką drogę mojego życia Ukochany Pan i Niepokalana Maryja mi wskażą......ale wiem, że nie chcę zmarnować życia. 

Wybacz Drogi mi Janie ( pozwolę tak sobie do Ciebie pisać) gdybym miała opisać moje życie; to nawet na rozmowę zabrało by mi dużo czasu.

Wiem, że chcę uczynić wszystko co jest Wolą Pana........po prostu.......nie wierzę w Boga, tylko wierzę Tobie Boże, ufam Tobie, oddaję się Tobie, Jezu ufam Tobie, troszcz się o mnie TY !

Ciągle szukam swojego powołania.......zygzaki ;).....( Nauki Jana od Krzyża )....do tego moje szukanie Boga zaczęło się już odkąd pamiętam.......Edyta Stein jest mi bardzo bliska......jej poszukiwania..

Kocham Polskę, mój Ukochany Naród, Moją Matkę !

Chcę się dla Niej poświęcić, bronić ostatniego bastionu Kościoła Katolickiego, Przenajświętszej Eucharystii oraz Niepokalanej Królowej Polski !

.......noc ciemna.......ciągle wydaje mi się , że już przeszłam  punkt przegięcia i zacznę jak liść spadać w zaokrągleniu delikatnej sinusoidy mojego życia czyniąc piękne, wartościowe czyny.

.......No to jak byłam dzieckiem pisałam wiersze, tutaj zamknęłam się......to był moje schronienie ( Tatuś internowany, bity przez Zomo i .......) wolałabym zapomnieć ale to ciągle we mnie jest..

No i wtedy zakochałam się w Małym Księciu.........Tatuś przesyłałam mi w listach szkice ......

Oj coś się rozpisałam ( czego zwykle nie czynię ostatnio - totalna wichura w odnalezieniu mojej drogi; z małą dozą skromności ;) , pisząc Tobie ;)

A teraz prześlę Ci, coś pięknego; de facto autorstwa mojego Ukochanego Brata Jana Pawła , który został wymodlony na Pielgrzymce do Naszej Matki i Królowej Maryi Jasnogórskiej.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

MM

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1661451

Przepraszam, ale jak tekst spadł do archiwum to nie zaglądałem. Teraz, po czasie, pewien rodzaj remanentu. Dziękuję za piękne przesyłki :). Obejrzałem, wysłuchałem. Przydomek "janksero". Tu nie ma tajemnic. Jan, bo drugie imię Jan, "ksero", bo ludzie maja swoje obsesje, i ja mam swoją. Aby mi tematy nie uciekały, ale i by zbierać pewne rzeczy tematycznie, bardzo dużo kopiuję? kseruję? , no kupuję dużo papieru do swojej laserowej, używanej  kserokopiarki. Ot taka słabość. Półki i podłoga trochę "zajęte". Chociaż bez przesady. Też kopiuję dużo skryptów, książek i materiałów zadanych przez uczelnię, bo to też takie pewne hobby, z którego może w tym roku skorzystam. Więc chociaż nie jestem właścicielem  punktu ksero, to jednak małą kserokopiarkę mam i "ksero" jakoś mnie określa :). I ja pozdrawiam Cię serdecznie. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1666284