Czy Sławomir Nowak zbiegnie do Niemiec?

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Albo Norwegii jak pewien znany „polityczny” przestępca z Białegostoku, albo do Hiszpanii ?  Robi się ciepło, idzie lato, niektóre plaże tam bardziej zaciszne niż w Sopocie. Bo przy tej sprawie 1 mln zł kaucji to rzecz śmieszna, to dla takiego Tuska czy Nowaka jak drobne „kieszonkowe”. Przecież w jakiejś skrytce w meblach znaleziono „drobne” 4 miliony gotówką, których to Nowak wypiera się przecież, „że nie jego” :).

Tusk był przez Niemców planowany na „króla Polski” z nadania niemieckiego, jak kiedyś Poniatowski został królem Polski z nadania rosyjskiego, czyli carycy Katarzyny...Niemki.
Niemcy nie mogąc pozwolić skrzywdzić swojego wasala jakim jest przecież Tusk, miły im bo bez kręgosłupa a i kolędy w jego domu śpiewało się po niemiecku, nie mogą przecież ryzykować sprawy Nowaka i tego by poszedł on siedzieć. Za ważna figura, coś jak wieża przy królu, to zbyt ryzykowne stracić wieżę i króla odsłonić.

Z oskarżeniami o korupcję i nadużycia Nowaka wysuwanymi przez Ukraińców, Niemcy spokojnie sobie poradzą, zapewne sprawa Nowaka zostanie tam wyciszona i „skręcona”. Niemcy mają wystarczającą ilość „argumentów” , chociażby problemy Ukrainy z atakami wojsk rosyjskich. Kto wie dlaczego ruszyły te ataki? Za Nowaka Ukraińcy ginąć nie będą, mają swoje problemy. Być może toczy się kolejna wielka polityczna operacja Niemiec „Drang nach Osten”, w celu sfinalizowania pacyfikacji i ostatecznego ujarzmienia Polski. I działania „polskiego rzecznika praw obywatelskich” i jego sprzeciw dla przejęcia przez Polskę części niemieckiej prasy w Polsce, i dzisiejsza decyzja „polskiego sądu” o wstrzymaniu tej operacji, nie jest być może wcale „zbiegiem okoliczności”.

W każdym razie narracja Tuska o Nowaku jako „więźniu politycznym” wydaje się przygotowaniem operacji „wytransferowania” Nowaka z Polski, utorowania narracji dla niemieckiej i europejskiej opinii publicznej. Takie „alibi” ze strony Niemców dla tej operacji i w ostateczności ulokowania tego „więźnia politycznego” jakimś ciepłym i bezpiecznym miejscu, by osłonić Tuska. To znaczy, że z tych i innych powodów zaczynało się wokół Tuska robić zbyt gorąco

Co ciekawe, wiele  takich „ciemnych” spraw jak ta i  np. długo  "przebywającego za granicą" byłego TW Leszka Czarneckiego, prowadzi „mecenas Giertych”, z ojca miłośnika Jaruzelskiego a więc Rosji. Wygląda na to, że pętla nad Polską się zaciska. Sam zawsze uważałem, że podejmując walkę ze zniewalającym Polaków systemem, próbując Polskę wyswobodzić z więzów niemiecko-rosyjskich, bracia Kaczyńscy podjęli się misji, bez słowa przesady, heroicznej. Wielka im chwała za to, bez względu na wynik, a piszę to jako skromny emeryt, bynajmniej nie członek PiSu czy np. sojuszniczej partii.

Czasami i kiedyś, zdarzało mi się widzieć oczyma wyobraźni Tuska w kajdankach schodzącego po trapie samolotu. Ale zaraz potem przychodziła świadomość, że Niemcy nigdy na to nie pozwolą, byłby to bardzo zły znak dla niemieckiej agentury w Polsce. Czekają go raczej niemieckie odznaczenia już za życia. Ten od czerwca zeszłego roku nowy „ambasador Niemiec” w Polsce, czyli jeden z szefów niemieckich służb specjalnych, zapewne nie próżnuje i widać, że ma w Polsce mocne karty.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Świetna analiza, dziękuję. Mam jednak pytania. Kto wpłacił kaucję? Zapewne Giertych, ale sam nie wyłożył. Chociaż i to możliwe. Możliwa też zrzutka. Warto iść tropem pieniędzy. 

A więc ewakuacja. Ewakuacja jednak nie uciszy, a stawka jak widać jest wysoka i rośnie. Uciszyć może pech, skórka od banana, szaleniec. Może też ktoś popełnić na nim samobójstwo. 

Jedno jest pewne. Maski opadły. Czas paktu Ribbentrop-Mołotow minął , czas przygotowań do agresji na Polskę mija, spodziewajmy się lada dzień "polskiego" ataku na Radiostację Gliwice. Czy potrafimy zlikwidować agenturę i V kolumnę przed agresją? Oby wystarczyło nam odwagi.

 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

Rafał Brzeski

#1668519

Dziękuję za dobre słowo. To dla mnie cenne, mało jest w Polsce osób, które dorównują Panu w trzeźwym widzeniu spraw Polski i to na znacznie dłuższym dystansie, niż to co się dzieje w tych dniach. Kto wpłaci/wpłacił? kaucję, nie wiem. Martwi mnie natomiast jedno. Że zbyt mała ilość Polaków, zwłaszcza młodych, rozumie co się dzieje. Pozdrawiam serdecznie. "Nie trać nadziei moja Ojczyzno"

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668521

Nie było info o wpłaceniu kaucji! Wyszedł, a kaucja ma być "wpłacona"! Przynajmniej taki jest przekaz w TVP.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1668534

Cóż, więc  poczekajmy "kto" to wpłaci. Ale zapewne będzie to pieniądz "absolutnie" legalny. To jest pewne.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668545

wszystkie te wydarzenia skłaniają do przypuszczeń, graniczących z pewnością, że zamach na braci Kaczyńskich został zaplanowany w Bundesrepublik. Bracia Kaczyńscy swoim programem politycznym wywracali niemieckim politykom realizację planu "Mitteleuropa". Tandem Kaczyńskich był dla niemieckiej wizji "nowoczesnej Europy" dużo groźniejszy niż premier Jan Olszewski. Przy okazji - tu Tusk (TW Oskar?) też spełnił żądania swoich mocodawców, aby hamować odbudowę polskiego państwa w każdy możliwy sposób. Więc zaczęto planowanie wespół z agenturą rosyjską i niemiecką w Polsce. Ówczesny premier Tusk miał zapewnić (i zapewnił!) taki a nie inny bieg wydarzeń dotyczący wyjaśnienia przyczyny katastrofy Tu-154M. Podobnie jak w sprawie mordu polskich oficerów z rozkazu Stalina, wszelkie dowody wskazujące na zamach, miały ulec zniszczeniu. Tylko że "STETY", Jarosław Kaczyński nie wsiadł do samolotu. Choć wszystko zostało zaplanowane z niemiecką precyzją, to rezultat nie do końca okazał się zgodny z tym perfekcyjnym planem. Zwłaszcza te ujawnione ślady materiału wybuchowego. Za 40, może 60 lat dowody, które przetrwały, ujrzą światło. Tak jak dowody dotyczące ludobójstw popełnionych przez NKWD (czyli Stalina) nie tylko w Katyniu. Ja tej chwili nie dożyję. I dlatego bardzo mi smutno.
P.S. Któryś z niezależnych (nie z "głównych ścieków") dziennikarzy, bodajże p. Witold Gadowski wspomniał rozmowę z Serbami, w czasie wojny domowej w byłej Jugosławii, którzy ostrzegali go, że Niemcy mają jeszcze sporo gotówki aby tak samo skłócić Polaków, aż do zniszczenia Polski ich własnymi rękami, tak jak skłócili narody tworzące Jugosławię i doprowadzili do rozpadu znaczącego tworu politycznego. Czy chcemy dzisiaj pamiętać, co unicestwiło HEKSAGONALE?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

gabro --> skała głębinowa -ZASADOWA-

#1668531

.."Ja tej chwili nie dożyję". O, ja też. Ale próbujmy pomóc, by dożyły tej przyszłości jak najbardziej uświadomione i patriotyczne następne pokolenia. A tu może tylko ciut, ciut, ale jednak możemy pomóc. Choćby ruchem ślimaka, powolutku, ale w dobrym kierunku. Każdy na tyle, na ile to możliwe. To już coś.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668546

Nowak może czuć się bezpiecznie wyłącznie gdzieś w buszu.
Albowiem od dzisiaj, to musi raczej przed Tuskiem i jego ferajną uciekać.

pzdr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1668538

Zależy ile wie i o kim wie. Na mój gust to Polska ma problem z wywiadem i kontrwywiadem. Az dziwi ze te newralgiczne elementy władzy nie zostały użyte do postawienia winnych zdrady państwa. Dekretem można by było ustanowić sąd/trybunał ad hoc do spraw bezpieczeństwa państwa. A tak to śpiewać każdy może, trochę lepiej trochę gorzej, uuu a ja się nie chwale ja po prostu mam talent. I karawana jedzie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1668540

Cóż, jest wielu, ogromnie wpływowe środowiska, które jawnie i z  cienia robią wszystko, najczęściej z cienia, by dzisiejsze państwo polskie miało kłopoty. Nie tylko z sądami ale i wywiadem i kontrwywiadem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668547

wynika z międzynarodowych ustaleń "przedokrągłostołowych". Nie zgodzono się na "opcję zerową" - tworzenia służb od zera, tylko zachowano wszystkie komunistyczne służby jako "niezbędnych, apolitycznych fachowców". Zmiany nazw i kosmetyczne poprawki  z "weryfikacją" kadr nie miały wpływu na działanie tych instytucji. 
Jednak chyba coś się zmieniło. Nagranie dialogów Kozaka - Zagozdy z Giertychem jest dowodem na istnienie jakichś polskich służb.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1668559

ale aż się prosi o pytanie o skuteczność rządzenia, korzystania z władzy na każdym etapie, przyczółku, pojawiających się możliwościach... Krytyka Bliźniaków pod kątem Ich meandrowania była i jest słuszna i nie ma nic wspólnego z chórem totalniaków. Ten brak stanowczości w dążeniu do szczytnego celu, moim zdaniem, nie wynika (nadal) z obiektywnych trudności, tylko z koncepcji... Ot jest to takie-tam... polityczne pozorowanie ruchów niby parcia do przodu... "Mniejsze zło"; lepiej się wycofać, by nie drażnić; za twardo okopany wróg wewnętrzny; u zarania: oddaliśmy władzę, bo demokracja zwyciężyła (kneblując przy tym głosy wykazujące zaniechania); itd, itp. Polityka lelum-polelum... Owe myki unijne (choćby ze Zmorawieckim, banksterem z Gminy Lubimy Lubawicz), kończące się wykolegowywaniem naiwniaków.

Efekt: wciąż te same zagrożenia, wynikające z unikania chwycenia byka za rogi!

Dlatego nie powinno być już żadnego rozgrzeszania... Dość wodzenia za nos Polaków pod egidą ciamciaramciam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Zygmunt Korus

#1668555

A kto miałby zrobić "więcej"? PO, SLD, "nowa Lewica", PSL, Hołownia? A jak Konfederacja to z kim, z PO, SLD PSLem czy Hołownią ? Tak praktycznie i realnie bo w rycerza w zbroi co zejdzie z nieba i "zrobi porządek" chyba obaj nie wierzymy? Więc kto to ten zuch, co to nam pokaże "jak to się robi", jaka partia i jaki przywódca ?  Tak praktycznie w skali państwa, nie teoretycznie? Stąpając twardo po ziemi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668560

w kierunku, co trzeba, to nie wywołasz...! Choćby radykalniejszego przywódcy, co gdzieś jest, nie ma byka, tylko ciepłe kluchy go nie przywołują... Ot i cała filozofia dotycząca stwarzania historii. Ja do tego dodaję nieoczekiwane zwroty polityczne o charakterze "geotektonicznym", jakby czynione ręką Boga, nagle odwracające spodziewany bieg zdarzeń, czasem historii a nawet dziejów. Trzymając się jednak nieodległej przeszłości Polacy zaprzepaścili wiele szans pod różnymi egidami by wybić się na większą suwerenność, także zatapiając kilku zacnych patriotów z lęku przed ich odważnemu stawianiu sprawy narodowej. Nierówna asertywność wobec paktu Rosja-Niemcy, podnoszenie kwestii polexitu, Ukry, USrAel-Polin - mnóstwo wpadek dołujących psychikę narodu miotającego się w ojczyźnie nad Wisłą...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Zygmunt Korus

#1668561

"...radykalniejszego przywódcy "co gdzieś jest"... Hm....Gdzie ? Nie ma "przywódcy" bez partii, lub struktur, więc gdzie on jest, z kim w sojuszu miałby robić ruchy "czynione ręka Boga". Nich będzie. Gdzie taki może się ukrywać, co to historia go dopiero odkryje ? W PO? w PSL? w SLD? U Hołowni? W Konfederacji? Gdzie jest ten "nieznany" co zmieni bieg historii Polski. Bo tylko takie są partie na Polskiej scenie. Bo wygląda to jednak, że to tajemniczy rycerz na koniu co go niebo ześle. A ja myślę po "ziemsku", jest tyle i takich partii, tacy a tacy ludzie, jesteśmy takim a takim narodem po przejściach. Bez urazy, ale obawiam się, że najczęściej takich "zbawców" i odwracanie nam "biegu zdarzeń" przygotowują nam w Moskwie i Berlinie. Przecież mamy swoje lata, ja wiem, chcielibyśmy dożyć czegoś nagłego i pięknego, ale rzeczywistość jest jaka jest i wymaga choć małych a realnych ruchów . Od każdego. Np. 30 mln świadomych Polaków to potężna siła.A to po latach komunizmu i postkomunizmu wymaga może drugie tyle czasu "odkręcania" bolszewickiej  mentalności i charakterów. jeszcze jesteśmy w grze, jeszcze żeśmy nie pożarci, ja uważam, że dzięki Kaczyńskim i tym co ich wspierali i wspierają. Zbudować coś, strukturę, bardzo trudno. Kogo Ty z nazwiska proponujesz ?. Ale realnie. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1668568

Z takimi sądami, to nie musi. Właściwie, już może sprawę odfajkować. Lepiej się zastanówmy, co zrobić z tą bandą komuchów w sądach... Ale, jest jedno, co można zrobić - oddać Sławomyra Ukraińcom! Oni już go tam obrobią, jak trzeba. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1668573

....zero złudzeń! i szanse marneee ( l'accentów moc) na ...długowieczność!
pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1668582