Czy Al Capone nie był przypadkiem„więźniem politycznym” ?

Obrazek użytkownika janksero
Kraj

Pytanie  o tyle zasadne, że i  Sławomira Nowaka i Al Capone dotyczą/dotyczyły bardzo podobne zarzuty i podejrzenia, tj. m.in. „kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą”. No, różnica w czasie jest co prawda taka, że w „zgniłej Ameryce”, tam gdzie obracano dużymi sumami pieniędzy, sądy i sędziowie bywali skorumpowani, a w Polsce jest to „absolutnie niemożliwe”.

Ale można powiedzieć, że S. Nowak przebił w czymś słynnego Ala. Bo Capone był „bohaterem” tylko jednego kraju, Ameryki. Nowak już dziś jest „bohaterem dwóch narodów” bo i polskiego i ukraińskiego. A tylko patrzeć, czy nie przygarnie go np. Hiszpania. Ciepłe plaże, dyskrecja, miejsce docelowe wielu takich "więźniów politycznych". Kryzys a kraj żyje z turystyki. Poczekajmy do lata. I go nie wydadzą, bo „polskie sądy nie dają gwarancji sprawiedliwych wyroków”. Już Niemcy i Merkel, patronka Tuska i jego ferajny  o to zadbają. 

Cała sytuacja z „więźniem politycznym” przypomina mi pewien archiwalny film sowiecki, lata dwudzieste. Policja w Odessie  ściga jakiegoś złoczyńcę z perkatym nosem, ten się ostrzeliwuje, muzyka dramatyczna, w końcu dopadli go na dachu, ukrył się za kominem i zabrakło mu amunicji. I wtedy wychodzi z godnością a do szarpiących go milicjantów wycedza przez zęby. „Spokojnie, po co aż tyle chamstwa, trochę kultury by się przydało”. Dziś by zapewne powiedział : „Spokojnie, trochę kultury, przecież jestem więźniem politycznym”. Aby się to za bardzo nie „upowszechniło”, ten nowy patent Tuska i Nowaka. A może …. patent służb niemieckich ? Przecież Tusk bez Merkel nic...

Ponieważ niektóre zarzuty względem Nowaka są dość podobne do zarzutów względem „przestępczego bohatera Ameryki”, to spoglądając na „linię obrony”, tylko patrzeć jak rodzina i spadkobiercy Al Capone wystąpią do tamtejszych sądów o "rehabilitację". W uzasadnieniu powołają się na „casus Nowaka z Polski”. "Więzień polityczny". A wcale bym się nie zdziwił, gdyby Nowak wystąpił w przyszłości  o odszkodowanie za „niesłuszny areszt”. Jeśli PO oraz sojusznicy polscy i zagraniczni przejmą z powrotem władzę w Polsce, dostanie jak „z banku”. Jeśli te 4 miliony znalezione w nodze od stołu to jego, jak mówi oskarżenie, to jakoś będzie musiał to sobie "odbić". Wiem, oczywiście„ mówi że "nie jego” i w „nie jego mieszkaniu” :). Jak się ma wiele mieszkań, to ma się prawo nie pamiętać gdzie i ile, patrz Paweł Adamowicz, były prezydent Gdańska. Co to za dużo wiedział a nieopatrznie „pokłócił się z Platformą”, jak to czasami w "rodzinie". No i dziwnym trafem jakiś „niezrównoważony osobnik” dopadł go z nożem na scenie a wszystko poszło na konto …. PiSu  i  państwa polskiego. Znaczy się dla niektórych  "groźnej dyktatury" i "reżimu". Zabraniają kraść i oszukiwać. Zgroza.

Wielu martwi się teraz o życie Sławomira Nowaka, niepokój zapewne będzie wzrastał w każdy piątek.  Ale wiedząc jak radziła sobie ferajna Al Capone ze „świadkami”, którzy odważyli się zeznawać, osobiście bardziej bym się martwił o los dwóch jego podwładnych, którzy złożyli obszerne zeznania na temat ich wspólnej działalności. Może powiedzieli coś o Tusku?  Powinni zapewne dostać szczególną ochronę. Bo jak jeszcze siedzą, to oby nie odwiedził ich słynny „seryjny samobójca”. A jak nie, to ….no, nie życzę im przecież "nieznanych sprawców", betonowych butów i Zatoki Gdańskiej. Bo wtedy, jak o ś.p. Jolancie Brzeskiej która naraziła się "czyścicielom kamienic" i tym co rozdają karty w Warszawie , napisano w prasie bliskiej opozycji, że "popełniła samobójstwo" a później podpaliła się by "zatrzeć ślady", tak tu napiszą, że zabetonowali sobie nogi w wiadrach, wypłynęli w morze i wskoczyli do wody. Wszystko jest możliwe.  Jest jeszcze inny wariant praktykowany kiedyś w Ameryce. Tam gdy boss miał szansę wyjść z aresztu, świadkowie nagminnie tracili pamięć i „odwoływali zeznania”. Czyż nie nazywają Trójmiasta „polską Sycylią”? A czy Niemcy od zawsze nie uznawali Gdańska za swoje miasto? „Ordnung muss sein”, co na polskie przecież  "porządek musi być". Także w kolebce Platformy Obywatelskiej.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Wedlug mnie i informacji ogolno dostepnych wydaje mi sie ze Nowak powinien miec ochrone  najwyzszej jakosci.Bowiem wszystko co powiedzial a powiedzial bardzo duzo jest bagazem na garbie Tuska.Jesli Nowak w jakis sposob zniknie np na autostradzie to wszelkie oskarzenia bez niego nie maja znaczenia bo, brak osoby potwierdzajacej te fakty.Pozostali swiadkowie oskarzenia moga sie wtedy tlumaczyc ze to Nowak kazal im tak zeznawac i koniec bo Nowak ani nie potwierdzi ani nie zaprzeczy czyli sytuacja patowa.Faktycznie sytuacja jest podobna do tego Adamowicza,a znalezc jakiegos dla odmiany z maczeta czy nawet pistolem to jaki problem?Problemem jest aby krul jewropy nie mial zadnych problemow.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1668636

Być może Nowak  "powiedział bardzo dużo" i jest to bagaż "na garbie Tuska" / a więc i Niemców, bo to ich główny pomagier do obalenia aktualnego rządu /, nie śledzę tej sprawy systematycznie, jeśli jest w "mediach ogólnodostępnych". W takim razie rzeczywiście powinien być ekstra chroniony, ale przez kogo, skoro najlepszą  możliwą w tej sytuacji ochronę miał zapewnioną  za murami więzienia, a koniecznie chciał wyjść ?. Cóż, zobaczymy jak to poleci. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1668644

Czy on, czy "rodzina"? Jeśli "rodzina" to nie będzie już taki uśmiechnięty.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1668696

Dziękuję Szanowny, Panie Janie,

Agnieszka Nowak też na wolności ale już zaczynam się zastanawiać, czy na pewno? .......? :/.....

Pozdrawiam serdecznie,

MM

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1668873